Forum Forum podatkoweInne

problem z dotacją na nowe stanowisko pracy

problem z dotacją na nowe stanowisko pracy

Anikk / 82.160.150.* / 2011-08-01 08:49
Chcę starać się o refundację kosztów utworzenia stanowiska pracy. Działąlność zaczynam 1 wrzesnia, a żeby z tego programu skorzystać muszę ją prowadzić co najmniej pół roku. Z wnioskiem wiec mogę wystąpić dopiero w marcu i nie dostac dofinansowania na ludzi, którzy w ciągu ostatniego półrocza u mnie pracowali, a dodatkowo muszą mieć na dzien zlozenia wniosku status osoby bezrobotnej.
Tymczasem tych pracowników potrzebuję od początku września. Na razie zdołałem wymyślić, ze zatrudni ich kolega i oddeleguje do mnie (co już i tak będzie naciągane z punktu widzenia k.p.), więc jeden z wymogów powiedzmy, że się spełni, ale będą musieli być zwolnieni w marcu, żeby zarejestrować się na chwilę na bezrobociu. Więc albo nie mam obsady na 2-4 tygodni w marcu, bo tyle trwa procedura, albo mam obsadę, bo wykonują pracę, ale bez umów.
Myślałem jeszcze o tym, żeby pozakładali firmy i pracowali u mnie, zawiesili je i poszli na bezrobocie, co sporwadzi się do tego, ze i tak nie ma kto pracować, bo sa na bezrobociu, albo pracują, ale bez umów tudzież działalności, bo zawieszona.
Ktoś widzi jakieś wyjście?

Najnowsze wpisy