Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezydent spotka się z szefami partii w sprawie emerytur

Prezydent spotka się z szefami partii w sprawie emerytur

Wyświetlaj:
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-07 17:47
Podoba mi się pomysł, tych, którzy chcą referendum w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego, bo uważam, że obecnie w Polsce są 3 kategorie obywateli. Pierwsza to pieszczochy władzy, partyjni przyjaciele królika, którzy mają przywileje emerytalne i podatkowe, nie muszą płacić składek zdrowotnych i powołują się na prawa nabyte, więc rząd nie zmniejsza im tych kosztownych przywilejów. W dodatku uprzywilejowani, opłacani z podatków otrzymują 13 wypłat rocznie. Druga kategoria wprawdzie płaci jakieś tam składki, ale symboliczne i za darmo jest leczona. Natomiast najgorzej ma trzecia kategoria, czyli Ci Pracownicy, którzy nie mają żadnych przywilejów a prawo przejścia na emeryturę dopiero po dożyciu 65 lat. Tym Polakom nie uważa się tego zapisu ustawowego o wieku emerytalnym 65 lat za prawo nabyte i chce się bez pytania, bez negocjacji przedłużyć wiek emerytalny. Tymczasem, jeżeli koniecznie trzeba przedłużać wiek emerytalny to w pierwszej kolejności powinno się go przedłużyć, tym, którzy teraz mają najkrótszy okres pracy uprawniający do uzyskania emerytury. Dopiero, gdy wszyscy będą musieli pracować do 65 lat, to można na końcu zacząć podwyższać wiek emerytalny tym najdłużej pracującym. My niewolnicy sknoconego przywilejami systemu emerytalnego zaczynaliśmy pracę po szkołach zawodowych mając 16 lat i do 65 roku życia musimy przepracować 49 lat. W nagrodę ta nieuczciwa kłamliwa i tchórzliwa władza chce nam jeszcze przedłużyć wiek emerytalny o 2 lata, czyli chce nas zmusić do pracy przez 51 lat a równocześnie policjanci zachowają prawo przejścia na emeryturę po zaledwie 15 latach pracy lub może za 25 lat już po 25 latach, prokuratorzy mogą po 20 latach przejść w stan spoczynku za 14tys. złotych miesięcznie, bo ONI na takich warunkach byli zatrudniani. Propozycja podwyższania wieku emerytalnego najpierw tym, którzy i tak najdłużej pracują to jest złodziejskie chamstwo i bezczelna arogancja tchórzliwej nomenklatury partyjnej, która dorwała się do władzy i bezczelnie kłamie w kampaniach wyborczych, aby utrzymać się na stołkach sowicie opłacanych z publicznej kasy sam sobie ustalając wysokość wynagrodzenia i przyznając przywileje emerytalne. Wszak poseł, który nie załapał się na kolejna kadencję a skończył 60 lat a posłanka 55 lat mogą przejść na emeryturę, bo co za bardzo by bolał powrót na rynek pracy?
tuck donaldek / 83.10.250.* / 2012-02-12 15:17
Masz całkowitą słuszność.
Ja mam 40lat i w moim wieku znam 12 emerytów. Jestem 4 razy sprawniejszy fizycznie od tych ludzi (i przed przejściem w wiek emerytalny)O inteligencji nie wspomnę (im testu nie robiłem. allle...). Za lat parę dołączy następna grupa niedoszkolonych służb.
Natomiast jak podejdzie do minie pielęgniarka w wieku 67 lat z zaćmą i Bóg jeden wie z czym jeszcze to ja raczej nie dożyję wieku emerytalnego. Tak samo nie wyobrażam sobie hydraulika podłączającego mi gaz, który musi stanąć na drabinie. itd., itp.
DaM / 83.28.84.* / 2012-02-10 20:24
Masz rację kolego. Popieram to co napisałeś. PO idzie złą drogą. Przez kilka ostatnich lat gorąco ich popierałem, bo myślałem, że oni wreszcie zrobią porządek w tym kraju, ale wyszło ... jak zawsze. Następne rozczarowanie. Komu wierzyć ? Kto zrobi w tym kraju wreszcie porządek ?
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-07 17:27
„Płacenie składek do ZUS nie może być frajerstwem” Z tym jednym twierdzeniem pana Śniadka się zgadzam, bo nie może być w Polsce wywiązywanie się z obowiązków obywatelskich frajerstwem.
Czyli aby tak nie było trzeba zlikwidować wszelkie odstępstwa od ogólnych zasad obowiązkowego ubezpieczenia i wszelkie przywileje emerytalne. Kto nie jest zdolny do pracy powinien iść na rentę a nie na wcześniejszą emeryturę? Wysokość emerytury powinna zależeć wyłącznie od sumy wpłaconych do momentu przejścia na emeryturę składek. Wiek emerytalny jednakowy dla wszystkich zawodów i kobiet i mężczyzn np. 65 lat. A kto pracował w trudnych warunkach jak np. górnik ten dobrze zarabiał, więc ma dużo składek na koncie w ZUS zapisanych, więc jeżeli nie może np. w wieku 50lat już dalej pracować ciężko pod ziemią to oczywiście nikt go nie może zmuszać do takiej pracy, więc powinien, zostać dróżnikiem na kolei lub toromistrzem albo konserwatorem w szkole lub spółdzielni mieszkaniowej itp. Jest wiele lżejszych i gorzej płatnych prac, które może wykonywać były górnik i teraz je wykonuje, ale robi to nielegalnie na czarno zatrudniając się w małej prywatnej firmie i nie płacąc ZUS ani podatku pobiera emeryturę i zabiera miejsce pracy autentycznie bezrobotnemu. Jeżeli prawo nie będzie dawać takich możliwości oszukiwania to ZUS i fiskus nie będą oszukiwani a wtedy spadnie bezrobocie i zwiększą się dochody całego narodu i dochody państwa, więc i stan gospodarki się poprawi. A jeżeli związkowcy z OPZZ i Pan Śniadek w tych kwestiach mają już inne zdanie to jest to zdanie egoistyczne. Polacy nie mogą być przez prawo podzieleni na uprzywilejowanych hałaśliwych speców od strajkowania, którym się daje i wysokie płace i wczesne wysokie emerytury i na frajerów którzy muszą pracować do 70 lat za niskie wynagrodzenia i na te przywileje młodych emerytów płacić składki i podatki.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-07 17:23
Pawlak i PSL zgłosili projekt skracania wieku emerytalnego kobietom za urodzenie dzieci. PSL zawsze zgłasza różne nierealne propozycje tylko po to, aby odwrócić uwagę od dotowanego w 93% KRUS-u który dawno powinien być zlikwidowany, bo prowadzenie gospodarstwa rolnego to z ekonomicznego punktu widzenia nic innego jak prowadzenie działalności gospodarczej, więc system ubezpieczeń obowiązkowych powinien być dla wszystkich oparty o te same zasady i powszechny, aby mógł być tani Ale działacze PSL bronią swojego przywileju posiadania KRUS i niepłacenia składek na NFZ i darmowego leczenia, więc nie chcą dopuścić aby rozwinęła sie dyskusja na temat likwidacji KRUS i objęcia rolników ubezpieczeniem zdrowotnym, bo to jest ich żelazny elektorat. Raczej za urodzenie i wychowanie dziecka, które w dniu przejścia kobiety na emeryturę żyje i pracuje powinno się dać kobietom dodatek do emerytury.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-07 17:02
W Polsce obywatel sam sobie emerytury nie przyznaje tylko, co najwyżej składa o nią wniosek a to Politycy ustalili, komu ZUS może przyznać wcześniejszą emeryturę a komu nie. Politycy uchwalili odrębne bardzo kosztowne systemy emerytalne dla armii uprzywilejowanych. Więc narzekanie teraz, że to emeryci wykończą gospodarkę jest kłamstwem, bo wydatki na emerytury są nadmiernie wysokie ze względu na rekordową ilość młodych emerytów. Ilość młodych emerytów to przyczyna braku pieniędzy, ale to skutek złej polityki w stanowieniu prawa. Nieuczciwe decyzje polityków chcących za wszelką cenę załapać się na drugą kadencję to prawdziwa przyczyna problemu. To politycy siedzący w sejmie od 20 lat spowodowali, że mamy najwięcej najmłodszych emerytów w Europie. mamy dziś więcej 40 letnich emerytów niż pracujących 64 letnich mężczyzn mamy więcej 50 letnich emerytek niż pracujących 59 letnich kobiet. Kryzysu finansów publicznych i rosnących długów nie spowodowali Emeryci. Jeżeli władza daje szybciej emerytury jednym pracującym a później innym. To władza jest winna, że za dużo rozdała przywilejów i teraz pracujący 60-65 Latkowie bez przywilejów oraz młodzi pracownicy przed 45 rokiem życia nie są w stanie udźwignąć ciężaru utrzymywania rosnącej armii 35, i 45 -50 letnich uprzywilejowanych emerytów w dodatku pracujących nielegalnie w zmowie z nieuczciwymi pracodawcami bez płacenia składek i podatków. Sądzę, że po takim łopatologicznym wyjaśnieniu problemu wreszcie większość Polaków okradanych od 20 lat przez zawodowych posłów i senatorów zrozumie przyczynę swojej biedy.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-07 16:51
Jest skandalicznie dużą niesprawiedliwością podwyższanie wieku emerytalnego, tylko tym cichym i pracowitym Polakom, którzy dziś nie mogą przejść na emeryturę przed 65 rokiem życia choćby już przepracowali 47 lat a równocześnie zachowywanie dla innych polaków, których politycy się boją, bo są agresywni i jak przyjeżdżają do Warszawy to w efekcie jest 300 rannych policjantów i zniszczone gmachy rządowe. Tym, co rzucają petardami, palą opony i niszczą elewacje słoikami z farbą nadal pozostawi się prawo do wcześniejszych emerytur po 25 latach działalności w związkach. Nauczycielka polskiego w klasach 1-3 szkoły podstawowej może przejść na emeryturę w wieku 55 lat a na każdej wyższej uczelni pracują profesorowie w wieku 75-80 lat. Lista niesprawiedliwych wystrajkowanych przywilejów, ma, więc pozostać a nieuprzywilejowanym trzeba dołożyć lat pracy, aby miał, kto pracować na pieszczochów władzy. Fuj, jakie to podłe zachowanie się władzy politycznej! A może by tak w ramach oszczędności na wydatkach budżetowych zlikwidować od nowego roku 13-ste pensje w budżetówce, bo w prywatnych firmach od lat już nikt ich nie dostaje, bo państwo pazernie podnosi podatki i składki, aby zatrudniać, co kadencja 50 tys. urzędasów więcej.
Koluszka / 2012-02-07 15:42
Panie i Panowie, rozważcie możliwość zaproponowania Rządowi rozwiązań, które przyczynią się do poprawy efektywności naszej gospodarki, a tym samym wzrostu zasobności nas wszystkich. Pierwej Wam Panie i Panowie Związkowcy daję pod rozwagę i ocenę:
1. Docelowo wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn powinien wynosić 70 lat, z zastrzeżeniem, że dla kobiet urodzenie dziecka cofa zegar emerytalny o 2 lata. Więcej:
http://uno-bi.blog.pl/2011/12/28/8-praca-i-socjal/#comments
ADKA& / 46.169.193.* / 2012-02-07 12:05
Zmniejszyć liczbę posłów,zlikwidować senat,dać posłom trzykrotność minimalnego wynagrodzenia,najlepiej na śmieciową umowę. Za wszystko niech płacą.Wtedy zaczną myśleć co zrobić,żeby podnieść minimalne wynagrodzenie(więcej pieniędzy,więcej zakupów,więcej miejsc pracy).To na początek .Emerytura (zmiana) na szarym końcu
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-07 16:53
A może by w dobie Internetu zlikwidować połowę urzędów w powiacikach liczących od 21tys. do 50 tys. mieszkańców, w których jest jeden szpital albo nie ma wcale, jest jedna szkoła, ponadgimnazjalna i Starostwo jest największym pracodawcą w powiecie. W 1975 roku Gierek zlikwidował 200 powiatów, które funkcjonowały w 17 województwach. W 1998 roku Buzek w dobie komputerów utworzył 386 powiatów w 16 województwach, ale z podwójną administracją, bo zostały urzędy wojewodów i powstały urzędy marszałków. Powiaty stale się rozmnażają przez kolejne podziały i jest ich już prawie 400, podczas gdy ekonomiczny sens mają tylko powiaty o liczbie ludności powyżej 300 tys.
Przyłączyć trzeba powiaciki z 21 tys. mieszkańców i stolicą w miasteczku liczącym 5 tys. mieszkańców do sąsiednich i zostanie dużo kasy w budżecie na remonty dróg. Obecnie suma podatków z niejednego całego powiatu nie starcza na wypłaty dla jego urzędników i na wszystkie wydatki administracyjne. Taki powiat musi mieć dotację z budżetu państwa. Politycy Nie trwońcie naszych podatków i składek na coraz liczniejsze kasty uprzywilejowanych a nie będzie trzeba podwyższać wieku emerytalnego tym, którzy już i tak najdłużej muszą pracować a dostają dużo mniejsze emerytury niż smarkaci uprzywilejowani agenci czy zblazowani prokuratorzy.
mhgd / 79.185.132.* / 2012-02-06 14:59
Premier ignoruje wszystkich poza stroną niemiecką.Nawet sojusznika który chce rozwiązać problem demograficzny Polski podawany przez firmy doradcze (kapitał zachodni)jako przyczynę zła.Polacy beda biedakami wyciagajacymi za każdą cenę rekę po jałmużnę.
Pilsener / 2012-02-06 14:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlaczego ja mam pracować do 67 roku życia a pachołki reżimu mają przechodzić na emeryturę po 15, 20 i 25 latach pracy? To jest k... problem demograficzny! To nie jest problem demograficzny, tylko problem demokracji i dyskryminacji!

Mam pracować do 67 roku życia bo nie macie pieniędzy na emerytury dla swoich agentów Tomków i innych sługusów chorego systemu?

Jeśli tak to przygotujcie się na to, że ludzie wezmą sprawy w swoje ręce - jak w Norwegii czy w krajach arabskich.
Sławek40 / 193.193.181.* / 2012-02-06 14:20
Dodaj jeszcze nauczycieli, górników - to wprawdzie nie są sługusy systemu, ale "święte krowy", które każdy się boi (ze względu na spokój społeczny) ruszyć. Nie mam zamiaru pracować na (za) pasożytów do śmierci!
Piotr Waroń / 2012-02-06 14:41
Przynajmniej jedyny Bronisław Komorowski, który coś robi , a wytwodzi się z PO...kto by pomyślał.
Kikulamus / 91.215.32.* / 2012-02-06 14:09
Powinno być referendum nie tylko w sprawie wieku dla pracujących ale wszystkich wieków emerytalnych w ogóle.Osobne tabele dla budżetówki,służb mundurowych,polityków,biurokratów,nauczycieli i podatników. Kilka wersji wieku dla wszystkich grup ,co wyjdzie z głosowania musi być ustawowo podjęte.To była by demokracja. Wszystko inne to mydlenie oczu i zakłamanie.
Cała administracja państwa,budżetówka ,służby mundurowe,nauczyciele: pracujący w biurach od 55 lat pracy,pracujący fizycznie 45 lat pracy. Podatnicy twórcy PKB utrzymujący cały bałagan 15 lat pracy potem do wyboru. Tylko po to aby było sprawiedliwie,podobno żyjemy w demokratycznym kraju ???
Sławek40 / 193.193.181.* / 2012-02-06 14:03
Najpierw niech zlikwidują rozmaite przywileje emerytalne wszystkim "świętym krowom", a potem niech podnoszą wiek emerytalny. To jest kpina z większej części społeczństwa i jawna, rażąca niesprawiedliwość, że jedni mogą pracować do 35-40 roku życia, a reszta ma pracować coraz dłużej (w praktyce - do śmierci).
1999 / 87.64.15.* / 2012-02-06 13:41
Emerytury powinny byc waloryzowane wedlug 100% wskaznika wzrostu wynagrodzen. Tak jest w Niemczech.

W ciagu ostatnich 10 lat moja emerytura / innych osob tez/ ulegla obnizeniu o 30% w stosunku do sredniego wynagrodzenia.
1999 / 87.64.15.* / 2012-02-06 13:57
W Niemczech, jak emeryt otrzyma swiadczenie np. w wysokosci 45% sredniej krajowej placy, to po 10, 20 czy 30 latach jego emerytura wciaz wynosi 45% aktualnego sredniego wynagrodzenia.
Emeryt BOS MAN / 80.239.242.* / 2012-02-06 13:15
Czy w sprawie tzw."waloryzacji kwotowej" także i co na to Partia Oszustów Donalda Tuska.
wasyl1 / 79.184.200.* / 2012-02-06 12:32
Pytanie, nad którym pochylić się winien Trybunał Konstytucyjny: skoro tzw. służby mundurowe korzystają z tzw. praw nabyty, to czy znaczna rzesza już pracujących,przyszłych emerytów, nie winna również korzystać z praw nabytych, tym samym nowe przepisy odnoszące się do nowego wieku emerytalnego obejmować powinny ludzi, którzy rozpoczynają pracę?
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-07 17:08
Paradoks polskiego systemu emerytalnego polega na tym, że wielu starszych nieuprzywilejowanych i normalnie pracujących 50-65 latków płaci wysokie składki i podatki na uprzywilejowanych 40 i 45 letnich emerytów, którzy swoje uprzywilejowanie wywalczyli strajkami a nie zasłużyli na nie ani pracą w szczególnie ciężkich warunkach ani wykonywaniem szczególnie wyczerpującej zdrowie niebezpiecznej pracy.
tomcio_paluch / 2012-02-06 13:42 / Bywalec forum
Oczywista oczywistość. Pą Prezydą dopiero zauważył, że są problemy demograficzne? Co zrobiła UD, UW i PO by temu choć w małej cząstce zaradzić? Lansowaliście i lansujecie nadal teorię, że liczba dzieci w Polsce to zmartwienie rodziców?
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-02-06 13:58

Co zrobiła UD, UW i PO by temu choć w małej cząstce zaradzić?

a o PISie to kolega zapomniał z przypadku?
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-02-06 15:22
PIS - becikowe, PIS - ulga prorodzinna, PIS - pomysl Kaczynskiego aby w przypadku kobiety ktora wychowuje 4 i wiecej dzieci dawac emeryture - to tylko trzy przyklady ktore przychodza mi tak w ciagu pierwszej sekundy ...
PO - zabrac becikowe albo utrudnic jego otrzymywanie, PO- zabrac ulgi na dzieci, PO- promowac aborcje i stwarzac takie warunki, aby sie w Tuskolandii na mysl o wychowaniu dziecka ryk szyderstwa rozlegal ...

A poza tym - zPOmniales o jednym - teraz PO rzadi ! Od lat 5 ! I od nich zadac sie powinno rozwiazywania problemow
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-02-07 07:52
a jak głosował PIS w sprawie becikowego i ulgi prorodzinnej? Bo zdaje sie że za ulgą głosował 1 poseł a reszta była przeciw. Natomiast za becikowym głosowało dwóch sekciarzy.
A co do takiego pomysłu
pomysl Kaczynskiego aby w przypadku kobiety ktora wychowuje 4 i wiecej dzieci dawac emeryture

to zupełnie mnie on nie przekonuje, bardzo często rodziny wielodzietne są po prostu patologiczne więc duże jest ryzyko że nieodpowiedzialni rodzice chętnie by się tej czwórki dorobili tylko po to żeby mieć kaskę na wódeczkę.


A poza tym - zPOmniales o jednym - teraz PO rzadi ! Od lat 5 ! I od nich zadac sie powinno rozwiazywania problemow

nie, nie zapomniałem, odniosłem się do konkretnego cytatu w konkretnej kwesti, w konkretnym czasie
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-07 17:17
Mam 62 lata i 45 lata pracy i nie mam żadnych przywilejów, bo tylko 4 lata pracowałem na koksowni i wdychałem powietrze, w którym dopuszczalne stężenia np. benzoalfapiryny było stale przekroczone kilkanaście razy a chwilami przekroczone było kilka tysięcy razy. Potem przeniosłem się z tej pracy do pracy w normalnych warunkach i obecnie będę zgodnie z ustanowionymi ogólnymi zasadami przechodzenia na emeryturę pracował jeszcze 3 lata aż ukończę 65 lat, podczas gdy większość moich rówieśników z uprzywilejowanych branż jest już od kilkunastu lat emerytami rekordzista mój rowiesnik otrzymał pełna emeryture w wieku 39 lat. Ci smarkaci emeryci często moi byli uczniowie mimo, że otrzymują emerytury równe średniej płacy krajowej to dodatkowo pracują oficjalnie na 1/8 etatu i od tego płacą składki do ZUS i podatki a w rzeczywistości pracują na cały etat. bo taka zmowa z nieuczciwym pracodawcą jest dla obydwu stron korzystna. Nie domagam się dla mnie przywilejów emerytalnych, bo to jest złe dla 3 moich dzieci i 4 moich wnuków, ale domagam się zniesienia przywilejów i jednakowych dla wszystkich zasad emerytalnych oraz zakazu łaczenia pobierania emerytur przed ustawowym wiekiem emerytalnym i pracy. Albo emerytura wczesniejsza albo praca. To można wprowadzić od następnego miesiąca. Zwolnione zostałyby wten sposób miejsca pracy dla bezrobotnych absolwentów.

Najnowsze wpisy