Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezydent podjął decyzję. Gminy będą mogły zakazać opalania węglem

Prezydent podjął decyzję. Gminy będą mogły zakazać opalania węglem

Wyświetlaj:
bv / 89.66.157.* / 2015-10-06 13:31
cwaniaki z UE chcą mieć u siebie czystość mimo że to oni w latach 50,60,70 i 80 to najbardziej dymili korzystając ze wzrostu PKB za to my byliśmy pod butem ZSRR ta ustawa zniszczy całkowicie przemysł w Polsce upadną elektrownie,kopalnie i wiele innych firm
szaryludek / 212.244.80.* / 2015-10-06 13:31
Minister Środowiska powinien dostać dokłądne dane ile kosztuje wymiana pieca i osprzętu oraz usługa fachowców . Potem powinien się zastanowić ilu Polaków będzie na to stać kiedykolwiek. Megalomańskie sny - sfinansujcie to z własnej kieszeni jak coś podpisujecie to dowiecie się co znaczy taki wydatek dla zwykłego obywatela. Nikogo nie stać na wymianę bo ledwo radzi sobie z utrzymaniem tego co ma.
Nikt987654321 / 217.147.243.* / 2015-10-06 13:42
Znam kilka osob wliczajac mnie, ktore stac na wymiane pieca. Jazeli Pan nie zrozumiał tej ustawy: chodzi o to, żeby w gminach talich jak Kraków zakazać opalania węglem, drewnem itp jeżeli kogoś na to nie stać wystarczy, że przeniesie się z centrum takich miast na przedmieścia - oszczędzi w ten sposób $ i innym zdrowie nie zatruwajac w sezonie grzewczym powietrza. W życiu trzeba DZIAŁAĆ a mie tylko marudzić.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ptysiek / 89.78.101.* / 2015-10-06 14:11
Jeżeli kogoś nie stać na wymianę pieca , to jak myślisz stać go na przeniesienie na obrzeża miasta czy dalej , raczej wątpię , chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie to są koszty .
kuba590 / 80.53.29.* / 2015-10-06 13:31
wiecej dudy wiecej jarka a bedzie bal nie biedas
danield961 / 89.74.154.* / 2015-10-06 13:31
Głupki krytykujące prezydenta zrozumcie że chodzi o to żebyście wy i wasze dzieci nie wdychały dymu z kamienic i domów walących w wasze okna.Jesteście miłośnikami smogu?Na złość Prezydentowi i PiS odmrozicie sobie uszy.?Skąd w tej naszej Ojczyźnie tylu tłumoków.
Węglowy / 91.215.46.* / 2015-10-06 13:30
A gdzie jest napisane, że samorządy mają uchwalać zakazy palenia węglem? Mogą tylko ustalać określone normy emisyjne. Nowoczesne piece węglowe posiadają już bardzo dobrą efektywność i spalają węgiel o wiele lepiej, niż stare 20-letnie "kopciuchy". Poza tym mowa o paliwie niskiej jakości ( w domyśle ruskim węglu), więc nie płaczcie, że polskie kopalnie zaczną upadać - a jeśli już, to na pewno nie przez ustawę antysmogową. Sam niedawno kupiłem nowy piec na paliwo stałe (spalanie dolne, węgiel, drewno). Paliwo spalam wysokotemperaturowo, dymu z komina nawet nie widać, w kotłowni czysto. Na drugim biegunie mam kilku sąsiadów, którzy hajcują w swoich piecach miałem, dodatkowo namoczonym w wodzie (żeby się za szybko nie spalał). Dymi, jak kominy Batorego, aż nie da się okna otworzyć. Nie sam węgiel jest złem ale chodzi o sposób jego spalania.. Węgiel też da się spalać ekologicznie. Ponadto sami wybieracie i odwołujecie radnych w samorządach a określone uchwały i zawarte w nich normy zawsze da się zmienić. Myślę, że wykazując lepsze parametry polskiego węgla, niż importowanego (lepsza kaloryczność, mniej zanieczyszczeń) wcale nie dajemy kopa naszym kopalniom. Jeżeli ktoś do tej pory palił mokrym miałem, śmieciami, plastikiem, oponami, czy innymi wynalazkami, to oczywiście może czuć się obrażony na Prezydenta. Przypominam jednak, że już od jakiegoś czasu obowiązuje w Polsce ustawa o ochronie środowiska, która przewiduje stosowne kary za określone zachowania. Jeżeli widzisz, że sąsiad zachowuje się nie w porządku, masz możliwość zadzwonić na Policję, czy Straż Miejską a nie zżymać się na Prezydenta za złożenie podpisu pod sensowną - bądź co bądź - ustawą. Ustawa nie nakazuje, lecz jedynie daje samorządom określone możliwości. Przewiduje też odpowiednie rekompensaty i środki wspomagająco - zaradcze, przeciwdziałające negatywnym skutkom. Zalecam raczej używanie własnego mózgu, niż pisanie głupich lub powielanie jeszcze głupszych komentarzy.
J23414 / 195.116.183.* / 2015-10-06 13:29
Tu chodzi o kamienice i domy jednorodzinne, elektrownie i bloki mieszkalne będą opalane węglem
jakala / 77.253.89.* / 2015-10-06 13:29
Za nierządów POmyj PSL dorobili się tylko kolesie blisko POwiązani z ta hołotą.Na całym świecie maja ulgi rodziny,które dbają o środowisko.Opalam dom gazem,oczywiście wydałem trochę pieniędzy na na piec i grzejniki.Ale było warto.Państwo POwinno sfinansować w czynszówkach instalkacje i było by PO kłoPOcie.Ale hołota POmyj,PSL te pieniądze UE ukrasdła dla siebie i krewnych Tej bolszewickiej hołocie POwinno zabrać się majątki i ich krewnym,którzy w tym procederze uczestniczyli i przeznaczyć na dofinansowanie ogrzewania w czynszówkach!!!!!!!!!!!!!
Histeryczka / 83.20.130.* / 2015-10-06 13:29
No i prezydent strzelił w kolano rozhisteryzowanej Szydło!
terten / 85.221.194.* / 2015-10-06 13:29
Jest okazja zeby pluc na Prezydenta a on robi to z dobra dla ogolu a nie tylko na nielicznych. Doskonale widac na slasku ile ludzi ciezko choruje nawet male dzieci juz z nowotworami pluc itp
jakub88 / 83.24.241.* / 2015-10-06 13:28
Ciekawy pomysł na rozłożenie Polskiej gospodarki opierającej się na węglu. Ale może "MONDRZY" analitycy zdają sobie sprawę z podjętych działań i długofalowych konsekwencji. Ciekawi mnie co zaproponują bo nie każdego stać na nowe nisko-emisyjne piece. Czy będą tylko karać ludzi mandatami czy pomogą i sfinansują KAŻDEJ osobie nowy piec wraz z nową instalacją. Ale chyba każdy wie jak to się potoczy
kkk64 / 188.146.9.* / 2015-10-06 13:32
Czy Ty mądralo zdajesz sobie sprawę, z długofalowych konsekwencji nie wprowadzenia zakazu?
basik314 / 86.178.98.* / 2015-10-06 13:25
I w ten oto sposób pan prezydent dobił najbiedniejszych,a także górników,którym tyle PiS naobiecywał!
Mam nadzieje,że ludzie sie w końcu obudzą z tych różowych pis-owskich snów !!!
czosnek555 / 176.107.170.* / 2015-10-06 13:25
Przy obecnych cenach energii elektrycznej nie ma się czemu dziwić
Zocha 50 / 88.156.89.* / 2015-10-06 13:25
Do sieci ciepłowniczych podłączać trzeba budynki. Jeden po drugim. XXI wiek, a ogrzewanie i ciepła woda to nadal luksus/
arek7365 / 31.61.136.* / 2015-10-06 13:24
dwa dudki tak ratuja kopalnie a te głupie krety wyja na po ))))))))) nasza kochana POLSKA ((((((((( klechy pedofile male kaczki gdzie my zyjemy???? ale dużo miejsca będzie w syrii trzeba tam spadac ))))))))0
grqrefdes / 83.7.151.* / 2015-10-06 13:24
To czym opalać mądrale zas dobijaja ludzi ledwo zostal prezydentem i juz sie zaczyna ta samo jak obiecał emerytury po 40 latach pracy

Najnowsze wpisy