Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezes Nordea PTE prawie umarł ze śmiechu słysząc o Amber Gold

Prezes Nordea PTE prawie umarł ze śmiechu słysząc o Amber Gold

Wyświetlaj:
głos_ludu / 83.20.126.* / 2012-08-14 07:52
prawie umarłem ze śmiechu czytając ten wywiad

Jak mi pan Prezes odpowie na poniższe pytania to może dam mu wiarę.

1. Dlaczego banki dysponują bankowym tytułem egzekucyjnym, dlaczego banki są pod tym względem uprzywilejowane? Kto lobbował za takim stanem?

2. Dlaczego banki mają wyłączność na przyjmowanie lokat aby potem obciążać ich ryzykiem? Przecież bzdurą jest to że 13% dla klienta to dużo, RRSO pożyczki w "bank" wynosi ok 60% (skuteczne ominięcie ustawy poprzez wrzucenie kosztów oraz wypłatę mniejszej kwoty poprzez potrącenie z góry prowizji) lokata max 7% przecież różnicy jest około 40%! Kto lobbował taką ustawę i komu zależy na tym aby we wszystkich mediach nagłaśniać iż 13% to niemożliwa do uzyskania kwota. To kłamstwo. No chyba że te 40% różnicy to koszty z tytułu wynagrodzenia dla zarządu które jak sprawdzałem nie jest mała.

3. Dlaczego banki w europie są ratowane przez podatników, dlaczego prezesi tych banków nie rezygnują ze swoich wynagrodzeń skoro doprowadzili nadzorującą przez siebie instytucję do takiego stanu?

4. Dlaczego banki powołują do życia celowe spółki z o.o. aby potem omijać nadzór KNF?

5. Dlaczego banki godzą się na symboliczne kary z UOKIK i przyjmują je bez problemów stosując nieetyczne postępowanie wobec swoich klientów? Dlaczego banki posługują się zwrotem "instytucja zaufania publicznego" jednocześnie płacąc kary nałożone przez UOKIK?

6. Dlaczego banki okłamują swoich klientów twierdząc iż depozyty w całości są gwarantowane przez BFG skoro to nie prawda? Przecież to tylko 100tys euro. (wiem że można po 100tys wpłacić do różnych banków, a co jeżeli mam miliony?) Dlaczego BFG nie gwarantuje 100% każdej kwoty? Czyżby każdy bank był piramidą? Dlaczego inwestorzy wolą kupić obligacje niemieckie niż wpłacić do banków pieniądze?

Zanim pan prezes udzieli wywiadu i będzie się śmiał niech się zastanowi w jakim bagienku jest i jak on swoich klientów oszukuje.

Mam nadzieję że te pytania zostaną przez moderatora usunięte. Nikogo w nich nie obrażam anie nie naruszam dóbr osobistych jakiejkolwiek instytucji bankowej.
aTomi / 78.133.208.* / 2012-08-16 11:04
Czekamy na odpowiedź Pana Prezesa Nordea Bank lub redakcji Money
PKW / 213.92.164.* / 2012-08-14 10:07
1. Dla czego nikt nie czyta umów
2. Dla czego nieuki są zawsze poszkodowane
3. Dla czego nikt niczego nie sprawdza nawet w internecie
4. Dla czego jest mnóstwo takich znawców jak ten tu wyżej?? Być może to jest sens istnienia oszustów skoro mamy ekspertów klasy Macierewicza.
głos_ludu / 83.20.112.* / 2012-08-15 07:27
poczytaj co to takiego pytania retoryczne
chyba YODA / 213.195.183.* / 2012-08-14 18:47
Dlatego, bo dlaczego pisze się razem.
Byle nie w Polsce / 24.212.160.* / 2012-08-14 13:41
Kolego, nie każdy musi posiadać wiedzę o finansach i inwestowaniu. Wielu emeretów nie ma dostępu do takich informacji.
Śmiech na sali... jak zwykle oskarżenia kieruje się w kierunku pokrzywdzonych a nie złodzieja (historia jego poczynań klarownie to pokazuje). Masz rację - jeśli złodziej wejdzie do mojego domu i dokona kradzieży to będzie to tylko moja wina... złe zamki w drzwiach, zaufanie do odwiedzającej osoby, naiwność. Tak trzymać... więcej takich panów Plichtów... Polska kraj BEZ-prawia. Jak to dobrze w tym syfie już nie muszę mieszkać. Zastanawiające jest, skąd koleś 20 paro letni miał kasę na rozkręcenie takiego interesu, te 170 tyś. które wcześniej ukradł nie wystarczyłoby nawet na drobne reklamy AG. Ktoś ładnie wyprał kasę a Pan Plichta to tylko "słup" całęj operacji... Brak odpowiedniej reakcji ze strony sądów tylko to potwierdza.
Bohun83 / 2012-08-14 13:57 / Bywalec forum
Warto zauważyć że nasze władze w ogóle nie zaregaowały... dodatkowo jeszcze zaangażowanie Michała Tuska w OLT , które ma związek z Amber Gold... pięknie nam Polską rządzą!!
mem83 / 31.175.6.* / 2012-08-14 10:49
niestety ale kolega głos_ludu ma rację; pracowałem trochę w banku i liznąłem tego tematu, poza tym radzę się zainteresować jak jest dzisiaj kreowany pieniądz
Arti1968 / 83.14.243.* / 2012-08-14 07:52
...tak, zaufanie do banków powinnismy mieć - o czym przekonuje afera z Getin bankiem. Przepraszam, ale tutaj wszystko zgodnie z prawem gdyz Getin nie jest jakąś piramidą!

PTE również zgodnie z prawem przechulały ponad 50% kapitału przyszłych emerytów - wszystko w majestacie prawa!
pop768 / 195.74.79.* / 2012-08-14 07:30
----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.----
Warszawianin / 193.239.80.* / 2012-08-16 13:11
A ja umarłem ze smiechu będąc w placówce NORDEA :)
Chcialem tam wplacić pieniadze na roczna polisę ubezpieczeniową /6,30%/, która jako produkt ubezpieczeniowy miala ulatwić mi rozwiazanie problemow na wypadek śmierci, etc.
Okazało sie, że nie ma ona gwarancji Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, tylko sama marka Nordea jest gwarantem stabilnosci.
Podziekowalem za taką gwarancję.
Co Pan na to Panie Prezesie ?
Aleksy22 / 2012-08-16 14:02 / Bywalec forum
Wielu Polakom wcale nie jest do śmeichu i powiem sczerze nie robi to dobrej reklamy Nordea umieszczanie takichg wypowiedzi prezesów Nordea Banku... oby tak daale!!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy