Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezydent podjął decyzję. Gminy będą mogły zakazać opalania węglem

Prezydent podjął decyzję. Gminy będą mogły zakazać opalania węglem

Wyświetlaj:
zbych z Blawatkowej / 79.186.10.* / 2015-10-06 19:05
precz z kopalnia z ziemii Leszczynskiej ! tu jest solidne rolnictwo,najlepsze ziemie,wyzywienie dla calej Wlkp,setki gospodarstw,przetwornie,czyste powietre,jeiora,lasy,kopalnie sa na slasku precz z ziemii leszczynskiej,w Koninie jest kopalnia,huta,elektrownia a bezrobocie 15%,w Leszczynskim tylko 6 % a kopalnia to degradacja dla regionu leszczynskiego i glod dla setek tysiecy polakow
Palący gazem / 84.10.168.* / 2015-10-06 19:04
Brawo......druga kadencja idzie w p****..... To jest drugi komor.
obywate; / 81.190.99.* / 2015-10-06 18:58
Dlaczego wszyscy w Polsce mają cierpieć w gospodarstwach albo domach jedno rodzinnych które od zawrze palą węglę i drzewem w piecach z powodu zanieczyszczonego powietrza w Krakowie. Jeżeli państwo wymieni piece lub zmieni instalacje na gazową i będzie zwracać różnicę kosztów wydanych pieniędzy na ogrzewanie gazowe a węglę to nie widzę problemu. Ale co tam i tak już tyle społeczeństwo Polskie przyjeło na klatę że ta ustawa to tylko wisienka na torcie.
GALIZIEN / 89.75.107.* / 2015-10-06 18:51
PREZYDENT NIE POWINIEN SIE SPIESZYC Z TA DECYZJA .MOIM ZDANIEM POWINIEN JA DOBRZE PRZEANALIZOWAC .TA USTAWA UDERZY W NIEZBYT ZAMAZNA CZESC POLAKOW A JEST ICH MILIONY I PRZYCZYNI SIE DO KLOPOTOW KOPALN I NIEZADOWOLENIA GORNIKOW. CZYZBY DR. DUDA ULEGL PO-PSL ? CZY TA DECYZJA JEST DOBRA DLA NASZEJ OJCZYZNY I JAKIE PRZYNIESIE KONSEKWENCJE ?
M D160 / 5.172.237.* / 2015-10-06 18:58
Węgiel jest ekskluzywnym paliwem dla najbogatszych. W nosie mam co zrobią górnicy.
zatruwany / 31.183.234.* / 2015-10-06 18:51
Nareszcie coś sie robi aby w wielu miejscowościach można było oddychać od godz ok 17:00 do 1:00 przez ok 7-mcy w roku. Bzdety o górnikach i inne argumenty mają sie nijak do szkodliwości dymnego smogu!!! Piszę to z miasta Przemyśl, które jest nie tylko obleśne z powodu wstrętnych obdartych i rozpadających się kamienic, zatłoczonych ciasnych ulic ale również zakopcone do tego stopnia, że w/w okresach okna w mieszkaniach muszą być szczelnie pozamykane. Dodatkowo miasto to wydało miliony na nietrafione inwestycje, co kawałek prywatne parkingi a opodal puste walące się kamienice- pewnie właściciel ich liczy na miliony na ich odnowę albo tzw konserwator zabytków ma z kimś układy. Skończmy z sentymentami i nie dajmy sie zatruwać przez ciągle jęczących biedaków mających wszystkich wokół w d..... Pozdrawiam myślących.
Spokojny1223 / 109.200.84.* / 2015-10-06 20:07
mój dochód miesięczny to 520 zł pl. + 270 zł pl. żony jest inwalidką pierwszej grupy bez prawa do renty pomijam opłaty na światło śmieci i podatek telewizję i internet mogę zlikwidować w domu nie mam bieżącej wody (pięć lat załatwiamy z miastem podpięcie budynku do sieci wodociągowej) miasto w tym czasie wybudowało stadion niedaleko około 1 km. odemnie ale do tematu czym i za co mam palić? panie Mądry
kola32 / 31.2.99.* / 2015-10-06 19:17
Zgadzam się z Tobą ale nie do końca.Ustawa uderzy w tych których portfel nie pozwoli na wymianę piecy kaflowych na ogrzewanie gazowe a palenie drewnem to także nie ekonomiczna jak i ekologiczna forma zastępcza bo pokłady drewna tez w pewnym momencie się skończą zaś ogrzewanie gazowe to jednak drogi interes. Sąsiadka u mnie w kamienicy ogrzewa oszczędnie 48 m2 i miesięcznie za gaz płaci 300 zł. Gdzie tona węgla to koszt z rzędu 600 zł. Więc nie ważne z jakiego miasta pochodzisz w każdej miejscowości znajdzie się około 90% rodzin których nie będzie stać na zmianę instalacji a tym samym na płacenie wysokich rachunków za gaz z którego 20 % zysków ląduje do kieszeni budżetu państwa. Ta ustawa to jeden wielki szwindel, ustawodawcy szukają środków jak tu załatać dziurę budżetową.
kkk64 / 78.159.69.* / 2015-10-06 21:05
A ile ton węgla musi wypalić sąsiadka ?
jerzy615 / 83.24.44.* / 2015-10-06 18:46

Ustawa antysmogowa podpisana przez prezydenta. Gminy będą mogły zakazać opalania węglem

Mam kocioł z Hajnówki /EKO / na drewno i nie mam zamiaru się go pozbyć, chyba, że Pan Prezydent zapłaci moje rachunki za gaz albo podniesie emeryturę do średniej europejskiej.
kann1 / 92.216.104.* / 2015-10-06 18:41
Tak wyglada ratowanie polskiego gornictwa wg PiS, brawo, a co na to Duda, ten od zwiazkow zawodowych?
psps / 178.37.183.* / 2015-10-06 18:38
I kto ma w terenie sprawdzać czy i kiedy ktoś pali śmieci ?
giodo456 / 37.47.13.* / 2015-10-06 18:38
Czym można ogrzać dom nie mając doprowadzonego gazu za minimalną pensję ? Niech UE wprowadzi minimalną wysokość wynagrodzenia w UE, dopiero możemy mówić o ECO, które tanie nie jest.
Camea / 83.7.247.* / 2015-10-06 19:17
Unia próbowała wprowadzić , to nasze ELYTY sa przeciwko. Musieliby zapłacić ludziom na śmieciówkach
śląsk / 93.176.210.* / 2015-10-06 18:36
Oj, bedziesz się Andrju tłumaczyć całemu górnictwu!!! Ja na Ciebie głosowałem a ty?!-wstydu nie masz!
A jak Marek / 85.202.145.* / 2015-10-06 18:30
Według mnie decyzja głupia a nawet idiotyczna. Zapłacą bieni ludzie. Prezydent wszystkich Polaków czy loobystów z Krakowa. WSTYD!!!!!
jerzy631 / 84.197.49.* / 2015-10-06 18:28
Przez sześć lat symulowali budowę elektrowni atomowej wydając w tym celu grube miliony?! Kopacz właśnie się wysypała, że "nie ma w tyle głowy planu jej budowy"
wpis z dnia 6/10/2015

Zobacz jak działa ekipa Platformy: Najpierw ogłaszają, że zrobią coś dla Polski (elektrownia atomowa). Potem tworzą specjalne spółki, gdzie obsadzają swoich ludzi i pompują w nie setki milionów złotych, by na koniec, po upływie kilku lat, stwierdzić, że pomysł był jednak bez sensu i nie warto go kontynuować. Co jednak trafiło na konta platformianych kolesi jako atomowe pensje, tam już pozostanie.

Tzw. "pierwsza polska elektrownia atomowa" okazała się być wymysłem czysto politycznym, dającym ciepłe posadki i wymierne korzyści dla wąskiej grupy członków ekipy rządowej, nie mającym jednak z ekonomicznego punktu widzenia najmniejszego sensu. Mimo upływu wielu lat od ogłoszenia przez Donalda Tuska projektu budowy elektrowni jądrowej w Polsce (co miało miejsce w 2009 roku) i potoku kasy płynącej na ten cel szerokim strumieniem (łącznie wydano już około 200 mln zł) żadnych efektów nadal nie widać. W ciągu wspomnianych 6 lat atomowi eksperci nie potrafili nawet wybrać lokalizacji, w której budowa elektrowni miałaby się rozpocząć. Specjalnie w tym celu stworzone spółki (PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1) stały się skupiskiem ciepłych i dobrze płatnych posadek. Zatrudniani w nich platformiani kolesie zarabiali naprawdę gigantyczne pieniądze. Gazeta Wyborcza dotarła np. do oświadczenia majątkowego Zdzisława Gawlika - byłego wiceprezesa w atomowych spółkach PGE Energia Jądrowa i PGE EJ 1. W pierwszej połowie 2013 r. uzyskał dochód w wysokości 599.340,00 zł, czyli niemal 100 tys. zł miesięcznie. Co ciekawe i warte podkreślenia - Gawlik w latach 2007 - 2012 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, zaś w wyborach parlamentarnych w 2011 roku kandydował z ramienia Platformy Obywatelskiej do Senatu.

Powyższe ustalenia potwierdziła pośrednio w ostatni weekend premier Ewa Kopacz, która na oficjalnej konferencji prasowej palnęła, że "nie ma w tyle głowy budowania po cichu elektrowni atomowych". Czyli co - ponad 6 lat przygotowań, specjalne spółki i rządowy pełnomocnik ds. budowy atomu - to wszystko nie miało znaczenia? Po jakiego diabła twierdziliście zatem, że elektrownia jądrowa jest priorytetem dla bezpieczeństwa energetycznego Polski?! Po co wydaliście w tym celu setki milionów? No i najważniejsze - czy kiedykolwiek je zwrócicie?

Czytaj także: Spór Ewy Kopacz i Beaty Szydło o elektrownię atomową w Polsce (PolskieRadio.pl)
Czytaj także: Sowite zarobki przy szykowaniu elektrowni atomowej (wyborcza.biz)

wpis z dnia 6/10/2015
gora / 5.185.212.* / 2015-10-06 18:24
ale ma mine na zdjęciu no przwdziwy maliniak+dyzma
olo1222 / 178.43.225.* / 2015-10-06 18:23
SPEŁNIAJĄ SIĘ OBIETNICE PIS- u DLA GÓRNIKÓW JAREK ZDECYDOWAŁ :~)

Najnowsze wpisy