Forum Forum podatkoweInterpretacje

problem z interpretacją pit-39 w us

problem z interpretacją pit-39 w us

adamekg / 87.206.149.* / 2013-03-06 20:03
Witam mam następujący problem.
W roku 2009 sprzedałem mieszkanie deklarując w pit-39 że całość przychodu przeznaczę na cele mieszkaniowe. Tak też uczyniłem kupując w 2010 mieszkanie i przeprowadzając w nim remont. Tak się złożyło że suma zakupu i remontu pokryła przychód ze sprzedaży poprzedniej nieruchomości. Rozliczyłem się z tego w US przedstawiając akty not. i faktury za remont.
W tym samym 2010 r. sprzedałem nowo wyremontowane mieszkanie również deklarując przeznaczenie kwoty z jego zbycia na cele mieszkaniowe. W pit-39 zadeklarowałem w koszcie uzyskania przychodu wspomniany remont, jednak Pani w US nie chce tego przyjąć twierdząc że faktury za remont, które przedstawiam jako koszt uzyskania użyłem już w rozliczeniu w poprzednim roku jako wydatek na cele mieszkaniowe i nie mogę dwa razy tych samych faktur jej przynosić.

Proszę o pomoc i jakąś interpretację istniejących przepisów.
Wyświetlaj:
wiwan / 2013-03-07 11:44
Nie chce, czyli rozumiem, że było już wezwanie i podważenie złożonego PIT 39.

Niech poda podstawę prawną. Z ustawy o PIT taka niemożność uznania za koszt uzyskania przychodu ze zbycia nieruchomości kosztu dokonanego w niej remontu z powodu uznania już tego kosztu za wydatkowanie na własny cel mieszkaniowy w celu uniknięcia podatku z poprzedniego zbycia...NIE wynika.

Podstawa- art. 22, ze szczególnym uwzględnieniem ust. 6c do 6f Ustawy o PIT.


Szkoda, że wcześniej nie wystąpił Pan o interpretację indywidualną.

Co teraz praktycznie- tj. po prostu przedstawić te faktury uparcie i czekać na decyzję, czy bardziej polubownie- doradzi pewnie 'belladonna'...
belladonna / 2013-03-07 18:22 / Tysiącznik profesjonalny
"obrabiała" to na innym forum :-)
adamekg / 87.206.149.* / 2013-03-07 13:23
witam, tak już byłem w US i na razie Pani musi mieć czas na przejrzenie dokumentów, jeszcze nie ma oficjalnego stanowiska, ale coś już wspominała właśnie o tym "podwójnym" wg niej rozliczaniu. na razie będę szedł w zaparte w razie czego się odwoływał. dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Najnowsze wpisy