Problem z AEGON

slawek1806 / 79.187.68.* / 2012-08-01 18:41
Witam

Kilka lat temu zainwestowałem swoje pieniądze w produkt finansowy pin aegon lokata. Niedawno chciałem zrezygnować z niego, wysłałem zlecenie wypłaty jak należy, zgodnie z formularzem jaki mają na stronie internetowej. Niestety okazało się, że 16 lipca jeden z funduszy Idea Premium zawiesił wypłacanie jednostek uczestnictwa i moje pieniądze wbrew mojej woli utknęły. Teraz KNF przedłużyła Idei zawieszenie. Aegon może wypłacić mi tylko z dwóch funduszy. Mam pytanie, czy mam prawo do swoich pieniędzy z tego funduszu, jeśli polecenie wypłaty wysłałem pocztą 13 lipca, więc wcześniej niż ogłosili zawieszenie. W regulaminie napisane jest także, że jednostki uczestnictwa mają charakter wyłącznie pojęciowy i przyznają mi prawa do poszczególnych aktywów Towarzystwa, więc czy to znaczy że do końca nie mam praw do tego funduszu, więc zawieszenie mnie nie obowiązuje?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
crusader / 95.51.107.* / 2012-08-02 16:13
Dzień dobry.

Sytuacja wygląda tak jak napisałeś: Aegon może wypłacić pieniądze tylko z dwóch pozostałych funduszy. Co do Twoich praw do jednostek Idei Premium to oczywiście, pomimo zawieszenia umorzeń, masz je w dalszym ciągu.
Odnośnie daty wysłania pocztą. Jak rozumiem Pocztą Polską. Tu niestety dla Ciebie nie decyduje data stempla. Wysłałeś list, pewnie polecony/priorytet w piątek. Zatem najwcześniej był on 16.07 w centrali Aegon popołudniu. Jeżeli wtedy zostało złożone zlecenie wypłaty/umorzenia to mogło być ono zrealizowane dopiero po 12.00 dnia następnego, czyli 17.07 we wtorek, a wtedy już umorzenia były zawieszone. Skontaktuj się ze swoim doradcą. Jeśli kupiłeś Aegona przez bank lub multiagencję i nie masz doradcy to mój mail: przemysław.pytel@aegonpolska.pl.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy