Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezydent poprawi reformę OFE?

Prezydent poprawi reformę OFE?

Money.pl / 2011-01-21 16:57
Komentarze do wiadomości: Prezydent poprawi reformę OFE?.
Wyświetlaj:
ruc / 83.31.66.* / 2011-01-21 22:16
Tylko umieją podnosić podatki i zatrudniać urzędników. Do OFE są wpłacane realne pieniądze, tylko OFE są zmuszone kupować śmieci czyli obligacje (ale kto pisze prawo). Reforma OFE to byłaby gdybyśmy my ludzie decydowali jaką część zapłaty wpłacamy do funduszy emerytalnych , które mogą inwestować w co i gdzie są.
mśb / 85.89.162.* / 2011-01-21 21:17
Wara od pieniędzy, mogą one być nawet wirtualne w OFE, ale nie mam zamiaru zapierniczać na strugających ważniaków, w dobrze wykrojonych garniturkach za moje pieniądze. Nie interesuje mnie dług publiczny, ja go nie wyssałam z funduszu zadłużenia zagranicznego, nie podejmowałam decyzji na szkodę państwa liczącą w milionach, nie byłam zamieszana w przestępstwa gospodarcze. Ci którzy tak robili niech oddają, niech idą na nockę, na drugą zmianę, aby nie obniżać sobie standardu życia jeśli mu tak zależy. ZŁODZIEJSTWO
antero / 89.73.202.* / 2011-01-22 01:00
http://www.obronemeryture.pl/

roześlij możecośpomoże
Budyń / 89.78.50.* / 2011-01-21 22:35
[1] Wg. orzeczenia SN z 2008 roku pieniądze w OFE to NIE SĄ TWOJE pieniądze, tylko publiczne.
[2] Dostęp do Twoich / Nie Twoich pieniędzy w OFE zależy od wieku emerytalnego który władza może ustalić dowolnie.
[3] Nie ma ustalonego sposobu wypłaty świadczeń z OFE.
em96 / 151.81.0.* / 2011-01-22 00:35
Żeby te pieniądze odzyskać, trzeba pierwsze zrobić to co zaczął PiS. Rozliczyć "przeszłość", udowodnić przestępstwa, odzyskać zdefraudowane przez lata bezprawia środki, bo Ci ludzie ciągle są w ich posiadaniu.
Nie daliście kontynuować, zwiedzeni naiwnymi obiecankami i powierzając władzę w ręce tych, których należy rozliczyć za lata przekrętów i niegospodarności.
Teraz do władzy pcha się SLD, kolejny zespół z tej samej opcji pod inną nazwą, by zapobiegać w Parlamencie przegłosowaniu ustaw umożliwiających postawienie ich pod Sąd. Mają zbyt wiele do stracenia, by łatwo odpuścić i zrobią wszystko by nie oddać władzy komuś kto im zagraża...
Dajcie się znowu "wpuścić w maliny" to nigdy nie zobaczycie swoich wypracowanych emerytur...
Pilsener / 2011-01-21 21:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Następnym krokiem będzie zabranie pieniędzy z OFE, nacjonalizacja po cichu już się odbyła - tak orzekł sąd najwyższy, podatki zgromadzone w OFE nie są własnością obywateli.
Pisałem już dawno, że kryzys to woda na młyn polityków - dostają świetny pretekst, by kraść więcej, bo "państwo" w potrzebie - ale jakie państwo i czyje? Nasze? Nie - państwo to narzędzie zniewolenia i wyzysku obywateli, państwo jest własnością polityków a nie naszą, zwykli ludzie g...o mają z takiego państwa, tylko płacz, łzy, brak perspektyw dosłownie na wszystko.
jyuthyj / 109.74.97.* / 2011-01-22 00:01
dlatego ja nie chodze na wybory i nie uczestnicze w tym przestepczym cyrku. zastanawiam się jak zrzec się obywatelstwa kraju które ze mnie robi niewolnika
Floyd / 2011-01-21 22:43 / Tysiącznik na forum
Cwaniaczek z Ciebie i to używanie liczby mnogiej przy każdej okazji jest rozbrajające. Może jeszcze napiszesz kogo nie zaliczasz do NASZYCH bo coś mi się wydaje, że nie tylko polityków.
Pilsener / 2011-01-22 18:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W walce o ograniczenie władzy polityków używam ich własnej broni :) A podział jest prosty - po jednej stronie ludzie, którzy nie mają żadnych przywilejów a po drugiej tacy, którzy dzięki politycznej protekcji opływają w luksus.
Floyd / 2011-01-22 20:23 / Tysiącznik na forum
Coś mi się wydaje, że jak zwykle gdy chodzi o konkrety to lawirujesz, bo tak jest najwygodniej. Przykładowo z pewnych przywilejów korzystają rolnicy (nieszczęsny KRUS) czyli opływają w luksusy? A, obecni emeryci czy renciści, to NASI czy OBCY? Wszak dokonując wpłat na ZUS przed czym tak się bronisz dopłacasz do ich emerytur. A, wszelkiej maści urzędników opłacanych z budżetu państwa, to już na pewno nie zaliczasz do NASZYCH w tym np. nauczycieli. Oj, uzbierało by się co najmniej kilkanaście milionów tych OBCYCH z którym ci nie po drodze.
Pilsener / 2011-01-22 23:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pewnie nawet więcej, według moich obliczeń na 4 idących ulicą aż 3 to "obcy", czyli urzędnik, emeryt, rencista, krusowiec etc. Akurat z tym KRUSem to średni przykład, bo dochody rodzin robotniczych są niższe (przynajmniej wg GUS) no i nie każdy KRUSowiec jest rolnikiem (w sensie takim, że żyje z upraw,/hodowli, w moim regionie sporo np. takich jeździ taryfami), nie kwestionuję, że biedakom powinna przysługiwać jakaś pomoc, ale KRUS to nie pomoc, lecz przywilej nadany określonej grupie społecznej bez względu na jej status materialny.
Wacuś Młody Europejczyk / 83.5.181.* / 2011-01-21 20:21
WyOEFione LEMINGI - BEZ KLIKANIA da się wyżyć, ale bez emerytury będzie trudno. Niedługo trzba bedzie skasować DZIEŃ BABCI, bo i po co babci taki dzień, jak nie będzie miała wnuczka, ni emerytury
antero / 89.73.202.* / 2011-01-22 01:01
http://www.obronemeryture.pl/
buc_pucybut / 2011-01-21 19:56 / Tysiącznik na forum
Taczka dla bredzisława
myślcie / 83.22.121.* / 2011-01-21 19:55
Gdzie odbędzie się ta debata ?
Mamy taką halę na kilka milionów ludzi ?

Chyba , że ma na myśli debatę z udziałem publiczności .
Coś jak " jak oni ...." , " mam talent " itp.
buc_pucybut / 2011-01-21 19:58 / Tysiącznik na forum
PrOblem nie w ludziach gorzej jak będzie chciała przyjść prezydentowa no takie hali nie ma na pewno
myślcie / 83.22.121.* / 2011-01-21 20:20
Wygląd zewnętrzny prezydentowej
jest mi obojętny , to nie jej wina .
Podobnie jak pozostałych . Byłych , obecnych i przyszłych .
Liczy się FORMAT człowieka .
Kaczyński był nikczemnego wzrostu ,
ale teraz mamy karłów i każełków
moralnych i intelektualnych .
tesa1959 / 2011-01-22 00:11 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

karłów i każełków

skoro "karłów" to karzełków
BHO / 89.72.16.* / 2011-01-21 21:01
Tak prezydentowa ma piękny rodzinny rodowód, szczerze nie mogła lepiej trafić.

Te same korzenie te same ideały, jednym słowem jedno warte drugiego.

Z jednym się z tobą zgodzę, guzik mnie interesuje ile trzeba m2 na plandekę.
myślcie / 83.22.121.* / 2011-01-21 20:22
. .......karzełków
dgen / 2011-01-21 19:01 / Tysiącznik na forum
u progu czwartego roku rządów PO w Polsce jeden z jej liderów (obecnie oddelegowany do czyszczenia żyrandoli) zapowiada "debatę publiczną". Oczywiście od kilku godzin (PO)wolne media pieją z zachwytu nad niezależnością i inwencją prezydenta. Tymczasem należy zadać pytanie co działo się w tej materii przezc ostatnie 3 lata ? Przecież PO szła do wyborów pod hasłami usprawnienia systemu emerytalnego. Dla kogow ięc ta debata i ile miałaby potrwać ? Do momentu aż na jednego emeryta przypadnie jeeden pracujący ?
Póki co fakty są nast epujące: ekipa tuska maskując gigantyczne zadłużenie budżetu ukradła nam 5 % zarobków brutto ! Tak, ukradła - gdyż te pieniądze w razie mojej śmierci otrzymałaby moja żona (w połowie w gotówce, w połowie najej konto w OFE). Tymczasem kasa ta pójdzie................tego nawet nie wie chyba rostowski.
Trzeba więc , rodacy, brać sprawy w sowje ręce bo nawet najbardzie zagorzali zwolennicy PO już chyba przedstali wierzyć w jego emerytalne obietnice.
Niektórzy moi znajomi prowadząc działalność gospopdarczą "wyemigrowali" z naszego ZUS i zarejestrowali sie np. w niemiecmiej ubezpieczalni. Tam zamiast 850 zł miesięcznego haraczu płaca równowartość 250 zł.
antero / 89.73.202.* / 2011-01-22 01:02
http://www.obronemeryture.pl/
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-01-21 19:50
tych "pieniedzy" i tak nie bylo, byly na pniu zamieniane na obligacje, od ktorych trzeba placic odsetki.

dałeś się omamić oszustom, oraz arcybolesnej naiwności (ło)Buzka.
dgen / 2011-01-21 19:59 / Tysiącznik na forum
Bzdura.
W razie śmierci członka OFE, połowę środków zgromadzonych na jego rachunku otrzymuje w GOTÓWCE uprawniona osoba (np. żona) a druga połowa jest przekazywana na konto OFE tejże osoby w tym samym lub innym funduszu.
Tusk zmniejszając składkę do OFE okrada moja rodzinę z żywej gotówki.
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-01-21 20:21
żebyś otrzymał te środki, musisz najpierw wykupić obligacje, w które OFE inwestuje.

reforma buzka naklada na zus obowiazek przekazania 7% skladki do OFE, jednak sama skladka wplacana do ZUS nie powiekszyla sie o te 7%. skutkuje to tym, ze wplaty do OFE finansowane sa dotacji budzetu panstwa (twoje skladki nadal ida na biezace zobowiazania zus). dotacja ta finansowana jest ze sprzedazy obligacji, a te z kolei (po oplaceniu miliardowych prowizji) kupowane sa przez OFE.

podsumowujac: nic nie wplacasz do OFE (bo skladka nigdy nie zwiekszyla sie), nie ma tam zadnych "pieniedzy", jest to tylko taka maszynka do samo-zadluzania sie panstwa oraz do zgarniania miliardów przez "specjalistów".

a wydruki z rachunku możesz sobie powiesić tam, gdzie król chodzi piechotą.
Rtx / 77.253.91.* / 2011-01-21 22:15
Czepiasz się (jak wielu innych) że obligacje trzeba wykupić. Oczywiście trzeba.Tak samo jak inwestujesz w fundusze obligacji aby otrzymać gotówkę fundusz musi je komuś sprzedać.Podobnie zresztą jak z akcjami, złotem, nieruchomościami itd. Ktoś kiedyś napisał że
to wszystko jedno czy OFE czy ZUS bo i tak następne pokolenie musi nas utrzymać.Ale jest zdecydowana różnica czy mówisz do młodych: -musisz mnie utrzymywać bo ja kiedyś utrzymywałem twoich dziadków, czy otrzymujesz od nich pieniądze sprzedając im obligacje, akcje nieruchomości itd.-które oni kupują z myślą o swojej emeryturze.
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-01-21 22:43
nie czepiam się tylko staram się wyjaśnić, na czym polega oszustwo.

nikt nie bierze kredytu po to, by mieć co włożyć na lokatę, bo wiadomo, że kredyt jest wyżej oprocentowany i po tym "oszczędzaniu" pozostaną tylko długi.

tymczasem "młodzi i wykształceni" uwierzyli, że rynek finansowy potrafi wytworzyć coś z niczego. że można zlikwidować przemysł i żyć pod palmami tylko dzięki sieci kasyn.
zygfryd II / 77.253.115.* / 2011-01-21 18:51
Po co debata? Niech dadzą możliwość wyboru OFE lub ZUS jak na Słowacji i po zawodach. Ja na pewno chcę wyjść z ofe. To jest popie_pszona giełdowa ruletka + opłata za wzięcie pieniędzy i kidyś opłata za ich wypłatę. Niech biorę kasą, ale Z TEGO CO ZAROBIĄ !!!!
myślcie / 83.22.121.* / 2011-01-21 20:05
Wybór powinien być taki :
OFE lub ZUS lub " twoja sprawa co robisz z własnymi pieniędzmi " czyli ani tam , ani tu

To jakby zmuszać klienta , żeby robił zakupy w tym , i tylko tym konkretnym sklepie .
uihiuuhygbjh / 109.74.97.* / 2011-01-22 00:07
mafia bankowa nie pozwoli na to . chyba że dostanie coś w zamian. Kto potem zfinansje "kamopanię" wyborczą
dgen / 2011-01-21 20:00 / Tysiącznik na forum
wiele osób jest za takim pomysłem, ale jak sie dowiedzą, że taki projekt złożył w sejmie PIS to od razu zmienią zdanie.
kr1959 / 83.4.12.* / 2011-01-21 18:48
a co na to stworzyciel Buzek
buc_pucybut / 2011-01-21 19:59 / Tysiącznik na forum
buzek pies już się ustawił siedzi na najwyższej loży niszczycieli POlski !!!
qpaq / 87.96.39.* / 2011-01-21 18:47
Powinni rozwiązać zus i wszystko sprywatyzować, a emerytura to sprawa prywatna każdego człowieka i tyle. Każdy powinien odkładać 10% dochodu i już. Nie ważne ile zarabia i tak to nie wpłynie na jego stan egzystencji. Niby państwo takie biedne a dwadzieścia kilka baniek uzbierali na WOŚP. Głupota ludzka nie zna granic. ja jako przedsiębiorca płacę mnóstwo pieniędzy na zus a i tak prywatne mam ubezpieczenie zdrowotne które jest o niebo lepsze i TAŃSZE!! Niech się ludzie do pracy wezmą a nie pie... o emeryturach, to jest zasrany obowiązek samemu sobie odłożyć na emeryturę, albo tak robić żeby żyć z majątku jaki się zdobyło przez całe życie. Nic do tego państwu.
pewnik / 84.10.158.* / 2011-01-21 18:38
DO TEJ PORY pieniądze W OFE BYŁY W RĘKACH ZAGRANICZNYCH A TERAZ POLSKICH zus?, płaciliście za zarządzanie 9% i co tak chwalicie?Bedą dziedziczone jest OKI.Dawno było tak zrobić nie było komu BRAWO TUSK-ja na niego nie głosowałem.
xxas / 194.63.135.* / 2011-01-21 18:34
Co za szczęście mieć takiego prezydenta!!!!!!
buc_pucybut / 2011-01-21 18:32 / Tysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=S4Wbkx7FjdU&NR=1 POlecam
niewierzący ateusz / 83.9.177.* / 2011-01-21 18:32
faktyczny wynik sondażu jest nieistotnym szczegółem, liczy się tytuł w tygodniku czytanym przez zwolenników PO, tusk został już przeznaczony do odstrzału , zrobił swoje, może odejśc
PALETKA / 178.73.63.* / 2011-01-21 18:28
OD KIEDY TROSZCZY SIĘ O NARÓD.JAK ZWYKLE FAŁSZ.

Najnowsze wpisy