Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezydent rozczarowany Gowinem? Liczył na więcej

Prezydent rozczarowany Gowinem? Liczył na więcej

Wyświetlaj:
niedoinformowany / 91.102.104.* / 2012-10-11 05:32
A ja się pytam i nie nie chodzi mi o sprawiedliwość, nawet nie chodzi mi o "tanie państwo" - pytam z czystej, ludzkiej ciekawości, na podstawie oficjalnych dokumentów opublikowanych w
internecie :

"Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ)
Bezgotówkowy zakup paliwa do samochodów służbowych dla potrzeb II Oddziału ZUS w .... (...)

Przedmiot zamówienia, określony Opisem Przedmiotu Zamówienia (...) należy zrealizować sukcesywnie od dnia 01.06.2012r. do dnia 31.05.2013r. (...)

2. Zamawiający prognozuje zakup następujących ilości paliw w ciągu roku:

- etylina bezołowiowa E-95 – 8 400 litrów,
- olej napędowy – 19 620 litrów." - koniec cytatu.


Wartość szacunkowa zamówienia to : razem 28 020 litrów paliwa x 5 zł/litr = 140 000,00zł.

Sto czterdzieści tysięcy złotych rocznie na paliwo tylko dla jednego oddziału ZUS w mieście wojewódzkim!

Więc się pytam : gdzie jeżdżą pracownicy tego oddziału ZUS służbowymi samochodami na tych 28 tysiącach paliwa rocznie ?

Bo mi wychodzi, przyjmując , że w baku samochodu mieści się 50 litrów paliwa , to 28 tysięcy litrów wystarczy na 560 tankowań.
bardzo mądry jasiek / 83.26.124.* / 2012-10-11 00:10
Nałęcz i Komorowski to jak dwa lustra odbiające intelektualną nędze - bolkowata demokracja pogrąża coraz bardziej ten lud, jakże wspaniały w obliczu ziemskich zawieruch
JK. / 83.12.166.* / 2012-10-10 23:59
Jestem rozczarowany Komorowskim jego frazeologią i mieleniem jęzorem na okrągło.Nie jest twardym facetem a jedynie maluchem trzymający się maminej spódniczki.Prezydencie,Gowin przynajmniej w jednej sprawie podjął męską decyzje i nie wystraszył się mumii z PSL-u.
Prawda boli najbardziej / 178.42.202.* / 2012-10-10 22:36
poucza innych jak mają formułować zdania, słowa, myśli... Szok. Co ten Bredzisław wygaduje? Siedzi pod żyrandolem i udaje erudytę, mędrca, bawi się w filozofa. Wszyscy już przejrzeli jego sztuczki. Kombinuje tylko jak ukraść innym zwycięstwo, rocznicę, jak popsuć uroczystość. Natomiast kiedy trzeba było zająć stanowisko po 10 kwietnia 2010 r. to on udawał że go nie ma. Schował się gdzieś pod stołem za obrusem i co najwyżej drwił z ludzkiej żałoby. Wstyd i hańba.

Najnowsze wpisy