Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezes NFZ: Pacjenci powinni dopłacać za leczenie

Prezes NFZ: Pacjenci powinni dopłacać za leczenie

Wyświetlaj:
milosz_as / 84.19.188.* / 2012-09-22 11:23
Czyżby powoli upadał mit darmowej slużby zdrowia? Szkoda tylko, że złodzieje składek nie zmniejszą. Ale ludzie i tak to łykną, wystarczy, że się im to - jak to ładnie pani prezes ujęła - "wytłumaczy".
OB / 87.64.147.* / 2012-09-22 10:51
Doplacanie do leczenia, to wymysl P. Prezes nie poparty zadna symulacja, nadajacy sie tylko do dyskusji u "cioci na imieninach"
GYNA CHORZÓW / 178.37.200.* / 2012-09-22 10:16
Mnie z brutto 1500 zostaje 1100 więc nie ma problemu jest z czego zabrać szanowni prezesi premierzy i inne śmiało bierzcie bo jest z czego !!!!
płemieł / 109.199.23.* / 2012-09-22 09:26
Pacjenci powinni dopłacać na leczenie Prezes NFZ
aby więcej nie pierniczył farmazonów tłumok .
Elektro Devil / 2012-09-22 08:47 / Tysiącznik na forum
całe podatki mają napychać kieszenie różnych keplertów, gradów i całej grupy pasożytów z PO.

Podatnicy natomiast jeżeli chcą się leczyć lub mieć dostęp do szkół publicznych muszą płacić dodatkowo !

To jest podstawowa wizja ludzi z PO !!! Tuski wyludnią Polskę skuteczniej niż Hitler !
babcia170555 / 89.73.130.* / 2012-09-21 19:36
Z łaski naszego państwa i ludzi rządzących mam zł. 803,- zasiłku przedemerytalnego. Ponad zł. 100,- wydaje miesięcznie na leki. Reszta idzie na opłaty. Grzecznie się pytam z czego mam jeszcze ewentualnie płacić za leczenie. A pracy nie ma i nie tylko dla osób w moim wieku.
gosć / 77.112.196.* / 2012-09-21 19:09
może tak ujednolicić prawo, płace 2 razy składkę bo taki przepis, a do lekarza czekam ..., Niech prawo pozwoli mi na to bym jedną składkę płacił na indywidualne ubezpieczenie, może tak pseudo rolnikom odpowiednio kazać im płacić.
xxccvv / 31.62.202.* / 2012-09-21 17:32
co ta qrwa mysli. Moge placic ale niech zrezygnuje z moich podatków zwanych składka
1999 / 87.64.167.* / 2012-09-21 13:39
Doplacenie do leczenia rozumiem jako placenie wyzszej skladki zdrowotnej w calosci odpisywanej od podatku.

Placmy skladke zdrowotna i zadajmy swoich praw.

Rzad i parlamentjest od tego, aby zorganizowac nam wlasciwie i dobrze dzialajaca sluzbe zdrowia.

Pani Prezes NFZ jest tylko wykonawca przepisow prawnych.
1999 / 87.64.167.* / 2012-09-21 14:26
Najwazniejsze prawa pacjenta to:

- Rowny dostep ubezpieczonych w NFZ do uslug medycznych.
- Szybka dostepnosc ubezpieczonych w NFZ do leczenia.
sarmacki wernyhora / 151.248.32.* / 2012-09-21 10:18
medyczne, że ich pieniądze idą wyłącznie na cele administracyjne - pensje dla hord pracowników i czynsze budynków w służbie zdrowia. Jeśli ludzie chcą aby ich jeszcze leczyć - muszą bulić.
udarośka / 62.69.248.* / 2012-09-22 19:31
Po 30 latach pracy zmarnowane zdrowie mojego dziecka, oczywiscie z pomoca naszych konowalow, ze za granica za glowy sie łapali ze tak mozna spieprzyc robote!Mnie tez załatwili na cacy a za rehabilitacje place z wlasnej kieszeni i wynocha z pomyslami doplacania do "złotego ineresu" dla znajomych i znajomych znajomych!
Aug / 79.163.103.* / 2012-09-21 09:34
ja bym proponował posprzedawać majątek NFZ i ograniczył bym płace do minimum społecznego i wtedy proponowałbym wspólne ponoszenie kosztów leczenia. Bo pani prezes może sobie pozwolić na to ja nie mam z czego
1999 / 87.64.167.* / 2012-09-21 09:25
Przede wszystkim,

Polska musi odejsc od ideologii, w ktora wpisana jest zasada 'taniego panstwa'.

Wszystkie struktury panstwowe, samorzadowe w naszym kraju wymagaja generalnego remontu.
Budyń / 89.76.112.* / 2012-09-21 10:40
Przede wszystkim, polska powinna odejść od OBECNEJ IDEOLOGI DROGIEGO OMNI(IM)POTENTNEGO PAŃSTWA.
robal_pl / 81.200.198.* / 2012-09-21 09:24
Jestem za ale TYLKO pod warunkiem zlikwidowania obowiązkowych składek ! Albo drastycznego ich zmniejszenia aby ludzie mieli pieniądze na płacenie osobiście.
1999 / 87.64.167.* / 2012-09-21 09:47
Twoja idea moze byc zrealizowana w kraju b. zamoznym przy niskim zroznicowaniu spolecznym i dochodowym.
Takiego kraju nie ma na planecie Ziemia.
Budyń / 89.76.112.* / 2012-09-21 10:42
Widzisz, niekoniecznie, ale nie spodziewam się że zrozumiesz :)
W tej chwili służba zdrowia jest nieefektywna i droga z dwóch powodów:
- wiadomo że "Państwo da" więc jaka jest motywacja za obniżaniem cen leków "refundowanych" ?
- Panstwo celowo nie dopuszcza nowszych i tańszych procedur medycznych; zarabia się nie na leczeniu, ale na powstrzymywaniu się od leczenia

Poza tym, mam dla Ciebie informację - tak czy inaczej za leczenie PŁACISZ TY. Obecnie tylko za drogim i nieefektwynym pośrednictwem.
1999 / 87.64.167.* / 2012-09-21 11:32
Ja nawet place podwojnie. Place skladke zdrowotna, a musze korzystac z platnych uslug medycznych.

Dlatego uwazam, ze wszyscy ubezpieczeni powinni miec rowny dostep do leczenia.

Rowny dostep moze zapewnic tylko zasada: pacjent placi, ubezpieczalnia przekazuje odpowiednia refundacje na konto pacjenta. Obecnie powinno to byc 40%.
Im wyzsze naklady w ramach skladki zdrowotnej na system zdrowotny, tym wyzszy procentowy zwrot poniesionych kosztow dla pacjenta.
dankab1312 / 82.177.36.* / 2012-09-22 16:01
Ciekaw jestem ile sieczki miałby gniady gdyby wytrzepać łeb prezesa.Bo tak poroniony pomysł mógł się zrodzić w głowie pełnej sieczki,albo u człowieka który na co dzień chodzi w kaftanie z zawiązanymi rękoma na plecach,
.Jak można przyrównać zapłatę prominenta do tego który ma czwórkę dzieci,jest bez pracy ima chorą matkę na utrzymaniu,bo swej wielko- duszności państwo nie przyznało emerytury gdyż brakowało jednego dnia -chociaż pracowała całe życie-żart /nie to realia.Więc prezesie n,f,z.,puknij się w głowę za miast wymyślać idiotyzmy zacznij pracować na rzecz tych ludzi co naprawdę potrzebują pomocy , anie coraz dłuższej kolejki PO ZYCIE>
Jan490 / 83.8.205.* / 2012-09-22 22:41
Prezes NFZ jest radcą prawnym.Mieszka w Jarocinie. Za jej mieszkanie w Warszawie / hotel/ płacił
Cytat
Apartament prezes Pachciarz


20 tysięcy złotych kosztował Ministerstwo Zdrowia wynajem od marca do czerwca apartamentu w rządowym hotelu "Parkowa" dla wiceminister Agnieszki Pachciarz.

Agnieszka Pachciarz, obecna szefowa Narodowego Funduszu Zdrowia, była wiceministrem zdrowia prawie od początku marca do końca czerwca. Ponieważ pani wiceminister mieszka pod Poznaniem, w Warszawie miała prawo do korzystania ze służbowego mieszkania.

- Ministerstwo dysponuje takimi lokalami w różnych częściach Warszawy. Za najtańsze trzeba płacić nie więcej niż około 700 zł miesięcznie, a wynajem tych najdroższych kosztuje około 2 tys. zł, choć są też i za ponad 3 tys. zł - mówi nam anonimowo jeden z pracowników Ministerstwa Zdrowia.

Jednak Pachciarz skorzystała z innej możliwości. Przez cały okres pracy na stanowisku wiceministra mieszkała w rządowym hotelu "Parkowa". I był to bardzo drogi interes dla resortu zdrowia, de facto podatników.

"Nasz Dziennik" dotarł do faktur, jakie "Parkowa" wystawiała ministerstwu za pobyt Agnieszki Pachciarz w dwuosobowym apartamencie. Rachunki są cztery, nie ma wątpliwości, że gościem "Parkowej" była Agnieszka Pachciarz, która zawsze zajmowała ten sam apartament nr 411, czyli był on w praktyce traktowany jak służbowe lokum szefowej NFZ.

Pierwsza faktura datowana na 4 kwietnia 2012 r. opiewa na 5 tys. zł brutto, druga została wystawiona 16 maja na kwotę 8 tys. 800 zł brutto, trzecia pochodzi z 3 czerwca i opiewa na 3 tys. 400 zł brutto, a ostatnia została wystawiona 15 czerwca na 2 tys. 800 złotych. Razem daje to więc kwotę 20 tys. złotych.

- Czyli to kilka razy więcej, niż kosztowałoby umieszczenie pani wiceminister w najdroższym służbowym mieszkaniu - mówi pracownik resortu. I dodaje, że być może chodziło o to, żeby pani wiceminister miała za sąsiada premiera Donalda Tuska, który również mieszka w kompleksie "Parkowa". Było to jednak bardzo kosztowne rozwiązanie.

- Na apartament dla pani wiceminister nie żałowano pieniędzy, natomiast szeregowi pracownicy ministerstwa muszą oszczędzać na wszystkim, nie wspominając o tym, że akurat w naszym ministerstwie pensje należą do niższych w centralnej administracji rządowej - dodaje.

Okazuje się również, że dla Ministerstwa Zdrowia o wiele tańszy niż miejsce w "Parkowej" byłby wynajem mieszkania od którejś z agencji nieruchomości, bo na rynku nie brakuje ofert wynajęcia kawalerki za około 1,5 tys. zł miesięcznie. Niewiele droższe są mieszkania dwupokojowe. Gdyby tak się stało, ministerstwo zaoszczędziłoby kilkanaście tysięcy złotych.

Wydatkami na mieszkanie dla byłej wiceminister zdrowia zaskoczeni są parlamentarzyści.

- To bardzo kuriozalna decyzja, aby dla pani wiceminister Agnieszki Pachciarz wynajmować apartament w hotelu "Parkowa". W sytuacji, gdy ministerstwo jest ciągle pod kreską, gdy brakuje pieniędzy na leczenie wielu grup chorych - mówi poseł Tomasz Latos (PiS) z sejmowej Komisji Zdrowia.

- Oczywiście, nie uważam, aby wiceminister miała mieszkać w złych warunkach, ale przecież były tańsze możliwości zapewnienia jej służbowego mieszkania - dodaje poseł. Ponadto, jak zauważa Tomasz Latos, jest wielu wiceministrów z różnych resortów, którzy mieszkają w sejmowym domu poselskim i obywają się bez apartamentu w hotelu "Parkowa"
Niech zacznie oszczędzniści od siebie
Rat6666666 / 77.254.124.* / 2012-09-21 08:28
"Pamiętamy jak kiedyś wprowadzono opłaty za nieuzasadnione wezwanie karetki pogotowia. To było sensowne rozwiązanie."

Pewnie, niech się laik zastanawia czy wezwać fachową pomoc, czy nie bo zapłacić każą, cu-do-wnie
1999 / 87.64.167.* / 2012-09-21 10:31
Za kazde wezwanie karetki pogotowia powinnismy placic i to znacznie wiecej niz za wizyte domowa lekarza rodzinnego czy lekarza z organizacji/instytucji typu SOS.

W obydwu przypadkach, przy obecnej wysokosci skladki zdrowotnej, NFZ powinien nam zwrocic 40% poniesionych kosztow.
Iwona / 83.19.36.* / 2012-09-21 08:15
Zgadzamy się na dopłacanie za wizyty i leczenie pod warunkiem że możemy wykorzystać w pierwszej kolejności nasze dotychczasowe składki pobrane z wynagrodzeń!
1999 / 87.64.167.* / 2012-09-21 09:56
Ta zasada aktualnie jest stosowana.

Nie widziales nigdy kartki na drzwiach z trescia:
'Pieniadze z NFZ zostaly wyczerpane, zapisy w przyszlym roku'.
1999 / 87.64.167.* / 2012-09-21 10:52
Chociaz w Holandii za pierwsze 20 dni rehabilitacji pacjent placi, nastepne ma oplacane w ramach ubezpieczenia.

Najnowsze wpisy