Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Problem frankowiczów rząd powinien rozwiązać wspólnie z NBP i bankami. Szef KNF zabiera głos

Problem frankowiczów rząd powinien rozwiązać wspólnie z NBP i bankami. Szef KNF zabiera głos

Wyświetlaj:
gość740 / 176.221.104.* / 2016-03-25 10:07
Brałem kredyt w tym samym czasie w złotych bo tak zarabiam, płaciłem wyższe oprocentowanie z pełną świadomościom, dlaczego mam pomagać frankowiczom którzy na ówczesny czas śmiali się ze mnie, jeśli im się będzie pomagało to moja propozycja wygląda następująco: proszę przewalutowań ich kredyty do takiego poziomu by odpowiadały kredytom złotówkowym w czasie gdy był on brany i płacili wg, obowiązującej wówczas stopy procentowej lub jak im pomagać to może i mi należy zwrócić jakąś kwotę proporcjonalnie do spłaconego kredytu. ILU POLITYKÓW i CELEBRYTÓW MA KREDYT WE FRANKACH i czy przypadkiem oni nie naciskają
Zazdroszcze / 178.19.181.* / 2016-03-25 10:50
Miałeś w tamtym czasie zdolność kredytową w złotówkach??? To krezus jesteś.
Pan Klan / 150.254.216.* / 2016-03-25 10:12
Można wiedzieć gdzie dostał pan tą pracę jako "Troll Bankowy", też szukam dodatkowej pracy i chciał bym sobie trochę dorobić...
Może podać pan jakiś namiar lub telefon ?
A i jak by szło się jeszcze dowiedzieć ile można wyciągnąć dziennie z tej pracy. Będę zobowiązany.
Ten kraj to już spadł na psy / 150.254.216.* / 2016-03-25 10:06
Jaka kur.. upadłosć banków, jak można straszyć że złodziej upadnie bo będzie musiał oddać to co nakradł to jakiś absolutna bzdura.
Jeszcze lepiej, jak złodziej mówi że ponieważ będzie musiał oddać skradziony łup, inni będą musieli mu to wynagrodzić - to jakiś absurd, gdzie my ku... żyjemy.
Czy w tym kraju złodziej mają jakieś specjalne przywileje ?
555953 / 91.231.92.* / 2016-03-25 09:57
brali sami i kombinowali bo we frankach mieli zdolność i mniejsze raty niż my w złotówkach. oni brali 300 000 i płacili raty jak my w złotówkach za 150 000. jakoś to im nie przeszkadzało a teraz im pomóc a może tym co w złotówkach zmniejszyć procent dlaczego tego nikt nie rozważa. Każdy wiedział o ryzyku więc nie rozumiem w ogóle tego tematu.
Sławek_S / 83.16.80.* / 2016-03-25 09:55
Przeliczyć kredyt na złotówki wg kursu dnia w którym był brany kredyt. Ale też przeliczyć wszystkie opłaty i raty tak jakby brał kredyt złotówkowy. Jeśli będą chętni to niech w to wchodzą. Powodzenia.
Nie może być tak żeby "normalni kredytobiorcy" czytaj raczej "idioci którzy brali kredyt w złotówkach" ponosili koszty za tych którzy nawet dzisiaj płacą niższe raty mając kredyt we frankach.
bolo100 / 192.162.151.* / 2016-03-26 01:08
wypisz wymaluj to jest właśnie projekt prezydenta
karol19 / 79.190.178.* / 2016-03-25 09:41
A dlaczego ja mam (pośrednio) ponosić koszty czyjegoś cwaniactwa. Jak spłacał mało to się cieszył a jak teraz ma trochę więcej to "niech inni się dołożą"?
VictorP / 150.254.216.* / 2016-03-25 11:10
Miałeś w tamtym czasie zdolność kredytową w złotówkach??? Toś Pan bogaty musiał być...
ue / 37.248.254.* / 2016-03-25 19:46
ja w 2006 mialem zdolnosc w zlotowkach a we frankach 20% mniejsza.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Waldek88 / 150.254.216.* / 2016-03-25 09:40
Szkoda że piep... KNF nie było takie mądre i wylewne jak trzeba było ostrzec ludzi przed tymi kredytami, wtedy hu... trzymały gębę na kłódkę a teraz nagle wielce zabierają głos. Świadczy to tylko o ich umowie z bankami i niczym więcej. Pewnie co niektórzy dostali już pod stołem "premie" za taką a nie inną ocenę sytuacji...
kiks / 82.177.177.* / 2016-03-25 09:38
Banki umoczone we franki same przyznały, że nie doceniły ryzyka. Im chodziło o wykorzystanie spreadu, dlatego tak bardzo promowały kredyty w walucie. Ja jednak myślę, że najlepszym rozwiązaniem sprawy byłoby uznanie tych kredytów na hipoteczne - ze wszystkimi tego następstwami - i zostawienie decyzji kredytobiorcom. Jeżeli ktoś nadal chce spłacać, niech spłaca. Jeżeli nie chce, niech odda lokal do banku. Obecna patowa sytuacja wynika w dużej mierze z tego, że banki dawały kredyty mieszkaniowe, spełniające wszelkie wymogi hipotecznych, ale traktowały je jako zwykłe konsumpcyjne. Wystarczy nadać im właściwą formę, rynek sam rozwiąże kłopot. Koszta będą wtedy po obu stronach, ale nikt nie powie, że poniósł nadmierne.
I jeszcze jedno - niech pan ekspert nie emanuje tak tym upadaniem banków, bo myślenie w stylu "too big to fall" jest złą drogą. Bank ma właściciela, ma zabezpieczenia, ma aktywa do przejęcia, wreszcie mamy BFG, na który banki mają obowiązek się składać. Poza tym, przykład USA, gdzie rząd wykonał bailout i dołożył kasę bankom pokazuje, że gdy muszą, to bardzo szybko wychodzą z kłopotów, że jest to dochodowy biznes. Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby nasz rząd "wydrukował" trochę złotówek na konto banków, a potem odebrał je z nawiązką.
ona12345 / 109.197.191.* / 2016-03-25 09:16
Co za bzdury! W żadnym cywilizowanym kraju obywatele nie ponoszą odpowiedzialności finansowej powyżej wartości nieruchomości. To jest ryzyko banku! Ten co bierze kredyt ryzykuje, ale ten co daje też. Ryzyko jak przy każdej innej inwestycji. Nie ma tu znaczenia czy kredyt w walucie rodzimej czy obcej.
Kredyty w CHF były głupotą, ale też ze strony banków. Jak można udzielać kredytu walutowego na 110% wartości nieruchomości? Za głupotę trzeba płacić, płacą frankowicze, niech płacą i banki
gary fisher / 193.28.0.* / 2016-03-25 09:13
Jeżeli mamy pomagać to wszystkim. Jak są niedozwolone klauzury, zlikwidować z wszystkimi konsekwencjami. A wszystkim tym co się ze mnie śmiali, że bierzemy w złotówkach, życzę trochę pokory bo nie tylko banki w tej sytuacji są chciwe. A gdy bank Ci mówił, że 100-110% wartości dostaniesz tylko w frankach, TO OZNACZAŁO, ŻE NIE STAĆ CIĘ NA KREDYT i nie dziw się, że bank jest zadowolony z kolejnego łosia, który przez 30-35 będzie jego niewolnikiem.
antyJAKUB / 83.21.230.* / 2016-03-25 09:12
Panie Jakubiak ,oprócz LTE i innych idiotyzmów ,które jak zwykle rodzą się w pańskim łbie.prosimy o zmierzenie ,,wacka" w spodniach i dodać ,że wszyscy kredytobiorcy ,którzy mają większego od pańskiego np. 10 cm, nie mogą przewalutować kredytów......Gwarantuję ,że to zadziała i 99 % kredytobiorców zostanie wyeliminowane ze względu na ,,gabaryty".....Starość kieruje się swoimi sprawami ....
Krystyna993 / 79.237.178.* / 2016-03-25 09:11
ile miesięcznie spłaca kredytu pożyczkobiorca od 100tys zł w złotówkach a ile od takiej samej kwoty frankowicz okaże się ze frankowicze płacą i tak mniej. Problem jest w czymś innym ci frankowicze lada moment stracą pracę albo już stracili i potrzebują jeleni którzy im to spłacą. Gdzieś mam frankowiczów wzięli kredyt to niech spłacają. Jak ja straciłam pracę to nikt mnie nie pytał czy mam z czego spłacać kredyt musiałam go spłacić i tyle.
asfqwqwq / 79.191.184.* / 2016-03-25 09:42
sęk w tym, że frankowicz pożyczając 100 tys. pln. ma oprocentowanie naliczane od 200 tys. plus pseudoubezpieczenia, spready itd. wychodzi dużo drożej niż mają złotówkowicze.

zresztą to i tak nie ma znaczenia, bo to jest oszustwo i tak czy inaczej winnych tego oszustwa trzeba rozliczyć. najlepiej na latarni.
garniec13 / 37.152.18.* / 2016-03-25 09:10
Jeden d.....ek w ameryce wywołał kryzys bankowy na całym świecie i ludzie na całym świecie za to mają zapłacić.? więc to banki są winne i powinny ponieść konsekwencje a jest odwrotnie. Wracając do kredytów frankowych-
Przykład nieuczciwości banku- chciałem kredyt w złotówkach np. 1 zł i okazało się że nie mam zdolności kredytowej. Zaproponowano mi kredyt we frankach frank kosztował 2.19 pln . i okazało się że tu mam zdolność, ciekawe prawda?
józia / 79.187.206.* / 2016-03-25 09:03
moi drodzy przeciwnicy pomocy frankowiczom frankowicze nie uchylają się od spłaty swoich kredytów chcą je spłacać wg pierwotnego planu spłaty, zdolność kredytową liczono wg poprzedniego statusu materialnego a pensje przez te lata nie uległy zmianie. Wygląda na to że my frankowicze utrzymujemy banki widać jaka jest skala problemu. Dla złotówkowiczów -nigdy nie wiadomo czy wasze oprocentowanie kiedyś nie skoczy do 50% i co wtedy powiecie też będziecie cicho siedzieć. A co by było gdyby kurs franka spadł do 2zł banki by chyba runęły chodzi o to że prezes już by nie zarabiał 6500 zł na godzinę
maliza / 176.2.92.* / 2016-03-25 09:52
Po co to piany?Przewalutowanie kredytow frankowych nalezy sie wszystkim kredytobiorcom,bo zostali oszukkani przez banki o placa lichwiarskie raty o okolo 80% wiecej niz przedstawiane wyliczenia przy podpisywaniu umowy. To czyste zdzierstwo, na ktore w przeszlosci stac bylo tylko zydow
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Krystyna922 / 79.237.178.* / 2016-03-25 09:13
a jak czerpali korzyści z nizszych rat wczesniej to było ok ? spadaj na drzewo banany prostować
myk / 150.254.216.* / 2016-03-25 11:13
Oj dziękujemy Pani Krystynie za opinie, ile za troling Pani dostaje?
CHF / 195.245.217.* / 2016-03-25 09:34
życzę Ci żeby los zgotował Ci podobną sytuację jak frankowiczom!!
OBSERWATOR 52 / 83.21.230.* / 2016-03-25 08:59
Jakubiak = człowiek ,który powinien nadzorować banki ,żeby nie dochodziło do takich sytuacji jaką mamy teraz z kredytami, przespał w wygodnym fotelu lata 2005-2008 ,gdzie nic nie robił a tylko p******** w stołek ...Smród tamtych lat ,,wąchamy" wszyscy bo jest głośno o kredytach we frankach ! Jego wyliczenia ,,strat" banków w roku 2014 r wyniosły 24 mld złotych i zapewniał ,że polski system bankowy jest bezpieczny ( sic) . W 2015 r ,,wydumał" ,bo się obudził z letargu, że należy szybko przewalutować kredyty ,bo zagrażają już polskiemu systemowi bankowemu za co został zrugany przez bandę Pietraszkiewicza i nagle jemu się odmieniło....ZMIENIŁ ZDANIE Z DNIA NA DZIEŃ ! Teraz drze ryja pod dyktando skur....z ZBwP i straszy niczym potwór z LOCH NESS ,że polski system bankowy ,pomimo spłat ze strony kredytobiorców przez 10 lat kredytów zrujnuje polski budżet a nawet ,że 5 banków pójdzie w p***.....u ! NIC SIĘ NIE MÓWI ,ŻE TRWA DRAMAT 700000 KREDYTOBIORCÓW I ICH RODZIN TJ. RAZEM OKOŁO 3-4 MLN POLAKÓW ! ONI MOGĄ PAŚĆ BANKI NIE !!!!!! Panie Prezydencie ,Jakubiak i Pietraszkiewicz próbują panu powiedzieć ,że jest pan za ,,mały" na tą bandę banksterów i chcą pana ustawić w kącie ! CZAS NA POWAŻNE DECYZJE NA LINII PAN I PROKURATOR GENERALNY ,CZAS NA ROZLICZENIE BANKSTERÓW ,BO TO ZAGRAŻA BEZPIECZEŃSTWU POLSKI !!!!!!
kid958 / 83.20.125.* / 2016-03-25 08:59
a dlaczego nie brali w złotówkach jak ja mam w złotówkach i nie płaczę a oni sami to wybrali franki no to ma cały naród im się składać śmiechu warte niech duda z swojej kasy da jak obiecał

Najnowsze wpisy