Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Problem frankowiczów rząd powinien rozwiązać wspólnie z NBP i bankami. Szef KNF zabiera głos

Problem frankowiczów rząd powinien rozwiązać wspólnie z NBP i bankami. Szef KNF zabiera głos

Wyświetlaj:
AMBER - POlska / 46.112.107.* / 2016-03-24 18:26
Zwykły krętacz w garniturze, pomagier Gromkiewicz i banksterki.
zen zen / 176.107.110.* / 2016-03-24 18:26
nie mam zamiaru płacić kredytów za kogoś, widziały gały co brały to teraz płać. Drugie 500+????? nie dla wszystkich
bizz / 108.171.133.* / 2016-03-24 18:19
"Szef KNF uważa też, że nowe rozwiązanie powinno być adresowane tylko do tych kredytobiorców walutowych, którzy są w najtrudniejszej sytuacji, czyli np. ich kredyty cechuje wysoki wskaźnik LtV (stosunek wartości kredytu hipotecznego do wartości mieszkania) oraz DTI (wskaźnik kwoty zadłużenia w stosunku do dochodu)." - czyli wszystko jasne, a mianowicie problem - chciałoby się powiedzieć "jak zwykle" - jest postawiony na głowie. Ta wypowiedź oznacza, że chodzi po raz kolejny tylko i wyłącznie o ochronę interesów banków, czyli zdjęcie im z głowy problemu ryzyka kredytowego. Oczywiście miałoby się to odbyć kosztem "budżetu państwa", czyli wszystkich podatników. W tłumaczeniu na polski: "Najpierw wydoiliśmy setki tysięcy frajerów na grube miliardy dając im do podpisania umowy z nielegalnymi zapisami, a teraz przyszedł czas na strzyżenie w tym samym temacie kolejnych milionów - w tym ludzi, którzy nigdy nie wzięli żadnego kredytu". To jest dopiero "mistrzostwo świata"... w bezczelności. A przecież od samego początku tej afery "frakensztajnom" nie chodziło o ŻADNE dopłaty z budżetu państwa a tylko o wyegzekwowanie obowiązującego prawa w cywilizowanym (podobno) europejskim kraju - i tu się srodze zawiedli. Natomiast banksterzy w swej zachłanności właśnie próbują spowodować, że na całym tym przewale nie poniosą nawet normalnego ryzyka bankowego (które jest zawsze wkalkulowane w każdą działalność kredytową). I wiecie co? Na pewno im się to uda, bo nie uwierzę, żeby jakakolwiek władza w tym kraju kiedykolwiek zadarła z lobby bankowym. Dla mało kumatych wyjaśnię to inaczej, w formie przypowiastki: Wyobraź sobie, że sąsiad ukradł ci rower. Prosisz ojca, żeby poszedł do sąsiada i odzyskał rower. Ojciec wraca i mówi "roweru nie oddał, ale zabrał mi zegarek". I co dalej? Nic. Nic się nie stało, nie było sprawy... Dla jasności dodam, że nie mam kredytu we frankach (ani żadnego innego).
war / 78.11.150.* / 2016-03-24 18:18
Ile banki zarobiły na kredytach frankowych>polowe oddadzą i nikt nie poniesie sytrat.Banki uzyskają mniejszy zysk
szok212 / 46.215.0.* / 2016-03-24 18:17
Może pan Jakóbiak dla równowagi roześle też ankiety do frankowych kredytobiorców i wtedy będzie miał pełny obraz problemu???!!!... Co za cynik!!!
BABACIA / 89.230.35.* / 2016-03-24 18:15
a co prezydent zrobił mądrego???? NIC, on bawet Konstytucji nie zna, nauczyciele się z niego smieją na lekcjach historii. BAŁWAN,,
indeksowicz / 83.6.103.* / 2016-03-24 18:10
z prawa bankowego to wynika, ze kredytobiorca spłaca wykorzystany kredyt z odsetkami i prowizja, a nie z fikcyjnym spredem, który pozoruje wymianę walut,
Gość 2016 / 83.16.129.* / 2016-03-24 18:10
Ręce precz od budżetu i pieniędzy z podatków..
trudi / 91.90.160.* / 2016-03-24 20:04
A co to ma do rzeczy? W projekcie ustawy prezydenckiej rozwiązującej pseudokredyty w niby frankach nie ma nawet wzmianki o jakimś "finansowaniu" czy "dopłacaniu" z budżetu państwa / kieszeni podatników. Nie lepiej najpierw zapoznać się z materiałem aniżeli publicznie ośmieszać?
adi88 / 178.36.194.* / 2016-03-24 18:06
Zlikwidować konkordat i miliardy spadna jak manna z nieba.
ABC014 / 79.184.129.* / 2016-03-24 17:47
Wiedziały gały co brały. To bogaci ludzie brali.
małpa w czerwonym / 89.77.241.* / 2016-03-24 19:22
miałem do wyboru : franki i 200 - 300 zł mniej miesięcznie, albo złotówki i drożej. Faktycznie na to wychodzi żem cwaniak i kombinator, a na dodatek żaden bank nie chciał gadać ze mną, tylko pośrednik finansowy opłacany przez bank, załatwił mi korzystny kredyt w tych bankach gdzie mnie przeganiano. Taki to ja byłem bogacz dla banków
Leszek 76 / 5.60.52.* / 2016-03-24 17:35
Dlaczego KNF nie zainteresowało się manipulacjami stawką LIBOR? W USA banki zapłaciły 10 mld $ kary. W ten sposób banki sztucznie uatrakcyjniły kredyty frankowe. Frankowicze są po części ofiarami, a nie cwaniakami, którzy chcą naciągnąć innych.
wwwwrrr / 109.233.91.* / 2016-03-24 19:14
Niet... eto stawka referencyjna z londyńskiego rynku międzybankowego. Z polskiego na nasze: średnia cena, po której banki pożyczają sobie nawzajem pieniądze.
Elaaaa / 178.217.119.* / 2016-03-24 17:33
LtV to stosunek wysokości kredytu do wartości mieszkania, wystarczy przestać sztucznie przeliczać pln do CHF w oparciu o klauzule niezgodne z prawem i problemu nie ma. Tym bardziej, że to nie jest problem załamania się rynku nieruchomości, bo nie dotyczy kredytów złotowych, tylko bezkarność banków wobec prawa. Dopóki tacy ludzie są odpowiedzialni za stabilność finansową Polski, to ja temu krajowi nie wróżę nic dobrego.
trudi / 91.90.160.* / 2016-03-24 17:20

Problem frankowiczów rząd powinien rozwiązać wspólnie z NBP i bankami.

Tia... Pomysły KNF są coraz bardziej "groteskowe" (zapożyczone słowo od prof. Witolda Modzelewskiego, który jasno wypowiedział się na temat raportu KNF). A kto wpuścił na rynek toksyczne pseudokredyty, a niby miał chronić rynek? A kto stworzył umowy z klauzulami abuzywnymi i kradnie w biały dzień mimo prawomocnych polskich wyroków? Sprawiedliwość już nadchodzi!
krk749 / 89.69.99.* / 2016-03-24 17:14
Ja oczekuję tylko rozwiązania jakie jest w USA. Idę do banku, zostawiam klucze i jesteśmy kwita. Niczego nie chcę od Państwa, od podatników, ani od banku. Ja chcę zacząć żyć normalnie.
AntyB / 188.33.255.* / 2016-03-24 16:50
Gdy banki transferują swe zyski do zagranicznych spółek matek, aby je ratować, to jest dobrze, ale gdy trzeba zrobić przelew w drugą stronę to wielka panika. Fajny system, złodziej kradnie, łup wysyła do kumpla za granicą, a wszystkie organy które powinny złodzieja ścigać kombinują jak by go wybielić i nie daj Boże skazać. Chyba wszyscy mają interes w tym aby się nic nie zmieniło i społeczeństw dalej było bezkarnie okradane. ODWAGI PANIE PREZYDENCIE !!!

Najnowsze wpisy