Forum Forum podatkowePIT

Problem z dokumentacją księgową i PIT 36

Problem z dokumentacją księgową i PIT 36

peter704 / 94.254.144.* / 2013-09-11 12:04
Witam
Z powodu nieobecności w kraju mam następujący problem:
Prowadziłem nietrafioną działalności w ubiegłym roku na umowie agencyjnej jako agent ubezpieczeniowy w TU,zamknąłem ją z końcem września ubiegłlego roku, po czym wyjechałem w poszukiwaniu biznesu za granicą. Oczywiście po powrocie okazało się że dostaje wezwania do złożenia deklaracji PIT-36 za rok 2012, o czym naturalnie zapomniałem i nie zrobiłem w terminie przewidzianym na to. Największym problemem jest fakt że z przyczyn losowych, zagubienie, nie posiadam dokumentacji księgowej, jakiegokolwiek dokumentu do którego mógłbym się odwołać w deklaracji.
Co mógłbym w tej sprawie zrobić? Musze iść do US ale nie wiem od czego zacząć i co powiedzieć żeby sprawa nie została potraktowana drastycznie przez US. Wiem że sprawa wygląda kiepsko i właśnie dlatego potrzebuje profesjonalnej opinii i rady.
Pozdrawiam
belladonna / 2013-09-11 17:11 / Tysiącznik profesjonalny
Mając DG na KPiR prowadzisz właśnie KPiR... wynika, że jej nie prowadziłeś, bo z niej wiadomo co wpisać do PIT-36.
Póki co US chce PIT, a nie wnika w KPiR (bo to rola kontroli), więc kombinuj co w tym PIT wpisać:)

Najnowsze wpisy