Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezydent broni osób zatrudnionych na stałe

Prezydent broni osób zatrudnionych na stałe

Money.pl / 2010-01-10 18:42
Komentarze do wiadomości: Prezydent broni osób zatrudnionych na stałe.
Wyświetlaj:
elPO / 79.186.36.* / 2010-02-07 17:38
może od razu należaloby powołać stanowiska pracy dziedziczne i tak je zamurować aby nikt z poza układu nigdy sie tam nie dostał.
Z prezydenta wyłazi prof.socjalistycznego prawa pracy i nic więcej,a to marne kwalifikacje,
kriss25855 / 77.113.153.* / 2010-02-04 11:45
I ma racje bo co chcą to już wyczyniają bo są ludzie kturzy żetelnie pracują a do zwolnienia pozostaną tylko ci co jej nie szanują do których będa mieli pretekst a w szczegulności za alkochol.W telewizji się wiele wypowiadają żeby ludzie oszczędzali bo kryzys żeby oni mogli mniej płacić dobra wymówka a sami sobie nie żałują restauracje,wczasy tygodniowe od 15.000zł i zmiany aut wyżucają pieniądze na pomoc innym krajom zamiast pomóc swojemu.Ciągle tylko skamlą że oni warka pieniędzy nie mają.Ci w wieku emerytalnym powinni odejść a ich miejsce powinni zająć młodzi ludzie, firmą tak pasuje bo nie płacą za nich wielu składek.Jak prosty człowiek ukradnie to mówi się że to bandyta i do pudła ale jak zrobi to urzędnik,aktor mowa tu o wisnieskim i przykład do innych to powinni odebrać cały dobytek za długi tak jak eksmitują biednych a nie jak innych sprawy są zatuszowane tak jak i pracodawcy dobrze kombinują zawyrzają faktury doprowadzaja do ruiny firmy i uciekaja z kasą.Jeden wielki bałagan każdy może widzieć swoją dobrą a innych złą strone.Ja mam stałą prace i staram się być w porządku do niej wiele osób wylatuje za alkochol a potem płaczą przed biurkiem tylko mogli się zastanowić nad tym wcześniej wiedząc że są takie sytuacje a tak tez nie może być że jedni na drugich bedą pracować a oni po rowach będą spać i dzionek zaliczony jakby nic się nie stało.
MSWsprawdziTerazMoje IP? / 194.187.74.* / 2010-01-18 10:31
Panie Prezydencie niech pan zajmie się własną firmą a nie wymyśla jak mam prowadzić moją. Jak będę chciał to zatrudnię kogo chcę i na jaki okres chcę, mamy wolny rynek, konkurencję ale Pan nie ma o tym jeszcze zielonego pojęcia. Polecam przejść się do lekarza i wyleczyć z głupoty.
hk / 217.113.225.* / 2010-01-15 08:39
Rozumiem, że są równi i równiejsi. Ci tymczasowi to już nie ludzie szukający pracy tylko jacyś wyzyskiwacze i oszuści.Zamiast uwolnić rynek pracy, stworzyć różne formy zatrudniania, żeby ludzie nawet od czasu do czasu mogli mieć jakąś pracę, to nie, będziemy ich dzielić na tych, którzy zasługują na ochronę i tych, przed którymi trzeba ich bronić. Lepsi i gorsi. Brawo Panie Prezydencie nie wszystkich Polaków. Pracodawca często nie ma wyjścia i chyba lepiej, żeby zatrudnili KOGOŚ, nawet na krótko, bo nie może utrzymać etatu,niź NIKOGO. Przepis mógłby uniemożliwić długoterminowe zatrudnianie wyłącznie pracowników tymczasowych. Ale nie krępowanie rynku pracy.
Była pracownica tymczasowa / 87.105.145.* / 2010-01-28 19:56
hk-chyba nigdy nie był be pracy długo i nie była zapisany do możliwie wszystkich agencji pracy tymczasowej. I pisze tylko po to by dać pstryka w nos Prezydentowi.
Niestety tego typu praca jest tylko dla nielicznych, którzy a właścicielem agencji dzielą się płacą. Po prostu "odpalają" dolę agencji. Znam to z własnej autopsji. Z uwagi na trudności ze znalezieniem pracy ( za wyjątkiem sprzątania klatek za 500 zł) pracownik taki godzi się na takie warunki. I to co proponuje Prezydent jest słuszne. Prywaciarze zwalniają pracowników ( mają prawo) bo szukają oszczędności w swojej Firmie. A zatrudniając pracownika ma z głowy ZUS, ubrania robocze, i inne koszty, które ponosi zatrudniając na umowę pracownika. Nie ma się co dziwić, To jest prawo rynku. Gdyby nie było problemów ze zleceniami, płatnościami - pracodawca wolałby mieć swojego, stałego pracownika niż obcego. I to nie jest socjalistyczne myślenie. Tylko normalne przeciwstawieniu się cwaniactwu.
Elendir / 2010-01-10 18:42 / Łowca czarownic
Ale zmienić obowiązki przenosząc innego pracownika zatrudnionego na stałe na miejsce zwolnionego, a na miejsce przenoszonego zatrudnić tymczasowego to już można?

Nie ma to jak biurokratyczne przepisy.
Cwaniaczek333 / 83.22.245.* / 2010-01-15 00:47
Polak potrafi...

Najnowsze wpisy