Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezydencki projekt pomocy dla frankowiczów. 700 tys. odzyskanych mieszkań czy gigantyczne problemy banków

Prezydencki projekt pomocy dla frankowiczów. 700 tys. odzyskanych mieszkań czy gigantyczne problemy banków

Wyświetlaj:
lyr / 5.172.235.* / 2016-01-22 07:47
nigdy nie było żadnych franków!!!
DumnyPolak / 94.207.121.* / 2016-01-22 07:46
Nareszcie ktos w artykule trafil w sedno problemu. Nie raty, kredytu w zlotowkach a pobudzenie rynku i wolnisc dla tych, ktorzy nie daja rady z kredytem na nieruchomosc w spekulacyjnej bance.
Brawo Prezydent, brawo PiS
Banki beda jeszcze krzyczec ale to na nic
toja frank / 84.10.206.* / 2016-01-22 07:46
Mam pytanie do tzw ekspertów jeżeli ten wspaniały stabilny system bankowy w Polsce jest utrzymywany tylko przez frankowiczów to co to za wspaniały i stabilny system????? się pytam . Banda oszustów i kłamców chcecie doić Polaków i wywozić zyski za granice ale koniec z tym nareszcie wybraliśmy Prezydenta który dba o naród i kocha Polskę Polacy nie lękajcie sie sa jeszcze skoki o PKO rząd zadba żeby nasze pieniądze były bezpieczne a niemieckie i inne banki jak się nie podoba to won .
JJJJJNNNN / 46.76.135.* / 2016-01-22 08:00
a kto kazal ci fajansie brać ten kredyt we frankach jak jesteś taki patriota to trzeba było brać w złotówkach
NK / 81.15.149.* / 2016-01-22 07:51

nareszcie wybraliśmy Prezydenta który dba o naród i kocha Polskę

I tu mam poważne wątpliwości - kocha a zarazem boi się Prezesa to na pewno ale czy Polaków i Polskę - nie zauważyłem.
Tricerka / 5.172.247.* / 2016-01-22 07:45
Coś dla polaka i znowu larum , największymi beneficjentami przemian w Polsce są oprócz 10 proc szemranych obywateli.. Są głównie zachodnie korporacje i co dziwnego żeby do "sukcesu" polski się... dołożyły?
Jgfghjh / 94.254.225.* / 2016-01-22 07:40
J ustawa ani żadna pomoc nie wejdzie banki i tak zbankrutuja...nie zbęda tych nieruchomości z zyskiem na co może liczą... Nie na rynku gdzie już nikt nie chce brać kredytów...zbankrutujecie i to masowo jak ustawa nie wejdzie...już są masowe zwolnienia czyż nie?? A czemu skoro żadnej ustawy nie było??
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kapsel910 / 93.179.216.* / 2016-01-22 07:40
Jak się bierze kredyt to trzeba zastanowić się jakie będą konsekwencje. Ja też biorę kredyty ale w złotych i co to ja jestem z gorszej gliny, znowu wchodzi się do tyłka garstce ludzi a szum jak dla milionów byłoby lepiekj jedna wielka ściema PiSu.
Paweł 62 / 217.153.198.* / 2016-01-22 07:59
Nikt na świecie nie przewidział tego co zdarzyło się w 2008 r więc nie pisz takich bzdur. Ponad to 90%kredytów frankowych to były kredyty denominowane ,gdzie bank nie miał franków a zabezpieczenia transakcji opierał na swapach walutowych. Więc bank nie ma strat a tylko mniejszy zysk który i tak mu przyszedł za frico z chwilą wzrostu kursu franka
Sarunia1971 / 46.77.252.* / 2016-01-22 07:42
Jesteś jak pies ogrodnika - sam nie zje i drugiemu nie da.
Kapsel910 / 93.179.216.* / 2016-01-22 08:55
A ty jesteś jak bulterier gryziesz bez opamiętania i zastanowienia się. A co do tego, że były to kredyty denominowane to jak bierze się prywatnie kredyt od kogoś lub banku i ustalone są zasady, to trzeba je czytać przed podpisaniem a nie po i dodatkowo należy przyjąć zasadę jak biorę to muszę się liczyć z wszelkimi konsekwencjami a najlepiej jest wziąć a potem krzyczeć nie daję rady pomóżcie. Trzeba było wpływając na morze przewidywać najgorsze - duży sztorm. To co robią frankowicze to uważam za zwykłe cwaniactwo.
krusia / 109.207.151.* / 2016-01-22 07:39
proszę o wyjaśnienie w którym momencie bank traci przy przewalutowaniu kredytów frankowych, co najwyżej nie zarobi!!!!. To jest pseudo kredyt, a w zasadzie produkt finansowy, bo BANKI NIE POŻYCZAŁY FRANKOW, ani nam kredytobiorom, ani nie brały z banku szwajcarskiego. To był pseudo kredyt indeksowany do franka czyli przeliczany wg kursu miesięcznego, ale bank fizycznie nie pożyczał Franka z banku szwajcarskiego i nie musi miesięcznie go spłacać do Szwajcarii. Co więcej banki nie dają możliwości organom sprawdzającym możliwości wejrzenia w ich księgi, aby zobaczyć, czy wógóle miały pokrycie przy udzielaniu takich kredytów. Proszę nie wprowadzać w błąd. Franki Szwajcarskie jak wyglądają to ja dopiero w TV zobaczyłam. Wielka ściema banków!!!!
Michał B. / 31.183.140.* / 2016-01-22 07:56
Dla tzw "frankowiczów" nie! Dla nich niezrozumiałe było wzięcie kredytu w złotówkach. Każdy kto wziął kredyt w zł był debilem!, kretynem, nieumiejącym liczyć imbecylem. A oni byli "tuzami biznesu" wyśmiewających na każdym kroku złotówkowców. A teraz tuzy biznesu dalej chcą przekręcić naszym kosztem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
obiektywny80 / 87.246.226.* / 2016-01-22 07:38
Jak już to zwracać też różnicę biorących w złotówkach a co to inni Polacy ? Wygląda na to, że kto nie wziął kredytu we frankach to frajer i kto ma 1no dziecko też frajer ...
Wanda588 / 109.232.243.* / 2016-01-22 07:38
Banki się ludźmi nie przejmują dlaczego my mamy się przejmować bankami.Zostaną tylko banki uczciwe a oszuści którzy oferowali złodziejskie kredyty niech mają kłopoty.KRADZIONE NIE TUCZT!!!!!!!!!
kpiarz / 83.10.96.* / 2016-01-22 07:38
Nie jestem frankowiczem ale z rozbawieniem słucham jaką to krzywdę będą miały banki. I mówi to niejaki Belka szef NBP. Zastanawiam się ile by owe banki straciły gdyby owe 700 000 mieszkań z powodu niewypłacalności kredytobiorców wzięłyby sobie ? Co by z nimi zrobiły, za ile ktokolwiek chciałby je kupić? W łeb niech się pukną ci sztandarowi obrońcy bezideowych banksterów którym w źrenicach widać wirujący symbol dolara a których propagandowe pouczenia łykają naiwni których wielu zabiera głos. Ja nie mam obaw o podniesienie opłat przez banki, to strachy na Lachy. W momencie kiedy mój bank podniósłby opłaty przenoszę się do PKOBP, które już zapowiedziało, że żadnych podwyżek nie będzie.
kpiaszczyaby / 87.246.226.* / 2016-01-22 07:45
Nie będzie podwyżek ale lokata na 0.1% i prowizja od kredytów w górę, suma sumarum i Ty też zapłacisz najpierw przy wypłacie (składki w górę) ,w sklepie (podatek obrotowy) a na koniec w stracisz w banku ...
kpiarz / 83.10.96.* / 2016-01-22 07:55
Lokata? Wszak mamy ... deflację. Prowizja od kredytów? Nie wiem co to, u mnie w rodzinie załatwiamy to pomiędzy sobą bez lokat i prowizji, mamy taki mały rodzinny skok. A w kwestii uczciwości banków dodam tylko, że moja córka od 25 lat mieszkająca w Niemczech kupiła na kredyt samochód z oprocentowaniem 2,9% bez żadnej prowizji podczas gdy mnie w Polsce ten sam bank chciał udzielić kredytu na samochód z oprocentowaniem 6,7%!!! Kumasz o czym ta bajka i czego broni Petru?
Kla / 150.254.65.* / 2016-01-22 07:38
Dla mnie to jest ochyda. Jak chciałam kupić mieszkane rata we frankach wyniosła800,- w złotówkach 1200,-. Ale pierwsze co słyszałam w banku to ostrzeżenie o możliwości zmiany kursu. A teraz ja mam płacić bo im podnieśli ratę, to niech oddadzą różnicę za te wszystkie lata kiedy mieli ratę znacznie niższą. Gdzie tu sprawiedliwość. Cierp ciało jaki Ci się chciało.
kpiarz / 83.10.96.* / 2016-01-22 07:43
Nie ma to jak pies ogrodnika. Dodam, że nie jestem "frankowiczem". A sprawiedliwość byłaby wtedy kiedy i Ty miałabyś niższą ratę a banki nie były takie łapczywe.
Kla / 150.254.65.* / 2016-01-22 08:11
Nie trzeba było myśleć!!!! A nie teraz wyglądać pomocy Obywateli, każdy ponosi odpowiedzialność za własne decyzje.
zapałek / 31.187.37.* / 2016-01-22 07:38
trzeba pomagac frankowicza potem gornikom potem pielęgniarką potem stoczniowcą potem innym dziadą lub przyjąć muzulmanow a kto pomyśli o przeciętnym OBYWATELU kto pomoże . Jak kfankowucze brali kredyty to śmiali sie z innych którzy dostali kredyt w zlotówkach a teraz co ? dobrze im tak niech banki zabiorą ich domy !!! dużo ludzi w Polsce nie posiada domów bo niedostali kredytów i to im trzeba pomagać !!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jhook / 91.194.145.* / 2016-01-22 07:39
Trzeba też pomagać tym, którzy nie znają polskiej ortografii!!!
jhook / 91.194.145.* / 2016-01-22 07:37
Debilne i pazerne to są banki, a nie ludzie. Jak ktoś chce kupić samochód, to nie musi najpierw skończyć politechniki, tylko oczekuje obiektywnych porównań i opinii, a jak ktoś kupuje w aptece aspirynę, to nie sprawdza, czy w środku jest aspiryna, czy cyjanek, bo ufa farmaceucie. Zatem jak klient idzie do "instytucji zaufania publicznego" po kredyt, to chce otrzymać kredyt, a nie instrument finansowy o wysokim poziomie ryzyka. Wszelkie uwagi "widziały gały co brały" są nie na miejscu, bo zgodnie z polskim prawem za oferowany towar odpowiada sprzedawca, a nie nabywca, zatem "widziały gały co dawały". Natomiast ci wszyscy, co szczekają, że trzeba czytać umowy, niech sobie taką umowę indeksowaną najpierw przeczytają. Jest tam wyraźnie napisane, że bank udziela kredytu w wysokości (ileś tam) ZŁOTYCH !!!! a nie franków !!!! Polskie prawo bankowe przewiduje, że bank nie może żądać zwrotu większej gotówki, niż pożyczył (chodzi o kapitał, nie odsetki), dlaczego zatem zadłużenie rośnie, mimo, że kredyt spłacany jest regularnie i był udzielony w złotówkach? Zwracam też uwagę na liczne klauzule niedozwolone w umowach, które zostały wpisane do rejestru takich klauzul na podstawie prawomocnych wyroków polskich sądów, ale zagraniczne banki to olewają. Więc kto tu jest cwaniakiem, oszustem itp.?
zenek989 / 46.171.217.* / 2016-01-22 07:34
Jestem za, franki to było jedno wielkie oszustwo. BTW nie ma za co płacić bo Banki niczego nie stracą bo mieszkania zostaną spłacone a banki i tak wzięły więcej niż się należało. Reszta to tylko kreatywna księgowość.
Fer123 / 5.172.247.* / 2016-01-22 07:44
A kto wam kazał brać kredyty w frankach, jeżeli kupisz kradziony samochód od legalnie działającej firmy oddajesz go i już.Nie chcesz ponosić żadnego ryzyka nic nie kupujesz.zdrowo myślący człowiek Myśli za nim coś weźmie na kredyt.
A co jeżeli wszyscy przewalutują wszystkie kredyty i frank sztucznie zjedzie w dół.Znów będziecie beczec ze zostaliście oszukani.
Rrad / 31.6.164.* / 2016-01-22 07:41
Tylko komu się opłaci przewalutowac???? WIBOR pójdzie w górę i banki dalej górą i większość raty to odsetki
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jacek 566 / 87.205.172.* / 2016-01-22 07:32
Polacy mający mieszkania w domach, które stoją na gruntach komunalnych lub państwowych. To pozostałość komuny i to są miliony mieszkań. Zdrowy ustrój jest wtedy jak masz mieszkanie w domu na gruncie, który jest twoją własnością. Niech władza uwłaszczy tych ludzi. Wtedy prezydent zrobił by coś dobrego dla milionów ludzi i dla ustroju państwa. Ja kredyt frankowy wziąłem za 2,50, a spłaciłem za prawie 5 zł i inikogo nie prosiłem o pomoc, nie demonstrowałem i nie okradałem współobywateli. Nie podoba mi się ten prezydent.
asdasdsa / 89.74.167.* / 2016-01-22 08:05
wiekszość brała kredyt po 2,5 i po tyle chciała spłacać, wziąłbyś kredyt jakbyś z góry wiedział że będzie np po 20zł ? za rok ?

Najnowsze wpisy