Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Problem frankowiczów rząd powinien rozwiązać wspólnie z NBP i bankami. Szef KNF zabiera głos

Problem frankowiczów rząd powinien rozwiązać wspólnie z NBP i bankami. Szef KNF zabiera głos

Wyświetlaj:
Matrix1179 / 77.114.180.* / 2016-03-24 22:35
Część banków nie poniesie żadnych strat bo udzielając kredytów w pln opierała się na depozytach swoich banków matek zebranych we franku na Zachodzie. W ankietach pokazali stratę a w rzeczywistości caly czas będą na plusie a KNF nie potrafi tego sprawdzi . Im głębiej w las tym wiecej drzew.
belkastrop / 91.193.160.* / 2016-03-24 22:16
hej lemingi, nie róbcie paniki! Nie świrujcie!! Za chwilę przyjdzie belka i zrobi franka po 20 groszy!! Musi tylko dopić koniak w knajpie
"sowa i przyjaciele". Taka to ona jest ta belka!Banki będą wam płacić raty, a nie wy im!
Normatyw / 88.151.140.* / 2016-03-24 22:10
Wszyscy rozczulają się nad "frankowiczami", choć to była ich dobrowolna decyzja, o podpisaniu kredytu we frankach. Gdy płacili mniej, to siedzieli cicho, śmiejąc się z GŁUPKÓW którzy wzięli kredyt w złotówkach. Teraz lamenty do Boga i co nie tylko...Ale nie o tym chciałem napisać. Co z nami, tysiącami osób mieszkających w mieszkaniach spółdzielczych spłacających tzw. kredyt normatywny, czyli kredyt rządowy spłacany do NBP BP, kredyt, już dawno spłacony, gdyż sam od kilku lat spłacam już tylko jakieś odsetki od odsetek!!! To dopiero złodziejstwo w białych rękawiczkach, a niestety ja wyboru nie miałem....chciałem mieszkać, musiałem na taki kredyt się zgodziać!!!
krystyna915 / 83.5.172.* / 2016-03-24 22:03
Co mnie to obchodzi jak sie bierze kredyt to trzeba go splacac...Swoje kredyty dawno spalcilam
a frankowicze powinni tak samo...to nie sa biedni ludzie jak widac...nie zamierzam do nikogo doplacac...jako emeryt dostalamm 4 zl..od POj...cow...
teacher RR / 93.45.214.* / 2016-03-24 22:39
tylko że tych niby kredytów nie da się spłacić .... nawet Twoje dzieci nie rządzą rady. rozumiesz?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kost735 / 79.185.247.* / 2016-03-24 22:03
Sprostowanie!!!! Nikt nie będzie spłacał długów za Frankowiczów ,,,,nie ma takiej obawy. Straszenie przez baki kryzysem to demagogia , Banki mówią o stratach ,,,a w rzeczywistości rząd chce żeby banki przykładowo zamiast zarobić na delikwencie 1000 złotych zeby zarobili 500. Żydowscy bankierzy po prostu brak w przyszłości zakładanych zysków kwalifikują jako straty . To z ich strony totalne k********
Zygfryd_O / 159.205.183.* / 2016-03-24 22:03
Nie ma problemu kredytów w CHF.
Problem został wywołany wyborami i chęcią wykorzystania tej sytuacji przez zadłużonych.
Bo temat kredytów w CHF jest sztucznie rozdmuchany i z ręką na sercu każdy ekonomista to przyzna.
Gdy się czyta komentarze samych zainteresowanych, to w chwili szczerości przyznają że główny problem to nie rata z którą sobie jakoś radzą, ale wartość nominalna tego kredytu.
Tylko że logicznie rozumując skoro rata nie jest problemem, to po okresie na jaki wzięty jest kredyt temat zniknie.
Jeśli teraz zrobimy wyłom i powiemy że darujemy im część kredytu tylko dlatego że mają dyskomfort psychologiczny bo kredyt który wzięli na 30 lat przez kilka lat malał, teraz od 3 lat rośnie, to oprócz kosztów jaki poniesiemy wszyscy w konkretnych pieniądzach spowodujemy znacznie większe straty w gospodarce.
Bo teraz każdy będzie chciał podważyć każdą umowę która nie okazała się tak korzystna jak na początku sądził.
Można by się zgodzić na takie koszty gdyby z tymi kredytami był jakiś duży kłopot.
Ale na razie większy problem mamy z kredytami konsumenckimi i chwilówkami.
Co nie zmienia faktu że banki muszą się przygotować na "czarny scenariusz".
Argument że skoro banki mają 15mld zysku to powinny je rozdać "frankowiczom"jest absurdalny.
Bo dlaczego akurat im, a nie bezrobotnym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym czy na opiekę nad ludźmi starymi-jeśli już idziemy w taką demagogię.
ppt / 93.45.214.* / 2016-03-24 22:40
co za bzdury.... żal
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
id301 / 46.169.62.* / 2016-03-24 21:57
"biedne te banki, normalnie tylko siąść i płakać nad ich losem, lepiej niech zbankrutują zwykli ludzie i zostaną bez dachu nad głową i środków do życia, niż by miały banki ponieść jakieś straty, przecież banki są ważniejsze od ludzi" ;/
Qq168 / 188.146.1.* / 2016-03-24 23:59
To teraz sytuacja hipotetyczna: daję dom pod zastaw w grze w ruletkę - przegrywam, tracę dom. Kto jest temu winien? Właściciel ruletki? Po pierwsze - ludzie sami się wyd*** biorąc kredyty w obcej walucie. Po 2 - pojedzie po nich obecny rząd, który najpierw obiecał gruszki na wierzbie(dzięki czemu zdobył spore poparcie), a teraz się na nich wypnie. Oczywiście winne będzie pewnie PO-jeszcze nie wiem dlaczego, ale są specjaliści, ktorzy coś wymyślą...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nikkor / 77.255.238.* / 2016-03-24 22:09
weź co sprzedaj mi swój samochód na kredyt a ja po 3 miesiącach powiem ze nie stać mnie na spłacanie ale samochód zatrzymam
Zosia767 / 167.114.170.* / 2016-03-24 21:53
Frankowicze sami są sobie winni. Moich nikt inny nie spłaca jakoś. Ja za nich nie będę spłacać ich kredytów! Chcą się urządzić kosztem innych.
on56 / 77.252.153.* / 2016-03-24 22:13
Oczywiście! Jak biorę kredyt w walucie, to jestem świadom ryzyka i każdy, kto brał, doskonale o tym wiedział i z pewnością liczył się z tym, że teraz jest korzystnie, ale nie wiadomo, co będzie za rok dwa lub trzy lata... No i nie udało się! Do kogo więc te pretensje?! Nikt nikogo nie zmuszał do brania kredytu w walucie, więc radźcie sobie sami! Sęk tylko w tym, że w większości to elita mogła sobie pozwolić na taki kredyt i teraz kombinują, jak tu dociążyć całe społeczeństwo by złagodzić skutki swoich błędnych decyzji. "A paszoł won!"
Małykolec / 89.78.196.* / 2016-03-24 21:51
Do kooogoo? Belka dawno powinien być wywalony! Dzięki niemu kradną resztki Polaków oszczędności. Nie dość, że się po groszy odkłada by kupić lodówkę, czy pralkę to jeszcze hu... z tego kradną!
Wernyhora 2016 / 93.45.210.* / 2016-03-24 21:47
Pan Jakubiak ośmiesza się najbardziej, bo przecież to ON proponował jakis czas temu, żeby przewalutować kredyty po kursie z dnia zaciągnięcia i nie dochodzić kto był winien temu przekrętowi. Co się stało, że zmienił zdanie? Zapłacili mu? Czy jednak boi się, że pójdzie siedzieć razem z banksterami - jak bankowi przestępcy na Islandi?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
doświadczony / 85.222.62.* / 2016-03-24 21:47
Czego mówicie tylko o frankowiczach. Przeciesz to dorośli ludzie i wiedzieli na co idą i jakie podejmują ryzyko.A co z tymi Polakami co wzięli pożyczki w złotówkach i popadli w pętlę zadłużenia.? Każdy kto bierze pożyczkę wie że musi ją spłacić.
fdrd / 85.28.142.* / 2016-03-24 21:44
Ja tez chciałbym Wziąchów kredyt kupić sobie mieszkanie pojechać na wakacje a potem koszty tego kredytu kazać spłacać innym... bo ja byłem głupi i woziłem kredyt...
joteswar / 89.64.4.* / 2016-03-24 21:40
Po pierwsze,z wypowiedzi rządowych wynika,że kredyty w obcych walutach udzielane przez banki,były udzielane niezbyt w zgodzie z prawem obowiązującym w Polsce.Po drugie udzielane kredyty to rodzaj inwestycji.Jeśli bank żle ocenił zaangażowanie w tą inwestycję(z której liczył na spory zarobek),to jak każdy inwestujący głupek,straty powinien wpisać w swój rachunek.Po trzecie -jak podał 2 dni temu ONET-najniższy dochód dowolnego dyrektora banku w Polsce,to 3280 zł dziennie.Więc bank ma gdzie zaoszczędzić ewentualne straty,tym bardziej że dochody banków w Polsce,są najwyższe w Europie w wyniku przeróżnych opłat,marży itp dzięki spolegliwości naszych dotychczasowych władz-obecnie tak zachłystujących się krytyką.
hhhh115 / 83.22.251.* / 2016-03-24 21:39
Pytam się ile banki do tej pory zarobiły na tym kancie? niech banki to podadzą do wiadomości. Czego to ukrywają. Sprawa jest prosta. Oszukali, zarobili niech płacą.
ziomalek07 / 188.146.133.* / 2016-03-24 21:38
DUDA powinien przeprosić POLAKÓW o wprowadzenie w błąd tj. za nierealną obietnicę przewalutowania kredytów we frankach!
:-) / 164.127.29.* / 2016-03-24 21:40
przeprosić to powinien Petru, że zachwalał kredyty we frankach, a potem sobie swój przewalutował i jeszcze nadal zachwalał kredyty we frankach

Najnowsze wpisy