Forum Forum prawnePracy

problem z pracodawca i z cv

problem z pracodawca i z cv

molendziorka / 2012-07-06 09:51
Jakiś czas temu wysłałem swoje CV do pewnej firmy . Tak się składa, że wysłali moje cv do firmy, w której obecnie pracuje. Wyraźnie zaznaczyłem w CV, gdzie obecnie jestem zatrudniony. Dzięki wspaniałomyślności pracowników tej firmy najadłem się wstydu (wcześniej nie powiadomiłem pracodawcy o tym, że rozglądam się na rynku pracy). Mam wiec pytanie czy aby w ten sposób nie przekroczyli swoich uprawnień?
Wyświetlaj:
nadanka / 2012-07-10 11:21 / Bywalec forum
o kurcze to nieciekawa sytuacja, zreszta kazdy ma rpawo szukac pracy, wiec mam nadzieje, ze pracodawca nie byl na Ciebie bardzo zly:) ale faktycznei ta firma co aplikowales srednio sie zachowala
kubol98 / 2012-07-06 11:49 / -
masakra, wspolczuje, troche chamsko sie zachowali, nie rozumiem co mieli na celu wysylajac cv do obecnego pracodawcy, zeby Cie zwolnil? a jak wogole szef zareagowal na to?
szklarek / 2012-07-06 10:20
W CV zawsze znajduje się klauzula, że aplikant wyraża zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

Bez niej właściwie CV powinno być zmielone w niszczarce.

Pracodawca przyszły może weryfikować informacje u poprzedniego, ale tylko w zakresie takim, w jakim KP w ogóle pozwala pracodawcy wymagać informacji od pracownika. Definiuje to art. 22'1 KP.

Na pewno jednak NIE oznacza to możliwości przesłania po prostu CV.

I bez przesady ze wstydem. Nie jest to naruszeniem obowiązków pracownika, że nie wiąże się mentalnie z firmą dozgonnie.

Najnowsze wpisy