Forum Forum finansoweInne

Problem z czekiem od Niemieckiej firmy

Problem z czekiem od Niemieckiej firmy

PawełJ / 87.205.63.* / 2017-08-22 21:49
Witam,
wczoraj dostałem wypłatę w czeku za pracę okresową w Niemczech na magazynie od pod firmy Arcus Plan. Nie mam ani zameldowania w Niemczech, a ani niemieckiego konta.

Zaniosłem czek do mojego banku (Millenium), gdzie wysłali skan czeku do weryfikacji, ponieważ twierdzili, że takich czeków "nie obsługują". Pan po dwóch godzinach zadzwonił z przeprosinami, powiedział że oczywiście - da się zrealizować, ale.. Jest nieścisłość w czeku. Dokładnie to mam literówkę w drugim imieniu, a dokładniej zamiast "Czeslaw", mam "Czesla".

Pan powiedział mi, że są trzy wyjścia - dostać nowy czek (w co wątpię, że dostane), Arcus Plan wyjaśni tą sytuację (nie mam pojęcia w jaki sposób), oraz ostatnia opcja. Ponoć jest możliwość, że sam będę mógł oświadczenie napisać, skąd wynika ten błąd. Niestety sam nie był pewny swoich słów i ponoć ma się dowiedzieć i zadzwonić jutro.

To jest moja pierwsza praca za granicą i przyznam się szczerze, że nie wiedziałem na co się pisze. Drugi dzień biegałem po bankach, aby zrealizować ten "czek", a właściwie coś co go przypomina, a nadaje się tylko do inkasu.

Macie dla mnie jakąś radę? Oprócz tego, żeby następnym razem nie być idiotą i dowiadywać się wszystkie za w czasu... bo ten stres to chyba najgorsza możliwa kara.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: