Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezydencki projekt pomocy dla frankowiczów. 700 tys. odzyskanych mieszkań czy gigantyczne problemy banków

Prezydencki projekt pomocy dla frankowiczów. 700 tys. odzyskanych mieszkań czy gigantyczne problemy banków

Wyświetlaj:
erty512 / 89.71.66.* / 2016-01-22 08:28
Nikt nikogo nie zmusza do korzystania z usług banku. Można oszczędzać na swoje mieszkanie. Jeśli banki wycofają się z Polski, to nie będzie pieniędzy na budowę nowych mieszkań. Bank to firma jak każda inna, chce zarobić jak najwięcej. Jakiekolwiek ustawy odgórne nic tu nie zmienią.
Darek966 / 89.71.64.* / 2016-01-22 08:28
Lepiej inwestować w Bitcoin. Kup Bitcoin na Nevbit.com
pasek75 / 81.163.14.* / 2016-01-22 08:28
a kto mi pomoże spłacić kredyt w złotówkach ?co ja jestem gorszy bo poparłem polską walutę?
kajserek / 178.36.223.* / 2016-01-22 08:28
nie jestem frankowiczem, nie jestm posiadaczem żadnego kredytu (no może czasem na karcie kredytowej 500-1000zł ale płace nia tylko dla wygody i nie mam żadnego problemu ze spłata ) a i tak juz obsługa bankum mnie zaczyna kosztować - ING rezygnuje od lutego z bankomatów Euronetu i albo bede płacił jak za obcy bank albo musze szukac bankomatu ING których jest niewiele, mógłbym korzystać z bankowmatów PEKAO SA ale obsługa rachunków koszmarnie droga, mam Inteligo ale oni nie maja potrzebnych mi wpłatomatów a kolejki w PKO koszmarne, wszystkie te problemy przez podatek bankowy a dojda jeszcze frankowicze
zz/ / 89.65.129.* / 2016-01-22 08:27
Takie propozycje, obietnice bez pokrycia finansowego i uzgodnień, to znowu propaganda pisu.
ała / 31.182.50.* / 2016-01-22 08:26
70% przedsiębiorstw nie zaciągających kredytów to w dużej części jednoosobowe działalności gospodarcze założone celem obejścia Kodeksu pracy. One rzeczywiście nie zaciągają kredytów, co najwyżej pożyczki chwilówki pozabankowe.
Emil 85 / 89.246.238.* / 2016-01-22 08:25
Nie rozumiem dlaczego bank jako instytucja komercyjna ma nie zarabiać ??? To tak jakbym zażądał od piekarni przyjęcia z powrotem czerstwych bułek które kupiłem 3 dni wcześniej, Z pretensjami że do piekarza że jeździ beemką a może przecież przesiąść się na rower.
Ryszard Banaszak / 83.4.186.* / 2016-01-22 08:32
Odsetki przekraczają wartość mieszkania !!! To najwyraźniej lichwa zakazana w każdym innym państwie . Banki powinny jeszcze dostać kary . Zobacz co na to prawo w USA . Ile dostają kar za praktyki lichwiarskie banki w USA ?
Gggyrfbnklllkk / 176.250.110.* / 2016-01-22 08:27
Tu chodzi ze za bulke musisz zaplacic 7 razy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
marek kowalczyk / 89.71.86.* / 2016-01-22 08:35
Czy ktoś cię zmusza żeby te bułki kupować?Poszedłeś do tej" piekarni " świadomie i dobrowolnie a teraz ugryzłeś trochę bułki i żądasz od piekarza żeby oddał Ci pieniądze za całą bułkę, twierdząc że za dużo piekarz zarabia:-)
saperek25 / 193.19.167.* / 2016-01-22 08:24
Kto za to zapłaci ? Co za durne pytanie - złodziejskie banki?
plemnipotent / 89.69.194.* / 2016-01-22 08:55
Durny to jesteś Ty i zwróć Opiece Społecznej komputer
to ja124 / 178.216.26.* / 2016-01-22 08:22
Ale jak skok upada to banki mają więcej klientów
adad1 / 83.3.210.* / 2016-01-22 08:22
przez zakichanych frankowiczow ceny mieszkan sa 30% wyższe, bo każdy kmiotek co zarabial 2500PLN dostal kredyt w CHF a deweloperzy windowali ceny - bo to tylko kilkanaście złotych więcej miesięcznie...Nasz NIErzad powinien wszystkim umorzyć 30-40% wartości zadluzenia obojętnie czy w CHF czy PLN, bo to przez latwo dostępne kredyty ceny nieruchomości sa jak na zachodzie Europy a zarobki miesięczne jak tygodniówka!!
Raz / 87.205.152.* / 2016-01-22 08:55
Szkoda ci nawet tłumaczyć o co w tym chodzi . Artykuł dobrze określa o co chodzi . Banki tracą tylko przyszłe dochody nic do tego nie dokładają bo one już zarobiły chociażby opłatami za kredyt ,odsetkami , spredami itp . Banki podnoszą opłaty bo chcą wywrzeć wpływ na takich właśnie ludzi jak ty aby mówili że to przez frankowiczów lub przez rząd który o zgrozo karze im płacić podatki Banki są niewinne . Mamy 3krotnie wyższe opłaty bankowe niż w UE . Niech podnoszą to tylko zmniejszy liczbę ich klientów . Mam kredyt we frankach i tylko ratę płacę co miesiąc choć mam kasę na lokatach ale nie spłacam bo musiałbym 200 tys ekstra dopłacić - więc leżą sobie na koncie i nie ukrywam że czekam kiedy rząd coś z tym zrobi tak jak w innych krajach UE - kwestia czasu bo już wykazali że te kredyty to zwykłe lichwiartwo banków . Gdyby zatwierdzili przewalutowanie po sprawiedliwym kursie spłacę od razu ten kredyt i uwolnię się od pętli na szyji (nie zapominaj że w Polsce są pseudo kredyty hipoteczne - podpisujesz weksel na 2 krotność zaciąganego kredytu i nieruchomość nie jest w Polsce zabezpieczeniem kredytu - jak przestaniesz spłacać z licytują ci mieszkanie za 1/3 wartości i dług ci zostanie - lichwiarstwo nie ?) - takich ludzi jak ja jest naprawdę dużo .Pytasz dlaczego wziełem w takim razie kredyt- niestety dałem się ogłupić bankom ich doradccą - mogłem 3 lata poczekać i kupił bym za gotówkę mieszkanie - głupota niestety dałem się wmanewrować przez różne czynniki - dziecka się spodziewałem chciałem mieć własne mieszkanie bez mieszkania u rodziców .
Banki straciły dla mnie całkowicie wiarygodność , pamiętam co mi obiecywali i mówili - bardzo dobrze .
Dzwonią do mnie co chwila lichwiarze bo tylko tak mogę ich nazwać i próbują mi sprzedawać kolejne kredyty i ich oszukańcze wymysły - oszczędzania (kiedy nie miałem kasy to nie dzwonili - kiedy mam kasę to dzwonią - po co każdy się zastanowi - po to by okraść cię z tej kasy - przerabiałem też fundusze i oszczędzanie - po 5 latach 80 % tego co włożyłem zostało i wole kasę trzymać na lokacie - wycofałem wszystkie fundusze - to zwykłe złodziejstwo ) .Obecnie mówię zawsze bardzo krótko - szkoda czasu na mnie - mam kredyt we frankach i to jest mój ostatni kredyt jaki wziełem w tym życiu . Proszę nie tracić na mnie czasu - szukać nowych naiwnych że bank ci coś da doradzi i pomnoży twoje oszczędności .

Kiedyś bank miał renomę utrzciwości zaufania poważania - co z tego dzisiaj zostało ? Oprocętowanie na lokatach obecnych nawet inflancji nie pokrywa - szczerze mocno się zastanawiam czy do skarpety nie odkładać - zrobią u nas Grecje - Bankructwo i tyle będziesz widział swoich pieniędzy w bankach

Lichwa rządzi . Czekam na ustawę frankową aby odblokować się i zdjąć pętle na mojej szyi . Uwierz że takich jak ja jest sporo . Nie uśmiecha mi się obecnie lichwiarskim bankom ekstra 200 tyś dać.
Sprawdza się to co ostatnio powiedziałem że frank już więcejnie podrożeje - bo jest i tak sztucznie zawyżony aby banki mogły zarabiać za nic . Będą specjalnie przez kolejne 20 lat utrzymywać taki kurs dopuki kredyty we frankach się nie skończą .Dolar rośnie , Euro a frank nie dlaczego ? - bo nie może będzie wyższy ludzie co mają niższe dochody przestaną spłacą kredyty . Lichwiarstwo każdy myślący troche człowiek widzi że to dziwne .
Miły908 / 95.160.93.* / 2016-01-22 08:18
H.j z bankami!I tak nie nasze(nie Polskie)!A co kogo na zewnątrz obchodzi los Polski?
Tomek12345 / 91.228.113.* / 2016-01-22 08:18
Wkurza mnie to szacowanie strat przez banki, jak można stracić coś co im się nigdy nie należało... po prostu bankom nie wyszedł przekręt i tyle...
rm4000 / 83.9.16.* / 2016-01-22 08:17
ilu kolesi wisi we frankach? trzeba im pomóc oni niewinni , tylko krwiożercze banki. golenie przeciętnych oszczędzających nie interesuje, gdy nie ma żadnych plusów a trzeba płacić za nakazowe trzymanie oszczędności w banku. na czarną godzinę pozostanie dopłacić tyle ile zaoszczędzono.od zawsze przewartościowania, nie szanowanie umów stałego oprocentowania itd, itp. kolesie wypłyną a polska popłynie.
Cccvv / 176.250.110.* / 2016-01-22 08:21
Kolesie na frankach nie wisza. Dostali wcEsniej cynk jak Petru i przewalutowali.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
p.p.007 / 37.152.18.* / 2016-01-22 08:16
Przestańcie już.Jestem tzw. "frankowiczem" i nie zamierzam korzystać z tej pomocy,to żadna pomoc dla tych,którzy kupowali nieruchomość w "normalnej" cenie,ponieważ problem leży właśnie w cenie nieruchomości,a nie w racie.Poza tym przed wyborami,Prezydent obiecał przewalutowanie po kursie wzięcia,a po wyborach?Zonk!Panie Pinokio my już Panu dziękujemy.
ssaa / 83.19.162.* / 2016-01-22 08:23
Ja mam kredyt w CHF i uważam, że dobrze że nie przewalutowuje się kredytów po kursie zaciągnięcia. Jednak trzeba ponosić konsekwencje. Z projektu prezydenta pierwsza część mi się nie podoba (na szczęście dla banków jest dobrowolna), natomiast dwie pozostałe tak naprawdę nie są żadnym atakiem na banki czy pomocą dla frankowiczów, lecz tak naprawdę egzekwowaniem prawa polskiego. Banki liczyły spready na dziko, używając zakazanych klauzul dot przeliczników. Sam takie mam ale bank wszelkie próby negocjacji poprzez kancelarie prawniczą zlewa, mając nadzieje, że na proces się nie zdecyduje, a takie procesy przeważnie wygrywają kredytobiorcy (spraw już było kilkadziesiąt, z czego może 5 na niekorzyść banków).
Ja brałem kredyt gdy kurs NBP wynosił 2,94, podczas gdy bank policzył mi 2,78. To na wartości kredytu jest ponad 25 tys zł + odsetki od tej kwoty, czyli drugie tyle -> bank wbrew prawu wyrąbał mnie na 50 tys, a ja mam latać po sądach, żeby odzyskać co prawnie jest moje? Teraz załatwić to może ustawa.
A co do trzeciej opcji -> oddawania mieszkania w zamian za dług, to już jest skrajna opcja dla skrajnie zadłużonych, ale funkcjonuje w wielu krajach europy, bo tak jak kredytobiorca zaakceptował że kurs może się zmieniać, tak bank zaakceptował zabezpieczenie w formie mieszkania. Jak sami powtarzacie "konsekwencje trzeba ponosić".
Fvgghbbb / 176.250.110.* / 2016-01-22 08:22
Przeciez cena nieruchomosci glabie sie nie zmienia!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy