Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezes NRL ostrzega przed powrotem protestu lekarzy

Prezes NRL ostrzega przed powrotem protestu lekarzy

Wyświetlaj:
RTY / 178.180.13.* / 2011-12-18 03:01
DO PRACY A NIE PODKŁADANIE KART DO SZPITALI JAKBY PRZYIMOWALI W SZPITALU A PRZYIMUJĄ PRYWATNIE ZŁODZIEJE TEN KTÓRY NIEMA NA WIZYTE T CZEKA I CZEKA
zombo / 109.95.144.* / 2011-12-18 00:56
Bo za wypisanie recepty dla pacjenta , który deklaruje prawo do zniżki, a owego prawa nie posiada, płaci lekarz. Ci którzy bluzgają na lekarzy w poniższych komentarzach, robią to widać bez oglądu sytuacji, dla zasady chyba.
(@) / 89.79.218.* / 2011-12-17 23:25
Lekarze po górnikach,milicjantach,policjantach oraz urzędnikach to następna grupa uprzywilejowanych świętych krów. Za komuny to siedzieli cicho, bo władza trzymała ich krótko za mordę i musieli pracować bez szemrania. Zresztą Naród był biedny i nie mieli od kogo wytargać pieniędzy. Po uzyskaniu przez Polskę niepodległości, ta pasożytnicza grupa tępych konowałów, zaczęła systematycznie podnosić swoje żądania których końca nie widać.
Obecnie chcą leczyć tylko bogatych a biednych najchętniej utopili by w bagnie albo wymordowali swoimi znanymi sposobami.
Zresztą to nic nowego, tak jest na całym świecie,mafie lekarskie i farmaceutyczne zajmują się tylko ludźmi którzy są bardzo bogaci i tylko do momentu kiedy wyciągną od nich ostatnie pieniądze. Kiedy taki pasożyt zoriętuje się że forsa się kończy, to rozkłada ręce i proponuje szybką i tanią eutanazję.
zombo / 109.95.144.* / 2011-12-18 01:00
obyś trafił na konowała, jak już wszyscy polscy lekarze za granicę wyjadą :) piszesz głupoty, boś głupi - jak nfz nie płaci za pacjenta, to jak lekarz ma cię leczyć? Przecież koszt leczenia to w 95% cena lekarstw i tego nie przeskoczysz. Chyba ,że oczekujesz leczenia za pomocą naparu z pokrzywy i dziurawca
(@) / 89.79.218.* / 2011-12-18 06:05

jak już wszyscy polscy lekarze za granicę
wyjadą

A niech wyjeżdżają !, bardzo proszę i....krzyż na drogę. To może okazać się tylko zbawieniem dla pacjentów bo być może, zastąpią ich prawdziwi lekarze z powołania, a nie jak dotychczas, hochsztaplerzy i pospolici mordercy, którzy zostali lekarzami tylko dlatego, że w ich rodzinach jest taka tradycja.
Przydało by się przy okazji, wyeksportować na zachód, Polskich prawników i ekonomistów, ale wiadomo powszechnie, że tą grupę hochsztaplerów, zaraz zamknięto by do więzienia za łapówki i przekręty.
zombo / 109.95.144.* / 2011-12-18 11:30
A kto ich ma zastąpić? Białorusini , Ukraincy i Mongołowie? Człowieku ogarnij się, popraw włosy i zacznij myśleć - oni już pracują z Polakami w Niemczech, Szwajcarii, skandynawii, czy Stanach. Jak cię zacznie strzykać w krzyżu, to za niedługo będziesz sobie wsadzał ząbek czosnku w d**** , bo nie będzie miał cię kto leczyć - już wprowadzono przepisy , które znoszą wymóg obecności lekarza w karetce - ratują nas ludzie po 2-letnim studium pomaturalnym
(@) / 89.79.218.* / 2011-12-18 13:19

A kto ich ma zastąpić? Białorusini , Ukraincy i Mongołowie?

Spokojnie obywatelu nie denerwuj się i nie panikuj, ten kraj ma olbrzymi potencjał ludzki i chętnych do pracy w służbie zdrowia na pewno nie zabraknie.
już wprowadzono przepisy , które znoszą
wymóg obecności lekarza w karetce

Bardzo dobry przepis, lekarz to nie jest "dziewczyna na telefon" . Dzisiejsza technika pozwala na wykonywanie zabiegów na otwartym sercu przy pomocy automatu-robota przez lekarza specjalistę, który kieruje automatem na odległość. Więc tym bardziej lekarz mający odpowiednie łącza telekomunikacyjne, może spokojnie diagnozować pacjenta w karetce ratunkowej. Zresztą 80% wyjazdów karetek to są wezwania albo do pijaczków albo do ofiar walk ulicznych.
zombo / 109.95.144.* / 2011-12-18 19:13
A no jeszcze muszę odnieść się do automatu sterowanego na odległość. Uśmiałem się do łez, bo po pierwsze sterowanie takim robotem wymaga dość długiego szkolenia, po drugie taki robot jest droższy niż "doktór" na własność. Ale chwila, chwila! Zapomniałem ! NFZ kupi, zapłaci za szkolenie, a później za procedury :) Piszesz by postawić na swoim, a udowodniłeś swoim postem , że nie posiadasz absolutnie żadnej wiedzy na sytuację w polskiej opiece zdrowotnej. Bo służba to nie jest, chociaż polscy lekarze są wyrobnikami, przede wszystkim od papierkowej roboty. Nic nie wiesz a dyskutujesz :)
(@) / 89.79.218.* / 2011-12-18 20:00

Uśmiałem się do łez,

Cieszę się że swoim wpisem poprawiłem Ci humor.
Nic nie wiesz a dyskutujesz :)

Pewnie że nie wiem i nie chcę wiedzieć co się w Polskiej służbie zdrowia wyprawia. Ale wiem jedno i jestem tego pewny, że ten chlew trzeba kiedyś będzie posprzątać i przegonić parę świń od koryta.
zombo / 109.95.144.* / 2011-12-18 21:28
Jaki chlew? Jakie świnie? Człowieku, nie byłoby problemu, gdyby było wielu ubezpieczycieli a nie tylko ZUS i dysponent NFZ. Jak ubezpieczyciel nie chce Ci wypłacić za naprawę uszkodzonego samochodu to mechanik świnia, a warsztat chlew? Mój samochód ma się lepiej z Link4, LIberty, PZU itd niż ja z parszywymi ZUSem i NFZetem, bo na rynku OC i AC jest konkurencja
Floyd / 2011-12-19 17:22 / Tysiącznik na forum
Przynajmniej teraz widać o co ci chodzi choć też to zakamuflowane i mniej kumaci mogą się nie zorientować o co tak naprawdę chodzi.
Pisz wyraźnie, że nie chcesz by za wpłacone przez ciebie pieniądze leczeni byli inni, prosto i bez kręcenia. Trzeba rzeczywiście być parszywcem większym niż ten ZUS by mieć takie poglądy.
zombo / 109.95.144.* / 2011-12-20 00:37
poczytaj podstawy ekonomi, lub zarządzania lub nie wiem elementarz do matematyki z podstawówki, do tego dorzuć wiedzę z wikipedii i wyjdzie ci ,że z twojego ubezpieczenia , jakiekolwiek by nie było leczeni są inni. Ba! Mało tego! Ubezpieczyciel na tym jeszcze zarabia. Ale łopatologicznie, bo wiem ,że tak muszę: stłuczki nie masz co tydzień, ani co miesiąc, a składkę OC czy AC odprowadzasz co miesiąc, z twoich pieniędzy wypłaca się rekompensaty ludziom którzy mieli mniej szczęścia, na dodatek TU zarabia - i tak: z ZUSu nie masz wiele, bo pieniądze rozpływają się po drodze na urzędników, biurokrację, ogólnie w odgórnym planowaniu. W systemie wspomnianym wcześniej nie marnuje się tyle pieniędzy. Dalej uważasz ,że jestem szują, czy uzupełnisz braki? Pozdrawiam!
Floyd / 2011-12-20 10:32 / Tysiącznik na forum
@zombo.
Nie napisałeś nic nowego. Właśnie po to są powszechne ubezpieczenia aby nawet gdy ja jestem zdrowy, to z tych pieniędzy mogli leczyć się inni. Nie mieszczą ci się w głowie takie poglądy? Trudno.
Biorąc pod uwagę instynkty jakie mamy, to twój punkt widzenia jest jak najbardziej uzasadniony. Wystarczy przyjrzeć się stylowi życia stadu wilków, lwów itd, to widać, że też są to społeczności super liberalne gdzie liczy się tylko najlepszy i każdy musi radzić sobie sam. Stać mnie na luksus by nie być wilkiem.
zombo / 109.95.144.* / 2011-12-20 12:27
ale Ty właśnie sam sobie zaprzeczyłeś - bo widzisz w systemie za jakim ja jestem będą z moich pieniędzy leczyć innych, bo te pieniądze nie będą marnotrawione. Czytaj ze zrozumieniem a nie krytykuj. Na tym polegają ubezpieczenia. Ubezpieczenia w obecnej formie marnotrawią ogromne sumy i moich pieniędzy nie starcza dla mnie a co dopiero dla innych. Poza tym płacisz 50% wypracowanej sumy na różne uzbezpieczenia, a w prywatnym systemie byłaby to na pewno mniejsza kwota. - masz po prostu inne od moich, lewicowe poglądy i nie jestem Ci w stanie wytłumaczyć co mam na myśli
Floyd / 2011-12-20 12:55 / Tysiącznik na forum
Każdy widzi, to co chce widzieć. Dziwne, że w takim kraju jak USA toczy się właśnie taka batalia o ubezpieczenia zdrowotne i jak duża część społeczeństwa amerykańskiego ma dość systemu o którym Ty właśnie marzysz. No, ale obywatel obywatelowi nie równy i tacy jak ty chcą widzieć tylko własny interes. Oczywiście że indywidualne ubezpieczenia są bardziej korzystne (z wielu powodów) dla tych którzy dysponują jakąś tam gotówką niż dla tych którzy jej nie mają. Też doszedłem do takiego wniosku, że pewnie mam poglądy które określa się jak o lewicowe choć z drugiej strony nie chciał bym mieć nic wspólnego z politykami czy partiami określanymi jak lewicowymi. Jakoś się tak wszystko pokićkało. :)
zombo / 109.95.144.* / 2011-12-20 13:24
ok ok , możemy dyskutować bez końca , taki temat. Nie chce tego co było w Stanach, ale i tego co jest obecnie. Dziękuję wszystkim za budującą dyskusję, trochę się popodniecaliśmy tematem, przynajmniej ja, ale Bogu dziękuję za ludzi o innych poglądach od moich, dzięki nim czasem spojrzę na coś z innej strony. Pozdrawiam.
Floyd / 2011-12-20 13:38 / Tysiącznik na forum
Miło mi było wymienić się poglądami. :)
Blues12 / 2011-12-20 14:19 / Bywalec forum
Coś w końcu powinno się zmienić w tym kraju.
(@) / 89.79.218.* / 2011-12-19 04:30

nie byłoby
problemu, gdyby było wielu ubezpieczycieli a nie
tylko ZUS i dysponent NFZ

Niewątpliwie masz rację, twoja diagnoza jest prawidłowa, logiczna i spójna. Lecz niestety popełniasz wielki błąd nie doceniając przeciwnika. Wielu znakomitych lekarzy przepłaciło to zdrowiem a niektórzy nawet i życiem.
Problem zorganizowanej mafii pasożytującej na Służbie Zdrowia znany jest od dawna w Europie Zachodniej,Kanadzie, Australi,USA a walka z nimi przypomina walkę z wiatrakami.itd. Dlatego w tych krajach tak mocno rozwija się medycyna alternatywna dla ubogich, która leczy mniej więcej w ten sposób jaki mi proponowałeś wcześniej, czyli ząbek czosnku w pępku i czekać na zgon.
zombo / 109.95.144.* / 2011-12-18 19:06
Tam myślisz? To jesteś w błędzie. W Polsce brakuje lekarzy wszystkich specjalizacji i z roku na rok jest co raz gorzej. Co do lekarza w karetce - nie jest on potrzebny, ale w sytuacji, gdy mamy dobrze wyszkolonych ratowników - oni rzeczywiście są skuteczniejsi od lekarzy- co pokazują statystyki. Ale Ci ratownicy są po ciężkich 5-letnich studiach, a nie po 2 letnim studium. Co do Twojego poglądu na temat diagnostyki w karetce, to przestań chodzić do lekarza, diagnozuj się na podstawie wiadomości z wikipedii. A jeśli chodzi o wyjazdy karetek, to 80% to wyjazdy do starszych ludzi i mało poważnych przypadków to fakt. Ale gdyby ludzie płacili za nieuzasadnione wezwanie karetki, np. do biegunki trwającej już 3 dzień, to może by się to skończyło
raz a dobrze / 87.251.252.* / 2011-12-17 22:48
"...że pisemne oświadczenie pacjenta będzie mogło być uznawane za dowód ubezpieczenia zdrowotnego."

Boże! Taż trzeba będzie zużyć na papier te lasy , które mają dać nam zdrowe powietrze!

Czy moje słowo człowieka nie wystarczy, tylko muszę pisać oświadczenie?

A przecież wystarczy przyjąć a priori, że za wskazanie lekarzowi należnego ubezpieczenie odpowiada pacjent.
(@) / 89.79.218.* / 2011-12-18 00:11

Czy moje słowo człowieka nie wystarczy, tylko muszę pisać oświadczenie?

Oczywiście że wystarczy ale lekarze zakładają, że jak pacjent wpadnie w ich ręce to długo nie pociągnie a od nieboszczyka kasy nie wyszarpią.
(@) / 89.79.218.* / 2011-12-17 22:22
Odebrać lekarzom pawulon i wtedy żaden lekarz nikogo nie zabije.
RTY / 83.24.167.* / 2011-12-17 19:53
DO PRACY SIĘ WEŚCIE LANIE WPROWADZIĆ IM KASY FISKALNE JAK WSZYSTKIM .........
jaczylija / 109.95.144.* / 2011-12-18 11:35
buahaha , głupek :) nikt przecież nie zapłąci VATu z własnej kieszeni - wzrosną o 30% ceny usług medycznych - tak jak było ze wzrostem przewozów jeszcze przed wprowadzeniem VIATOLLA - a kierowcy i tak omijają płatne drogi :)
polocoto / 31.174.251.* / 2011-12-17 22:32
Jesteś jełopem. Podatek VAT do ceny netto zabiegu zapłaci podatnik lub pacjent. Kasa fiskalna nie uderza w lekarzy. To samo dotyczy pod. dochodowego. Odbiją sobie na pacjentach.
sdfr / 212.87.25.* / 2011-12-17 21:54
Leniu pie...przony Ty się weź do roboty
dsfsdf / 77.253.24.* / 2011-12-17 21:29
może łanie -leszcz.

Najnowsze wpisy