Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezes ZUS ujawnia, kiedy będzie najtrudniej z emeryturami

Prezes ZUS ujawnia, kiedy będzie najtrudniej z emeryturami

Wyświetlaj:
rk345 / 31.182.66.* / 2014-03-17 22:28
Pan Derdziuk mija się z prawdą mówiąc że emerytura będzie zależała ile emeryt zapłaci składek.
Rząd w osobie ministra Kosiniaka już zapowiedział, że zmieni sposób waloryzacji i najbiedniejszym będzie liczona tak jak teraz (Bóg raczy wiedzieć kto się kwalifikuje jako najbiedniejszy), a reszcie emerytury będą waloryzowane tylko o inflację ( a ta jak wiadomo jest zaniżana).
macgiwer / 79.185.193.* / 2014-02-23 14:40
Ten w teczce przyniesiony prezes gada głupoty.
Po to był reforma emerytalna,żeby każdy pracował na swoją przyszłą emeryturę,a nie na emeryturę konfidenta "agenta Tomka"Państwo powinno dopłacać tylko do emerytów którzy odeszli na świadczenia przed reformą. Po tym okresie wszyscy powinni mieć naliczoną emeryturę na nowych zasadach.Temu miał służyć między innymi kapitał początkowy.Taki agent Tomek (i nie tylko on) odchodząc na emeryturę po powinien otrzymać taką emeryturę: suma wpłaconych składek/ średnia długość życia* stopa zastąpienia.W jego przypadku ma szansę żyć jeszcze około 50 lat (chyba że go ktoś odstrzeli za jego przekręty)Więc hipotetycznie jego emerytura powinna wynosić circa 30zł. a nie 3tys.Jednak władza nadal musi lizać to i owo bezpiece w nowym wydaniu.
bukajj2 / 31.61.140.* / 2014-01-30 19:18
Wywalcie ich wszystkich ,bo w ogóle nie będziecie mieć emerytur
lordba / 80.50.144.* / 2014-01-28 12:23
[...]rząd rujnuje NAS WSZYSTKICH , kradnie moją kasę. [...]zusik (dostałem wyliczenia) po 23 latach pracy i całkiem dobrych zarobkach(pojęcie względne, ale zdążyłem wybudować dom i zamieszkać w nim) wyliczył mi 900 zł hipotetycznej emerytury, a jak będę pracował jeszcze kolejne 23lata( bo tyle mam do 67r.)to dostanę jeszcze 330 zł. TO JAKAŚ KATASTROFA!!!(ZABIERAJĄ TUSKITUSKI CO SIĘ DA ŻEBY RATOWAĆ BUDŻET A NIE EMERYTA).
Jestem przeciętnym Polakiem i każdy kto ukończył podstawówkę i nauczył się liczyć powinien wziąć kalkulator w ręce i dokonać małych wyliczeń.
JEŻELI NIE POTRAFI LICZYĆ TO ZNACZY ŻE JEST NIEUKIEM I ZOSTANIE W ZUSIKU.
PODAM TRZY PROSTE PRZYKŁADY( zakładam że już nie będę pracował na [...] śmiesznego sejmu itd. przez 20 kolejnych lat).
Stopa zwrotu średnio przez ostatnie 14 lat w OFE wynosi 18%(mniej-więcej ,PO ODLICZENIU WSZYSTKICH KOSZTÓW POBIERANYCH PRZEZ OFE), do wyliczeń przyjmę TRZY KROTNIE NIŻSZĄ wynoszącą 6% ( chyba nie jest to dużo?).
1) mam 15000 zł w OFE , po 20 latach przy 6% rocznie wychodzi 72 347 zł
2) mam 30000 zł w OFE , po 20 latach przy 6% rocznie wychodzi 144 694 zł
3) mam 50000 zł w OFE , po 20 latach przy 6% rocznie WYCHODZI 241 157 zł

ALE GŁUPOTY WAM WCISKAJĄ W MEDIACH ŻE NIC Z OFE NIE BĘDZIE , NIE BĄDŹ GŁUPI POLICZ SOBIE SAM, SAMA. TO TAKIE PROSTE.

JESZCZE RAZ PODKREŚLAM ZAŁOŻYŁEM , ŻE JUŻ NIE BĘDĘ ODPROWADZAŁ SKŁADEK, A CO BY BYŁO JEŻELI DODAMY JESZCZE SKŁADKI PRZEZ 20 LAT PRACY???

To chyba tyle (nie będę dywagował o opłatach pobieranych przez OFE, ponieważ dla mnie jest ważna średnia stopa zwrotu przez wszystkie lata, a z niej jestem bardzo zadowolony)
Nic tylko pracować na czarno i mieć gdzieś urzędasów , gnał ich pies!!!

Prześlij do znajomych, jeżeli są inteligentni to niech też korzystają z OFE.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
szklarek / 2014-01-28 12:41
1. wyliczenie indywidualnie pewnie nie obejmuje kapitału początkowego- na skutek braku wniosku o jego naliczenie.

2. wskazana stopa zwrotu akurat za ten okres przemawia przeciw OFE, bo ZUS za lata 2000-2012 zwaloryzował składki skumulowanie w około 210%
rk345 / 31.182.66.* / 2014-03-17 22:32
Tak wysokiej waloryzacji w ZUS jak była dotąd już nie będzie. Rząd zapowiedział że obniży waloryzację do wysokości inflacji, czyli średnio do 2,5% rocznie.
lordba / 88.199.108.* / 2014-01-28 21:20
1.moje wyliczenie jakie dostałem jest razem z kapitałem początkowym wyliczonym przez zusik

2.jak stopa zwrotu z OFE (podana na dzień dzisiejszy przez money w zależności od PTE, OD POCZĄTKU REFORMY), najlepszy wynik 294% ING,najsłabszy 230% pocztylion, JEST MNIEJSZA NIŻ 210%(REWALORYZACJA ZUS), CHYBA TRZEBA WRÓCIĆ DO PODSTAWÓWKI??????
DLA MNIE ŚREDNIA OFE ok.255% jest większa niż 210%, a jeszcze jedna zasadnicza najważniejsza rzecz to to że kasa w OFE JEST DZIEDZICZONA, a w zusiku wpada do studni i ginie!!!!!!!
szklarek / 2014-01-28 21:32
1. sam zaznaczyłeś że jest to stopa zwrotu od 1999 do dziś. Ja podałem za okres o ponad 2 lata krótszy.
2. w ZUS- na subkoncie środki są 'dziedziczone' identycznie jak w OFE. Na subkoncie zaksięgowane będą również środki przekazywane teraz z OFE z umorzenia cz. obligacyjnej. Jest jeszcze kwestia 'paradziedziczenia' w ZUS- w postaci...renty rodzinnej po zmarłym dla żony, dzieci, ew. rodziców.
---- / 109.95.150.* / 2014-01-23 10:18
Jakie konta, jakie pieniądze ? Ludzie obudźcie się, to wszystko jest wirtualne. Prawda jest taka że żadnych pieniędzy nie ma i nie będzie. Przecież jest informacja o zadłużeniu ZUS-u w wysokości 5o miliardów. Dług jak każdy kredyt raczej nie zmniejsza się tylko rośnie. ZUS to bankrut tylko jeszcze nie wiadomo kiedy zostanie to oficjalnie ogłoszone
bookbis / 46.215.47.* / 2014-01-21 18:16
już kiedys napisałam opinie o Zusie, powtórze: Zus jest jak impotent, ale dlatego ,że jest mężczyzną nie można powiedzieć ,że jest niezdolny"
Z jednej strony Dzierdziuk twierdzi, ze zus nie zbankrutuje,jednocześnie twierdząc ,że za dwadzieścia lat nie będzie z czego wypłacać,proponuje aby ludzie sami sie doubezpieczali tylko niech jeszcze powie jak to zrobić gdy człowiek zarabia normalnie srednio 1300-1500zł,jest przeciwny emeryturze społecznej jaka np. proponuje Palikot, bo niby trzeba byłby zwiększyć podatki, ale nie jest przeciwny podniesieniu kwoty składki. zaznacza(dane z dzisiejszej porannej audycji) ,że zus wydaje tylko rocznie 40 mld zł, więc skąd premie i nowe biurowce i nowe sauny i kawki ,herbatki ciasteczka?czyżby sami urzednicy na to się składali? a może nowe limuzyny prezesi sami sobie kupują?
Na pytanie dziennikarki dlaczego nie zabrano poważnie się za emerytury uprzywilejowane p.Dzierdziuk odpowiada,że jak to przecież wydłuzono mundurowym lata pracy, a co z tymiktorzy nigdy nie płacili i nie płacą składek na zus ,bo państwo ma im to zagwarantować z budżetu? to lepsi Polacy?
Jeśli napisano w konstytucji ,że prawo jest jednakowe dla wszystkich, to albo to zastosować albo spalić ten dokument, bo jest on zbyteczny(ewentualnie powiesić w instytucie przyznawania różowych malin)
taki tam / 213.227.93.* / 2014-01-21 17:38

Ludzie muszą mieć świadomość, ze emerytura zależy od tego, ile składek zapłacą.

Chłopie powiedz ro świętym krowom - mundurowym, sędziom, górnikom i innym. Przecież ich składki przy ich wieku emerytalnym w żaden sposób nie wystarczają na emerytury które pobierają. System który jest obecnie polega na wydojeniu szaraków na rzecz kasty uprzywilejowanych.
molon / 149.156.127.* / 2014-01-21 17:06
Ludzie muszą mieć świadomość, ze emerytura zależy od tego, ile składek zapłacą. A to oznacza, ze powinni dodatkowo sobie odkładać
w17 / 83.6.64.* / 2014-01-21 16:54
Cały ten zus to stara bolszewicka struktura i przez bolszewików zarządzana.Zlikwidować to dziadostwo.Okradanie ludzi przez całe życie żeby na starość dać im kilkaset zł emerytury to skandal.No i musimy utrzymywać tą całą zgraję zusowskich urzędasóe z prezesem na czele.
arrmii / 164.127.218.* / 2014-01-21 16:23
"Mimo wielkiej, około 50-miliardowej dziury budżetowej, która jest w budżecie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, prezes ZUS uspokajał, że instytucji przez niego zarządzanej nie grozi bankructwo."

oczywiście, ze nie grozi. w razie potrzeby ukradniemy obywatelom tyle ile trzeba.
kjhu / 85.28.184.* / 2014-01-21 15:38
zlikwidujcie umowy smieciowe... ja ciagle na takich pracuje (bo jesc musze), a jak mowie, ze to mi nie odpowiada, slysze "to dziekujemy za rozmowe" i na taka umowe bez skladek pracuje ktos inny...
ter_nn / 77.253.108.* / 2014-01-22 21:10

zlikwidujcie umowy smieciowe... ja ciagle na takich pracuje

Przecież "oZUSowanie" swoich zarobków(a do tego sprowadza się likwidacja tzw. śmieciówek) możesz zrobić sam.
Idziesz do ZUS i mówisz że chcesz się ubezpieczyć.
Zaręczam Ci że przyjmą Twoje pieniążki z otwartymi ramionami!
arrmii / 164.127.218.* / 2014-01-21 16:29
ja nie bedzie umów, to też Ci podziękują. chyba, ze założysz własną działalność i sam będziesz płacił haracz.
ObywatelRP / 109.173.221.* / 2014-01-21 15:33
Co za głupota, ten cały chory system w postaci ZUS'u powinien być jak najszybciej zlikwidowany, bo właśnie zawsze to będzie tak wyglądać. Ubezpieczenie powinno być zapewniane przez FIRMY UBEZPIECZENIOWE! a nie przez chory dziurawy komunistyczny system.

Jednak oczywiście nasz "mądry" rząd robi dokładnie odwrotnie. No ale czemu się dziwić, przecież ci ludzie nie mają zielonego pojęcia o tym co robią. Potrafili jedynie najgłośniej krzyczeć na strajkach w PRL'u i tylko dlatego tam się znaleźli.
AMC496 / 195.26.76.* / 2014-01-21 15:27
"Ludzie muszą mieć świadomość, że emerytura zależy od tego, ile składek zapłacą "

To już jest zwyczajna bezczelność...
felek 425 / 79.188.167.* / 2014-01-21 15:04
aktualnie praca do 67- a docelowo??
do śmierci!!!robić na darmozjadów
Gall Anonim / 193.109.244.* / 2014-01-21 14:47
Czy Prezes wie co mówi? Czy tylko mówi aby nas omamić? W jaki sposób porównać emeryturę Policjanta czy funkcjonariusza np. SB czy UOP z emeryturą sprzątaczki czy prządki, skoro te grupy zawodowe pracują średnio 2,5 raza dłużej a emerytury mają 2,5 mniejsze?
Demagogia
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy