Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezydent podpisał ustawę o Odnawialnych Źródłach Energii

Prezydent podpisał ustawę o Odnawialnych Źródłach Energii

Wyświetlaj:
T.Terlikowski / 87.206.3.* / 2015-03-12 19:27
Ja wiem ze dotychczas energie z OZE mogli sprzedawac osoby prowadzace dz. gospodarcza po 0,17 zl/kWh plus 22% WAT .Teraz nie ma takiego warunku a cena za 10 kW /nie wiecej/ to Eldorado bo koszt turbiny VAWT srenicy 1,5m i wys.3m na obrotowym maszcie dajaca w/w moc przy wietrze 7m/sek to ok 20tys.zl.i zwroci sie po roku.Pozostale 14 lat bedo przynosic czysty zysk.Ale trzeba dorobic moj dyfuzor!!!
Podane gabatyty nie wymagaja pozwolenia na budowe
brakMiSlow / 144.24.20.* / 2015-03-12 10:18
Unia Europejsa wymogła na Polsce zmiany w sprawie Odnawialnych Zrodel Enegrii, bo Niemcy nie wiedza co zrobic z nadwyzka pradu produkowanym w ich kraju. Niemcy przejechali sie na wprowadzeniu eletrowni wiatrowych i slonecznych, ktore spowodowaly zamykanie eletroni gazowych. Gazowe elektronie latwo moga sie dostosowywac do zapotrzebowania na energie w przeciwienstwie do elektronii weglowych, ktorych zalozeniem jest ciagla, nieprzerwana praca.. Poza tym energia z wegla jest tansza od tej wyprodukowanej z gazu. Przez to, ze od lat jest nadwyzka energii w Niemczech, poniewaz w sloneczne i wietrzne dni elektronie produkuja za duzo energii, a elektrownie weglowe nie moga od tak zostac wylaczane i uruchamiane na nowo, to padaja elektrownie gazowe. Nadwyzka musi byc wysylana za granice do Holandii, UK, Francji czy innych krajow, a Niemcy jeszcze musza do tego biznesu doplacac. Oczywiscie te kraje sie sa zadowolone skoro im sie jeszcze za to doplaca.
Nie rozumiem dla czeko Polska, ktorej glownym zrodlem energii jest wegiel ma w jaki kolwiek sposob brnac w ta slepa uliczke zwlaszcza, ze Niemcy juz i tak zadeklarowaly, ze ich prioritytem polityki energetycznej teraz nie jest ochrona srodowiska a bezpieczenstwo energetyczne kraju...Tzn wiem, chodzi o pieniadze i wielki biznes, ktory kryje sie pod plaszczem ekologii i dbania o srodowisko. A Komorowski, marionetka bez wlasnej woli, zatwierdza kazdy najglupszy tylko pomysl pod sloncem, pomimo, ze ma w reku tak wspaniale narzedzie jak prawo weta.
aart174 / 178.37.241.* / 2015-03-12 08:57
znowu nasz oszukali cena brutto ninus vat dochodowy i przesyły i zostanie ci 5 groszy
ubabuba / 37.131.135.* / 2015-03-12 08:15
Utopia UE. Sami chcieliśta tych idiotów typu CO2
Jakub Wiśniewski Solwis.pl / 89.67.143.* / 2015-03-11 22:21
Większość dziennikarzy nie zwraca uwagi, że podane stawki Taryfy Gwarantowanej to stawki brutto, które zostaną pomniejszone o podatek dochodowy. Jednocześnie osoba fizyczna nie może rozliczyć tego kosztu w swoim budżecie.

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Nowe to dawno zapomniane stare / 87.205.35.* / 2015-03-11 15:49
Powinno w pakiecie zawrzeć się wzór modłów o słońce i wiatr.Obowiązkowy. Bądź pozdrowiony Amonie Ra. Ty który rozsiewasz dobroczynne promienie, zwróć ku mnie żyzny promień, żródło życia - ładne nieprawda?

Najnowsze wpisy