Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Problem z Liberty Direct. Podwójne OC ?

Problem z Liberty Direct. Podwójne OC ?

adamek90 / 37.130.0.* / 2013-07-19 16:09
Witam. Mam mega problem z polisą OC. Kupiłem samochód który posiadał OC w BRE ubezpieczenia,polise wypowiedziałem i nie mam z tą firmą żadnych problemów, lecz nie na tym problem polega.
Otóź,gdy zostało wypowiedziane OC w BRE,przyszedł czas na szukanie nowej polisy OC. Wybór padł na Liberty Direct. Wszedłem na ich stronę wypełniając cały formularz,pieniędzy im nie przelałem,gdyź nagle pojawił się jakiś problem na stronie i nie mogłem tego zrobić,więc ich olałem. Postanowiłem ubezpieczyć sie w ERGO HESTI i tam mam aktualnie polise OC. Teraz po miesiącu Liberty Direct nęka mnie o zapłatę 464 zł!

Co mam robić? przecież mam juz opłacone OC w innej firmie! Mam mieć podwójne OC za swoje gapiostwo? Liberty zaczęło już mnie straszyć firmą windykacyjną,nie stać mnie na płacenie dwóch polis!

Proszę o podpowiedź co robić.
Wyświetlaj:
Maciek_www / 2013-07-30 11:34
Jeśli liberty wysyła do Ciebie pisma, to zapewne zawarłeś polisę. Prawnie masz 30 dni na pisemne odstąpienie od umowy. Skoro wysyłają pisma to zapewne przegapiłeś ten termin. Mają prawo żądać zapłaty składki.

Spróbuj napisać pismo i załączyć polisę z Ergo Hestii. Może podejdą do sprawy indywidualnie. Niestety to, że nie opłaciłeś składki nie zawsze oznacza, że nie zawarłeś umowy. Niestety nie zawsze to działa w ten sposób.

Ja zawieram wszystkie polisy przez rankomat (http://rankomat.pl/) i nigdy nie miałem żadnych problemów.
bullet77 / 2013-08-01 15:26
popros ich aby przesłali Ci dowód nadania dokumentów do Ciebie a także sprawdz swoja skrzynkę mailową w SPAMie.
jesli oni tylko dysponuja Twoimi danymi to raczej nic nie moga zrobic w tej sprawie ale smród bedzie sie ciagnła dlugo. lepiej niestety to wyjasnic i udowodnić ze nie jestes słoniem.
A jak nie będą chcieli rozmawiac to wymysl polise i sam im wyslij taką swoja polise i oni sie stana twoim dłużnikiem :) żartuje oczywiscie. Ale po prostu rece opadaja jak widze co te firmy wyprawiaja i jak ludzi scigaja o kase.

Najnowsze wpisy