Forum Forum podatkowePIT

problem z kosztami uzyskania przychodów

problem z kosztami uzyskania przychodów

hagg / 83.23.20.* / 2011-04-26 09:50
Witam,
w jednym zakładzie pracy pracowałam do końca sierpnia, ale wynagrodzenie ostatnie wypłacono mi we wrześniu, więc na PIT-11 mam koszty uzyskania przychodów policzone za 9 miesięcy. We wrześniu natomiast zaczęłam pracę w szkole i wypłacono mi wynagrodzenie za wrzesień już na początku miesiąca. Na PIT-11 ze szkoły mam koszty uzyskania przychodów policzone za 4 miesiące. Po zsumowaniu kosztów okazało się, że przekraczają one limit, ponieważ są policzone dla 13-stu miesięcy. Czy wypełniając pit powinnam zaznaczyć "z więcej niż jednego stosunku do pracy" i w kosztach uzyskania przychodu wstawić sumę z obu PIT-11, czy koszty obliczyć w jakiś inny sposób i zostawić "z jednego stosunku do pracy"? Bardzo proszę o pomoc.
belladonna / 2011-04-26 17:00 / Tysiącznik profesjonalny
Przepis brzmi:
1) wynoszą 111 zł 25 gr miesięcznie, a za rok podatkowy nie więcej niż 1 335 zł, w przypadku gdy podatnik uzyskuje przychody z tytułu jednego stosunku służbowego, stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy oraz pracy nakładczej;

Ponieważ we wrześniu uzyskałeś przychody z więcej niż jednego stosunku... ustawa mówi o uzyskaniu przychodów (a nie pracy)... to wygląda na to, ze stosujesz KUP z jedenastek, czyli we wrześniu podwójne :)

Najnowsze wpisy