Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezydent chce wyjaśnić sprawę Dubienieckiego

Prezydent chce wyjaśnić sprawę Dubienieckiego

Wyświetlaj:
tesa1959 / 2011-03-06 14:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Znów powołają komisję? Już dość tematów zastępczych przed wyborami. wyjaśnieniem tej sprawy, dla dobra imienia byłego prezydenta, należy się zająć, ale nie teraz. Są sprawy ważniejsze, a ta nie ucieknie.
em96 / 151.80.215.* / 2011-03-06 22:56
Nie bądź naiwna.
Ucieknie, bo jest najważniejsza i potrzebna właśnie przed wyborami, dla zdyskredytowania PiS-u.
Później - po wyborach - się wyjaśni i przeprosi... Jak w wielu podobnych sprawach wcześniej...
tesa1959 / 2011-03-06 23:24 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Później - po wyborach - się wyjaśni i przeprosi... Jak w wielu podobnych sprawach
wcześniej...

w jakich?
Ucieknie, bo jest najważniejsza i potrzebna właśnie przed wyborami, dla
zdyskredytowania PiS-u.

Dyskredytacja PiS może odbić się czkawką, bo przez to mogą spaść notowania PO. Obie partie po jednych pieniądzach, zresztą nie ma w ogóle żadnej alternatywy wśród wszystkich partii, nie ma w kim wybierać.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-07 00:08

w jakich?

Pamięta Pani Szeremietiewa?
Pan Komorowski wywalił go z pracy i oskarżył o niestworzone rzeczy.
Powiedział wtedy nawet że jeżeli Szeremietiew jest niewinny to on, Komorowski, wycofa się z polityki.
Komorowski zniszczyl czlowieka fałszywymi oskarżeniami.
Wlasnie po 10 latach sądy uniewinniły Szeremietiewa ze wszystkich oskarzeń a gajowy nadal w POlityce.
tesa1959 / 2011-03-07 00:13 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie pamiętam tego, przyznaję, ale 10 lat temu zdaje mi się Komorowski nie był w rządzie? Mógłbyś podać mi link do tej sprawy? Chętnie się z nią zapoznam.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-07 00:39
Niech Pani wpisze w google SZEREMIETIEW i wyskoczy ponad 40tys linkow.
Na pierwszym miejscu WIKIPEDIA a w niej:

"W rządzie Jerzego Buzka (1997-2001) pełnił ponownie stanowisko wiceministra obrony. Został zawieszony, a następnie odwołany z tej funkcji m.in. na skutek publikacji Anny Marszałek i Bertolda Kittela w "Rzeczpospolitej" zarzucającej mu korupcję. Proces w tej sprawie trwał od 2005; 24 października 2008 sąd I instancji uniewinnił go od głównych zarzutów: korupcji oraz zarzutu przekroczenia uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego. Sąd umorzył też postępowanie co do przekroczenia uprawnień w związku z przedawnieniem oraz skazał na grzywnę za bezprawne ujawnienie swojemu asystentowi, Zbigniewowi Farmusowi, tajemnicy państwowej. Ostatecznie 8 listopada 2010 Romuald Szeremietiew został także uniewinniony od zarzutu bezprawnego ujawnienia tajemnicy państwowej"

A teraz niech Pani sprawdzi kto byl Ministrem Obrony w rzadzie Buzka a wiec szefem Szeremietiewa.
tesa1959 / 2011-03-07 08:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Bardzo dziękuję za informację. Jest dla mnie bardzo cenna w związku ze zbliżającymi się wyborami (zamierzam trochę później zweryfikować większość czołowych postaci z różnych ugrupowań).
marynarz098 / 2011-03-06 14:20 / Tysiącznik na forum
I co nam z tego!!! Nastepne problemy......... w tym artykule wspomina sie o: powiazaniach partyjno-rodzinnych, praniu rodzinnych brudow, szwindlu i oszuscie.......PO w odpowiednim czasie sprawy takie wyciaga, oczywiscie by znieslawic powiazanych z PIS, i odzyskac poparcie,,niezle zagranie,, oczywiscie jak na polityke ( wrecz szlachetne).......A co PIS z ta sprawa zrobi,jak sie odniesie, a jesli to prawda, a jesli zarzuty sie potwierdza.....PO to oszusci itp.itp........jak wtedy nazwiemy PIS...... a wyboru w wyborach za duzego nie mamy. Dwie glowne partie, nawzajem sie zwalczajace, reprezentujace dwa zwasnione narody...Polakow lepszych i Polakow jeszcze lepszych...SLD- jako koalicjant, albo PSL ale oni sa niewyrazni, reszta moze i ma plany wielkie i roztropne, ale coz nie maja poparcia w tlumie.....problemy, problemy......komu zaufac.
tesa1959 / 2011-03-06 14:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Dwie glowne partie, nawzajem sie
zwalczajace, reprezentujace dwa zwasnione narody...Polakow lepszych i Polakow jeszcze
lepszych...SLD- jako koalicjant, albo PSL ale oni sa niewyrazni, reszta moze i ma plany wielkie i
roztropne, ale coz nie maja poparcia w tlumie.....problemy, problemy......komu zaufac.

No właśnie, ufamy sądażom (komputer to jednak głupia maszyna - podkreśla, że błąd, gdy go nie ma) zamiast wybierać wg własnego sumienia. Większość myśli, że głos oddany na partie, które wg sądaży się nie liczą, to stracony głos i w ten sposób mamy tylko dwie partie. A może przestańmy wybierać między największymi i poszukajmy alternatywy?
ździcho / 213.146.39.* / 2011-03-06 23:43

Większość myśli, że głos oddany na
partie, które wg sądaży się nie liczą, to stracony głos

Są tacy, którzy twierdzą, ze głos oddany za partie, które są poza zasięgiem sondaży to ,wichrzycielstwo. Największymi wrogami wszystkich zaś są ci co NIE IDĄ głosować.
tesa1959 / 2011-03-06 23:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A co ciekawsze, to ci, którzy nie idą głosować, mają potem najwięcej pretensji. A przecież mogli swoim głosem zmienić stan rzeczy. Np. ci, którzy nie głosują pójdą na wybory i zagłosują na UPR i wtedy Mikke ma szansę:)
ździcho / 213.146.39.* / 2011-03-06 23:59

A przecież mogli swoim głosem zmienić stan rzeczy.

??? Co zmienić??!!??!! Co zmienili np. ci, którzy oddali głos na Kornela Morawieckiego czy nawet Korwina -Mikke??!!??!! Tylko tyle, ze podpadli wyborcom PiSu i Platformy.
tesa1959 / 2011-03-07 00:09 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Na wybory chodzi mniej niż 50%. Jeśliby poszli wszyscy i te ponad 50 % oddało głos np.na UPR to Mikke tworzyłby rząd. Nie wiem, czy ci którzy nie głosują są jego zwolennikami. Moja wypowiedź jest hipotetyczna.
ździcho / 213.146.39.* / 2011-03-07 00:35

Nie wiem, czy ci którzy
nie głosują są jego zwolennikami.

Nie w tym rzecz, czy ktoś jest czyimś zwolennikiem. System złozony z dwóch tur nie jest demokratycznym systemem głosowania. Pierwsza tura robi odsiew, by oczyścić drogę dwom czarnym koniom i tyle. Zawsze wcześniej wiadomo kto to jest, bo sondaże krzyczą. Jezeli róznica głosów po drugiej turze jest niewielka (a jakżeż inaczej ma być- przecież ci co głosowali w pierwszej turze na tych co po pierwszej odpadli,ida do drugiej tury głosować właśnie na te dwa czarne konie) to komisje wyborcze mogą sobie policzyć głosy tak, jak tylko im się to żywnie spodoba. Szara maść nie NAJMNIEJSZEGO wpływu na wynik wyborów nawet jeśli jest jej więcej niż 50%. Demokracja była tylko w starożytnej Grecji i tam właśnie zdechła. Potem były już tylko socjotechniki (począwszy od praktyk średniowiecznego duchowieństwa) i tłuszcza dała sobie wmówić, że ma wpływ na cokolwiek. Dzisiaj tę rolę pełnią sondaże.
tesa1959 / 2011-03-07 08:29 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Dzisiaj tę rolę
pełnią sondaże.

No tak, sondaże sugerują ludziom na kogo maja oddać swój głos i przez to trudno jest przebić się tym "mniejszym". Jednakże
o komisje wyborcze mogą sobie policzyć głosy tak, jak tylko im się to
żywnie spodoba.

tu trochę jesteś niesprawiedliwy. w komisjach są ludzie z różnych ugrupowań, więc nie jest łatwo zafałszować wyniki (co nie oznacza, że niemożliwe).
ździcho / 62.244.152.* / 2011-03-07 08:50
Reasumując: Cokolwiek byśmy nie zrobili, to niedługo naszym premierem będzie albo złodziej albo psychopata. Są tylko te dwie możliwości.
przez to trudno jest przebić się tym "mniejszym".

Trudno?! Procent prawdopodobieństwa wyznaczają właśnie te sondażowe słupki. Za ile lat może wypłynąć taki na przykład Kornel Morawiecki jeżeli wpierw nie przyłączy się do PiSu lub PO? Za sześćset lat? Siedemset? Jedno jest pewne. Przez jakieś pół wieku przy korycie zawsze są te same świnie, a jak te umierają to potem ci protegowani przez nich. A Putin to niby jak doszedł do władzy? Tylko poprzez protekcję Jelcyna? A Polska czymś się może różni od Rosji w tym względzie?
tesa1959 / 2011-03-07 09:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No tak, ale jeśli będziemy biernie poddawali się takim sądom, nie będzie lepiej. Wiem, że to tylko pobożne życzenie, aby wszyscy poszli do urn, ale wtedy byłaby możliwa zmiana. Niestety nasz naród woli narzekać, ubliżać sobie nawzajem, zamiast wziąć sprawy w swoje ręce. I właśnie dlatego
te same świnie


zawsze są


przy korycie
ździcho / 62.244.152.* / 2011-03-07 09:27

Niestety nasz naród woli narzekać, ubliżać
sobie nawzajem, zamiast wziąć sprawy w swoje ręce.

Znowu to samo! CO MY możemy wziąć w swoje ręce??!!??!! Naprawdę nie widzisz tego, że to: "WZIĄĆ W SWOJE RĘCE" to slogan?
Wiem, że to tylko pobożne
życzenie, aby wszyscy poszli do urn

A jak nawet wszyscy do tych urn pójdą to co? To dalej naszym premierem będzie jeden z tych tylko dwóch (malwersant lub psychopata) bo pierwsza tura odsieje pozostałych. Przecież to prosty mechanizm. Kto w pierwszej turze odda głos na kogoś spoza tych dwóch? Nikt. No bo po jakiego grzyba, skoro bezskutecznie? Wszyscy w pierwszej turze tym prostym wnioskiem UMOCNIĄ tylko tych dwóch (a to najgorsze zło jakie tylko moze nas spotkać). W swoje ręce trzeba wziąć swój los i swojej rodziny i nauczyć się bronić przed ciemiężcą. Od tego są sądy, kodeksy itp. Trzeba czytać, a potem nie dawać się. NIE MA czegoś takiego jak DEMOKRACJA!!
tesa1959 / 2011-03-07 10:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Kto w
pierwszej turze odda głos na kogoś spoza tych dwóch?
Nikt. No bo po jakiego grzyba, skoro bezskutecznie?

Właśnie w tym pies jest pogrzebany. Ja tylko gdybałam, a doskonale wiem, że to nie jest realne.
Naprawdę nie widzisz tego, że to: "WZIĄĆ W SWOJE
RĘCE" to slogan?

No właśnie. Jeśli większość tak myśli (a tak jest) to mamy to co mamy. Zdaję sobie sprawę, że za mojego życia nic się nie zmieni, ale mimo to, póki będę żyła, będę głosować nie oglądając się na sondaże, a z prawa do głosowania nie zrezygnuję. Przykład - wybory samorządowe u nas - frekwencja dość wysoka ok. 60 % (nie pamiętam już ile), wybrano właściwych ludzi. Ci, którzy się nie sprawdzili poprzednio - odpadli. Burmistrz, mim,o, że wiele robi dla miasta i gminy, ale jest bucem, wprawdzie wygrał, ale poczuł się zagrożony. Pierwszy raz miał kontrkandydata, który zdobył 1/3 głosów, a to bardzo dużo jak na pierwszy start.
ździcho / 77.254.252.* / 2011-03-07 16:31
Przecież idąc na wybory też nie masz żadnego wpływu na nic. Wybierzesz
sobie kogoś upatrzonego przez siebie, to on odpadnie. Pozostaje ci
pójść tylko do drugiej tury i oddać głos na któregoś z tych dwóch (a
nie chcesz ani jednego ani drugiego). Wtedy robisz coś wbrew sobie
samej, kładąc swoją głowę po topór i uznając to za swój patriotyczny
obowiązek.Przepraszam, ale jak ktoś stawia mnie pod ścianą i każe mi dokonać wyboru pomiędzy tym,
czy chcę zostać okradziony, czy też pozbawiony praw obywatelskich (a
może nawet kiedyś zagazowany w komorze jak premierem zostanie
psychopata-rasista)i jeszcze nazywa to patriotycznym obowiązkiem, to
mnie po prostu szlag trafia!
A dlaczego ONI do stu tysięcy diabłów nie mają ŻADNYCH obowiązków
wobec nas??!!??!! Tylko żyć ponad stan, żreć i paść się za 19% z
naszych cienkich pensyjek, od czasu do czasu się
"wyelokwentować" zza mównicy i nie ponosić ŻADNEJ a to ZADNEJ
odpowiedzialności za cokolwiek.
Miały, choćby
dla mnie - poczucie, że spełniłam swój obowiązek,

A co wtedy, kiedy to Twój głos zadecyduje o tym, ze ktoś kogoś wyśle
do Afganistanu na śmierć, kogoś innego wyrzucą na bruk z mieszkania,
kogoś innego zakatują gumową pałką ze względu na kolor skóry, kogoś
innego wywalą z pracy ze względu na wyznanie religijne? Myślałaś
kiedyś o tym? Czy chcesz kogoś maluczkiego skrzywdzić po to, by jakieś
tłuste wory na górze tuczyły się na słoninę i krzywdziły też Ciebie?
Kiedyś em96 napisał, ze tyrał przez całe zycie, a teraz ma głodową
emeryturę, a to dzięki tym, którzy oddali głos na inną opcję niz ta,
której on zaufał. O ile em 96 przewaznie plecie farmazony tak tu miał
swietę rację! Ma prawo tak się czuć.
Tak czy inaczej mnie nikt nie zindoktrynuje do tzw. "obowiązku
patriotycznego" wybierania worów słoniny, a potem jeszcze
utrzymywania ich po to, by krzywdzili mnie, Ciebie, em96 i wielu innych.
tesa1959 / 2011-03-07 17:10 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Druga tura jest w wyborach prezydenckich. W wyborach do parlamentu przechodzi określona ilość posłów i senatorów, którzy mają najwięcej głosów po jednej turze, więc nie muszę wybierać wbrew sobie. W wyborach prezydenckich rzeczywiście grozi głosowanie wbrew sobie, ale prezydent pełni przede wszystkim funkcję reprezentacyjną. Tak, ma władzę podpisać lub nie podpisać ustawę, ale tu jego rola się kończy a nie przesądza o losie ustawy, bo jest jeszcze Trybunał Konstytucyjny.
a
może nawet kiedyś zagazowany w komorze jak premierem
zostanie
psychopata-rasista)

ejże, nie popadaj w paranoję. Prawo czy bezprawie nie zależy od jednego człowieka. Większość posłów musiałaby być faszystami, aby do tego doszło.
Kiedyś em96 napisał, ze tyrał przez całe zycie, a teraz
ma głodową

Ja też mam świadomość, że będę miała głodową emeryturę, może nawet niższą niż on. Dziś niecałe 600 otrzymują rolnicy i pracownicy niewykwalifikowani, a taka będzie moja emerytura i dlatego moim obowiązkiem jest nie stać z boku (bo nie chodzi tylko o mnie - ja sobie dam radę, bo mąż też ma emeryturę ze starych przepisów - bez OFE)
Tak czy inaczej mnie nikt nie zindoktrynuje do tzw.
"obowiązku
patriotycznego"

Nie mam takiego zamiaru. Masz wolną wolę stać z boku, a ja mam wolną wolę uczestniczyć w życiu kraju, nawet jeśli nie będzie to po mojej myśli. A teraz dobra rada: weź głęboki oddech, spójrz w lustro i uśmiechnij się do siebie, a świat wyda Ci się lepszy, bo po co się zadręczać czymś, czego -Twoim zdaniem - nie da się zmienić.
ździcho / 77.254.252.* / 2011-03-07 17:35

ejże, nie popadaj w paranoję.

To tylko przykład.
W wyborach do
parlamentu przechodzi określona ilość posłów i
senatorów

Efekt ten sam. Ludzie są zindoktrynowani do tego, żeby swym głosem zapobiegli złu. W tym momencie tym złem są najpopularniejsze antagonistyczne partie polityczne PiS i PO. W tej sytuacji mysz z jakiejkolwiek innej partii się nie prześlizgnie. Do parlamentu przejdą WYŁĄCZNIE posłowie PiS i PO.

Ja też mam świadomość, że będę miała głodową emeryturę,
może nawet niższą niż on.

A mimo to poczuwasz się w obowiązku pomagania w karierze jakiemuś tłustemu knurowi, który będzie Cię przyciskał nędzą?

dlatego moim obowiązkiem jest nie stać
z boku

A czemu kompletnie zignorowałaś to:

A co wtedy, kiedy to Twój głos zadecyduje o tym, ze ktoś kogoś wyśle
do Afganistanu na śmierć, kogoś innego wyrzucą na bruk z mieszkania,
kogoś innego zakatują gumową pałką ze względu na kolor skóry, kogoś
innego wywalą z pracy ze względu na wyznanie religijne? Myślałaś
kiedyś o tym. Chcesz kogoś maluczkiego skrzywdzić po to, by jakieś
tłuste wory na górze tuczyły się na słoninę i krzywdziły też Ciebie?

? Przecież każdy kij ma dwa końce. Nie można stwierdzić, ze głosuję po to, by moim rodakom było dobrze a jednocześnie jak się okaże, ze gdy przez nasz głos jednak spotka ich krzywda, to to już nie moja brocha, bo nie wiedziałem.
Masz wolną wolę stać z boku

Oczywiście. Dzięki temu będę miał czyste sumienie wobec ludności Polski, gdy nowo wybrany ciemiężca będzie ją okradał, doił, prześladował, może nawet zabijał, czy konstruował bombę atomową przeciwko niej.

spójrz w lustro i uśmiechnij się do
siebie, a świat wyda Ci się lepszy

Piszesz tak, bo nie widziałaś mojej gęby i łysej pały. Wtedy to dopiero świat wydaje mi się niesprawiedliwy:))
tesa1959 / 2011-03-07 18:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


A czemu kompletnie zignorowałaś to:

Nie zignorowałam, bo mój wpis
Prawo czy bezprawie nie
zależy od jednego człowieka. Większość posłów musiałaby
być faszystami, aby do tego doszło

dotyczył całości
Dzięki temu będę miał czyste sumienie wobec
ludności Polski, gdy nowo wybrany ciemiężca będzie ją
okradał, doił, prześladował, może nawet zabijał, czy
konstruował bombę atomową przeciwko niej.

a to jest umywanie rąk. Zaniechanie jest grzechem.
Piszesz tak, bo nie widziałaś mojej gęby i łysej pały.
Wtedy to dopiero świat wydaje mi się niesprawiedliwy:))

Przesadzasz, ja też mam w domu "łysą pałę". Więcej miejsca do całowania :)
ździcho / 77.254.252.* / 2011-03-07 18:07

a to jest umywanie rąk.

Więc mam swoim głosem skrzywdzić 40 mln ludzi? Tak będzie lepiej?

Zaniechanie jest grzechem.

Zaniechanie CZEGO? Wobec KOGO?

Więcej miejsca do całowania

a to tak. Jednakze w lustrze wyglada to inaczej. za bardzo odbija światło:)
tesa1959 / 2011-03-07 18:29 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dlaczego od razu skrzywdzić? Przecież nikt Ci nie nakazuje głosować wg sondaży.
Zaniechanie wypełniania obowiązków obywatelskich wobec kraju, bo możesz mieć wpływ na zmianę sytuacji i poprawienia losów rodaków, a tego nie robisz.
ednakze w lustrze wyglada to inaczej. za
bardzo odbija światło:)

to żarówkę umieść nie nad lustrem tylko po przeciwnej stronie. I jeszcze jedno: "na mądrej głowie włosy nie rosną".
ździcho / 77.254.252.* / 2011-03-07 19:01

Zaniechanie wypełniania obowiązków obywatelskich wobec
kraju

Przecież to jakaś abstrakcja! Z jednej strony dobrowolność a z drugiej obowiązek. No to jak z tym w końcu jest? Można, czy się musi?

możesz mieć wpływ na zmianę sytuacji i
poprawienia losów rodaków

Poprawienia??!!??!! Od siedemnastego roku zycia (od dwudziestu lat) widzę, jak Polska sukcesywnie pogrąża się w bagnie, a Polacy są coraz biedniejsi. Pierwsze co zauważyłem jako pełnoletni, to to jak Balcerowicz rozpieprza cały przemysł i gospodarkę, a następnie ja defrauduje. Z biegiem czasu cała reszta spija śmietankę z tego co przehandlował Balcerowicz, a przez dwadzieścia lat są to członkowie antagonistycznych partii politycznych (kiedyś PSL vs SLD a dziś PiS vs PO) a to są te same ryje i pasą się po równo. A Ty mi mówisz, ze to ja mam poprawić los rodaków. No to dobra, no to ja chcę być premierem. Rodacy poprawię wasz byt, dam wam wszystko co chcecie, tylko opozycja mi na to nie pozwoli. Tesa, spójrz prawdzie w oczy - toniemy w bagnie i nikt ani nic tego nie zmieni. Pozostaje nam tylko chronić siebie i nasze potomstwo przed atakami świń, które szarpią nas swymi kłami, bo paszy w korycie im ciągle mało.
tesa1959 / 2011-03-07 19:09 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

dobrowolność a z drugiej obowiązek. No to jak z tym w
końcu jest? Można, czy się musi?

obowiązek obywatelski, nie nakaz.
Pozostaje nam tylko
chronić siebie i nasze potomstwo przed atakami świń,
które szarpią nas swymi kłami, bo paszy w korycie im
ciągle mało.

A jak masz zamiar to robić, skoro uważasz, że swoim głosem nic nie zdziałasz? Jeśli wszyscy tak uważają (ci co nie głosują), to oczywiście nic nie mają szansy zmienić, bo pozostają ci, którzy idą na wybory i głosują w większości wg sondaży.
ździcho / 77.254.252.* / 2011-03-07 19:28

A jak masz zamiar to robić, skoro uważasz, że swoim
głosem nic nie zdziałasz?

Pracować uczciwie, a pieniądze przynosić do domu. Poświęcić się rodzinie, anie karierze. Wychowywać dzieci tak, by nie krzywdziły nikogo, ale też same nie pozwoliły się skrzywdzić. A to co nam się należy, a urzędasy zawłaszczają to dla siebie, uzyskiwać na drodze sądowej, tym samym też stwarzając precedensy dla innych poszkodowanych maluczkich.

obowiązek obywatelski, nie nakaz.

A jedno od drugiego tak bardzo się różni? W pierwszym przypadku człowiek zostaje moralnie zaszantażowany i napiętnowany a w drugim siłą doprowadzony do urny. Efekt ten sam - ugięcie się i pójście za owczym pędem. Konstytucja RP nic o takim obowiązku nie mówi, bo to wolny kraj a ten "obywatelski obowiązek" to nic innego jak tylko indoktrynacja polityków, szantaż moralny celem ZAPĘDZENIA ludzi do urn w charakterze BYDŁA WYBORCZEGO.
tesa1959 / 2011-03-07 19:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Poświęcić się rodzinie


A to co nam się należ


uzyskiwać na drodze
sądowej

zabraknie czasu dla rodziny, a przez ciągłe rozprawy sądowe będziesz tylko znerwicowanym człowiekiem, który nieświadomie może skrzywdzić najbliższych.
W pierwszym
przypadku człowiek zostaje moralnie zaszantażowany i
napiętnowany a w drugim siłą doprowadzony do urny.

Nie zaszantażowany i nie napiętnowany, bo obowiązek obywatelski po prostu się czuje, a nie można nikogo do tego zmusić. Czy ja Cię szantażuję znając Twoje "nie" na wybory? Staram się tylko pomóc Ci zrozumieć, że od Ciebie dużo zależy jak będzie nam się żyło w naszym pięknym kraju. Masz wolny wybór i prawo do odmowy wybierania, bo jesteś wolnym człowiekiem.
ździcho / 77.254.252.* / 2011-03-07 20:20

przez ciągłe rozprawy
sądowe

W moim przypadku nie są one ciągłe. Pracuję, bo wygrałem w sądzie pracy, podobnie moja żona. Ja dzięki temu ustrzegłem się przed niszczycielskimi atakiami Balcerowicza, zona - przed niszczycielskimi atakami Stelmachowskiego i jego następców. I tyleż było tych rozpraw. a i troszkę wpływowy teściu pomógł się utrzymać. Stoczyłem też sądowy bój o grupę inwalidzka dla mego teścia, który został częściowo sparaliżowany i zbyto go byle czym. Gdybym w tej kwestii nie był aktywny, to byśmy wszyscy dawno zdechli z głodu, bo za nasze jakaś świnia by się nażarła aż pękła.

Nie zaszantażowany i nie napiętnowany

A czy mówisz w pracy swoim kolegom na kogo masz zamiar głosować? Jak oni odnoszą się do tych którzy głosować nie chcą? bo u mnie w pracy taki szantaż moralny jest na porządku dziennym.
obowiązek
obywatelski po prostu się czuje

Kobiety może czują ;) Dla mnie jednak to abstrakcja.
od Ciebie dużo zależy jak będzie nam się
żyło w naszym pięknym kraju.

Wiem. Dlatego też nie daję się "wydupczyć" moim włodarzom i nie słucham ich obietnic, nie poddaję się ich indoktrynacji typu: "Będzie lepiej...jak nam pomożecie...no to jak, pomożecie? No."
tesa1959 / 2011-03-07 21:44 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


W moim przypadku nie są one ciągłe.

Nie twierdzę, że już są, ale mogą być w przyszłości skoro napisałeś
Wychowywać dzieci
tak, by nie krzywdziły nikogo, ale też same nie
pozwoliły się skrzywdzić. A to co nam się należy, a
urzędasy zawłaszczają to dla siebie, uzyskiwać na drodze
sądowej, tym samym też stwarzając precedensy dla innych
poszkodowanych maluczkich.

Ja na szczęście nie musiałam o nic walczyć. Raz chciała, gdy mnie zwolniono na urlopie macierzyńskim, ale ponieważ to były grupowe zwolnienia, adwokat powiedział mi, że w tym wypadku nie wygram i zrezygnowałam.
A czy mówisz w pracy swoim kolegom na kogo masz zamiar
głosować?

Nikt mnie o to nie pyta, a ja nie uważam za stosowne opowiadania wszem i wobec na kogo głosuję.
Jak oni odnoszą się do tych którzy głosować
nie chcą?

Przechodzą nad tym do porządku dziennego.
Kobiety może czują ;) Dla mnie jednak to abstrakcja.

No właśnie, w tym tkwi różnica.
"Będzie lepiej...jak nam
pomożecie...no to jak, pomożecie? No."

Gierek już przeminął i nikt już na te hasła nie poderwie się do lotu zwłaszcza, jeżeli będą o to zabiegać "jedynie słuszne" ugrupowania partyjne, chyba że fanatycy tych partii. Oni i bez tego pójdą w ogień jak ćmy.
ździcho / 77.254.252.* / 2011-03-07 21:53

Gierek już przeminął i nikt już na te hasła nie poderwie
się do lotu

Ano racja. Oni to już nawet nic nie obiecują. Po prostu wiedzą, że tłum pójdzie do urn po to by zrobić na złość swoim przeciwnikom, a nie z tego powodu że na coś liczy. I tu sięgamy absurdu: "Nie oczekuję od tych świń niczego, ale pomogę im w karierach, bo to mój obowiązek, a sam zdechnę z głodu".
tesa1959 / 2011-03-07 22:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Niestety, nasz naród tylko w chwilach zagrożenia potrafi się zjednoczyć, a tak skaczą sobie do gardła. To przykre, ale prawdziwe.
"Nie oczekuję od tych świń
niczego, ale pomogę im w karierach, bo to mój obowiązek,
a sam zdechnę z głodu".

Ja nie pomagam im w karierach, bo głosuję od kilku kadencji na tego samego, sprawdzonego w naszym regionie kandydata z SLD (zaraz od kogoś zarobię komunistkę).Dużo zrobił dla naszego powiatu, nawet dla mojej szkoły i mojego syna - syn wraz z trójką innych uczniów wygrał konkurs z j. polskiego o sejmie i był posłem dzieci i młodzieży trzy lata temu. Ten poseł załatwił im konferencję pasową i na czas obrad młodzieżowego sejmu zakwaterowanie w hotelu poselskim. Reszta młodocianych posłów nocowała w jakimś schronisku. Dla mojej szkoły załatwił komputery jak tylko weszła informatyka do szkół - wystarczyło tylko pismo od dyrektora. Więcej przykładów nie będę przytaczać, ale nie jest człowiekiem, który punkt widzenia uzależnia od punktu siedzenia.zła informatyka do szkół (wystarczyło pismo od dyrektora).
ździcho / 77.254.252.* / 2011-03-07 22:25
To trzeba było tak od razu. Głosujesz na tego człowieka z wdzięczności za to, co dla Ciebie DO TEJ PORY zrobił. Trzeba przyznać, ze imponująco. Tylko jaką masz gwarancję, ze zrobił to ze szczerych pobudek? Wielu takich ludzi jest dobroczyńcami w celu wypromowania siebie (tacy niegdyś byli Kaczyńscy dla przykładu) a jak już się wypromują, to wtedy wyłazi z nich BYDLĘ. Ja nie mówię, ze tak jest w przypadku Twojego kandydata, tylko o dużej częstotliwości takiego zjawiska. Zawsze istnieje ryzyko, że jak już się dorwie do władzy, nie pozna Cię. Mnie mój kolega (obecnie poseł) ze szkolnej ławy już nie poznaje.
tesa1959 / 2011-03-07 22:32 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Osobiście go nie znam, ale jest posłem od kilkunastu lat i woda sodowa mu nie uderzyła. Nie chodzi o to, co dla mnie zrobił, tylko dla całego powiatu. Wiem, że nadal pomaga ludziom w wielu spawach. Nie jest bucem.
To trzeba było tak od razu

Tylko, że muszę wybrać kilku posłów (nie pamiętam ilu) i o reszcie muszę już zasięgnąć języka czy to z prasy, internetu, tv, poskładać wszystko do kupy, zastanowić się. to wymaga wysiłku, ale tak postrzegam swoją rolę w kraju.
ździcho / 77.254.252.* / 2011-03-08 00:09

Tylko, że muszę wybrać kilku posłów (nie pamiętam ilu) i
o reszcie muszę już zasięgnąć języka

I tu się zaczyna pomaganie bliżej nieokreślonym grubym rybom, by stały się jeszcze grubsze, nie oczekując niczego w zamian a ryzykując krzywdą doznana od nich . Zresztą gdyby nawet chciały dla nas zrobić cokolwiek dobrego to i tak zostaną "zawetowane". No i koło się zamyka.
tesa1959 / 2011-03-08 00:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Mimo to spróbuję. Zapewniam Cię, że z zasady nie głosuję na jedynki na liście. Kto to widział, aby na listach były miejsca jak na podium. Pamiętam, że kiedyś, już za pseudo demokracji, listy były układane alfabetycznie i niczego nie sugerowały, ale nie pamiętam czyje to były rządy.
ździcho / 77.255.230.* / 2011-03-08 08:30

Pamiętam, że kiedyś, już za
pseudo demokracji, listy były układane alfabetycznie i
niczego nie sugerowały, ale nie pamiętam czyje to były
rządy.

Tak było za czasów Wałęsy. Wtedy osiągnąłem pełnoletność i chciałem pójść zagłosować , ale nie podobał mi się żaden z kandydatów. Potem już jak Kościół i Urząd Stanu Cywilnego zaczęły mi robić problemy przy ślubie i metrykach dzieci zorientowałem się w jakim kraju mieszkam i stwierdziłem wówczas, ze głosowanie na kogoś uwłacza mojej godności osobistej.
marynarz098 / 2011-03-07 14:21 / Tysiącznik na forum
..................reszta moze i ma plany wielkie i roztropne, ale coz nie maja poparcia w tlumie.....problemy, problemy......komu zaufac.

Dokladnie przesledzilem wasza dyskusje, wiele sie od was mozna dowiedziec i nauczyc, skromnie dodam przytaczajac swoj wlasny cytat.
- Zanim tak doglebnie rozwineliscie temat, ja intuicyjnie napisalem, ze ,,mniejsi,, gracze pomimo godnych uwagi planow beda pominieci......jestem przykladem potwierdzajacym, to ze tlum, do jakiego sie zaliczam, intuicyjnie bedzie pomijal ,,malych,,

Media zreszta nie pomagaja takim niszowym gracza, bo ich nie stac na kampanie....nie maja dotacji....a tlum zajety zyciem, nie znajduje czasu na nic innego niz wiadomosci o 19, i 1930......

Swiadomosc polityczna jest niska w Polsce, kultura tolerancjii dla demokratycznie wybranych partii, nie istnieje, krytyke- ta konstruktywna i ta chamska uwaza sie za jedyna forme opozycjonizmu, co emocjonuje i podnieca wyborcow zaslaniajac to co wazne.

.......(to zdzicha)...Tylko tyle, ze podpadli wyborcom PiSu i Platformy...... to jest prawda, i takie jest polskie rozumienie demokratycznego wyboru......jesli sie przyznasz ze nie jestes z ,,Nami,, ooooo to napewno przeciwko!!!! a jeslli partia ktora poparles zawiedzie, tym bardziej stajesz sie murem na ktorym mozna sprayem napisac: To twoja wina chamie, mowilismy ci lemingu glosuj z nami.(potwierdzic to stwierdzenie latwo, wystarczy ze przyznam sie, ze glosowalem na PO.)

Naprawdę nie widzisz tego, że to: "WZIĄĆ W SWOJE
RĘCE" to slogan?

Tak to slogan! ........Wiec dolozmy staran i wiary w np. edukacje, taka naturalna, ty powiesz mi, a ja powiem swojemu przyjacielowi, a on powie swojej zonie itd......w naszym przypadku to dziala.
Wy cos madrego mowicie, ja to rozsadzam i nie zatrzymam tego dla siebie, o nie! z zona napewno sie ,,wami,, podziele.

Pozdrawiam.
ździcho / 77.254.252.* / 2011-03-07 16:09

ty powiesz mi, a ja powiem
swojemu przyjacielowi, a on powie swojej zonie
itd......w naszym przypadku to dziala.

Wiesz, ja nie tyle chcę coś komuś mówić, o ile zapytać: "Czy warto?" i niech każdy indywidualnie odpowie sobie na to pytanie. W tym tonie (pytania) rozpocząłem dyskusję z tesą1959
tesa1959 / 2011-03-07 14:32 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Właśnie o tym mówiłam, tylko, że ludziom trudno jest uwierzyć, że jego głos coś znaczy i rezygnują z przekonywania kogokolwiek.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-06 15:21

sądażom


sądaży

????
Nie spodziewałem się tego w Pani tekstach.
tesa1959 / 2011-03-06 18:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
ufamy komu? czemu? sądażom, a nie sądaży :) nie pomyliłam się, a komputer uczepił się ż
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-07 00:13

sądażom
sądaży

Czy nadal Pani nie widzi błędu?
powinno być:
sondażom
sondaży
tesa1959 / 2011-03-07 00:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ok, widzę i masz rację. Zdarzyło się, no cóż, trzeba posypać głowę popiołem. Chylę czoła przed Tobą.:)
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-07 00:43

Chylę czoła przed Tobą.:)

Nie o to chodzi.
Proponuje powstrzymac sie od zwracania innym uwagi jak popelnia bledy w pisowni.
Jak Pani widzi nie ma ludzi nieomylnych.
W bibli bylo cos na temat rzucania kamieniem.
tesa1959 / 2011-03-07 14:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale ja nie poprawiam nikomu błędów złośliwie i nie czuję satysfakcji, że ktoś je popełnia. Czuję się natomiast w obowiązku dbać o poprawne pisanie nie tylko swoje, ale i innych ludzi.Znalazłeś jeden błąd w moich tekstach i od razu atak? Dlaczego? Przecież nikomu nie ubliżam tym, że poprawiam i nie wkurzam się, gdy ktoś mnie poprawi np. Ty, czy kiedyś ździcho, gdy użyłam zamiast wyrażenia "mnie" słowo "mi". Przyjmuję takie uwag do wiadomości i staram się na drugi raz pisać ten wyraz poprawnie. A co do sondaży, to faktycznie miałam jakąś zaćmę, że nie widziałam błędu nawet, gdy zwracano mi uwagę.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-07 14:43

Znalazłeś jeden błąd w moich tekstach i od razu atak?

Ciekawe gdzie Pani widzi atak?
Czy zwracanie Paniu uwagi odbiera Pani jako atak?
W takim razie ci którym Pani zwraca uwagę też mogą to odczytywać jako atak.
Czy tak trudno to zrozumieć?
tesa1959 / 2011-03-07 14:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Proponuje powstrzymac sie od zwracania innym uwagi jak popelnia bledy
w pisowni.

to nie było miłe, raczej zgryźliwe - tak to odebrałam, może niesłusznie.
Czy zwracanie Paniu uwagi odbiera Pani jako atak?

Nie, absolutnie nie, ale tak odebrałam Twoją propozycję jak wyżej napisałam.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-07 14:59
Moja propozycja miała na celu jedynie obniżenie poziomu agresji, ale widze że zostało to odebrane inaczej.
Proponowałem jedynie skupienie się na temacie dyskusji, bo wtracanie uwag dotyczących blędow pisarskich może zostać odebrane jako atak na osobę dyskutanta.
Pisanie na tego typu forach to nie są wypracowania z języka polskiego, tylko teksty często pisane pod wplywem emocji. W takich stanach emocjonalnych ortografia i gramatyka umyka uwadze. W pewnych rozsądnych granicach można na te błędy przymknąć oko i nie odwracać uwagi od tematu dyskusji.
tesa1959 / 2011-03-07 15:10 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Moja propozycja miała na celu jedynie obniżenie poziomu
agresji

Agresji?
moje posty nie zawierają tylko i wyłącznie poprawy błędów, ale przy tym też wypowiadam się na temat, chyba że autor nie powiedział nic godnego uwagi lub nic innego niż zostało już powiedziane. Nie poprawiam już błędów każdemu (jeśli tego nie zauważyłeś) - nie chce mi się, chociaż uważam, że poprawianie nie przynosi nikomu ujmy, jeśli nie jest to złośliwe, a w trosce o poprawność pisowni.
Wiesz, w szkole, w której uczę uczniowie i nie tylko, mówili np. zamkła, kopła itp. Pół żartem, pół serio musieli pisać (tylko uczniowie, tylko im zwracam uwagę) po 50 razy poprawnie zamknęła, kopnęła i robią to z chęcią. Wyobraź sonie, że teraz zdarzają się takie kwiatki tylko wśród najmłodszych klas.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-07 15:28

moje posty nie zawierają tylko i wyłącznie poprawy błędów

Poniżej Pani posty które temu zaprzeczają:

2011-03-01 15:30:58 tesa1959 [ Tysiącznik na forum ]
tesz
też
mondry rzond
mądry rząd

2011-02-21 22:07:53 tesa1959 [ Tysiącznik na forum ]
chcieli by
chcieliby

2011-02-21 09:52:13 tesa1959 [ Tysiącznik na forum ]
przed wyborcze
przedwyborcze

2011-02-20 22:55:42 tesa1959 [ Tysiącznik na forum ]
Czyji
czyi

2011-02-20 22:50:36 tesa1959 [ Tysiącznik na forum ]
pozatym
poza tym

2011-01-25 23:02:46 tesa1959 [ Tysiącznik na forum ]
przedewszystkim
przede wszystkim

2011-01-22 00:11:02 tesa1959 [ Tysiącznik na forum ]
karłów i każełków
skoro "karłów" to karzełków

2011-01-21 14:56:02 tesa1959 [ Tysiącznik na forum ]
nie zdolny
niezdolny :)

2011-01-05 15:34:56 tesa1959 [ Tysiącznik na forum ]
prostytułujących się
prostytuujących się
żądzą
żądzisię
rząd, rządzi się

2011-01-03 12:42:44 tesa1959 [ Tysiącznik na forum ]
Nie robienie
nierobienie

2011-01-03 12:39:48 tesa1959 [ Tysiącznik na forum ]
nie odpowiedzialnym
nieodpowiedzialnym

itd.

te tylko z tego roku.
tesa1959 / 2011-03-07 15:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale przecież napisałam
chyba
że autor nie powiedział nic godnego uwagi lub nic innego
niż zostało już powiedziane

Myślę, że wystarczy dyskusji o błędach. Jeśli sobie nie życzysz, nie będę poprawiała, ale jednocześnie będę wdzięczna, jeśli poprawisz mnie, gdy popełnię błąd. Na to liczę.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-07 16:05
Janusz_Z napisał:

2011-01-03 11:11:09 95.48.181.* | Janusz_Z
Re: W tym roku rząd znów nas złupi. Rodzina zapłaci o 730 zł więcej [1]
Jak widzę ten cyniczny uśmiech TUSKA i wmawianie, że wprowadzane przez rząd rozwiązania
(ostatnio np. przekierowanie środków z OFE do ZUS) służą krajowi to mi się samoczynnie
"nóż w kieszeni otwiera".
Tym razem majstrują przy OFE (skok na prywatną pracowniczą kasę) i VAT nie podejmując
jakichkolwiek systemowych działań. Ich strategia to przeczekać i żyć jako forma
pasożytnicza.
W jakimkolwiek innym kraju (Niemcy czy USA) to już by dawno dostali kopniaka i dostaliby
skierowanie do pracy w kamieniołomach, aby odpracować swoje "grzechy" - korupcję i nie
czynienie nic, tylko żreć jako wieprze.
Nie chcę takich pasożytów i szkodników. Nie robienie nić też bardzo szkodzi.
skomentujzgłoś do usunięcia

A Pani komentarz był następujacy:
2011-01-03 12:42:44 tesa1959 [ Tysiącznik na forum ]
Nie robienie
nierobienie

Chce nam Pani wmówić że Janusz_Z nic godnego uwagi nie napisał?


A tutaj jurek.mieloch napisał:

2011-01-05 15:09:57 83.20.236.* | jurek.mieloch.
Re: Zmiany OFE w ekspresowym tempie. Ruszyła batalia [8]
Do czasu kiedy nie wzrośnie poziom swiadomości społeczeństwa będziemy mieli mniejszych ,
i wiekszych szamanów w polityce oraz gospodarce państwowej wykorzystujących
prostytułujących się naukowców, i ekspertów dla wspierania dorażnych interesów łasnych
grup.Nikt tu naprawdę nie myśli w perspektywie dłużlszej niż czas w którym żądzą.Nisko
wykształconym społeczeństwem żądzisię łatwo dlatego po co edukować"BUDUJMY KOŚCIOŁY"

a Pani wysiliła sie tylka na:

2011-01-05 15:34:56 tesa1959 [ Tysiącznik na forum ]
prostytułujących się
prostytuujących się
żądzą
żądzisię
rząd, rządzi się

Tutaj zbyszek 52 napisał:

2011-01-21 12:28:06 46.112.56.* | zbyszek 52
Nie zajmuj się jednostkowym przypadkiem. Tym bardziej, że on znajduje się daleko od
Ciebie i ma minimalny zasięg. .Problem jest inny. Ta pisowska holota, którą
zainstalowaliście w polskim parlamencie. To jest problem To swiaddczy o tym, że co
czwarty Polak wybierający tych ćwoków z czworaków jest mentalnie i intelektualnie nie
zdolny do pożytecznej pracy dla naszej ojczyzny. Malo tego szkodzicie Polsce. Nic dla
was Polska nie znaczy jeśli do najważniejszego organu państwa delegujecie prostaków i
pospolite szumowiny. Zastanów sie nad tym. Co zrobić aby wlączyć ok. 25% naszego
narodu do pracy dla naszego wspólnego dobra.

Pani komentarz ograniczył się do:

2011-01-21 14:56:02 tesa1959 [ Tysiącznik na forum ]
nie zdolny
niezdolny :)

Ten uśmieszek na końcu też daje do myślenia co Pani chciała tym komentarzem powiedzieć.

Ja ten wpis zbyszka 52 skomentowałbym bardzej dosadnie ale to nie o to chodzi, prawda.
tesa1959 / 2011-03-07 17:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Zadałeś sobie wiele trudu, ale napisałam też, że nie komentowałam tych postów, gdy autor nie powiedział nic więcej, co zostało już powiedziane (chociaż innymi słowami). a ten uśmieszek miał oznaczać życzliwość (jak różnie można interpretować wpisy - znacznie bardziej zrozumiała jest dyskusja twarzą w twarz). A przypadkiem nie zgłosiłam go do usunięcia? Tak też robiłam, kiedy ktoś rzucał obelgi: poprawiałam błędy i zgłaszałam do usunięcia. Ale, proszę, skończmy ten temat, bo przecież nie chodzi o udowadnianie sobie nieprawości. Mam dla Ciebie wiele szacunku i naprawdę będę wdzięczna, gdy poprawisz mój błąd, jeśli się pojawi. Nie będę też się targowała ile razy kto zrobił błąd, i ile razy kto kogo poprawił. Dałeś się wciągną w bezsensowną dyskusję nad wpisami Botyckiego. Nie chce mi się już o tym pisać, bo nie mam kiedy nawet przeczytać istotnych lub nieistotnych artykułów.
Botycki / 83.7.22.* / 2011-03-07 15:19

ważam, że poprawianie nie przynosi nikomu ujmy,
jeśli nie jest to złośliwe, a w trosce o poprawność
pisowni.

Publicznie to można korygować dzieci w klasie, ale w przypadku dorosłych publiczne piętnowanie kogoś na forum to włażenie z buciorami w jego osobistą wolność. Na tym forum jest wielu obcokrajowców, którzy nie mają obowiązku być biegłymi w ortografii polskiej, a tak napiętnowani wychodzą publicznie na durniów, nieuków itp. Przypominam, ze nie stoisz paniusiu przy tablicy w klasie.
tesa1959 / 2011-03-07 15:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tu są wszyscy anonimowi, więc o co Ci chodzi, wyzywając mnie od paniusi. Ciebie nie poprawiam, nawet przestałam czytać Twoje posty (chyba, że są skierowane bezpośrednio do mnie), bo pamiętam, że na początku mojej aktywności na tym forum były bardzo agresywne. Nie wiem jak jest teraz i nie zamierzam sprawdzać.
Botycki / 83.7.22.* / 2011-03-07 15:31

Tu są wszyscy anonimowi, więc o co Ci chodzi, wyzywając
mnie od paniusi.

A co? Zabolało? Przecież tu wszyscy są anonimowi. Nie powinno zatem zaboleć. Własnie oberwałaś drugim końcem swojego kija i teraz widzisz jak to jest (mam nadzieję).
tesa1959 / 2011-03-07 15:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie, nie zabolało, tylko swoim określeniem
paniusiu

wykazałeś swój poziom i potwierdziłeś, że brak argumentów zastępuje się wyzwiskami. To żałosne. Moja wypowiedź nie świadczy, że poczułam się urażona (nie jest łatwo mnie urazić).
Ale chyba temat dyskusji był inny, a wciągnąłeś mnie w bezsensowną walkę na słowa.
Botycki / 83.7.22.* / 2011-03-07 15:09
To co oferuje pani tesa1959 to jest taka agresja zakamuflowana, a mnianowicie publiczne ośmieszanie na forum kogoś, kto popełni błąd ortograficzny. To że nie ma w tym wulgaryzmów wcale nie oznacza, że nie mamy do czynienia z agresją. Każdy tu ma prawo pisać tak jak chce, to nie jest szkoła a ingerowanie w to prawo jest naduzyciem. I to jest własnie agresja.
tesa1959 / 2011-03-07 15:21 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale ja nikogo nie ośmieszam. Idąc za Twoim tokiem rozumowania (ja uważam inaczej), to piszący z błędami sami się ośmieszają (ja też dwa razy w ten sposób się ośmieszyłam i korona z głowy mi nie spadła, kiedy @@@ i ździcho poprawili mnie. Nadal żyję i nie cierpię z tego powodu, a raczej jestem im wdzięczna)
Botycki / 83.7.22.* / 2011-03-07 15:27

korona z głowy mi nie spadła, kiedy @@@ i
ździcho poprawili mnie. Nadal żyję i nie cierpię z tego
powodu, a raczej jestem im wdzięczna)

Ja, Mnie, Mi
Ważne co ja...Ważne co mnie...Ważne co mi...To się nazywa egocentryzm.
piszący z błędami
sami się ośmieszają
A obcokrajowcy? Spuść z tonu paniusiu.
tesa1959 / 2011-03-07 15:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Myślę, że obcokrajowcy byliby wdzięczni za poprawę, a jeśli chodzi o ścisłość to już dawno przestałam poprawiać wszystkich. Ci, których ostatnio poprawiałam nie czuja się urażeni i dyskusję prowadzimy na temat, a nie tak jak z Tobą - bezsensowna przepychanka, którą kończę, bo nie to jest tu tematem do dyskusji. Przeczytaj tytuł artykułu.
ździcho / 77.254.252.* / 2011-03-07 17:50

Myślę, że obcokrajowcy byliby wdzięczni za poprawę

Ja jestem |;-)
MO-KGB-WP / 89.79.219.* / 2011-03-06 18:11

No właśnie, ufamy sądażom


sondaż, sondażach, sondażami, sondaże, sondażem, sondażom, sondażowi, sondażów, sondażu, sondaży.
tesa1959 / 2011-03-06 18:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
super, właśnie tak
em96 / 151.80.215.* / 2011-03-06 23:08
No, paaani profesor...
I jeszcze komputer poprawiał...??? - A jednak nie głupia bestia...
- A jak umie przyznać się do błędu...
tesa1959 / 2011-03-06 23:19 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Widzisz, nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Napisałam, że komputer podkreślił wyraz sądaż sugerując, że powinno być rz. Wcale nie przyznałam się do błędu, bo go nie popełniła, ale potrafię się przyznać, jeśli popełnię. Naucz się czytać teksty pisane w całości, a nie oderwane stwierdzenia i myśl czytając. Nie wygrałabym ogólnopolskiego konkursu ortograficznego, ale nie robię podstawowych błędów ortograficznych, nigdy nie zdarza mi się zamienić ż z rz, u z ó, h z ch, sz z rz itp nawet jeśli jest niewymienne.
ździcho / 213.146.39.* / 2011-03-06 23:46
Najlepiej to nie przyznawać się do zawodu, który się wykonuje, bo zaraz ktoś o pokrewnej profesji będzie tylko czyhał na wpadki, przez to zarwie noc, będzie źle pracował na drugi dzień, bo niewyspany i masz takiego na swoim sumieniu. Pozdrawiam.
tesa1959 / 2011-03-06 23:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Witaj. A to już jego problem. Moje sumienie jest w porządku, bo nie noszę się z zamiarem pozbawienia go snu:) a może podczas bezsennej nocy coś przemyśli i zrozumie, że wokół niego są inni ludzie wcale nie nastawieni wrogo?:) Pozdrawiam.
ździcho / 213.146.39.* / 2011-03-07 00:02

są inni
ludzie wcale nie nastawieni wrogo?

Podobno ci, którzy nie są nastawieni wrogo, to zwyczajni tchórze:)
tesa1959 / 2011-03-07 00:19 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tak myślącym można tylko współczuć :)
marynarz098 / 2011-03-06 14:59 / Tysiącznik na forum
Witaj.

Pomysly na alternatywy???-----by mozna bylo sie zapoznac z programem.
Obiecalem juz ze odwiedze blog pana Mikke, ale czy na niego oddam glos, uuuu to daleka droga, a inni???
PJN mnie nie przekonuje, SLD juz bylo i sie zmylo....widzac tak silna i bezkrytyczna wiare forumowiczow w dwa glowne ugrupowania, boje sie, ze ten zryw na alternatywy nie wyda.

Wlasnie dlatego, mam w glowie pytanie. - Jesli bede musial wybrac znowu pomiedzy PIS a PO, to kto???? PO? wiekszosc z obietnic wykonali...... ale na odwrot do tego co obiecywali...........PIS a z jakiego powodu????
Juz raz im nie wyszlo, jaka mamy gwarancje, ze teraz im wyjdzie.
To ze jest silnie w opozycji, do partii, ktora ze wzgledu na braki sukcesow latwo jest krytykowac, hmmm....... mnie nie jeszcze przekonuja......moze by przekonali, gdyby byli w opozycji do zdrowo dzialajacej partii......i przekonywali by jeszcze lepszymi rozwiazaniami na polepszenie gospodarki, albo jakas autostrada ze Szczecina do Gdanska....lub chociaz by rozawzali koalicje z PO ( ale ten pomysl to chyba sF).
Moze siedzac przy jednym stole latwiej, konstruktywniej i z pozytkiem dla wszystkich by rzadzili jak i PO tak i PiS........ale ambicje p.Tuska i p.Kaczynskiego, te stoja na przeszkodzie, a urosly by do rozmiarow muru chinskiego, gdyby doszlo do wyboru premiera........i wdodatku ta nagonka medialna, Dubienicki cos przeskrobal, ponoc byly prezydent to przykryl, no to do prokuratury z tym, a nie do TV.
tesa1959 / 2011-03-06 15:11 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie mówię, że wybór jest łatwy. Ja też nie mam fioletowego pojęcia na kogo głosować. Ponieważ jestem na urlopie, a do pracy wracam dopiero we wrześniu, chyba będę siedzieć w internecie i szukać obietnic, dokonań, programów itp. Może wpadnę na jakiegoś "geniusza". Na UPR (Mikke) nie zagłosuję, jeśli nie zmieni poglądów, które pachną faszyzmem, bo poza tym ma ciekawe rozwiązania i może udałoby mu się wyprowadzić Polskę z dołka.
Jeśli chodzi o to nieszczęsne ułaskawienie, to rzeczywiście dla dobrego imienia śp. prezydenta należałoby się zająć, ale bez nagonki medialnej no i może po wyborach, aby nikt nikomu nie zarzucał chęci wzrostu sądaży. Teraz są ważniejsze sprawy - dług.
ździcho / 213.146.39.* / 2011-03-06 23:52

Nie mówię, że wybór jest łatwy. Ja też nie mam fioletowego pojęcia na kogo
głosować.

Rozczarowujesz mnie potwornie tym wpisem. Ja dotąd myślałem, ze osoby rozumne głosują przede wszystkim NA SIEBIE i nie idą do urn owczym pędem, bo to by dobrowolnie oddawać się w ręce tyranów, ciemiężców, świń.
tesa1959 / 2011-03-07 08:51 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie zgadzam się z Tobą. Nie idąc na wybory nie mam żadnego wpływu na to, co będzie dalej z Polską i od razu zgadzam się na to, kogo za mnie wybiorą. Uważam to za obowiązek każdego obywatela. Wielokrotnie moi kandydaci odpadali, ale miałam wpływ na różnicę głosów między startującymi.Nie mów, że te moje głosy nie miały znaczenia. Miały, choćby dla mnie - poczucie, że spełniłam swój obowiązek, a kandydatom większe poparcie. Idąc na wybory nie sugeruję się sondażami i gdyby ludzie tak robili, wynik byłby inny.
ździcho / 62.244.152.* / 2011-03-07 09:50

Nie idąc na wybory nie mam żadnego wpływu na to,
co będzie dalej z Polską i od razu zgadzam się na to, kogo za mnie
wybiorą

Przecież idąc na wybory też nie masz żadnego wpływu na nic. Wybierzesz sobie kogoś upatrzonego przez siebie, to on odpadnie. Pozostaje ci pójść tylko do drugiej tury i oddać głos na któregoś z tych dwóch (a nie chcesz ani jednego ani drugiego). Wtedy robisz coś wbrew sobie samej, kładąc swoją głowę po topór i uznając to za swój patriotyczny obowiązek.Przepraszam, ale jak każe mi dokonać wyboru pomiędzy tym, czy chcę zostać okradziony, czy też pozbawiony praw obywatelskich (a może nawet kiedyś zagazowany w komorze jak premierem zostanie psychopata-rasista)i jeszcze nazywa to patriotycznym obowiązkiem, to mnie po prostu szlag trafia!
A dlaczego ONI do stu tysięcy diabłów nie mają ŻADNYCH obowiązków wobec nas??!!??!! Tylko żyć ponad stan, żreć i paść się za 19% z naszych cienkich pensyjek, od czasu do czasu się "wyelokwentować" zza mównicy i nie ponosić ŻADNEJ a to ZADNEJ odpowiedzialności za cokolwiek.
Miały, choćby
dla mnie - poczucie, że spełniłam swój obowiązek,

A co wtedy, kiedy to Twój głos zadecyduje o tym, ze ktoś kogoś wyśle do Afganistanu na śmierć, kogoś innego wyrzucą na bruk z mieszkania, kogoś innego zakatują gumową pałką ze względu na kolor skóry, kogoś innego wywalą z pracy ze względu na wyznanie religijne? Myślałaś kiedyś o tym. Chcesz kogoś maluczkiego skrzywdzić po to, by jakieś tłuste wory na górze tuczyły się na słoninę i krzywdziły też Ciebie?
Kiedyś em96 napisał, ze tyrał przez całe zycie, a teraz ma głodową emeryturę, a to dzięki tym, którzy oddali głos na inną opcję niz ta, której on zaufał. O ile em 96 przewaznie plecie farmazony tak tu miał swietę rację! Ma prawo tak się czuć.
Tak czy inaczej mnie nikt nie zindoktrynuje do tzw. "obowiązku patriotycznego" wybierania worów słoniny, a potem jeszcze utrzymywania ich po to, by krzywdzili mnie, Ciebie, em96 i innych. Pozdrawiam.
marynarz098 / 2011-03-06 15:12 / Tysiącznik na forum
Co ty Mikke i faszyzm????
tesa1959 / 2011-03-06 15:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Niedokładnie :). Chodzi mi o jego podejście do eutanazji itp.
marynarz098 / 2011-03-06 15:28 / Tysiącznik na forum
Eutanazja.....to nie przejdzie, mysle ze Mikke zdaje sobie z tego sprawe, wie gdzie mieszka, w kraju wyznaniowym, nie to nie przejdzie, a jesli mowi wyraznie o tym na swoim blogu, to wydaje mi sie tylko jego opinia, uchwalic cos takiego bedzie niezwykle trudno, wrecz niemozliwe, nawet w krajach liberalnych wiele emocji wzbudza ten temat, a co dopiero u nas.
tesa1959 / 2011-03-06 15:37 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tak, tylko to odstrasza potencjalnych wyborców. A czy nie przejdzie? No nie wiem. Na lekcjach religii w kl. III poruszam temat aborcji i eutanazji i powiem Ci, Ze nie jest łatwo przekonać prawie połowy klasy, że eutanazja to zabójstwo.
marynarz098 / 2011-03-06 17:31 / Tysiącznik na forum
Juz wczesniej myslalem by cie na post o kobietach zaproscic, ale uznalem ze nie ma sensu, jak poczytalem opinie, tych skrzywdzonych, niedowartosciowanych facecikow na temat rownouprawnienia kobiet to sie zawstydzilem, i dalem sobie spokoj.

pisze tu, by sie nie wystawiac niepotrzebnie...........sredniowiecze jeszcze im w glowch.
marynarz098 / 2011-03-06 16:09 / Tysiącznik na forum
Jesli pamietasz swoja mame, a wierze ze tak, wspomnisz pewnie roznice was dzielace.

Dzis medialnie wychowywane pociechy, maja inne poczucie wartosci.

Zycie jest tyle warte co zycie ulubionego bohatera w filmach.

Mlodzialki szukaja wzorcow, dorosli szczegolnie po tym forum widac nie daja zachecajacego przykladu. Juz z setki razy czytalem, jak sie niktorzy forumowicze po mlodych przejechali, tylko i wylacznie za to, ze demokratycznie wybrali inna partie niz oni ( dorosli )sami.

To jak dorosli traktuja innych, odzwierciedla sie w mlodziezy, plus tolerujace przemoc TV,
Muzyka holudujaca gangsterskim ideom, i mamy liberalne nastepne pokolenie, mnie to nie dziwi.
Juz ja dorastalem w pokoleniu rosnacym przy Rambo itp.....jaki tego rodzaju filmy wywarly wplyw, co drugi moj kolega ma w reku tyle co Arnold.

Mnie to nie dziwi, ze tak reaguja, bo sa wystawieni na zycie w strachu, sukces zalezy od posiadania.
To jak wygladasz, jest jeszcze wazniejsze od tego co wiesz.
Ja od zawsze zarabialem wiecej( duzo wiecej ) niz przecietny Polak, i nie stac mnie na to by byc trendy.
Co dopiero chlopak czy dziewczyna po maturze.....a presja jest stale narastajaca....bo reklama nie klamie.

Dlatego mnie to nie dziwi, ze za kazdym nastepnym pokoleniem, bedziemy mieli wiecej zwiazkow homo, i przyzwolenie na rozwody, co za tym idzie, instytucja rodziny nie bedzie miala takiego znaczenia, wiec i relacje rodzinne beda slably, wiec mlodzi nie majac emocjonalnego polaczenia ze smiertelnie chorym dziadkiem, podpisze papier dla sw spokoju i w humanitarny sposob dziadek odejdzie na lono Abrahama.

Mam nadzieje ze uda mi sie wlasnego chlopca tak poprowadzic, by mnie to nie spotkalo.
tesa1959 / 2011-03-06 17:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
W zupełności zgadzam się z Tobą, co do wychowania dzisiejszej młodzieży. Nie zgadzam się (nie z Tobą) z takim modelem i dlatego na swoich lekcjach próbuję uświadomić młodzieży jakim wartościom powinny służyć. Powiem Ci, że udaje mi się to (nie z każdym), ale coraz częściej młodzież mówi mi nawet o problemach w domu i szuka u mnie wsparcia. Widzę też mniej agresji w szkole, bo staram się nauczyć ich rozwiązywania sporów bez użycia siły. Swoje dzieci udało mi się wychować na wrażliwych na cudzą krzywdę. One wręcz cieszą się, gdy mogą komuś pomóc, ale taki przykład miały z domu (ja też miałam taki przykład). Swoją mamę pamiętam doskonale (nie żyje od 14 lat, a przedtem 6 lat chorowała po wylewie). Jeździłam z dziećmi przez pół Polski w wakacje, aby odciążyć ojca. Dzieci widziały jak babcia była umierająca (przy śmierci nie byliśmy) i pomagały opiekować się nią. Dziś często chroni się dzieci przed widokiem cierpienia i śmierci, co wpływa na taką a nie inną postawę wobec eutanazji.
Jeżeli Twój syn będzie widział Twój właściwy stosunek do cierpienia i śmierci, będziesz z nim o tym rozmawiał (nie będzie to temat tabu), nie musisz się obawiać. Ja doświadczyłam tego już kilkakrotnie: najpierw gdy mąż dostał udaru dzieci pomagały mu, chociaż był dla nich ojcem, który przynosi pieniądze do domu, wynosi śmieci i walczy o pilota. Później, gdy zachorowałam w wakacje - zrobiły wszystko, aby zajęto się mną w szpitalu tak jak należy (chcieli mnie wypisać, chociaż nie chodziłam). Ponieważ w tym czasie nie bardzo mogli zająć się ojcem, więc załatwiły mu pobyt u rodziny (nie oddały do domu opieki).
marynarz098 / 2011-03-06 18:04 / Tysiącznik na forum
Jestes szczesliwa, wielu zadroscic ci moze.

Ja jesli chodzi o mojego szkrabika postawilem na wiez emocjonalna, czas jaki mu poswiecam, przygody jakie staram sie mu zapewnic, to nam pomoze i rozumiec siebie i rozmawiac ze soba i dzielic sie emocjami, bo pomimo stereotypu ( ojciec nie oazuje slabosci) ja postanowilem pokazac ze nie jestem tylko od pieniedzy, kar, i tv...... musze sie podwojnie starc, bo do tej pory wyjezdzalem na dlugie miesiace, o tego roku ( Max konczy 5 lat) postanowilem skonczyc z dugimi wyjazdami, i teraz pracuje miesiac na miesiac, co przy moim zawodzie jest najlepszym rozwiazaniem. zdecydowalem sie tez z zona na drugie dziecko, bo czujemy sie na silach i materialnych i emocjonalnych.Dzieci to najwazniejsza inwestycja, i wyzwanie dla prawdziwego twardziela.
tesa1959 / 2011-03-06 18:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Właśnie o to chodzi, o bycie z dzieckiem, ale takie aktywne. Potem przyjdzie czas pytań i wierz mi, nawet maluchowi trzeba odpowiadać rzeczowo (oczywiście na jego wiek), a nie opowiadać bajki o bocianach i kapuście. Zapewniam Cię, że ten czas nastanie szybciej niż się spodziewasz - mój starszy syn już jako trzylatek zadawał tego typu pytania (może Twój też już zadawał, a chwalę się swoim:)).
marynarz098 / 2011-03-06 18:39 / Tysiącznik na forum
na krotko przed wyjazdem kotek mi sie rozplakal, mowiac, ze on niechce umierac.....nie zeby mu cos bylo.........poprostu swiadomosc tego ze zycie nie trwa na tym swiecie wiecznie dotarla do niego tak szybko.......mysle...wiem, ze juz sie zaczelo.
tesa1959 / 2011-03-06 18:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jeśli mogę Ci coś polecić, to polecam Ci książkę pt. "Twoje dziecko potrzebuje Ciebie". Niestety, nie pamiętam autora, a nie wiem czy swojej komuś nie pożyczyłam, bo nie mam na półce.
kaczorek ma motorek / 2011-03-06 14:10 / Tysiącznik na forum
Panie Nałęcz jak chce Pan wyjaśnić tą sprawę to każdy wie , przecież idą wybory a Pan z PO
Trochę się po dokłada trochę się przekręci fakty. Dubienieckiego i Adama S.przesunie się jako postacie drugoplanowe a na pierwszy plan Kaczyński. Ludzie przecież są głupie i nie zrobi im różnicy czy to Lech czy Jarosław . Kaczyński to Kaczyński
Kowal zawinił powieśmy cygana (cyganów mamy wiele we Wsi a kowala jednego )
x69 / 77.255.203.* / 2011-03-06 14:55
Tiaaa.... bedzie tlumaczenie ze Lech nie wiedzial co podpisuje bo mial tyle do podpisu i tego typu p*****.
Ulaskawienia dokonyweal prezydent a nie urzewdniek w Kancelarii wiec jesli to zrobil i pospisal to personalnie za to odpowiada. JESLI okaze sie ze to prawda to coz na Wawelu bedziemy mielui kretacza i kombinatora. Dlatego niech PIS nie uczy moralnosci bo brzmi coraz bardziej smiesznie
Zarabiscie... Wawel staje sie dziadowskim miejscem.
Moze to i dobrze ze to podczas kampanii wvborczej jest :) Jarek ma szanse oczyscic swego brata w trybie ultraszybkim :) przed sadem. Skorzysta ? Watpie... Obciach moglby byc zbyt wielki
kaczorek ma motorek / 2011-03-06 19:10 / Tysiącznik na forum
Tiaaa...x69 i dokładnie robisz to co powyżej wymieniłem, masz już winnego Jarosława Kaczyńskiego chodź on w tym nie występuje - wybory, wybory
Festiwal na obrzucanie się błotem dopiero się zacznie a to to tylko próby przedfestiwalowe
W polityce przed wyborami widać obowiązuje regulamin chlewni
arti8 / 89.79.103.* / 2011-03-06 15:59
Tiaaa.... bedzie tlumaczenie ze Lech nie wiedzial co podpisuje


Dokładnie tak tłumaczył Kalisz w "Kawie na ławie". Tylko, że Kalisz jest z SLD.
Co mi z tego / 178.37.130.* / 2011-03-06 13:58
Dura lex sed lex. POPISują się jak mogą. Mógłby ktoś przypomnieć korzyści jakie przyniosła myśl twórcza p.Nałęcza obywatelom tego kraju. Bo taki Fiorello Henry La Guardia to przeprowadził program reform modernizujących i upiększających Nowy York i szczególnie zabiegał o poprawę warunków życia ludności.
MO-KGB / 89.79.219.* / 2011-03-06 13:42

wspólnik Dubienieckiego przez blisko osiem lat oszukiwał urząd skarbowy i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Czyli działał z chęci zysku i kradł pieniądze mimo że do biednych nie należał.
Polska to nędza z bryndzą, którą rządzą karierowicze i hochsztaplerzy, każdy woła łapać złodzieja a sam kradnie ile może...........wstyd i hańba być polakiem.......
x69 / 77.255.203.* / 2011-03-06 14:58
niestety.... To prawda wstyd i obciach przyznac sie ze jest sie Polakiem.
Zgadzam sie z Toba w 100%
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-06 15:38
To ty jestes Polakiem?
Przeciez ty tylko potrafisz pisac po polsku.
MO-KGB / 89.79.219.* / 2011-03-06 18:18
Jest Polakiem i jest mu wstyd za takich jak ty.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-07 00:16
Niech on sie lepiej nauczy wstydzic za siebie.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-06 13:10
Wystarczy przeczytac ponizszy artykul,

http://news.money.pl/artykul/pis;juz;prawie;dogonilo;platforme,110,0,789358.html

aby wiedziec dzlaczego gajowy chce tak publicznie, dlugo i dokladnie wyjasniec ta sprawe.

Slupki, panie, slupki.
marynarz098 / 2011-03-06 13:51 / Tysiącznik na forum
Zgoda ze to slupki...... w odpowiednim dla PO momencie sie za to zabrali..........ale jesli to prawda, to co sie w tym artykule opowiada, to znowu wzniecimy wojne polsko-polska.
Jedni beda mowic, ze to spisek przeciwko PIS, a drudzy pewnie powiedza ze to dla dobra narodu i prawozadnosci........hej, ku radosci gawiedzi.....wodki i igrzysk.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-06 14:31

...ale jesli to prawda

Od kiedy GWyborcze podaje prawde?
marynarz098 / 2011-03-06 15:10 / Tysiącznik na forum
Jesli to nie prawda co podaja, to zawsze mozna ich zaskarzyc, a jesli to prawda.......

Zreszta kazdemu dziennikowi TVN,POLSAT,MONEY,TVP1,2,3, i wszystkiemu co sluzy do przenoszenia informacji, mozna zarzucic nieprawde, ale zarzuty trzeba udowodnic, ja takich dowodow potwierdzajacych ze wiadomosc z gory jest nie prawdziwa nie widzialem.

a wiadomosc jak wiadomosc, jesli to prawda to do prokuratury z tym, nie do TV, czy gazety. ....po zakonczeniu rozprawy powinny takie informacje pojawiac sie w newsach, nie bylo by wtedy domyslow, a fakty.

A jesli jest nieprawdziwa ta informacj to tym lepiej, jak udowodnimy jej nieprawdziwosc, to dostanie sie panu Naleczowi,i PO za probe oczerniania rodziny K.
Roookkkk / 89.167.41.* / 2011-03-06 17:29
O kurcze - ale jaja!
Ja myślałem, że trzeba udowodnić, że to co się mówi to prawda.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-06 15:29

jesli to prawda to do prokuratury z tym

Dlaczego?
Kazdy prezydent ma prawo ulaskawic kogo chce i prokuratura nie ma tu nic do gadania.
Kwasniewski ulaskawil mordrce staruszki i wykorzystywal go jako bankiera w Szwajcarii.
Czy cos mu sie za to stalo?
Walesa ulaskawil mafioza i tez nic mu nie zrobiono.
Nie twierdze ze ulaskawienie tego Adama S. bylo usprawiedliwione bo nie wiem i ty tez nie wiesz.
Nalecz tez nie wie.
Sprawe sie rozdrapuje bo jest politycznie wygodna i tuskomatolkom POtrzebna przed wyborami i tyle.
marynarz098 / 2011-03-06 15:36 / Tysiącznik na forum
To, ze PO na reke bedzie taka sprawa to prawda, powinna ta sprawa byc w prokuraturze, a nie na lamach gazet.

Co do ulaskawien, to jakie wniski mozna z tej nauki wyciagnac:
Jedenrzeci ulaskawil morderce.
Drugi, mafioza.
Trzeci oszusta.

Niezlych mielismy do tej pory prezydentow.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-06 15:43

Niezlych mielismy do tej pory prezydentow.

Pewnie nie wiesz ale;
Walesa ulaskawil prawie 6000 osob
Kwasniewski prawie 9000 osob
a Kaczynski mniej niz 70 osob

Co do tej ostatniej sprawy to skad znasz jej szczegoly ze tak stanowczo sie o niej wypowiadasz?
marynarz098 / 2011-03-06 16:21 / Tysiącznik na forum
Co do tej ostatniej sprawy to staralem sie w uzywac slowa ,,jesli,, ( a jesli to prawda, a jesli to nie prawda) .

Staralem sie zachowac balans, by nie byc oskarzycielem, a odnosilem sie raczej tylko i wylacznie do wiadomosci z Money.pl, nie mialem zlych zamiarow.

jesli chodzi o slowo oszust, to odnioslem sie do artykulu:

Gazeta.pl napisała, że jak wynika z wyroku sądu, do którego dotarła, wspólnik Dubienieckiego przez blisko osiem lat oszukiwał urząd skarbowy i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. S. za podpisywanie się pod fikcyjnymi listami obecności wypłacał kilku niepełnosprawnym po 100-200 zł.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-07 00:21

...jak wynika z wyroku sądu...blisko osiem lat oszukiwał urząd skarbowy...

Wiesz byla tez taka sprawa podczas ktorej skazano piekarza za oszukiwanie US bo rozdawal biednym stary chleb i nie placil od tego chleba VAT-u.
Obama = terrorysta / 77.237.3.* / 2011-03-06 12:48
Nałęcz, za dużo botoksu wstrzyknęli ci w tą szramę na czole, i zaszkodziło niekorzystnie na mózg.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy