Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezes NFZ: Pacjenci powinni dopłacać za leczenie

Prezes NFZ: Pacjenci powinni dopłacać za leczenie

Wyświetlaj:
Andy_M230 / 81.219.26.* / 2012-09-20 15:21
Witam ! Bardzo chętnie dopłacą, a nawet zapłacę, ale niech mi NFZ zwróci ten majątek, który był wyrywany na siłę przez tyle lat od szarego człowieka.
A skoro już mamy płacić , to jaki jest sens pobierania tych pieniędzy ode mnie i od mojego pracodawcy , chyba tylko aby używić takich politykierów jak pani Pachciarz i jej świta.
Dlaczego tymi pieniędzmi łata się wszystko inne a nie i tak już kiepską służbę zdrowia
amelie2 / 95.50.242.* / 2012-09-20 15:10
Kilka pytań do rządzących Polską?
1. Dlaczego bandyci i złodzieje siedzącyw więzieniach maja natychmiastowy i darmowy dostęp do najlepszych specjalistów i wszelkich leków, a ci któzy odprowadzali wielotysięczne kwoty do ZUS są praktycznie dostępu do zsłużby zdrowia pozbawieni?
2. Dlaczego ci którzy płacili i płacą składki na ZUS nie sa uprzywilejowanie w korzystaniu ze "służby zdrowia", a uprzywilejowani są ci za których płacą podatnicy - czyli księża, chłopstwo i mundurowi?
3. Dlaczego takie same zabiegi wykonywane na zwierzętach (patrz cennik w Klinice małych zwierząt SGGW na Ursynowie)są o wiele tańsze od takich samych zabiegów wykonywanych w placówkach NFZZ?
4. Dlaczego nie refunduje się choćby 5% kosztu na leczenie prywatne - co skutkowałoby żądaniem wyatwienia przez lekarza faktury i uczyniło by ich działalność bardziej przejrzystą.
5. Dlaczego wszyscy maja mieć jednakowy (teoretycznie) dostęp do najlepszych specjalistów. Czas zróżnicować poziomy ubezpieczenia i do nich dostosować dostęp do leczenia i ewntualne dopłaty do świadczeń poza swoim zakresem ubezpieczenia. Można różnicowac ubezpieczenie majątku, dlaczego nie można różnicować ubezpieczenia zdrowia?
6. Dlaczego emeryci, którzy przez całe życie płacili składki, a prowadząc działalność płacą je nadal, są najgorzej traktowana grupą pacjentów?
solidarnosc / 81.190.222.* / 2012-09-20 15:04
mniej damulko okradaj Polskę anie dopłaty chcesz jak byś miała 900zł miesięcznie to byś się po dupie dobrze skrobała ale już wasz czas oszustów się niedługo skończy wy chwilowi złodziejaszki
tez jaaaaaaaaaaaaaaaa / 78.154.91.* / 2012-09-20 14:55
co za bzdura! przeciez pacjent i tak chodzi prywatnie do lekarzy,bo niby placi skladki,ale dostac sie do lekarza to juz inna bajka.Problemu takiego nie maja wszyscy blisko koryta,oni za nasze pieniadze maja komfory.Dosc tego zaklamania,ciagle pieniadzy nie ma na to co potrzebne,ale dla siebie zagarniaja wszystko co sie da i to zupelnie bezkarnie okradaja nas biedniejszych.STOP!!!!!!!!!!!!!!!!!
konfrontacja / 83.26.196.* / 2012-09-20 14:44
Należy wprowadzić płatność składki zdrowotnej(i opłat ZUS) dla rolników i ich wspłópracujących członków rodziny na tych samych zasadach jak dla osób prowadzących działalność gospodarczą.
bb272 / 83.7.111.* / 2012-09-20 14:39
jasne - będę płacić - ale nie zapłacę ani grosza składki zdrowotnej
NFZ wypłaca sobie premie z naszych składek a my mamy dopłacać do leczenia??????????
ZLIKWIDOWAĆ DARMOZJADÓW Z NFZ-tu i kasa na leczenie się znajdzie.
ubogi / 217.117.128.* / 2012-09-20 14:30
Pachciarz powiedz skąd na to wziąć ?!.
robociarz / 79.188.167.* / 2012-09-20 14:28
najlepiej niech to państwo urzędasów upadnie
całkowicie czyli niech nas "sprzedadzą" za bezcen komukolwiek aby IM się lepiej żyło
AMEN / 77.254.83.* / 2012-09-20 14:27
i będzie na leczenie.
PaniLyla / 87.105.15.* / 2012-09-20 14:21
Nic nie uzdrowi naszej służby zdrowia jak nie zmieni sie podejście do chorego który np 6 godzin czeka na lekarza na ostrym dyżurze( ja), żadne pieniądze tego nie zmienia, my pacjenci jesteśmy jak mięso armatnie : do odstrzelenia.
Od 35 lat płacę składki na ubezpieczenie zdrowotne, nigdy ( dzięki bogu) nie byłam w szpitalu, nie chorowałam przewlekle, nie oferowano mi drogich procedur...I JA MAM DOPŁACAĆ chyba do tej rzeszy nieubezpieczonych leserów za których płaci państwo w postaci potwierdzonych uprawnień do świadczeń zdrowotnych przez MOPS.
Skandal, w jaki jak kraju żyje????!!
jagusia607 / 178.43.165.* / 2012-09-20 14:20
Szanowna Pani Prezez ....myslę, że to zupelnie nie tak mialo byc . Wg mnie to siedzicie tylko i wymyślacie kolejne glupoty. Nie tak dawno - ubezpieczeniami zajmował sie ZUS i swietnie sobie radzil . Nie było tyle zadluzonych szpiatli, nierentownych przedsięwzięc. Wg mnie NFZ jest glownym pozeraczem naszych pieniędzy a na świadczenia dla chorych zostaja ochłapy .... albo wymyslacie sobie .... kontrole ubezpieczenia. KONSTUTUCJA gwarantuje kazdemu Polakowi dostęp do leczenia ... a , że życie jakie nam zafunowaliscie - wy rzadzący - zrobilo z niego żebraka .... jest proste rozwiazanie .... NIE OBCIAZANIE LEKARZA ...PRZYCHODNI ...za to ze udzielili porade,przepisali leki, pomogli ... NIE UBEZPIECZONY >> niech zapłaci MOPS zamiast sponsorowac alkoholikow udajacych trzeźwych. Wg moich obserwacji tam sa bardzo duże rezerwy . "biedny alkoholik", odrzucony przez rodzine bo pije, bije ... jemu trzeba pomoc a choremu ???????? . LUDZIE OPAMIETAJCIE SIE !!!!!!
burak2 / 89.68.251.* / 2012-09-20 14:09
Nie uszczelnia systemu tylko woła więcej kasy.Tak to byle p******* potrafi rządzić nawet po Podstawówce.Fachowiec? wypisał receptę więcej kasy.A lekarze, budują przychodnie i wyciągają kasę z NFZ.Wystarczy że?Mniej przychodni? budynków a praca na dwie zmiany.To ja mówię ale mam ZSZ zawodową...........
nina45698 / 192.193.116.* / 2012-09-20 13:53
lepiej by było jak by te 20 milionów pln własnie poszły na leczenie a nie na premie dla rządzących. wynagrodzenia te same a non stop wszystko drożeje. niedługo znajdziemy sie pod mostem i bedziemy pić wode z Wisły albo i tego nie bedzie.
Błatniak / 2012-09-20 14:31
Bezczelność tych ludzi naprawdę nie zna granic!! Dość że pochłaniane są nam prawie piędziesiąt procent naszych zarobków to jeszcze urzędasy wmawiają nam że mamy płacić jeszcze więcej!!
Theresa / 62.141.195.* / 2012-09-20 13:53
Jestem za tym aby dopłacać do leczenia ale jestem też za tym, ze jesli płace a nie choruje to niech NFZ odda mi moje pieniądze !!!!!!!!!!!!!!!!. Mam prawie 60lat i nie chorowałam...wiec chyba uskładałam na ten "ból gardła". Jeśli mam się składać na marmury w NFZ i na nową wyższa pensje pani minister..to mówie kategoryczne NIE NIE NIE...
cgc / 83.29.58.* / 2012-09-20 13:50
z tym pogotowiem ma racje, nie raz sie zdarza ze ludzie wzywają dla wygody bo płacą składki a w tym czasie potrącone przez samochód dziecko czeka na karetke
Adam222 / 77.88.138.* / 2012-09-20 14:46
To niech się dziecko nie włóczy pijane po ulicy.

Najnowsze wpisy