Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezydencki projekt w sprawie kwoty wolnej od podatku. PO: To zamach na samorządy

Prezydencki projekt w sprawie kwoty wolnej od podatku. PO: To zamach na samorządy

Wyświetlaj:
jajan / 62.182.213.* / 2016-01-07 11:14
cóż to są obietnice,wylatują jak gołąbki,ale ich realizacja przypomina często robotę tantala.
ale obiecał nie byle kto bo jak sam mówi jest człowiekiem niezłomnym i kurduplom się nie kłania.
anty Pis / 194.126.68.* / 2016-01-07 10:30
bedzie mniej samochodow dla baronow samorzadowych. Przypominam sobie wypowiedz jednego wlasnie samorzadowca ktory byl oskarzony o ustawianie przetargow na zakup skod superb dla samorzadu. Pier. tych darmozjadow. Ja wysylam paczki zywnosciowe do polski po to zeby jakis ciec z samorzadu zakupywal sobie autka. Na rower pasibrzuchy to dowiecie sie ile idzie pociagnac za tys zeta. A samorzady i tak sa zadluzane po uszy w ramach upiekszania miast i budowania hal sportowych bo igrzyska musza trwac
raf211313 / 194.126.68.* / 2016-01-07 10:26
zly dzien dla polakow skoro kameron mogl podniesc z 6tys do 10tys funtow to i mozna dla polakow. Z tym ze kameron jednoczsnie obnizyl prog dla sredniozarabiajacych - nic za darmo. Ludzie w koncu beda wiecej dostawac szczegolnie ci najbiedniejsi. Mimo mojej duzej niecheci do PiS mam nadzieje ze znajda na to kase i to nie w postaci dodatkowego zadluzenia kraju. Na populizmie daleko nie zajedzie sie jesli nie ma pokrycia w gospodarce
Światowid / 80.68.239.* / 2015-12-16 15:29
Jeśli to że w mojej kieszeni zostanie więcej kasy, to zamach stanu, jeśli to, że mniej pieniędzy zmarnotrawią urzędnicy to zamach stanu, to ja przyłączam się do zamachowców!
Waniek / 2015-12-16 16:08 / Bywalec forum
Problem w tym że nie zostanie ci więcej w kieszeni. Bo miasto ci podniesie czynsz a państwo opłaty za prąd gaz ciepło i obłoży podatkiem banki co zwiększy ceny chwilówek. Dodatkowo zwiększy ceny w biedronce i innych marketach cieszysz się? Ze na gębę dostaniesz więcej ale realnie będziesz mógł kupić mniej?
mink / 89.228.143.* / 2016-03-28 21:49
to przy następnym rozdaniu kart w************* tych, co ci podniasą czynsz
Ryszard P. / 89.74.99.* / 2015-12-16 14:55
Prezydencki projekt w sprawie kwoty wolnej od podatku.
Przykrym, a nawet przerażająco przykrym jest "okładanie" się nawzajem nas Polaków, do tego przy użyciu różnych epitetów i bluźnierstw, cytowania różnego rodzaju wyrywkowych faktów i półprawd, w oparciu o to, do jakiego ugrupowania zostaliśmy zakwalifikowani, a nie przy użyciu merytorycznej oceny wypowiedzi lub prezentowanego stanowiska w danej sprawie, czy też indywidualnej opinii. Jest to wyjątkowo prostacki sposób myślenia i postępowania, co gorsze, rozciągający się od "dołów" do "wyżyn" i samych "szczytów" drabiny społecznej i intelektualnej. Tak odbieram również większość wpisów stanowiących poniższe komentarze w omawianym temacie.
Prawdą jest, że projektowane podwyższenie z 3 tys. zł do 8 tys. zł, kowoty wolnej od podatku PIT, tj. podatku dochodowego od osób fizycznych, w którym (o ile mi wiadomo) udział dotychczas wynosił dla samorządów gmin ok. 39,3 % samorządów powiatów (starostw) ok. 10,2 % i samorządów województw (reprezentowanych przez Sejmiki Wojewódzkie) ok. 1,6% , mogłoby znacząco wpłynąć na obniżenie dochodów ww. samorządów, gdyby nie zapewniono zrównoważenia zmniejszenia wpływów samorządowych z tego tytułu w inny sposób. Tak jednak się na szczęście nie stało, gdyż projekt tej ustawy przewiduje w ramach ww. podatku PIT, wyodrębnienie dodatkowej części tego podatku , zwanej "podatkiem komunalnym", mającym na celu wspomniene zrównoważenie ubytku dochodów samorządów z tego tytułu. O ile dobrze zrozumiałem, nie jest to dodatkowy podatek, a jedynie w inny sposób wyodrębniony w PIT i należałoby dopilnować, aby rzeczywiście w pełni pokrywał on wspomniany ubytek tych dochodów samorządowych. O ile inne przepisy (dot. wysokości tego podatku) odnoszące się do dotychczasowej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie ulegną zmianie, będzie to oznaczało mniejszy udział w tym podatku, budżetu państwa. Ta kwestia jak następnie zrównoważyć budżet państwa, wykracza już poza tematykę tego artykułu.
Pozostaje zatem wyłącznie kwestia, czy podwyższenie ww. kwoty z 3 tys. zł do 8 tys. zł w podatku PIT dla osób o najniższych dochodach jest słuszna ze społecznego punktu widzenia (pomijając, że była to obietnica wyborcza), czy też nie. Moim zdaniem była ona jak najbardziej słuszna. Czy ona zadowoli wszystkich, myślę, że nie. Zawsze się znajdą tacy, ktorzy mogą powiedzieć, "a mi to co ?".
- I na koniec konkluzja o tym, o czym pisłem na wstępie. - Po co te emocje, podziały na "peowców" i "pisowców" , dobrych i złych itd. - Czy my już nigdy nie potrafimy się porozumieć, i spojrzeć jeden na drugiego jak człowiek na człowieka , a nie wróg na wyemaginowanego wroga ?
ZK590 / 83.10.153.* / 2015-12-16 14:19
a może tak wynagrodzenia pracownicze przekazywać na konta samorządów dla dobra ich i obywateli .
Można będzie zwiększyć ilość instytucji i zwielokrotnić zatrudnienie. Będzie można wystawiać dużo ważnych kartek z ważnymi pieczątkami, spadnie może nawet do zera bezrobocie.
Waniek / 2015-12-16 14:25 / Bywalec forum
Taka sztuczna produkcja spowoduje jedynie duże zamieszanie i spore długi jak się skończy kasa. Tam potrzebne jest stałe źródło.
dziadek_15 / 178.37.216.* / 2015-12-16 14:16
Może tak Halicki swoją dietą wspomoże samorządy ????
Waniek / 2015-12-16 14:23 / Bywalec forum
Takie grosze to nawet na pensje 1 nauczyciela nie starczą pamiętaj że trzeba podatki odprowadzić. No chyba że halicki ma paść z głodu.
POWON / 89.78.251.* / 2015-12-16 14:47
@Waniek
"Takie grosze to nawet na pensje 1 nauczyciela nie starczą"
Wystarczy poszukać w sieci hasła: "Uposażenie poselskie i dieta parlamentarna" żeby na stronach Sejmu RP dowiedzieć się że poseł Halicki ma dochody ok 8600 NETTO (uposażenie poselskie+dieta parlamentarna) jakieś 12300 BRUTTO!
Chcesz mi powiedzieć, że nauczyciel w Polsce zarabia 8600 netto? Może w szkole bankowej ale nie w podstawówce, liceum czy gimnazjum! Jak Halicki przekaże połowę swojego uposażenia jakiemuś nauczycielowi to i tak mu zostanie 4300 na jedzenie. Jak nie będzie wp...lał ośmiorniczek w restauracjach to na pewno nie umrze z głodu, bo musiałoby w tym kraju umrzeć z głodu 90 % obywateli, którzy nawet połowy tej kwoty nie mają miesięcznie.
Waniek / 2015-12-16 15:01 / Bywalec forum
A czytałeś może ile samorządy wydają na pensje nauczycieli u mnie w mieście jest to coś około 70% budżetu miasta na to idzie. To daje coś około 150 mln złotych na rok.
POWON / 89.78.251.* / 2015-12-16 15:14
Nie obchodzi mnie ile w twoim mieście miasto płaci na pensje nauczycieli. Mnie obchodzi czy piszesz prawdę czy uprawiasz propagandę a ja z racji wieku nie cierpię propagandystów
Waniek / 2015-12-16 15:23 / Bywalec forum
U mnie można to sprawdzić na stronie internetowej miast w bip, które miasto podaje co miesiąc. Jak w gusie. Ty pewnie również u siebie możesz sprawdzić jak wygląda realizacja budżetu miasta miesiąc w miesiąc bo to obowiązek miasta.
Waniek / 2015-12-16 13:55 / Bywalec forum
@ POWON Niestety ale zmiany prawa i samorządów to długi proces i nie da się tego zrobić skokiem na trybunał konstytucyjny. Rewaloryzacja kwoty wolnej od podatków to zwiększenie dochodów budżetu centralnego - vat tam idzie. Pit i cit idzie do samorządów.

ps.Nie jestem ani za po ani za pisem ani za nowoczesną sld i psl wszystkie obecne w "polsce" partie chcą okraść obywateli pozostaje tylko pytanie jak.
POWON / 89.78.251.* / 2015-12-16 13:45
@Waniek
Mam propozycję oddaj całe swoje dochody samorządom, w twoim przypadku mam pewność, że lepiej za ciebie wydadzą je na opłacenie czyjejś opłaty za przedszkole czy żłobek. Zgodnie z twoja "logiką" im więcej ma samorząd a im mniej obywatel tym lepiej. Zgodnie z twoją "logiką" złodzieje z PO wykoncypowali, że lepiej wydadzą moje/twoje/nasze pieniądze np. na ośmiorniczki. Przypomnę tylko, że to PO przez 8 lat swoich rządów okradała nas na kwocie wolnej od podatku nie rewaloryzując jej co roku. Do oddania tych pieniędzy podatnikom zmusił ich TK dlaczego więc rozpaczasz nad niedolą samorządów?
Waniek / 2015-12-16 13:49 / Bywalec forum
Mi zależy aby za moimi pieniędzmi szło również dobro obywateli w mieście co pis niestety nie gwarantuje a wręcz tworzy prawo które blokuje moją pomoc.
POWON / 89.78.251.* / 2015-12-16 14:34
"wręcz tworzy prawo które blokuje moją pomoc."
Jakiś przykład?
Waniek / 2015-12-16 14:39 / Bywalec forum
Nie mogę przekazać pieniędzy na wirtualny samorząd bo mnie w firmie wyśmieją A zarząd nie zatwierdzi takiego wydatku. Potrzebuje realnego partnera do współpracy, który gwarantuję że inwestycja w budowę szkoły przedszkola będzie finansowana przez najbliższe 10 lat. I że będą tam uczęszczały dzieci. A jak nie mam partnera z kasą to co zrobię? To taki najprostszy przykład.
POWON / 89.78.251.* / 2015-12-16 14:59
Bardzo się cieszę, że chcesz tak bardzo pomagać innym, ale ja pytałem jakimi ustawami PiS zablokowało Ci możliwość pomocy?
Jeśli brak Ci partnera "z kasą" to zadzwoń do zaprzyjaźnionych firm to może wyłożą kasę razem z Twoją firmą. Jak chcesz naprawdę pomagać to znajdź w sieci adres fundacji pomagającym chorym na nowotwory dzieciom i wyślij im "po Bożemu" chociaż 10 % swoich dochodów netto. Ty nie zbiedniejesz a one będą miały na lekarstwa, może uratujesz chociaż jedno życie! Budowę szkół pozostaw państwu, w końcu na coś powinni wydawać pieniądze publiczne a rozliczysz ich podczas następnych wyborów.
Waniek / 2015-12-16 15:07 / Bywalec forum
I ryzyko mi urząd skarbowy zaakceptuje? I tak ostatnio ledwie urząd skarbowy z kraju w którym mam firmę zgodził sie na pomoc dla instytucji publicznej. Zrozum że nie mogę się bawić kasą jak chcę bo urząd mnie wyśle do pudła za defraudacje kasy jak ją przekażę na fundację charytatywną bez uzasadnienia. I to w innym kraju.
POWON / 89.78.251.* / 2015-12-16 15:21
W Polsce możesz przekazać na fundację charytatywną 100 % swoich opodatkowanych dochodów netto. Kogo to obchodzi? Zarobiłeś, przekazałeś a żywi cię np. małżonka (jeśli ją masz). Nie wiem w jakim kraju masz problem z przekazaniem pieniędzy na fundacje charytatywne, ale zawsze możesz z tą kasą przyjechać tutaj i w pierwszym lepszym banku zrobić przelew, przecież jest lista zaakceptowanych przez rząd fundacji, więc w czy problem? Masz firmę w Korei Północnej z której nie możesz w dodatku wyjechać ?
Waniek / 2015-12-16 15:33 / Bywalec forum
Uznawane instytucje charytatywne nie są wiarygodne dla państwa w którym mam firmę. Najłatwiejszym sposobem na pomoc instytucją w "polsce" było mi znaleźć partnera i pomóc mu. Jedynie uzasadniłem pomoc szpitalowi bo moi pracownicy potrzebują gdzieś się leczyć. Szkoły żłobki przedszkola nie są niezbędne dla moich pracowników.
Waniek / 2015-12-16 13:33 / Bywalec forum
Co ma po wspólnego z decyzjami trybunału konstytucyjnego? Trybunał konstytucyjny sprawdza zgodność ustaw sejmowych z konstytucją i wniosek złożony przez po nowoczesną czy psl nic tu nie zmienia. Trybunał konstytucyjny jest gwarantem dla obywateli że rząd nie wprowadzi do prawa czegoś co zagrozi ich wolności!!!
rob427 / 83.18.168.* / 2015-12-16 13:32
tyle stracą samorządy ile zyskają obywatele, myślę że obywatele lepiej wydadzą te środki finansowe
Waniek / 2015-12-16 13:34 / Bywalec forum
Tak tylko że najwięcej zarobi budżet centralny na vacie. A nie ma on zamiaru samorządom zrekompensować strat.
hj / 89.229.212.* / 2015-12-16 13:28
opodatkować rydzyka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
iszigo / 217.113.136.* / 2015-12-16 13:06
Boże, widzisz i nic nie robisz ? Kolejny zamach !!! Niedługo każda ustawa wprowadzona przez Pis będzie zamachem, tylko ciekawe na kogo ? Bo pewnie , raczej nie na mnie.
Waniek / 2015-12-16 13:29 / Bywalec forum
Pis może zmieniając konstytucję uchwalić zamykanie wszystkich nie będących w pisie dalej będziesz zadowolony?
ewas22 / 78.88.180.* / 2015-12-16 13:04
Opodatkować wszystkich w tym kraju - posłów , sędziów, prokuratorów i tak samo ZUS naliczać. Zrobili z siebie oligarchów i się wymądrzają , ile ten naród może wytrzymać?Dosyć zdzierstwa z najbiedniejszych. W samorządach to już całkiem przewraca się w głowach, w Spółkach Miejskich - prezesi zarabiają po 18 tys.Może w końcu będzie porządek.
sadsdfsdgfdsgdfgdg / 83.30.110.* / 2015-12-16 13:03
sitwa w tych urzędach to standard, nie mówiąc już o przerości nierobów
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy