Forum Polityka, aktualnościPolityka

Prezes PiS ma receptę na zmianę państwa

Prezes PiS ma receptę na zmianę państwa

Money.pl / 2014-03-29 19:58
Komentarze do wiadomości: Prezes PiS ma receptę na zmianę państwa.
Wyświetlaj:
polish-british citizen / 80.42.164.* / 2014-04-01 13:31
a ja sie pytam, kiedy PIS uwolni lub zwolni male i mikrofirmy na 2 lata z ZUS po zalozeniu firrmy na jej pierwsze 2 lata istnienia!!>TO JEST KLUCZOWE dla gospodarki, ale jako wiadomo w klakierskiej gospodarce ma funkcjonowac tylko biznes amerukanski,brystyjski i inny, kosi sie polski biznes juz w zarodku. MNie nie interesuje propaganda dla idiotow biednych, ktorzy wierza w to,ze mozna nalozyc w GLOBALNEJ gospodarce 40% podatku na najbogatszych, trzeba byc ciemniakiem naiwniakiem ,zeby wierzyc ,ze ten bogaty jest tak glupi i da sobie wydrzec 40%. Otoz on ama globalna gospodarke po to,ze by latwo sie przenosil z centrum interesow zyciowych i kontami tam,gdzie go PIS i inni idioci nie dopadna. Ja proponuje skupic sie na malej polskiej przedisebiorczosci-dostepie do kapitalu, wsparciu drobnych przedsiebiorczych talentow, odizolowaniu kosciola od panstwa, ekonomii i polityki ( z miliardow haraczu byloby na leczenie raka i szpitale, ale ciemne masy wola je pchac w bloto napychajac kiesie bogaczy w sutannach), odchudzenie panstwa i urzedow-mniej urzeadnikow a wiecej efektywnych za nieco wyzsze transparentne place, inicjatywa lokalna!
polish-british citizen / 80.42.164.* / 2014-04-01 13:18
a ja sie pytam czy ktos ma recepte na zmiane prezesa PIS, moze by go tak Majdanowi dac w prezencie z doplata tych 300 mln USD, niech tam sobie razem zaprowadzaja rewolucje i niech sie pozazynaja na amen. Dolozyc nalezy tez w prezencie wszystkich tych, ktorzy "zapomnieli" o zbrodni wolynskiej. Ja nie wyborazam sobie jak mozna popierac kraj, w ktorym premier twierdzi, ze nie bylo zbrodni wolynskiej albo ,ze Polacy sobie sami ja wyrzadzili. Patrzice dalej co sie bedzie dzialo na Ukrainie, Bojowki paramilitarne oprychow uzbrojone przez zachod ( zarobek dla zachodu, kase da Polska) beda sie tam rznely dlugo jeszcze po tym jak juz ani jednego ruskiego zolnierza nie bedzie na ich wschodniej granicy, ba nawet nowo obrany "wolnosciowy" rzad ani Julia Tymoszenko sobie z nimi nie poradza,bo to taka banda, ludzi skorych do walki i podzynania gardel juz od czasow cara Piotra Wielkiego przez kilkaset lat Rosja wszelkie zawieruchy polityczne,coupy, uzuropwania wladzy znosila od Ukraincow lasnie, ba nawet pierestrojke!! tylko patrzcie, to kraj,ktory w zyciu sam sie nie urzadzi! najwyzej sie sam unicestwi-SAm bez niczyjej pomocy.! nawet sami Ukraincy madrzejsi to przyznaja, a zanm paru takich.
Hrabia Szczydoniecki i na niego też / 89.75.185.* / 2014-03-31 20:16
Niech wygłosi ja na Majdanie pod sztandarami bandery i UPA.
1999 / 78.29.249.* / 2014-03-31 10:45
'
Panie Prezesie,

Uwazam, ze obecny system finansowania i rozliczania za swiadczenia medyczne jest przejsciowym, o ktorym mozna powiedziec 'ni pies ni wydra cos na ksztalt swidra' i nalezy go jak najszybciej zmienic.
Im szybciej tym lepiej.

Naklady ogolne na zdrowie w tym roku prawdopodobnie wyniosa okolo 115-120 mld zl czyli okolo 8% PKB, w tym okolo 66 mld zl ze skladki zdrowotnej /NFZ/.

Wszystkie dodatkowe naklady na zdrowie: dotacje UE, dotacje z budzetu panstwa, dotacje samorzadowe, finanse z Mechanizmu Skandynawskiego, dotacje z funduszu celowego ochrony srodowiska itp. powinny zostac wlaczone do budzetu NFZ.

Wszystkie naklady powinny zostac 'przerobione' przez swiadczeniodawcow i dopiero odpowiednia ich czesc powinna zostac zainwestowana w aparature, dziury w dachu itp.

Wowczas na leczenie szpitalne z powodzeniem mozna przeznaczyc okolo 50% ogolnych nakladow czyli 55-60 mld zl / obecnie ok. 30 mld zl/ w relacji np.50- 60% wynagrodzenia, 50-40% utrzymanie szpitala, inwestycje.

Docelowy model polskiego finansowania zdrowia powinien opierac sie na NFZ, do ktorego poza skladka zdrowotna powinny wplywac wszystkie dodatkowe finanse. NFZ powinien rozliczac sie z pacjentem.
Jest to dobry, byc moze najlepszy system dla pacjenta, obywatela jako platnika podatkow, rzadu i rowniez swiata medycznego.
---
Nie powinnismy podazac sciezka brytyjska i tym bardziej nie przeprowadzac akcji 'Let 211 flowers bloom'
/Niech zakwitnie 211 kwiatow/, ktora polega na przekazaniu 60% ogolnych nakladow na GPS-y
/'general practitioners system'/ czyli do systemu lekarzy rodzinnych / na podstawie ostatniego 'The Economist'/.
1999 / 78.29.249.* / 2014-03-31 11:18
Najlepszy dla Polski jest model systemu belgijskiego/francuskiego, oparty o zasade rozliczania sie ubezpieczalni z pacjentem.
Znalazl on przeslanie w pierwszej wersji Dyrektywy Transgranicznej firmowanej przez Prezydencje Belgijska w Radzie Europejskiej, ale ministrowie zdrowia z poludniowej i wschodniej UE, w tym z Polski, wprowadzili mnostwo 'furtek' w celu utrzymania systemu 'out of pocket' czyli bezposrednich platnosci platnych z kieszeni pacjenta po cenach wolnorynkowych.

Na poludniu Europy chciano za wszelka cene utrzymac system bezposrednich platnosci ze wzgledu na ogromne ilosci turystow.

Nie rozumiem natomiast, czym kierowali sie ministrowie ze wschodniej UE, aby za wszelka cene utrzymac system 'out of pocket' w stosunku do wlasnych ubezpieczonych pacjentow, do ubezpieczonych pacjentow Obywateli Polski.

System finansowania i rozliczania za swiadczenia medyczne powinien ulec zmianie na wzor belgijskiego i doprowadzic do likwidacji dlugich kolejek oraz objecia opieka zdrowotna wszystkich ubezpieczonych w ramach NFZ przy odpowiednim poziomie refundacji poniesionych kosztow przez pacjenta.
1999 / 78.29.249.* / 2014-03-31 11:48
Na poczatku 'nowej Polski', ze wzgledow politycznych wprowadzono wiele systemow preferujacych elity spoleczne, w tym dla lekarzy system 'out of pocket'.
Mysle, ze te systemy z biegiem lat sie zuzyly, a Polacy z wlasnej woli nie zechca sie przylaczyc do Obwodu Kaliningradzkiego.

Od systemu bezposrednich platnosci z kieszeni UBEZPIECZONEGO pacjenta po cenach wolnorynkowych bez zadnej refundacji ze strony NFZ powinnismy odejsc. Im szybciej tym lepiej.
Le Chapelier fou. / 79.184.175.* / 2014-03-30 11:10
Jest mi wszystko jedno, jaka koncepcja państwa będzie przyjęta doktrynalnie. Po prostu lekko mnie wkurzają ( reméde vomitife) opinie, które nie szanują swojego Narodu, kultury i historii. Jakżeż naiwni byli ludzie poprzednich pokoleń którzy płacili swym zdrowiem, życiem- żeby apostaci "zaprzańcy" renient sa famille..etc. Szacunek dla etatystów. Linia podziału nie przebiega przez:"kaczyzm"- europosłannictwo. Dla wszystkich jest miejsce między Odrą i Wisłą. Wszak w 1918r. Polacy mieli 35 razy bardziej skonfliktowane światopoglądy, ogromne pokłady nędzy, milionowe rzesze odrębności etnicznych- potrafili wygenerować Państwo które przetrwało morderczy hitleryzm ,stalinizm, "własny samobójczyzm"-seléction negative. Szacunek dla naszych Ojców, buraki.
wieslaw szelejak / 31.182.68.* / 2014-03-30 10:17
Sam tytuł jest ściemą dla ludu który NIC nie pojmuje!
Otóż ja mam dobrą pamięć i nie mam amnezji .Przypominam sobie jak zwyciężył PiS co to się działo!
Nagonka za nagonką.A usłużne agencje "wpływu" prześcigały się w rzucaniu błota i kłód. Obrzydzanie PiS
trwało a odpowiednie służby PRL działały aż ogień szedł . Po 2-ch latach udało się .I co nam te media podały? i dalej podają. Normalne Państwo w swoim systemie politycznym dawno zmiotło by PO na śmietnik. Ale tu ...nie ma takiej opcji ,czy jesteśmy głupsi? Dalej karmimy się głupotami z niebieskich ekranów i słuchajmy nawiedzonych dziennikarzy ,którzy są tacy mądrzy że aż strach. Jakie to mądrosci nam podają ,jaki to raj mamy za PO.
I tu zbliżam się do tytułu /złośliwego/ .Czy PiS nie może mówić jak naprawić Polskę?
IX52 / 193.106.192.* / 2014-03-30 09:52
Najprościej to wziąć paszport i zmienić kraj, czego ci życzę prezesie szkodliwej pis-formacji...
jacekpl / 83.23.76.* / 2014-03-30 09:15
Recepta po Koreańsku mogła być zastosowana w 1989 nie teraz gdzie już wiele zakładów znikło , a odtworzyć tą ilość zakładów i skoczyć technologicznie w 22 wiek potrzebny był by już cud jakiś .
Przerażony oPiSem / 79.191.87.* / 2014-03-30 01:40
Panie Prezesie, recepty to PiSzą nawet pielęgniarki! Na chorobę to trzeba mieć LEKARSTWO! A do zaordynowania lekarstwa jest niezbędny rozum - niestety! Ponieważ Pański rozum został skasowany przez brzozę ( a mówili że sok brzozowy pomaga na takie przypadki) to nie może Pan zabierać głosu w temacie naprawy pantwa - nie ma Pan o tym żadniego pojęcia. Pan uwielbia przemoc i policyjny system rządzenia - PAn wybaczy ale taki model mamy niedaleko w Moskwie. Proszę zapytać Władimira, czy nie potrzebuje nowego Dzierżyńskiego albo Berii - casting ma Pan wygrany w cuglach.
WWWSS / 89.234.194.* / 2014-03-30 00:28
JA ZNAM TĄ RECEPTĘ , NIECH WSIADA W SAMOLOT DO KRAJÓW TRZECIEGO ŚWIATA I NIECH NIE WRACA.TAK NAJSZYBCIEJ I NAJPOŻYTECZNIEJ ZMIENI PAŃSTWO.NIKT ZA NIM NIE BĘDZIE PŁAKAŁ .
turysta-obieżyświat / 37.30.66.* / 2014-03-30 10:15
ależ do Rosji nie trzeba się akurat wybierać samolotem, do Królewca i piechotą można dojść
53jozef / 2.29.107.* / 2014-03-29 23:56
czy prezes ma recepte jak wyisc z glupoty w ktora popadl po smierci brata
europa2014 / 83.8.111.* / 2014-03-29 20:33
Nie trzeba żadnego geniusza żeby zaproponować coś lepszego niż rządy Tuska.Problem jednak tkwi w realizacji.Tusk sprzymierzony z postkomunistyczną nomenklaturą dominuje całkowicie nad mediami i posadami w administracji i gospodarce.Ktoś kto przeciwstawi się temu układowi postkomunistycznemu jest skazany na kłopoty ze strony opresyjnej władzy trochę podobnie jak w Rosji czy na Białorusi.Pewną nadzieją jest skomplikowana sytuacja międzynarodowa.Polacy w chwili zagrożenia mogą zwrócic się na Zachód i wybrać siły nie chcące kontynuacji PRL-u jak rząd Tuska.Na razie na to się nie zanosi.Tusk i zdecydowanie pro Kremlowscy Palikot i Miller maja nadal wysokie notowania.
nexton / 81.219.70.* / 2014-03-29 19:58
Co to jest "poczucie sprawiedliwości"? Ano to jest to, co widnieje w nazwie partii Prezesa.
zm1943a / 79.184.206.* / 2014-03-30 09:30
ma rację, w tej chwili bardzo ciężko jest odsunąć od władzy "post komunistów" a w zasadzie układów tajnych służb z PRL-u. pozdrowienia ,zm

Najnowsze wpisy