Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezydencki minister oskarża: Opozycja sieje panikę

Prezydencki minister oskarża: Opozycja sieje panikę

Wyświetlaj:
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-08-10 15:45
Niestety sytuacja Polski nie jest dobra i najbliższa przyszłość wymaga przeprowadzenia radykalnych zmian. O wiele lepsza sytuacja niż się słyszy jest w USA. Kryzys dopiero nadchodzi i uderzy nie tylko w poludniową Europę ale w północną również a następnie cała Unia wpadnie w taki chaos, że nastąpi zagrożenie jej istnienia. Kraje bogatrze zaczną zadawać pytanie: co nam Unia Europejska daje. Wszyscy oprócz Niemców odpowiedzieliby, że nic. Niemcy stracą najwiecej po ewentualnym rozpadzie unii ponieważ stracą monopol na sprzedaż swoich dóbr. Być może już za lada moment S&P ogłosi obniżenie ratingu Francji i UK. Gdy to się stanie to frank będzie już koło 5 zł. Gwoździem do trumny będzie ogłoszenie kryzysu w Chinach. Przypominam, że kryzysu w Chinach nie da się uniknąć. Dla inwestorów amatorów rada: wypłacać wszystko z funduszy natychmiast! Nie słuchać psudoekspertów na mone.pl, np osobnika Longterm, mówiących trzymać i przeczekać to na długoterminowo się zawsze wygra. Facet nie zna podstawowych zasad inwestowania.
agent powinien być przenikliwy / 46.113.212.* / 2011-08-11 18:45
Ajajaj agent sc, ty chyba nie będziesz "bogatrzy" przy tym poziomie postrzegania świata.
Życie dziś negatywnie zweryfikowało twoją wizję. Można nie zgadzać się z Longtermem, ale on próbuje argumentować, analizować, dzielić się wątpliwościami z innymi, a ty piszesz pier.oły, które cię pogrążają, choć pewnie jakieś ochłapy za to dostajesz.
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-08-11 22:40
Ja zawsze lubię tylko ogólnie coś zasygnalizować i bez podawania cyferek. Myślę, że to ma najwięcej sensu. Niestety nie mogę przyjąć twoich rad ponieważ mam swoje własne bardzo dobre recepty którymi z nikim się nie dzielę. No więc zawsze tylko tak ogólnie…Poza tym wydaje mi się, że kupujemy nie w tym samym sklepie więc dyskusja nie ma sensu. Pomimo, że stałem się dzisiaj ,,bogatrzy” niż wczoraj to my wszyscy ciągle czekamy na obniżenie ratingu Francji. Ostrzeganie naiwnych o ochronie własnego kapitału zasługuje na pochwałę. Longterm nigdy tego nie robił. Czy podają tobie posiłek w menażce czy na złotym tależu jest to wyłącznie twoim zaßranym interesem.
porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga / 46.113.239.* / 2011-08-17 22:18
Wot, kulturnyj czeławiek, jak powiedziałby czekista po obejrzeniu agenta sc.
Kultury ma pełno na "tależu".
A dalej jak w wierszyku:
„O pierwszej, gdy najgwarniej, wszedł dureń do kawiarni. Siadł ważny, energiczny i chciał być zagraniczny".
Rokkkk / 193.138.208.* / 2011-08-10 12:45
Sytuacja gospodarcza na 100% jest pod kontrolą.

Należy tylko zadać pytanie - "Pod czyją kontrolą?"
Andrzej 1000 / 89.74.10.* / 2011-08-10 13:55
Oczywiście że sowiecką i tak być nużno.
wojens / 95.49.249.* / 2011-08-10 13:47

Należy tylko zadać pytanie - "Pod czyją kontrolą?"

Jeśli nie rozumiesz co to znaczy to można napisac inaczej.
Sytuacja ekonomiczna, gospodarcza jest bardzo dobra.
tesa1959 / 2011-08-10 13:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Zazdroszczę Ci tego optymizmu...
wojens / 79.191.168.* / 2011-08-10 14:22
Ale naprawdę nasza sytuacja jest bardzo dobra. Zobacz co sie dzieje na świecie. To oczywiście nie znaczy, że zyjemy w bogatym kraju, gdzie wszyscy bogaci i szcześliwi. Tym bardziej, że 4% wzrost jest w tej sytuacji bardzo wysoki ale powinno być chociaz ze 6% aby zarobki szybko rosły a bezrobocie szybko malało. Ale żeby taki wzrost był to musi byc wzrost w otoczeniu naszego kraju. A tam jest gorzej. Moznaby mieć pretensje gdybyśmy mieli wpływ na wielkość wzrostu poza granicami ( najlepiej u Niemców ) ale nie mamy. Nic nam nie grozi. A ta propaganda klęski prowadzona przez PIS jest szkodliwa i budzi u ludzi niepokój i zwątpienie. Gdyby społeczenstwo w tym przedsiębiorcy poddali się temu to bedzie nieszczeście.
tesa1959 / 2011-08-10 14:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Ale naprawdę nasza sytuacja jest bardzo dobra.

Powiedziałabym raczej : nasza sytuacja nie jest zła. Tak, w około jest gorzej, ale u nas, gdyby nie było z jednej strony propagandy sukcesu, a z drugiej propagandy klęski, byłoby lepiej. Za dużo tej propagandy po obu stronach, a za mało działania na rozwój.
wojens / 79.191.168.* / 2011-08-10 15:06

Za dużo
tej propagandy po obu stronach, a za mało działania
na rozwój.

Uważam, że jest propaganda klęski. Propagandy sukcesu nie ma. Może mamy do czynienia z różowymi okularami. Ale jesli się skacze 240cm to trzeba powiedzieć, że się skoczyło 240 i wiadomo co to znaczy. Ale jeśli się skacze 240cm a mówi się, ze to jest 200cm i jeszcze poprzeczka spada to jest zwykłe kłamstwo.
tesa1959 / 2011-08-10 15:11 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Propaganda sukcesu czy też różowe okulary akurat dla mnie nie ma większego znaczenia. Kłamstwo jest po obu stronach i nie zamierzam się targować po której stronie większe. Jeszcze kilka miesięcy temu byłam skłonna bardziej uwierzyć w sukces, ale Grabarczyk i chwalący go Tusk udowodnili mi(mimo lepszej jakości dróg), że nie jest tak różowo. Dodam do tego jeszcze walkę z kibolami (zamykanie stadionów) i dopalaczami, czym nie powinien zajmować się osobiście premier.
wojens / 79.191.168.* / 2011-08-10 16:15

Propaganda sukcesu czy też różowe okulary
akurat dla mnie nie ma większego znaczenia.
Kłamstwo jest po obu stronach i nie
zamierzam się targować po której stronie
większe

Nie ma problemu. Piszesz jak czujesz. Tylko trzeba pamiętać o tym, że jeśli się kłamie po to żeby zasiać wątpliwości ewidentnie wpływa się na podejmowane decyzje gospodarcze. Ale nie tylko. Zwykli ludzie zastanowiają się czy kupić samochód czy telewizor. Tak było w 2008r kiedy to każdego dnia stał przed kamerami pisowski funkcjonariusz i wieszczył katastrofę. Ludzie którzy nawet byli przekonani, że będzie dobrze, na wszelki wypadek brali sobie na wstrzymanie. A czy ci co produkują i sprzedaja też moga sobie wziąć na wstrzymanie? Niby mogą. Tylko za to płacą wszyscy.
Można powiedzieć, że jesli ci co koloryzują wpływaja na decyzje gospodarcze to w znacznie mniejszym stopniu. Bo jesli ktoś chce wydać pieniądze to jest mu obojętne czy będzie trochę lepiej czy trochę gorzej. Najważniejsze aby nie było katastrofy. A optimizm raczej mobilizuje a nie odwrotnie. Jeśli się zaklina rzeczywistość i twirdzi, że jest wesolo i radośnie to można wiele przetrzymać.A jak się niesie wieści hiobowe to kryzys można wywołac i to nawet wtedy kiedy w innym wypadku tego kryzysu by nie było.
tesa1959 / 2011-08-10 16:24 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

A optimizm
raczej mobilizuje a nie odwrotnie.

Ja na co dzień mam generalnie głęboko i krytykę i przechwałki. Mam swój odcinek, w którym muszę być "premierem" czy "ministrem" i zarządzam tym, co posiadam. Wychodzę zawsze z założenia, że narzekanie nic nie da, a doprowadzi do depresji. Staram się być optymistką, co nie przeszkadza mi wkurzać się na tych, którzy nami rządzą i tych, którzy bezowocnie krytykują. Ja dam sobie radę w takiej czy innej sytuacji, ale chodzi mi o tych, którzy teraz rozpoczynają samodzielne życie czy tych niezbyt samodzielnych, niezaradnych (nie mam do nich o to pretensji, że są niezaradni).
wojens / 79.191.168.* / 2011-08-10 18:10

ale chodzi mi o
tych, którzy teraz rozpoczynają
samodzielne życie czy tych niezbyt
samodzielnych

Tylko dzięki wzrostowi gospodarczemu można tworzyc miejsca pracy. Do tego wolność gospodarcza. Łatwość zatrudniania i łatwość zwalniania. Minimalna ilość papierów.A zaradność? A po co komu zaradność. Wystarczy, żeby coś umiał i chcial uczciwie pracować. W 2007r juz trzeba było -nie na kazde stanowisko oczywiście zatrudniac jak leci bo nie było kim pracowac. A i dobierac z tych z WNP. Pensje jakie trzeba bylo wypłacać były czasem wyższe niż możliwości firmy.Problem byl taki, że bum gospodarczy jak jest to wszędzie. Więc nasi wyjeżdzajli na zachód bo tam i tak więcej placili. Podobnie z tymi ze wschodu. W 2007 r Ukrainiec który wykańczał mi lokal, dokonczył robotę i nie chciał już pracowac w Polsce bo na Ukrainie też było dużo roboty a i zarobki podobne. Rolę rzadu widziałbym w stymulowaniu eksportu na nowe rynki. Np. Ameryka Południowa. Średniemu a szczególnie małemu przedsiębiorcy trudno jest wejść na tak oddalone rynki.
tesa1959 / 2011-08-10 18:24 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

A
po co komu zaradność. Wystarczy, żeby coś umiał i chcial
uczciwie pracować.

Chociażby [o to, aby umieć zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. O takiej zaradności mówię. Są ludzie, którzy umieją praktycznie zrobić wszystko (jeśli im się pokaże), ale nie potrafią siebie sprzedać. Bo jak można udowodnić, że jest się w stanie wszystkiego nauczyć w bardzo krótkim czasie. Mój syn jest z wykształcenia chemikiem i nie pracuje w swoim zawodzie, bo jeśli potrzebują,to z kilkuletnim doświadczeniem w tym zawodzie. Skąd miał to doświadczenie zdobyć, jeśli po skończeniu przez niego studiów było 20% bezrobocie? Przez 3 lata pracował w firmie budowlanej swego kolegi w Irlandii jako koordynator - zaopatrzeniowiec - tłumacz z wieloma obowiązkami. Kiedy trzeba było, natychmiast nauczył się nawet tynkowania razem z właścicielem. Pracuje jako rzeczoznawca (trochę pokrewne z wykształceniem), ale nie jest to szczyt jego możliwości. Nie umie się sprzedać, a firma jest zbyt mała, aby awansować (jest cenionym pracownikiem).
arch / 2011-08-10 13:02 / Tysiącznik na forum
Warszawa – Minister finansów ostrzega, że obecne pieniądze stracą ważność, jeśli nie zostaną wydane do końca grudnia- za nowypompon .pl
arch / 2011-08-10 12:45 / Tysiącznik na forum
Panie Nowak jest bardzo dobrze- " Planowane wydatki na Kancelarię Prezydenta w 2012 roku wzrosły o 9% do 187 mln . zł w stosunku do 2011 r gdzie wynosiły 171 mln "

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/334580,rostowski-obcial-wszystkim-procz-prezydentowi.html,1,9

Hrabia Komorowski i jego dwór kosztuje Polskę więcej niż wydają na dwór Elżbiety II .Brytyjczycy.około 145 milionów zł, a my na prezydenta Komorowskiego- wydajemy blisko 170milionów zł ! ! !

W 2011 r będzie nas kosztował o 23 miliony czyli 16 % więcej niż w 2010 r
a w 2012r będzie nas kosztował o 17 milionów czyli 9 % więcej niż w 2011r.

Toć to hrabia! A jakem hrabia to mu sie należy! Nie będzie sobie od gęby odejmował. Ainnej szlachcie nie odbierze bo larum by podniosła że zamach na demokracyje i swobody.

Kmiotkom się zabierze bo oni wiedzą gdzie ich miejsce, słowa na pana nie pisną nawet.Wiedzą że mają pracować co by się panom lepiej żyło. . .
kolejny kasander / 46.112.69.* / 2011-08-10 12:10
Trwa walka o pieniądze Polaków. "Troszczących się" przybywa, a jednocześnie rośnie liczba biednych tubylców. I jest jak w bajce:
"Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły".
Tymczasem prawda wygląda tak:
„Polityk naszych czasów to elokwentny ćwok, pazerny, przebiegły, bez światopoglądu, zasad etycznych, gąbka. Śliski jak wąż. Łatwo się go nie pozbędziemy” – Uważam Rze 25.2011.
wojens / 95.49.249.* / 2011-08-10 11:20
Od lat to samo. Pisowska propaganda kleski. Ta nie nadchodzi i nie widać zadnych powodów, żeby nadeszła. Na czym to polega, że znajduje się tyle biednych ludzi którzy tej propagandzie ulegają dając się robić w konia. Właściwie nie byłoby może o czym mówić gdyby ta beszczelna propaganda nie szkodziła państwu i Polakom.
ucz się wojens polskiego / 46.112.69.* / 2011-08-10 12:48
Tu masz wojens więcej o "beszczelnej propagandzie":
"W czasie meczu, poza stadionem Agrykoli, kilkudziesięciu kibiców Legii protestowało przeciwko działaniom rządu wobec kibiców. Kibice wywiesili transparenty: Donek wróć do Pacanowa i Europa z was się śmieje, gdzie są drogi i koleje. Kibice krzyczeli m.in.: - Donald matole, twój rząd obalą kibole, Gdy zamknąłeś nam stadiony będziesz z tego rozliczony, Są tu kibole, więc zamknij też Agrykolę, Matołowi nie podawaj, Donald, czy już zapomniałeś, jak w Bydgoszczy rozrabiałeś, Zamiast zająć się drogami, kopiesz piłkę z dzieciakami".

Nie wołali "matołowi nie odpowiadaj", więc pozwalam sobie odpisać wojensowi.
oborowy / 79.185.102.* / 2011-08-10 12:18
Słuchaj POkemonie. Władza ma POdawać dane. To jest jej zasranym obowiązkiem.

Sad nakazał trzeba przedłożyć. One POwinny być przedłozone bez decyzji sadu. Tak jest w prawdziwych demokracjach.
Elektro Devil / 2011-08-10 11:46 / Tysiącznik na forum
dla PO-myjstwa już nawet Balcerowicz jest pisowcem... Każdy kto ośmieli się skrytykować szkodliwe dla Polski działania PO.
tesa1959 / 2011-08-10 11:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Bardziej to działa w drugą stron - kto tylko skrytykuje PiS od razu jest POpaprańcem, nawet jeśli niejednokrotnie stawał w obronie elektoratu czy członków PiS.
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-10 12:41
Problem polega na tym, że sytuacja nie jest symetryczna. To Platforma rządzi i odpowiada za skutki swojego rządzenia, i to ona przede wszystkim powinna być krytykowana i ponosić konsekwencje zaniechań albo działań. Jak PiS będzie u władzy to będzie odwrotnie.
tesa1959 / 2011-08-10 12:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Jak PiS będzie u
władzy to będzie odwrotnie

i nic się nie zmieni oprócz strony krytykowanej i krytykującej, a ja tego już mam dość. Krytyka powinna być konstruktywna a nie destrukcyjna.
co widzimy na tym forum (i nie tylko na tym)? Nie wnikając kim jest przedmówca, co mówił wcześniej, do czego się odnosi, przypisujemy mu łatkę PiSuara lub POpaprańca - temu samemu forumowiczowi, bo teraz ośmielił się skrytykować PiS więc jest POpaprańcem, a teraz PO, więc jest PiSuarem. Same kameleony?
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-10 13:53

Nie wnikając kim jest przedmówca, co mówił wcześniej

Dlatego trzeba przestać słuchać pseudo-argumentów propagandzistów partyjnych, np typu "gdyby ktoś inny rządził byłoby gorzej" (całkowicie nieweryfikowalny), albo "jak oni będą rządzić benzyna będzie po 5 zł" (populistyczny i komiczny w obecnej sytuacji), a przede wszystkim bezwzględnie rozliczać polityków z ich przedwyborczych obietnic. Nie udało ci się, choc twierdzisz, że to wina innych (jak zwykle) - ja już ci DZIĘKUJĘ. A w przyszłości nie gadajcie politycy bzdur tylko po to, aby wygrać wybory kopiąc po kostkach przeciwników butami z kolcami.
tesa1959 / 2011-08-10 14:39 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A więc w myśl tej zasady podziękowaliśmy PiS-owi cztery lata temu, a teraz słychać (choćby tu na forum) płacz po nich. Podziękowaliśmy tez SLD, teraz podziękujemy PO i kto nam zostanie? Dlaczego wciąż ciągnie nas do tych samych? Bo inni nie mają szansy? To dajmy im te szansę! Może okażą się bardziej wiarygodni. Chyba, że wolimy zasadę: znany wróg lepszy niż nieznany przyjaciel.
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-10 14:56

A więc w myśl tej zasady podziękowaliśmy PiS-owi cztery lata temu

PiSowi i SLD podziękowaliśmy bynajmniej nie z powodu słabych wyników gospodarczych
tesa1959 / 2011-08-10 15:02 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A z jakiego powodu? Ja PiS - owi podziękowałam za nic nierobienie i wieczne kłótnie i zmiany ministrów. SLD nie podziękowałam, bo na jednego posła głosuję od początku i będę, jeśli nie będzie prowadził zapowiedzianej kolędy.
wojens / 95.49.249.* / 2011-08-10 11:57
Balcerowicza wciaga w tę zawieruchę PJN. Czy zapytali chociaż Balcerowicza czy chce aby go z nimi kojarzono?
Piszę o PISie bo to oni od czterech lat uprawiają propagandę klęski. A mają ok. 20% ( oby się okazało mniej ). PJN wywodzi się z PISu i działa tymi samymi metodami ale nie mają zadnego znaczenia, Można powiedzieć, że własciwie ich nie ma. Dlatego pisze o czym co jest a nie o tym czego nie ma. A dodatkowo wszystkim nam szkodzi.
najbardziej szkodzą nam partie / 46.112.69.* / 2011-08-10 12:40
Dla wojensa coś o umiejętnościach rządu PO:
„Minister Infrastruktury nie uznaje za stosowne interweniować, gdy pół Polski nie może dojechać z miasta do miasta. Szef resortu gospodarki stwierdza, że nie może ingerować w sprawy zagranicznych koncernów działających w Polsce i gdy włoski Fiat ogłasza, że przenosi produkcję najbardziej dochodowej marki – pandy, z Tych na Półwysep Apeniński, nie robi nic, by temu przeciwdziałać. Minister spraw zagranicznych nie wie, ile firm prowadzi interesy na Bliskim Wschodzie, np. w Iraku, bo resort nie prowadzi takich baz danych. W końcu, gdy Rosja z Niemcami rozpoczyna budowę rurociągu bałtyckiego, Kancelaria Premiera informuje, że to inwestycja podmiotów pozapaństwowych, zagranicznych i Polsce nic do tego. Czy jedyne, co potrafi rząd, to ładnie wyglądać podczas oficjalnych uroczystości i sporadycznie wypowiadać się poprawną polszczyzną, bo w obcych językach poza kilkoma przypadkami już niekoniecznie? W tym gąszczu złych informacji jest jednak i jedna dobra. Rządowi świetnie idzie obdzielanie zagranicznych firm pieniędzmi polskiego podatnika. Ponad 8 mld zł w prezencie dla holenderskiego Eureko za rzekome rozliczenie prywatyzacji PZU, prawa do odwiertów łupkowych za 1/20 ich ogólnie obowiązującej ceny dla amerykańskich koncernów, 16,5 mld euro za przestarzałą francuską technologię do elektrowni jądrowej w Żarnowcu czy 150 mln zł pomocy publicznej dla ukraińskiego właściciela Stoczni Gdańsk. To rząd potrafi”.
http://www.gazetafinansowa.pl/index.php/wydarzenia/22-komentarze/3743-co-rzd-potrafi-najlepiej.html
wojens / 95.49.249.* / 2011-08-10 12:54

Dla wojensa coś o umiejętnościach rządu

Cieszę się, że zechciałeś do mnie napisać. Jeszcze bardziej bym sie cieszył gdybyś poza tym, że do mnie to jeszcze napisał do rzeczy.
Elektro Devil / 2011-08-10 12:21 / Tysiącznik na forum
ośmieszasz się, krytykują rząd bo to rola opozycji. PO przez dwa lata rządów PiS też uprawiało propagandę klęski, mimo że Polska Gospodarka kwitła.

Moim zdaniem PiS i SLD krytykuje ten nieudolny rząd za mało agresywnie.
wojens / 95.49.249.* / 2011-08-10 12:45

ośmieszasz się, krytykują rząd bo to rola opozycji.

Niech krytykują. Mnie to nie przeszkadza. Ale niech nie szkodzą. Szczególnie zakłamane pisiaki. Tworzenie wrażenia, że żyjemy w kraju owładniętym permanentnym głębokim kryzysem nam szkodzi. Niech mówią o obnizeniu podatków i jak to zrobić. Niech mówią o racjonalizacji wydatków i jak to zrobić..Ale oni tego nie zrobią bo to się wiąże np. z odbieranie przywilejów. Ani nie mówią ani nie zrobili tego jak rządzili. A mogli reformować finanse. Bo kiedy reformować jeśli nie w okresie bumu gospodarczego. Zgrzeszyli bo Bóg zesłał nam wielki bum gospodarczy a my tego nie wykorzystaliśmy. Oby dał nam jeszcze jedną chociaż taką szansę. Niech się nie mści.
Teraz jest informacja, że bardzo dobrze sprzedały się polskie obligacje. Bardzo dobrze to niewłaściwie powiedziane. One sprzedały się jak gorące bułeczki. Co to znaczy? A no to, że rynek ma wielkie zaufanie do polskiej gospodarki i finansów. Mam przeczucie, że dla was pisiaków nie jest to informacja radosna.
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-10 12:59

o obnizeniu podatków i jak to zrobić

Przede wszystkim Platforma niech powie jak to zrobić! Przecież tyle było gadania 4 lata temu o obniżaniu podatków, odbieraniu przywilejów, reformach finansów, redukcji długu, zmniejszaniu biurokracji... - jednym słowem o "drugiej Irlandii". Szuflady miały pękać w szwach od gotowych ustaw. A teraz po 4 latach nieudolnych i bezproduktywnych rządów opozycja ma podpowiadać rozwiązania!! To już jest szczyt bezczelności!
Andrzej 1000 / 89.74.10.* / 2011-08-10 14:03
Ale matole, cztery lata temu nie było na świecie kryzysu i oczywiscie wedlug ciebie i tobie podobnych pisiorów wine za kryzys na świecie ponosi wyłacznie Tusk, który wespół z Putinem ten kryzys spowodowali. Kuźwa kiedy wy ludzie pójdziecie po rozum do głowy ????? Ten kretyn zbolały kaczyński potrafi tylko pluć jak szmata, bo jak rządził, to nikt o kryzysie nie myślał a ten imbecyl w ciagu dwoch lat tez nic nie zrobił. Teraz to nieidolmnośc łatwo skwitować powiedzeniem , że mu czasu nie dali. Dupek posmarkany.
wojens / 95.49.249.* / 2011-08-10 13:17

"drugiej Irlandii".

Poniewaz Irlandia zawiodła oczekiwania to nasz rzad i partia nasza odstąpiła od zamiaru budowania drugiej Irlandi. Doszli do słusznego wniosku, że trzeba uczynić Polskę w budowie rezygnując z budowy jakiejs drugiej Irlandii czy innego tam kraju a tym bardziej IV RP.
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-10 13:40

nasz rzad i partia nasza odstąpiła od zamiaru budowania drugiej Irlandi

Obrała kurs przeciwny? Białoruś? To teraz już rozumiem
arch / 2011-08-10 12:09 / Tysiącznik na forum

A dodatkowo wszystkim nam szkodzi

„Ministerstwo arogancji finansowej Jacka Rostowskiego” Puls Biznesu,
" Rostowski żongluje liczbami "

www.pb.pl/a/2011/04/28/Jacek_Rostowski_zongluje_liczbami
wojens / 95.49.249.* / 2011-08-10 12:23

" Rostowski żongluje liczbami "

To geniusz finansów. To i po mistrzowsku żongluje liczbami Taka jest rola ministra finansów. Sztuka polega na tym aby trafic na takiego jak on, i jeszcze, żeby taki gość zechciał zostać ministrem.Ale nawet to za co trzeba chwalic mozna kontestować..
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-10 12:47

Sztuka polega na tym aby trafic na takiego jak on

To żadna sztuka. Wystarczy takich sprowadzić z Grecji
arch / 2011-08-10 12:33 / Tysiącznik na forum
Królu złoty -POkaż Polskie CDS-y ! ! !
wojens / 95.49.249.* / 2011-08-10 12:59

Królu złoty -POkaż Polskie CDS-y ! ! !

Krolu złoty pokaż oprocentowanie obligacji. To jest coś obiektywnego bo za tym stoją konkretne pieniądze. Dlaczego przyczepiłeś się do CDS-ów? Manipulujesz?
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-10 13:38

Dlaczego przyczepiłeś się do CDS-ów?

Bo one odzwierciedlają ocenę wiarygodności naszego rządu (kraju). Oprocentowanie obligacji zależy od różnych czynników okresowych np. od bieżących potrzeb finansowania deficytu. W przypadku Polski te są obecnie małe, bo minister Rostowski próbował dwa miesiące temu zbijać kursy walut wymieniając środki unijne na rynku lokalnym i na razie złotówek ma na koncie sporo. Na razie, bo środki już się skończyły a efektu nie widać. Nawiasem mówiąc jeśli rzeczywiście przykładasz tak wielka wagę do wysokości oprocentowania obligacji, to powinieneś sytuację budżetu USA ocenić jako doskonałą. Oprocentowanie po jakim FED skupuje obligacje rządowe jest niewielkie i mocno poniżej inflacji. Jak to jest? Manipulujesz?
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-10 11:37

Ta nie nadchodzi i nie widać zadnych powodów, żeby nadeszła.

Ta klęska już dawno nadeszła. Popatrz na wskaźniki gospodarcze. Porównując je do tych sprzed kilku lat, to nawet można nazwać totalną klęską - inflacja, kursy walut, bezrobocie, dług publiczny, bilans płatniczy, emigracja młodych, rosnące podatki, rozrastająca się biurokracja, nawet wzrost gospodarczy - napędzany głównie kredytem i dotacjami ue, poniżej poziomu inflacji! Oczywiście wszystko przez kryzys i spekulantów, a co złego to PiS :))

Właściwie nie byłoby może o czym mówić
gdyby ta beszczelna propaganda

Rządowa - dodaj, rządowa
tesa1959 / 2011-08-10 12:00 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Link do poniższych danych: http://pkno.pl/Aktywno%C5%9B%C4%87-Ekonomiczna-Lubelszczyzny/polska-lubelszczyzna-vi-kwartal-gus.html
tesa1959 / 2011-08-10 11:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Bezrobocie w 2005 r. wynosiło p[rawie 19%, 2006 - 12 %, 2007 - ok. 9 %,
2008- średnio 8%, 2009 - 9%, 2010 -10% i I kwartał 1011 - 10%, a więc najwyższe było ... kiedy? Najwięcej młodych emigrowało do2007 roku, a potem zaczęli wracać. Niemcy otworzyli rynek pracy i co? Tak wielu wyjechało? A tak się wszyscy bali, że wszyscy wyjadą.
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-10 12:23
Skąd masz te dane? Z Wyborczej? Według GUS stopa bezrobocia zarejestrowanego wynosiła: w maju 2011 - 12,2%, w czerwcu 2011 - 11,8%. Tu jest komunikat:

http://www.stat.gov.pl/gus/5840_1446_PLK_HTML.htm

Pomijam rzetelność tych statystyk.

Ile ludzi jeszcze wyjedzie, to dopiero zobaczymy za jakiś czas. Co ty myślisz, że u nas wszyscy siedzą na walizkach i czekają tylko na otwarcie granic do Niemiec? Jak się szacuje do GB wyjechało ponad 1,5mln Polaków, głównie młodych - 40% to ludzie pomiędzy 18 a 25 rokiem życia - szkoda ich, zamiast budować dobrobyt w Polsce, budują go w innym kraju, bo tu nie znaleźli warunków do pracy. W dodatki duża część z nich wyjechała na stałe. Z tego co widzę teraz zaczyna sie druga fala emigracji. Zostaną w tym kraju tylko stare matoły zatrudnione w urzędach
wojens / 95.49.249.* / 2011-08-10 12:13
Gdyby przyjąć wskażniki europejskie to bezrobocie w Polsce wynosi poniżej 9%. A poza tym wszystkie wskaźniki, które jednak powinny dawac nam spokój, można interpretować dowolnie. Można tez tak jak pisiaki. I własciwie, żadna dyskusja nic nie da. Oni zawsze moga powiedziec, że czeka nas Grecja czy inna tam Portugalia - do tego nawet myślenie nie jest potrzebne.
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-10 12:34

Gdyby przyjąć wskażniki europejskie to bezrobocie w
Polsce wynosi poniżej 9%

Można nie tylko różnie go definiować, ale różnie też mierzyć np. nie rejestrować wszystkich bezrobotnych albo zniechęcać ludzi do rejestrowania się w urzędach. Kreatywność urzędników rządowych w budowaniu wirtualnego dobrobytu nie zna granic.
Rzeczywiście szkoda z tobą gadać, bo ty każdego nazwiesz "pisiakem" i to ci wystarczy dla utrzymania dobrego samopoczucia.
Dodam tylko, że w USA w czerwcu 2011 bezrobocie wyniosło 9,2%, a tam mówi się o katastrofie na rynku pracy. Jedź tam i zacznij im mówić, że to sukces :)
wojens / 95.49.249.* / 2011-08-10 13:11

albo zniechęcać ludzi do rejestrowania
się w urzędach.

Szczególnie tych co pracują a chcieliby jeszcze od państwa parę groszy.
Dodam tylko, że w USA w czerwcu 2011 bezrobocie
wyniosło 9,2%

Dodam, że jak przd dziesięcioma laty w USA bezrobocie wynosilo 5% to u nas 20%. Nie uważasz, że zestawienie w jednym szeregu nas i USA jest głupkowatym zajęciem? Dać nam to co mają Amerykanie to byśmy się czuli krezusami a amerykanom to co my to dla nich byłaby zapaść. Więc warto poruszać się w granicach rozsadku.
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-10 13:29

Szczególnie tych co pracują a chcieliby jeszcze od państwa parę groszy

Nie oceniaj wszystkich jednakowo. Denerwują mnie leserzy którzy wyciągają ręce po publiczne pieniądze, ale nie wszyscy tacy są jak sugerujesz. Najlepiej za niepowodzenia rządu obciążyć innych - tym razem bezrobotnych - i dalej uprawiać propagandę "zielonej wyspy". Byle tylko kolejny raz nasza ferajna wygrała wybory.


zestawienie w jednym szeregu nas i USA jest głupkowatym zajęciem

Zależy pod jakim względem i jakie ma się ambicje. Akurat wysoki poziom bezrobocia jest tak samo niszczący dla gospodarki w Polsce, jak i w USA. Zresztą według premiera jesteśmy podobno w czołówce światowej, więc dlaczego nie porównywać się z krajami rozwiniętymi? Wolisz z Bangladeszem? Albo Białorusią? Wtedy sukces będzie murowany. Na miarę Platformy.
wojens / 95.49.249.* / 2011-08-10 13:37
Prosiłem o zdrowy rozsadek. O uczciwość w dyskusji nie prosiłem ale to wcale nie znaczy, że jej nie oczekuję.
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-10 13:43
Staram się byc uczciwy w dyskusjach. Widocznie takie masz oczekiwania jak sam postępujesz.
arch / 2011-08-10 12:01 / Tysiącznik na forum
GUS też jest w opozycji -Deficyt sektora finansów publicznych w MILIARACH PLN
2007 r : - 22 134
2008 r. : - 46 849
2009 r.: - 98 714
2010r. : -111 154

% PKB
2007 r : -1,9
2008 r. : -3,7
2009 r.: -7,3
2010r. : -7,9
www.bankier.pl/wiadomosc/GUS-Deficyt-sektora-rzadowego-wzrosl-do-7-9-PKB-2328777.html

tesa 1959 myśli pani że wszyscy Polacy to matołectwo ekonomiczne ? - Skoro tak to zaśpiewajmy -

" -. Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek. "
Opis: Jarząbek do magnetofonu w gabinecie prezesa Ochódzkiego.- "Miś " Bareji .
tesa1959 / 2011-08-10 12:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nigdzie nie twierdziłam, że nasza gospodarka praworządnością i dostatkiem stoi. Odniosłam się tylko do bezrobocia i emigracji.
arch / 2011-08-10 12:19 / Tysiącznik na forum
Szkoda że nie do do wskażnika zatrudnienia i imigracji !
m747 / 195.212.29.* / 2011-08-10 12:33
Za komuny to było pięknie rozwiązane, prawda? Nakaz pracy był i bezrobocie zerowe, emigracja też była pod ścisłą kontrolą.

Przyszedł kapitalizm, ale gospodarka nakazowo-rozdzielcza głęboko w główkach zakorzeniona..
wojens / 95.49.249.* / 2011-08-10 13:25

Przyszedł kapitalizm, ale gospodarka
nakazowo-rozdzielcza głęboko w główkach
zakorzeniona..

Bardzo trafna uwaga.
tesa1959 / 2011-08-10 12:28 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
W tej kwestii mam osobiste doświadczenia. mieszkam w regionie, gdzie nie ma wielkich zakładów i nawet w czasie komuny nie było łatwo o pracę. Tak się składa, że w 2005 r. mój syn był zmuszony do wyjazdu, bo tu mógł pracować jedynie w hipermarkecie (po studiach), a córka błąkała się od sklepu do sklepu. Syn wrócił 3 lata temu i bez większych problemów znalazł pracę, a i córka także i to bardzo ciekawą. Wielu ich znajomych też wróciło do kraju i pracują. Większość rodziców moich uczniów też wróciła z emigracji i znalazła pracę w Polsce. Dlatego nie chce mi się analizować pod wskazanym przez Ciebie kątem. Nie twierdzę, że wszędzie jest tak samo, bo np. na Podlasiu nic się nie zmieniło: większość pozostała w Belgii, bo tu nie ma pracy w tym regionie.
arch / 2011-08-10 11:50 / Tysiącznik na forum

Popatrz na wskaźniki gospodarcze.

Czego ty wymagasz od trampkarzy ?
Przeciętny wyborca PO jest pracowity jak Tusk,
wykształcony jak Bartoszewski,
uprzejmy jak Niesiołowski,
obiektywny jak TVN24 i GW,
prawdomówny jak Michnik,
kulturalny jak Palikot,
zorganizowany jak Pitera,
przystojny jak Ćwiąkalski,
skromny jak Wałęsa,
kochliwy jak Sawicka
PO prostu nadczłowiek =homo sovieticus.
m747 / 195.212.29.* / 2011-08-10 12:37
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-10 12:09

PO prostu nadczłowiek =homo sovieticus

raczej homo platformicus - wykazujący regres rozwojowy w stosunku do homo erectus na skutek zbyt częstego stosowania viagry medialnej, w celu nieustannego potwierdzania swojego statusu "erectus" ;) Homo platformicus wykazuje typowy zespół właściwości archaicznych, charakterystyczny dla wczesnych faz ewolucji człowieka. Żyje głównie z łowiectwa.
Foster_xx / 109.243.191.* / 2011-08-10 14:38
No pewnie. Mamy ekspertów cenionych na całym świecie, ale nie wykorzystujmy ich… Widziałem kiedyś film o Balcerowiczu, który zresztą jutro jest powtarzany wieczorem na hbo2 i tam było mnóstwo wypowiedzi zagranicznych ekspertów, którzy wypowiadali się pozytywnie o Balcerowiczu. Tylko my nie potrafimy go obiektywnie ocenić…

Najnowsze wpisy