Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezydent dzwonił do Moskwy. "Za późno, biegnie bokiem"

Prezydent dzwonił do Moskwy. "Za późno, biegnie bokiem"

Wyświetlaj:
rolicky / 83.4.137.* / 2011-01-18 01:01
plotkują- gdyby przyjęto w SEJMIE rezolucję PIS ws. SMOLEŃSKA prawdopodobnie WYNIK RAPORTU MAK BYŁBY CAŁKIEM INNY-BARDZIEJ KORZYSTNY DLA POLSKI-tej rezolucji sprzeciwił się:prezydent,premier,marszałkowie i posłowie:PO,PSL,SLD i to prawdopodobnie ROZZUCHWALIŁO Rosję i komisję MAK-PO,SLD,PSL poza sejmem ,
gdyby premierem był KACZYŃSKI nie doszłoby do tragedi smoleńskiej...-KACZYŃSKI na TO by se nie
POZWOLIŁ-za póznoi jeszcze ten "KIEPSKI WYSTĘP"-porażka
premiera,prezydenta,marszałków,posłów :PO,PSL,SLD-poza sejmem w wyborach-rosjanie spowodowali
wypaedek?-wstyd i hańba?-plotkują studenci-czy marszłek to Polak?,czy rusek?,-plotkują ludzie-czy
postradali
rozum?-PO,SLD,PSL poza sejmem w wyborach-plotkują studenci-nic nie rozumieją(ani ROSJANIE,ani
POLSKI
RZĄD,prezydent,..).-co tu ma wypadek KASA(chyba tylko niezbicie dowodzi,że minister już dawno
powinien być ODWOŁANY) :-TOTALNA KOMPROMITACJA władz,lot składa się z:wylotu i
LĄDOWANIA-przyczyną WYPADKU BYŁO LĄDOWANIE NIE W POLSCE ,ALE ROSJI i tam : niedostarczenie przez
ROSJAN przed -WIELOMA WYLOTAMI-dokładnych map terenu lotniska(niedostarczenieNIEPRAWIDŁOWE KOMENDY
DOTYCZĄCE LOTU,KIERUNKU,WYSOKOŚCI,BAŁAGAN na WIEŻY KONTROLERÓW,ŁACZENIE SIĘ Z
PRZEŁOZONYMI?,NACISKI i rozmowy nieznanych ludzi na wieży kontrolerów,czy bili piani?(czy ich
badano?),braki oświetlenia,podawanie złej wysokości i TORU LOTU z wieży,nieprawidłowe kierowanie
lotem,wycięty las,,niszczenie GŁÓWNEGO DOWODU-SAMOLOTU,żle działające
przyrządy,latarnia,lewa mgła?,JAKIŚ niezidentyfikowany przelot samolotu-czy mógł mieć wpływ na złe
wskazania liczników,mgłę,...?,brak nagrań z wieżyprw,rzdarudopodobna manipulacja(KOPIUJ,WLEJ) w odczytach z czarnych skrzynek,brak wielu dokumentów,...,KONTROLERZY LOTU
, powinni BYĆ TYLKO SKUPIENI na BEZPIECZNYM SPROWADZENIEM SAMOLOTU NA LOTNISKO -po to tam byli,a
nie zajmować się rozmowami : z ludzmi na WIEŻY i poza nią-telefonicznymi?,...-MOŻE jest więcej
jeszcze ZANIEDBAŃ ze strony ROSJI...-- były MOŻE PRAWDOPODOBNIE PRZYCZYNĄ ROZBICIA SIĘ SAMOLOTU ,a
NIE WINA PILOTÓW
POLSKI?-TO MUSI WYJAŚNIĆ KOMISJA MIĘDZYNARODOWA-SPOŁECZEŃSTWO SIĘ
DZIWI:prezydentowi,premierowi,rządowi,marszałkom ,SLD PSL-ich NAIWNOŚCI -czemu nie WYSTĘPUJĄ w
OBRONIE
POSZKODOWANYCH RODZIN 95 NAJWYBITNIEJSZYCH POLAKÓW,a ULEGAJĄ KŁAMLIWEMU RAPORCIE MAKU?-czy
postradali rozum? -tylko KACZYŃSWKI i PIS WSZYSTKO WYJAŚNIĄ- dość opluwania POLSKI...-sądaże mediach
-widził to cały świat-,,,,,,ze większość POLAKÓW NIE WYKLUCZA ZAMACHU,...
buc_pucybut / 2011-01-16 09:45 / Tysiącznik na forum
Bredzisław zameldował wykonanie zadanie WSIowy prezio pewnie mu Miedwiediew pomachał teczka przed tępym wzrokiem Bronka barierki
pu-tim / 195.117.22.* / 2011-01-16 05:35
..w pierwszą rocznicę katastrofy. Stara prawda nie kłamie.
AMEN / 77.254.87.* / 2011-01-15 23:24
SZANTAŻ I PIENIĄDZE TO SĄ ARGUMENTY.
Ruc / 83.24.19.* / 2011-01-15 22:56
przez co blaknie też ich zbrodnia w Katyniu (zabili tym samym tam drobnych pijaczków, awanturników)
em96 / 151.83.54.* / 2011-01-15 21:35
Nie rozumiecie...?
On dzwonił bo chcą świętować swoje zwycięstwo...
A pomordowani go mało obchodzą...
adsfasdfafd / 213.77.81.* / 2011-01-15 16:44
NORMALNE ŻE PREZYDENT DZWONI DO INNEGO PREZYDENTA.
GORZEJ JAK BY UDAWAŁ OBRAŻONEGO JAK JAŚNIE PAŃSTWO KACZORY.

ZRESZTĄ PROKURATOR POWINIEN NATYCHMIAST ZAJĄC SIĘ SPRAWĄ LECHA K I PICIA WÓDKI , NIECH ODDAJĄ
ODSZKODOWANIA.
dgen / 2011-01-15 16:30 / Tysiącznik na forum
Dla każdego w miarę inteligentnego człowieka sprawa jest prosta.
Rządowy tupolew był maszyną wojskową, prowadzoną przez wojskowych pilotów a lot był zgłoszony rosjanom jako wojskowy. Lotnisko w smoleńsku jest lotniskiem wojskowym - nie mogą tu lądować samoloty cywilne, gdyż siewiernyj uzyskało od MAKu tylko certyfikat wojskowy (przyznała go szefowa MAKu, generał anodina !). Także kontrolerzy w smoleńsku mieli uprawnienia tylko do obsługi lotów wojskowych. Ponadto lotnisko w smoleńsku nie znajduje się na żadnych mapach i systemach cywilnych.
Tak więc od początku było wiadomo, że tzw. konwencja chicagowska nie może tu mieć zastosowania (dotyczy ona tylko lotów cywilnych) -dziwi więc naiwność rządu i wiara w te regulacje prawne . Rosjanie wykorzystali to bez skrupułów - najpierw sugerowali, że stosują konwencję chicagowską ,ale w swoim raporcie określili lot rządowego tupolewa jako "samolot polskiego lotnictwa państwowego". Jest to pojęcie nienznane w międzynarodowym prawie lotniczym !
Dlaczego ? Okazuje się, że konwencja chicagowska nie zna takiego pojęcia ! Mówi tylko o "lotach cywilnych". Zamyka to sprawę ewent. odwołania polskiego rządu, gdyż międzynarodowe organizacje lotnicze zajmują się tylko lotami cywilnymi - a lot tupolewa, wg MAK, takim lotem nie był !
Rosjanie nie chcą także uznania tego lotu jako wojskowego ? Dlaczego ? Bo wg umów międzynarodowych (obowiązujących także w rosji od 2008 roku) , zgodę na lądowanie samolotu wojskowego może i powinien wydać tylko dysponent lotniska, w tym wypadku kontrolerzy ze smoleńska. Pilot nie ma prawa podjąć decyzji nawet o podejściu do lądowania bez takiej zgody !
em96 / 151.83.54.* / 2011-01-15 20:57
"...dziwi więc naiwność rządu i wiara w te regulacje prawne Rosjanie wykorzystali to bez skrupułów..."

Czyli co...? - Mamy idiotów w rządzie, czy kolaborantów...?
Nie widzę alternatywy, bo nie przypuszczam, że nie mają doradców i innych specjalistów od interpretacji prawa też...
Sprawa jest przemyślana od początku do końca.
issael / 46.113.185.* / 2011-01-15 18:20

Dla każdego w miarę inteligentnego człowieka sprawa jest prosta.

Klakierzy (obojetnie jakiej opcji i przez kogo najęci) to nie "każdy w miarę inteligentny człowiek", to oddzielna grupa klasyfikacyjna :).
To po prostu klakierzy najaktywniejsza grupa na wszelkich forach. Wieksza niż wolontariusze w postaci zwykłych i porzytecznych idiotów.
em96 / 151.83.54.* / 2011-01-15 21:00
Niema to jak ktoś się wreszcie zreflektuje, uzna swój błąd i wyzna wszystko szczerze na forum...
ździcho / 77.254.236.* / 2011-01-15 18:31

To po prostu klakierzy najaktywniejsza grupa na wszelkich forach.

Witaj brachu!!! Do dlatego przez tydzień nie było Cię tu, żeby to napisać (o klakierach)? A może postaw jakąś konkretną kontrę "dgenowi".

porzytecznych idiotów.

Widzę, ze "em96" zaimponował Ci swoimi odzywkami. Tyle, że on zna ortografię i od czasu do czasu miewa coś ciekawego do powiedzenia.
issael / 46.113.185.* / 2011-01-15 19:39
Ale szybka reakcja , czyżbym trafił w sedno?
Ale z tygodniem kiedy to miało mnie nie być to już przesada, ostatni mój wpis był nie dalej jak wczoraj.
Nie ma co się obrażać , za klasyfikację. Ale skoro zareagowałeś to znaczy , że utożsamiłeś się z nią.
Tak składa się , ze do klasyfikacji posłużyło mi "zaangażowanie" i "obiektywizm" wypowiadających się.
Każdy może i powinien być zaangażowany i starać się wyrażać swoje opinie, to normalne. Ale takich wypowiedzi na czatach mało, baardzo mało. Za to zwolenników różnych opcji (bez względu na fakty) mnóstwo. Zawsze po jedynie słusznej stronie, a że tych słusznych stron tyle co opcji, to i ciekawe wypowiedzi, a czasami i wycieczki w stronę adwersarzy, mam takie wrażenie , że piszecie już tylko dla siebie nawzajem.
Kiedyś typowałem razem z paru współpracownikami (sugerując się historią wypowiedzi z poszczególnych adresów) jaka będzie wypowiedź odnośnie danego zdarzenia. Trafienia prawie stu procentowe.
Wniosek nasuwa się sam. Albo aktywni działacze (wolontariusze) poszczególnych opcji, albo klakierzy?
Zakładając jednak przewagę interesowności nad bezinteresownością, założyłem , że klakierów jest więcej.
przyznaje to tylko moje założenie i nie musi być słuszne ani prawdziwe. Możliwe , że jest odwrotnie.
Gdybyś miał ochotę (lub kto inny), bluznąć sobie, na moją bezczelność, to proszę bardzo.
Mogę tak przejąc się, że już nie wyrażę swojej opinii na forum money.pl, tym bardziej , że kończy się moja akredytacja w Polsce.
Prawiezaratrala / 178.37.84.* / 2011-01-15 22:51
Drogi Issaelu, nie sposób nie zauważyć że jesteś człowiekiem inteligentnym i spoza lokalnych układów. Powiedziałbym nawet że pachniesz żydem (pozytywnie).

Jeśli jednak twierdzisz, że uprawnione są jedynie wypowiedzi osób które z racji swoich wypowiedzi wyglądają na osoby "zatomizowane" (uciekające od identyfikacji z grupą) to czego właściwie oczekujesz?
issael / 46.113.153.* / 2011-01-15 23:14
Może to tak wyglądać (niestety), jak to raczył zauważyć Prawiezaratrala.

Jeśli jednak twierdzisz, że uprawnione są jedynie wypowiedzi osób które z racji swoich
wypowiedzi wyglądają na osoby "zatomizowane" (uciekające od identyfikacji z grupą) to
czego właściwie oczekujesz?

Nie twierdzę tak, ani nie chcę tak twierdzić, choć moje wypowiedzi mogą uprawniać do takich wniosków.
Ale za słabo znam polski , aby dokładniej wyrazić to co chciałbym.
Tak naprawdę, większość moich wypowiedzi, służy temu, aby przynajmniej niektórzy, dostrzegli siebie w tłumie.
Nie jestem antyspołeczny, wręcz przeciwnie.
Chciałbym tylko aby w społeczeństwie było więcej ludzi niezależnych , a jeszcze więcej współzależnych.
Przeważają zależni, zawsze. A o jakości naszej przyszłości (cywilizacyjnej) zadecydują właśnie ludzie niezależni i współzależni. Oby tylko o jakości naszej przyszłości, jeżeli nie przyszłości w ogóle.
Pytasz czego oczekuje .. w zasadzie niczego i nic lokalnego, nie emocjonują mnie "lokalne" rozgrywki, nie jestem ani nie chce być stroną.
ździcho / 77.254.236.* / 2011-01-15 20:23

Nie ma co się obrażać

A kto się obraził? Skąd takie wnioski? Grzęźniesz w schemacie: "Odpisał - znaczy obraził się".
Tak składa się , ze do klasyfikacji posłużyło mi "zaangażowanie" i "obiektywizm"
wypowiadających się.

Wszystkich? Czy raczej tych wypowiadających się, których wychwyciłeś według swoich kryteriów (antagonistycznych oczywiście)?
Za to zwolenników
różnych opcji (bez względu na fakty) mnóstwo.

A masz na myśli kogoś konkretnego?
Kiedyś typowałem razem z paru współpracownikami (sugerując się historią
wypowiedzi z poszczególnych adresów) jaka będzie wypowiedź odnośnie danego
zdarzenia. Trafienia prawie stu procentowe.

No pewnie, że stuprocentowe. A jakie inne miałyby być, skoro razem ze współpracownikami sugerowałeś się historią wypowiedzi z POSZCZEGÓLNYCH adresów? To się nazywa tendencyjność.
Albo aktywni działacze (wolontariusze) poszczególnych
opcji, albo klakierzy?

A czemu TYLKO TE DWIE alternatywy? Nie bierzesz pod uwagę trzeciej - tzw. wolnych strzelców (np. ździcho)?
Gdybyś miał ochotę (lub kto inny), bluznąć sobie, na moją bezczelność

Nie mam ochoty. To tobie wydaje się, ze jesteś bezczelny, ja tak nie uważam. Ja wychwyciłem inną Twoją przypadłość: przekonanie o posiadaniu monopolu na rację i skłonność do agresji, gdy ktoś ten monopol zakwestionuje.
issael / 46.113.153.* / 2011-01-15 20:42
Przeczytaj siebie jeszcze raz, potem znowu jeszcze raz.
Odpocznij chwile, policz do dziesięciu i z powrotem.
Potem znowu przeczytaj siebie jeszcze raz , aż do pełnej satysfakcji.

Ja
wychwyciłem inną Twoją przypadłość: przekonanie o posiadaniu monopolu na rację i
skłonność do agresji, gdy ktoś ten monopol zakwestionuje.

Zwłaszcza , piękny jest ten fragment.
Mój wniosek , o klakierach i aktywistach, znajduje potwierdzenie, wprawdzie mimo woli, ale jednak.
No cóż, potwierdzasz swoimi wywodami , że utożsamiłeś się z moją "neutralną" w zasadzie klasyfikacją, nie wymieniająca konkretnie nikogo a określającą (jedynie) zjawisko.
Zapewne w swojej następnej wypowiedzi (jeżeli wystąpi) zaimputujesz mi coś znowu, no cóż, widać tak już musi być.
ździcho / 213.146.58.* / 2011-01-16 07:58

Przeczytaj siebie jeszcze raz, potem znowu jeszcze raz.
Odpocznij chwile, policz do dziesięciu i z powrotem.
Potem znowu przeczytaj siebie jeszcze raz , aż do pełnej satysfakcji.


Rozpaczliwie ratujesz się teraz wyzłośliwianiem się, bo Ci coś wytknąłem. Zauważ, ze nie ja jeden.
Jeśli jednak twierdzisz, że uprawnione są jedynie wypowiedzi osób które z
racji swoich wypowiedzi wyglądają na osoby "zatomizowane" (uciekające od
identyfikacji z grupą) to czego właściwie oczekujesz?

Prawiezatrata też Ci zwrócił uwagę, że w swoim mniemaniu to właśnie Ty decydujesz, co jest słuszne, a co nie. Daj spokój - Mesjasz już był na ziemi przeszło 2000 lat temu, nikt dziś nie uwierzy, ze to właśnie Ty nim jesteś. Spuść trochę z tonu, to będzie Ci łatwiej żyć. A co do mnie, to pomyliłeś się sromotnie. Wyłapałeś ze dwa, trzy moje wpisy i od razu przypasowałeś mnie do jakiejś opcji politycznej. Pudło. Ja piszę, to co myślę (na ogół zadaję pytania, by pobudzić kogoś do dyskusji).
issael / 80.239.242.* / 2011-01-15 18:19

Dla każdego w miarę inteligentnego człowieka sprawa jest prosta.

Klakierzy (obojetnie jakiej opcji i przez kogo najęci) to nie "każdy w miarę inteligentny człowiek", to oddzielna grupa klasyfikacyjna :).
To po prostu klakierzy najaktywniejsza grupa na wszelkich forach. Wieksza niż wolontariusze w postaci zwykłych i porzytecznych idiotów.
Pilsener / 2011-01-15 17:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wolałbyś, żeby śledztwo prowadziła rosyjska armia? Nie ma dobrych rozwiązań, jeśli Twój samolot rozbija się na obcej ziemi, jesteś skazany na dobrą wolę władców tej ziemi.
em96 / 151.83.54.* / 2011-01-15 22:47
A Ty, jak rozumiem, żyjesz jeszcze w epoce, kiedy ludzie prali się pałkami po głowach dla zdobycia kawałka strawy...
Musiało Ci to zaszkodzić, bo straciłeś pamięć i nie pamiętasz, że żyjemy w cywilizowanym świecie, do którego też ruskie aspirują, gdzie wszystkie normy i działania są ustalone, spisane, zatwierdzone i ratyfikowane...
Chyba, że masz inne zdanie o swoich...?
issael / 46.113.185.* / 2011-01-15 18:31
Tak właśnie tłumaczą się decydenci w Polsce.
To objaw własnej słabości (oby tylko).
Obawiam się , że tej sprawy nie da się trak "zamknąć" jak np. zamachu na Prezydenta USA Kennedy'ego. Zbyt dużo danych wyciekło, znalazło się poza "kontrolą".
W tym przypadku ciekawsza od teraźniejszości okaże się przyszłość, nie tylko ciekawsza ale (być może) groźniejsza.
michacel2 / 2011-01-15 16:28 / Tysiącznik na forum
Gafa, faux pas (z fr. "fałszywy krok", wym. "fo pa"), oznacza nietakt lub nietaktowne albo niezwyczajowe zachowanie, pogwałcenie niepisanych reguł danej społeczności. Postępek, słowa, uchybienie itp. świadczące o braku taktu; niezręczność, nieoględność nie przystajace i ponizajace ludzi z kultura lub osób na eksponowanym stanowisku, w zadnym wypadku nie przystoi mezowi stanu czy autorytetowi. To co moze byc przyjęte w jednej kulturze, może być uznane za gafę w innej. Niemal zwyczajowe zachowanie polskiego prezydenta, niby meza stanu z uchybieniami pospolitego prostaka. Takich gaf naliczono i przypisano juz Bronislawowi Komorowskiemu okolo 36 tylko za czasów marszalka, poprezydenta i obecnie, jak glowa panstwa. Po Nikodemie Dyzmie ewnement polskiej polityki i kultury w calej historii Polski.
Ta ostatnia gafa, to telefoniczna rozmowa Komorowskiego z Miedwiediewem i naklanianie go po tym wszystkim do wspólnego obchodzenia rocznicy katastrofy smolenskiej, tozto parszywa kanalia i skandal umiedzynarodowiony!
janiszek72 / 2011-01-15 16:25 / Tysiącznik na forum
Cudowne ozdrowienie chorego na strach komorowskiego nastąpiło 24 godziny za późno. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
wczoraj / 2011-01-15 16:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sprawa dla przeciętnego obserwatora sceny politycznej była oczywista od początku: śp. Lech Kaczyński wysłał przedstawiciela protokołu dyplomatycznego i generała Błasika, aby naciskali na pilotów, żeby lądować.
Pamiętamy spadające poparcie Pisu w tym okresie, więc ten element był jednym z nadziei pisowców na poprawę swych notowań, a wiemy, że jesli chodzi o pamięć historyczną Lech Kaczyński był b. dobry.
Jeszcze jeden powód dlaczego powinniśmy przyjąć winę na siebie: nikt prezydenta nie zapraszał do wizyty, pozatym odpowiedzialni za organizację byli wielokrotnie i długo przed katastrofą informowani o fatalnym stanie lotniska.
kwant2000 / 2011-01-15 16:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jakie masz dowody, poza insynuacjami kagiebowskiego MAK, że w kabinie pilotów był gen. Błasik?
gosc z USA / 24.90.254.* / 2011-01-16 04:47
a ty kim jestes?Adwokatem zony tego TREPA pijaka.
kubek1978 / 2011-01-15 16:24 / Bywalec forum
I tutaj również się zgadzam z Tobą . Jeżeli ktoś z moskwy maczał w tym palce czyli rozkazał operatorom na wieży (pseudo wieży) sprowadzać na siłę samolot to jest to tylko wynik głupoty i naiwności polaków , którzy siedzieli za sterami jak również generałow i prezydenta.
Sami pchali się w kocioł . Ktoś kto był przy zdrowych zmysłąch nie poleciałby do wrogo nastawionego kraju na lotnisko polowe napakowanym po brzegi samolotem i to jeszcze bez zaproszenia . Tak właśnie kończą kozaki czyli m.in. ś.p. prezydent i tacy ludzie którzy za wszelką cenę chcą postawić na swoim.
A tak poza tym widać jacy ludzie rządzili i rządzą naszym krajem .
Skoro zorganizowano tak bezmyślnie lot to jak my jako naród jesteśmy rządzeni i jak polska jest rządzona ?
Dla tego mamy jak mamy , bezrobocie , skorumpowanych urzędników i ogólny chaos w polityce.
Lepiej jak najszybciej zatuszować tą sprawe bo to wstyd przed resztą świata . Założę się ,że przez to złoty źle stoi bo jak potencjalni inwestorzy mają wchodzić na taki rynek rządzony bandą nieodpowiedzialnych ludzi .
kwant2000 / 2011-01-15 16:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sp. Prezydent Kaczyński nawet jak by się udał w super opancerzonym pojeździe i tak by zginął. Kacapy wraz z „polską” razwietką miały kilka miesięcy na przygotowanie się do tego zamachu.
ropazadroga / 195.69.80.* / 2011-01-15 15:56
na boku to są sprawy biżące Polski. Co to da, ta całą sytuacjia słuzy temu aby usprawiedliwic podwyżki gazu i ropy z Rosji :) ze niby bedzie oziębienie stosunków ;p kto to przeczyta wspomni moje słowa. pozdr .
abbb / 83.23.210.* / 2011-01-15 15:53
jedno jest pewne - wywoływanie podziałów w społeczeństwie w tej sprawie, brak jedności polityków w Polsce i niezdolność do porozumienia się - jedynie osłabiają naszą pozycję i do niczego dobrego nie prowadzą.
sadfasdfasfd / 213.77.81.* / 2011-01-15 15:48
BO MOŻE TO ZOSTAĆ ODCZYTANE JAKO MEDIALNY GWAŁT Z PRÓBA MEDIALNEJ PENETRACJI ZACHOWANIA TEJ PANI. A CHYBA NIKT BY TEGO NIE CHCIAŁ:))
Wacuś Młody Europejczyk / 83.29.11.* / 2011-01-15 15:24
ZdepolOOnizowane LEMINGI - zamach na śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego był przygotowywany z premedytacją i pełnym wyrachowaniem. Alkoholowy atak Palikota w mediach"małpkami" to BYŁO PRZYGOTOWYWANIE GRUNTU pod raport MAKu. Ta alkoholowa histeria rozpętana przez CYNGLI i RAKARZY medialnych także w przypadku CASY, nie potwierdzona ŻADNYMI DOWODAMI, niezbicie wskazuje, że scenariusz MASAKRY pod SMOLEŃSKIEM był napisany wcześniej z epilogiem Na KURSIE i Na ŚCIEŻCE. Strzał medilany w tył głowy gen.Błasika był dopracowywany w szczegółach, dlatego szczątki GENERAŁA tak późno wróciły do OJCZYZNY, na wypadek gdyby w condominium sprawy poszły w złym kierunku i komuś przyśniłaby się ekshumacja.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy