Forum Forum dla firmKsięgowość

Problem z ewidencją

Problem z ewidencją

mafik88 / 77.254.24.* / 2013-09-09 15:09
Dzień dobry,
od jakiegoś czasu prowadzę jednoosobową działalność, ewidencjonuję na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, jestem zwolniony z VAT. Niestety burzliwe pierwsze miesiące spowodowały, że zaniedbałem księgowość, tj. posiadam dostęp do wszystkich transakcji, lecz nie mam tego uporządkowanego. Najwyższy czas zrobić z tym porządek i już w dalszej kolejności prowadzić wszystko sumiennie i prawidłowo.
Sprzedaję produkty, które sam produkuję.
Sprzedaję na jarmarkach, wtedy wiem, ze powinienem wypełniać dzienne zestawienie sprzedaży nieudokumentowanej, tak też robię.
Wystawiłem przez cały okres 7 rachunków, mam je uporządkowane, z tym nie ma problemu.
Pozostała sprzedaż, najważniejsza, to sprzedaż przez internet - allegro oraz zamówienia płynące na maila ze strony internetowej. I pytanie - jak je dokumentować? Muszę zrobić porządek wstecz; czy mogę to dokumentować również za pomocą dziennego zestawienia sprzedaży nieudokumentowanej, podobnie jak w przypadku jarmarków?
Poza tym - co zbierać, co dokumentować, załączać itp. Jakieś potwierdzenia przelewów dla sprzedaży przez internet? Nie zawsze je posiadam, czasami jest płatność za pobraniem. Czy w ogóle jest to konieczne? Czy może jeśli wypełniam dzienne zestawienie... to wystarczy ten dokument?
Dla rachunków muszę mieć potwierdzenia wpłat?
W jaki sposób Urząd Skarbowy sprawdza wielkość sprzedaży, większość zamówień mam na mailu?
Chcę uczciwie wszystko prowadzić, wykazywać rzeczywistość.

Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję za pomoc

Najnowsze wpisy