Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezes ZPP zawiadamia prokuraturę ws. prac nad ustawą pożyczkową

Prezes ZPP zawiadamia prokuraturę ws. prac nad ustawą pożyczkową

Wyświetlaj:
Mariusz7709 / 83.26.138.* / 2015-07-10 14:18
jak dla mnie tylko prostacy biora w tej zlodziejskiej firmie provident kredyty ! musialbym na glowe upasc by tam brac !
gwiazda2000 / 79.186.1.* / 2015-07-10 13:07
Pracowałam w Providencie 7 lat jako przedstawiciel. Prowizja wynosi 5 % brutto od zebranej kwoty w danym tygodniu. Od tego nalicza się podatek, zus, składka zdrowotna, jeżeli przedstawiciel nie ma innego zatrudnienia. Ja byłam przedstawicielem terenowym obsługiwałam 11 miejscowości (wsi). Płaciłam tylko podatek bo byłam zatrudniona jeszcze u innego pracodawcy. Koszty utrzymania samochodu jego eksploatacja, paliwo ubezpieczenie,wszystko musiałam pokrywać z własnej kieszeni. Dla przedstawiciela tylko 5 % brutto. Jak zaczynałam paliwo było po 1,80 jak odeszłam ponad 5 zł. Koszty wzrosły niewspółmiernie , ale prowizja ciągle ta sama. Nikt nie liczy ile czasu trzeba poświęcić w domu na rozliczenia z poszczególnymi klientami, sporządzanie cotygodniowych raportów, rozliczanie kasy, co tydzień zdawanie teczek z rozliczenie, oraz spotkania na rozliczeniach za miniony tydzień. Dwa razy w tygodniu miałam puste przejazdy po 15 km tylko związane z rozliczeniami, nie liczę różnych szkoleń, i dodatkowych spotkań wszystko na koszt przedstawiciela. Dla firmy nie liczy się człowiek jego bezpieczeństwo tylko pieniądze. Przez 7 lat byłam jak w kieracie dopiero moja mama zwróciła mi uwagę, że ja nie mam prywatnego życia,że ciągle pracuję i mam coraz gorszą sytuację finansowa ,że dokładam z pensji, ja zajechałam 3 samochody a moje szefostwo jeździ coraz lepszymi brykami.Ona widziała to wszystko w innym świetle patrzyła na to z boku. Wreszcie do mnie dotarło jak długo można dać sobą manipulować. Po odejściu z Providenta przez 3 miesiące nie umiałam sobie znaleźć miejsca, nie wiedziałam co zrobić z czasem tak miałam wypraną mózgownicę. Na temat rozliczeń samych pożyczek też mogłabym dużo napisać. Odsetki były 21 % ale koszty udzielania pożyczki62%. Z udzielonej pożyczki 1000 zł na 52 tygodnie (rok) trzeba oddać 1830, z tego przedstawiciel otrzyma tylko 5 % brutto jeżdżąc do klienta co tydzień przez rok i zakładając ,że klient płaci regularnie. reszta jest dla firmy. No cóż sam Pan Balcerowicz swego czasu dawał błogosławieństwo Providentowi. To na tyle bo brakuje miejsca i czasu.
marcia007 / 31.61.138.* / 2015-07-10 18:06
To beznadziejnie pracowalas, az dziwne ze Cie tyle lat trzymali :) Ja pracuje 12 lat i nie zarabiam mniej niz 2000zl / mc pracujac 15 godz w tyg. Wszystko legalnie i na czas, oby wszyscy tak placili. Powodzenia w markecie na kasie.
gwiazda2000 / 79.186.11.* / 2015-07-10 22:23
Nigdy nie pracowałam na kasie w markecie i nie muszę. Jestem na emeryturze mam 3450 zł i nie narzekam. Życzę Tobie abyś tyle miał emeryturki co ja. Na początku jak zaczęłam pracować w Providencie wyciągałam więcej niż 2000 na m-c miałam ponad 200 klientów więc zabrali mi tych najlepszych i stworzyli dodatkowe dwa rejestry ja zostałam w terenie na wioskach. Jeżeli pracujesz 15 godz. to chyba masz wszystkich klientów w jednym bloku, bo pracując w terenie możesz się osmarkać i nie jesteś w stanie dokonać takiego cudu. Chyba, że większość przynosi Tobie raty do domu. Nic nie mówisz o kosztach utrzymania samochodu. O dojazdach na rozliczenia o dowożeniu teczek z tygodniowym rozliczeniem. Może się coś zmieniło bo z Providentem rozeszłam się 6 lat temu, ale nie sądzę aby prowizja była większa niż 5%. Odpowiedz mi w takim razie dlaczego jest taka duża rotacja wśród przedstawicieli? Pozdrawiam i życzę sukcesów w udzielaniu pożyczek ludziom bez zdolności kredytowej
dawidoo110 / 46.238.200.* / 2015-07-10 12:31
Prawda taka że ludzie by pożyczali z banków jeżeli to banki by miały lepszą ofertę.Biedni ,lub osoby w trudnej sytuacji z powodów losowych muszą sięgać po pożyczki w takich pożyczkach.Jeżeli państwo nie zapewni odpowiednich ułatwień dla tego rodzaju środowisk,to będzie tylko gorzej.Banki też powinny być Polskie,z Polskim kapitałem.
Jan III / 78.28.22.* / 2015-07-10 10:36
provident okrada obywateli, państwo, ale dywidenda kasują partyjne ćwoki
J13 / 5.172.247.* / 2015-07-10 09:49
BRAWO PANIE PREZESIE !!! . TERAZ BARDZO DUŻĄ ROLĘ MAJĄ DO ODEGRANIA DZIENNIKARZE . PANOWIE DO DZIEŁA .POKAŻCIE KTO ZAPŁACIŁ ZA USTAWĘ I KTO WZIĄŁ ZA TO KASĘ , A TO OGROMNE PIENIĄDZE . . NIE POZWÓLCIE KPIĆ I ROBIĆ Z POLAKÓW CIEMNYCH LUDZI .
aspiryna / 79.190.44.* / 2015-07-10 08:12
ta firma do dawne służby specjalne PRL
daxsfes / 5.172.247.* / 2015-07-10 08:11
rząd na uchodztwie pochodzi z angli a provident jest czysto angielski,zydzi domagają się odszkodowan wiec zabierają wzytko najbiednieszym i to w zgodzie z prawem ,wszelkie przepisy z angli należy przeanalizować oni okradają,swiat,widnuja,spekulują to jest londyn
fdsfdsfsdfsd / 83.9.6.* / 2015-07-10 07:51
powinni jeszcze zakazc pracowac tylko za prowizje, tzn,ze zawsze musi byc pensja minimalan + ewentualna prowizja od sprzedazy a Provident nie placi pensji tylko same prowizje!!
Pirelli / 178.43.149.* / 2015-07-09 22:31
Brawa dla prezesa ZPP
m-53 / 213.108.152.* / 2015-07-09 18:37
dąbrowski, Skowrońska - PO
Elsner - Palikot / SLD

Najnowsze wpisy