Forum Forum finansoweKarty

Problem z płatnością przez internet MasterCard Prepaid (bzwbk)

Problem z płatnością przez internet MasterCard Prepaid (bzwbk)

laciaty / 2010-03-17 23:10
Mam problem z w/w kartą. Środki na karcie sa, natomiast transakcje przez internet sa odrzucane. Np. 10 odrzuconych, jedna przechodzi.

2tyg. temu kupowałem bilety lotnicze, pierwszy poszedł bez problemu, drugi już nie.. próbowałem przez kilka dni. Cały czas transakcja była odrzucana, po 4 dniach transakcja przeszła.

Ostatnio płaciłem rachunek za użytkowanie allegro - poszło. Na drugi dzień chciałem zapłacić za jakiś przedmiot (płace z allegro- mozna płacić mastercardem) i juz nie działało. Próbuje juz drugi dzień transakcja nie przechodzi. Co może być grane???

Dzwonili do mnie z obsługi kart z bzwbk 2 tyg temu w odpowiedzi na poprzednie telefony i dowiedziałem się że co któraś z kolei losowo wybrana transakcja musi być potwierdzona pinem... czy to prawda? Przecież karta staje się wtedy nie w pełni użyteczna..
Wyświetlaj:
Zespol_BZWBK / 2010-03-19 14:46
Do sprawdzenia z czego wynika problem niezbędne byłyby szczegółowe dane - np. numer karty, data i kwota transakcji - bez tego nie jesteśmy w stanie nic ustalić. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie. Najczęściej odmowa wynika z faktu przekroczenia limitów transakcji - być może właśnie z tego powodu Pańskie transakcje nie doszły do skutku. Limit pojedynczej transakcji kartą pre-paid wynosi 500 zł.

Zasady obecności BZ WBK na forach można sprawdzić na:
http://indywidualni.bzwbk.pl/zasady-obecnosci-bz-wbk-na-forach.html

Zespół Banku Zachodniego WBK
laciaty / 2010-03-31 22:28
OK. Z banku dowiedziałem się że system transakcyjny wymaga transakcji z użyciem pinu (chyba co któraś / lub losowo). Więc wystarczy drobna płatność w sklepie z pinem a ta kolejna w internecie powinna przejść - dziwne ale OK.

Ale mam dalej problem - drugą karta MC prepaid. Ostatnio płaciłem w sklepie kartą kaserka przesuneła karte przez czytnik, potem wsuneła w czytnik (transakcja z chipem) i autoryzacja pinem i wszystko ok. Natomiast przychodze do carrefoura i są jaja. Kasjerka przesuwa karte przez terminal wbudowany w kase i mowi mi ze ,,nie wystarczające fundusze". Dzwonie do banku i znowu to samo.. karta choć ma pasek magnetyczny!!! wymaga transakcji z chipem!! czyli tak jak by nie miała tego paska. Jestem drugi raz w carrefourze i to samo. Proszę wiec o wykonanie transakcji z chipem, a w odpowiedzi słysze ze nie ma takiej mozliwosci.... lekko zdenerwowany zwracam uwage ze przecież pinpad ktory mam przed soba ma czytnik chipów. Ale one dalej ,,ze nie ma takiej możliwosci"... co mam zrobić?

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: