Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezydent podpisał. Będzie "jedno okienko"

Prezydent podpisał. Będzie "jedno okienko"

Money.pl / 2009-01-14 11:32
Komentarze do wiadomości: Prezydent podpisał. Będzie "jedno okienko".
Wyświetlaj:
Trzydziestolatka / 151.92.176.* / 2009-01-14 11:32
Niemożliwe???Przeczytał co napisało PO??? Żadnej maszynki przybijającej VETO??? Pan prezydent wyłamał się ze swojej własnej zasady vetowania wszystkiego co przysyła rząd...Ciekawe czy bardzo długo walczył z własną ręką-)? Nic to, ważne że wygrał!
Pomimo wszystko jestem pod wrażeniem...Brawo panie prezydenciku!
I tak nie będę na pana głosować...
marek 19.53 / 83.24.53.* / 2009-01-14 12:08

prezydenciku!

??????

Prościuszku,
wymień ot tak, na początek 10 ustaw zawetowanych. Bo podpisanych jest kilkaset.
Trzydziestolatka / 151.92.176.* / 2009-01-14 12:57
Wystarczy 5 wet popartych przez SLD na jednym głosowaniu w sejmie? A o wetach słyszeliśmy średnio co tydzień, że nie wspomne o odrzucanych bez czytania wszystkich ustawach komisji przyjazne państwo...zreszta, po co i komu ja to tłumaczę??????
Nie chce mi sie z toba gadać...nawiedzeńcy rydzykowi...fuj.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-01-14 13:02
Bo ustawy są tak świetnie napisane, że niektóre grupy wręcz proszą prezydenta o weto. Jak ostatnio ZNP.
Trzydziestolatka / 151.92.176.* / 2009-01-14 13:18
Taaaaaaaaaak.... Wybitni "fachowcy" od gospodarki w PIS-ie jak zwykle wszystko wiedzą lepiej...i mają na koncie aż 0 świetnych uchwalonych ustaw...No chyba że do udanych przedsięwzięć zaliczyć "sukces" ustawy o wykupie mieszkań za którą teraz solidarnie zapłacimy...Jak to w solidarnym państwie pis-u...
Jak nauczysz się czytać to przeczytaj choć jedną ustawę odrzuconą a potem wstydź się a nie powtarzaj bzdetów za pisowskim pr-em...
Wstyd pisomatołki, wstyd....Wasza ignorancja sięga bruku, już nawet fakty negujecie.
marek 19.53 / 83.24.53.* / 2009-01-14 13:49
Pozwolę sobie pominąć prostactwo wypowiedzi.

Ustawa o wykupie mieszkań może zostać porównana do uwłaszczenia chłopów pańszczyźnianych. Miliony ludzi będzie mogło dysponować swoją własnością, staną się bardziej mobilni, ożywią rynek pracy.
Przy okazji wreszcie ruszono relikt PRL-u jakim są spółdzielnie mieszkaniowe - a właściwie nienaruszalny beton w zarządach.

Ustawa zakwestionowana przez SLD ( tam można szukać preziów sp-ni) i potwierdzona przez TK. Jestem ciekaw od kiedy TK zajmuje się "domniemanymi stratami" sp-ni i na dodatek wywodzi to z konstytucji.
nhx / 85.222.86.* / 2009-01-14 13:58
Straty spoldzielni nie sa domniemane,lecz calkowicie realne i odczuwalne wlasnie najbardziej przez tych "uwlaszczonych".Majatek spoldzielni sklada sie WYLACZNIE z majatku ich czlonkow i w tej sytuacji ewenementem jest narzucanie z zewnatrz,co spoldzielnia moze a czego nie.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-01-14 13:37
A czy możemy rozmawiać wyłącznie o obecnych "fachowcach"? Mnie już nie interesuje co było kiedyś. Czy na każdą uwagę trzeba odpowiadać, że "za PISu" było gorzej. Pomijając czy to prawda, to taka postawa jest mało konstruktywna. Może świadczyć o "patriotyzmie wobec Platformy" (takiego sformułowania użył w dzisiejszym wywiadzie jakiś działacz PO) ale przecież nie o to chyba chodzi:)
Trzydziestolatka / 151.92.176.* / 2009-01-14 15:40
Na początek proszę o przykład "prostactwa" w mojej wypowiedzi.
Naprawdę tak ci się podoba ta ustawa? Chcesz merytorycznych argumentów? Proszę bardzo:
1.Tysiące ludzi zbierało latami pieniądze żeby wykupić mieszkanie od spółdzielni i płacili spore pieniądze chcąc mieć swoje M po czym nagle za rządów PIS-u okazało się że od teraz można za złotówkę...Sprawiedliwe? Napędzanie elektoratu czy mam omamy?
2.Trybunał uznał że ustawa jest niesprawiedliwa, o czym wiekszość normalnych ludzi wiedziała od początku (tylko nie PIS oczywiście)
3.W związku z zaistniałą sytuacją w przyszłym roku spółdzielnie rozpoczną domaganie się zwrotu swoich pieniędzy, które zarobiłyby na sprzedaży mieszkań, od Skarbu Państwa, czyli mówiąc krótko wszyscy zapłacimy za wykupione za złotówkę mieszkania...I będzie to naprawdę pokaźna suma.

W związku z tym powstaje pytanie - czy na tym miało polegać solidarne państwo i czy nie lepiej byłoby te pieniadze przeznaczyć na jakiś pożyteczny cel? I dziekować Bogu że PIS-u już nie ma bo jeszcze parę takich solidarnych ustaw (choć nie podejrzewam ich o jakąkolwiek inwencję ustawodawczą) i państwo polskie poszłoby z torbami...
historyk / 80.50.180.* / 2009-01-14 20:06
a co powiesz jak PO obiecało pracownikom PGNiG że jak popra PO w wyborach to dostana zapłate za akcje wiesz ile to tys lydzi ta firma zatrudnia ok 40 tys a akcje dostało ok 75%, be zadnego wstydu jak poprą w wyborach PO przejżyj sobie artykułu na ten temat
lolek000 / 2009-01-14 16:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Tak się wczytuję w argumentację polemizujących powyżej i na jbardziej przemawia do mnie uwagi @terazPOland:
A czy możemy rozmawiać wyłącznie o obecnych "fachowcach"? Mnie już nie
interesuje co było kiedyś

oraz @marka 19.53:
Ustawa o wykupie mieszkań może zostać porównana do uwłaszczenia chłopów
pańszczyźnianych
Przecież prezesi spółdzieli narzucali i narzucają opłaty za wszystko i nikt nie ma nic do gadania, włącznie z ustaleniem pensji prezesa. Cały ten temat to chory klimat postomunistycznych kolesi, podobny do tego związanego z ogródkami działkowymi.
Całe to perorowanie o zawetowanych ustawach (łącznie 9 czy 10) i tragedią jaka się z tym wiąże to wata medialna. Kaczyński powinien zawatować jeszcze więcej ustaw w tym spec ustawę stoczniową.
Powoływanie się na rozstrzygniećia TK to argumentacja urbanowska; TK jest przeżarte starą nomenklaturą, która śmiem sądzić że bywa skrajnie nieobiektywna.
Co do słów :
Wybitni "fachowcy" od gospodarki w PIS-ie jak zwykle
wszystko wiedzą lepiej

..to powiedz mi @trzydziestolatko, jak wyglądają fachowcy w rządzie PO, który prócz tego, że miał być przejawem taniego państwa to miał być również rządem fachowców właśnie. Kto jest tym fachowcem: Pawlak, Szejnfeld czy może Schetyna? No więc?
emo2 / 81.219.102.* / 2009-01-14 16:54
Lepper był lepszy :-) to dopiero fachowiec
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy