problem

andrzejuu / 83.28.166.* / 2007-07-28 17:31
witam
Może trochę o moim portfelu. Obecnie mam około 25% swoich oszczędności w miskach(pzu miss, dws top 50) i okolo 30% w fundach zagranicznych(arka europy wsch, bph i unikorona), jakies 30 % planuje wpłacic do funduszy akcyjnych(legg, unikorona). Ale nie wiem co zrobic z pozostałymi 15%. Myslałem zeby sie uniezaleznic troche od giełdy i jakies nieruchomosci moze, albo surowce. Moze ktos ma jakies takie fundusze i moze je polecić.
Z góry dzięki za wpisy
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
TaS / 2007-07-28 21:21 / Tysiącznik na forum
nie wiem jaka to kwota ale polecam Ci Investors Gold Fiz - surowiec to surowiec. Jest jeszcze w Bphu cos z surowcsami, ale chyba od 300 tysiecy.

ja czesc kaski wkladam w kolekcjonerskie monety - brzmi komicznie, ale to tez lokata :)
afka / 2007-07-28 18:20 / portfel
Jest fundusz skarbiec nieruchomości i ING budownictwa i nieruchomości, ale jak na razie idzie im bardzo źle, więc może zwiększ o te 15% dotychczasowy portfel, ewentualnie kup kolejnego miśka DWS TOP 25, od wtorku podobno można nabywać.
zaq81 / 2007-07-29 07:40 / portfel
Afka czy była byś tak miła i opisała byś nam swój portfel????
afka / 2007-07-29 10:29 / portfel
zag81 pewnie że mogę opisać:
30%Pzu Miss ----mój faworyt :)
20%Bph Dynamicznych spółek,
15%Ing akcji
10%Legg masson,
8%Idea akcji,
8%Ing Miss,
5%skarbiec miss
2%unikorona akcji,
2%skarbiec akcji,

Ing akcji chce zamienić na coś zagranicznego, ale to dopiero jak wróce do wartości jednostki przed korektą. Napewno to będzie Bph akcji europy wschodzącej i Uniakcje Nowa Europa, myśle też nad Arką Europy ŚW (do konca sierpnia bez prowizji), zamierzam też zwiększyć Unikorone akcji a zmniejszyć BPH DS

Od wtorku zaczne dokupywać DWS Top 25 i DWS Top 50 Miss.

Wiem że portfel jest bardzo agresywny i nie którzy dostali by palpitacji serca, ale ja lubie ryzyko:) i proszę sobie darować komentarze na temat chciwości i nierozsądku.
cortez / 2007-07-31 17:50 / Bywalec forum
podziwiam zatem spokój i opanowanie:)Powinnaś mieć nicka zamiast afki - Ryzykantka:)
Już teraz się nie dziwię, że portfele, które polecasz opierają się wyłącznie na akycjnych. A tak z ciekawości długo już inwestujesz i ile jeszcze zamierzasz?
afka / 2007-07-31 17:58 / portfel
Inwestuje prawie dwa lata, ale "ryzykantką" jestem od grudnia 2006, wcześniej miałam same zrównoważone fundusze.

Pieniądze mi nie są na razie na nic potrzebne, mieszkanie i samochod mam, wiec kasa może się pomnażać latami.
cortez / 2007-07-31 18:27 / Bywalec forum
W sumie ja też zaczynałem od zrównoważonych... Błędy młodości:) Teraz jestem przeciwnikiem zrównoważonych;) Ale na takie ryzykanctwo mnie niestety nie stać.
nowicjusz1982 / 2007-07-31 18:01 / Dzieciak *€* forum
hehe afka modrze robi :)
TaS / 2007-07-30 23:53 / Tysiącznik na forum
daruje sobie komantarz na temat chciwosci i nierozsadku, a dam taki:

odwazna jestes :)

a odwaga to przeciwienstwo strachu, a strach to naturalna ochrona przed głupotą ;)

wybacz - musiałem 3 grosze dorzucic :) jak zwykle uszczypliwe :)
nowicjusz1982 / 2007-07-29 11:44 / Dzieciak *€* forum
a ja taki gupi baran 100% na dws top 50 miss
zaq81 / 2007-07-29 10:54 / portfel
Pytam bo chciałem wiedzieć czy to co radzisz ludziom sama masz w portfelu :)
Co do ryzyka to sprawa jest indiwidualna dla każdego.... ja też wole lokate do stabilnych.....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy