Forum Forum ubezpieczeńNa życie

problem z oc co robic

problem z oc co robic

romanqqq / 83.25.101.* / 2008-01-10 12:04
Witam sprzedalem samochod handlarzowi na tkz umowe in blanco gdzie niema wpisanego kupujacego czyli ja dostane umowe jak on sprzeda auto komus innemu sprawa wyglada tak ze oc konczy sie 12.1.08 on go podobno sprzedal w poniedzialek i wyslal umowe listem ktory niestety moze niedojsc na czas a ja niemam zamiaru placic za oc samochodu ktory sprzedalem co mam zrobic w tej sytuacji ?
eli / 79.186.86.* / 2008-01-17 22:06
W ciągu 30 dni zgłoś do firmy, w której miałeś zawarte OC fakt sprzedaży pojazdu, wraz z danymi kupującego na podstawie umowy kupna-sprzedaży .Ustawa narzuca bowiem na sprzedającego złożenie takiej informacji w zakładzie ubezpieczeń.Sprzedający powinien przedstawić firmie ubezpieczeniowej nastepujace dane kupującego:
nazwisko, adres, pesel .Brak powyższych danych powoduje,że w przypadku nie skontaktowania się z ubezpieczycielem kupującego pojazd, właściciel polisy czyli TY możesz zostac obciążony windykacja składki naleznej za okres od dnia sprzedazy do dnia powiadomienia zakładu ubezpieczeń o tym fakcie przez kupującego.Nie czekaj i nie zastanawiaj się czy list dojdzie czy nie na czas zgłoś sam tylko musisz mieć dane kupującego, pozdrawiam

Najnowsze wpisy