PROBLEM Z BIK

ufocom / 2009-09-22 12:34
Witam
Jakiś czas temu miałem kredyt. W maju zapłaciłem raty za maj, czerwiec i lipiec po czym w czerwcu i lipcu nie płaciłem(bo dokonałem przedpłaty za te miesiące w maju) dopiero w sierpniu. Ostatnio chciałem wziąć kredyt na budowę domu i powiedziano mi ze jestem w BIK wpisany jako nie rzetelny klient. Proszę o rade jak i czy w ogóle mogę się pozbyć tego wpisu? Jeżeli nie mogę to jak długo on tam będzie?
Wyświetlaj:
ffffff / 217.153.72.* / 2009-09-23 10:31
rozumiem, że powiadomiłeś bank że chcesz dokonać niestandardowego księgowania wpłaty?
Bo jak nie to d... i bank słusznie Cię wpisał do BIK (nie spłaciłeś rat w terminie, dokonałeś tylko nadpłaty raty zmniejszając aktualne zadłużenie co nie zwolniło Cię od zapłaty raty w kolejnym miesiącu).
cosmo / 89.75.128.* / 2009-09-22 19:46
Hm.. a co jest w tym BIK-u dokładnie?? Może to po prostu pomyłka banku? Jeżeli nadpłaciłeś ratę to prawdopodobnie zmienił się Ci harmonogram, tak?? i zmalała rata albo skrócił się okres. Z tego co piszesz to widzę, że chciałeś położyć na koncie więcej pieniędzy, żeby rata się sama spłacała przez kolejne 2 miesiące. Jestem doradcą opisz mi sytuację na cosmo-pl@o2.pl może będę Ci w stanie pomóc. Tak na marginesie RNK to jest rejestr nierzetelnych klientów, a BIK to biuro informacji kredytowej. Odezwij się to wyjaśnimy co i jak. Nie koniecznie masz zamkniętą drogę do kredytowania.
wewewe / 212.67.148.* / 2009-09-22 19:14
Jesli opoznienie w splacie raty przekroczylo 60 dni, to juz masz problem i niewielki wybor bankow, w ktorych masz szanse na kredyt.
Jestem ciekaw czy te Twoje nadplaty to samowolka czy tez uprzedziles bank, by odpowiednio je zaksiegowal. Tylko bank, ktory wpisu dokonal moze go wykreslic. Wpis zdaje sie kasuje sie po 5 latach.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: