Forum Forum finansoweBanki

Problem z przelewem bankowym

Problem z przelewem bankowym

steven12945 / 2010-01-07 20:18
Witam, otóż sprzedałem pewien przedmiot na allegro, niestety podałem zły numer rachunku (tzn. zamiast 26 cyfr, podałem 22). Czy pieniądze wrócą na konto osoby, która dokonała przelewu czy też trzeba zgłosić się do banku, by ten oddał nam te pieniądze. W pierwszej chwili bardzo się zestresowałem, ale uspokoiłem się i postanowiłem sięgnąć rady na tym forum.

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
pracownik banku / 89.230.219.* / 2010-01-18 22:54
Nadawca nawet nie puści takiego przelewu bo system tego nie przyjmie i tak jak ktoś tu wspomniał - nr konta musi się bezwzględnie zgadzać żeby dało się zrobić przelew. Jeżeli nadawca powie Ci, że wysłał przelew tylko jakimś cudem jeszcze do Ciebie nie doszedł, to skłamie.
jowen / 20.142.116.* / 2010-01-08 10:20
Myślę, że taki przelew nie przejdzie wcale, gdyż rachunek składa się z 26 cyfr w tym dwie pierwsze to cyfry kontrolne. Jeśli więc pomylisz się nawet o jedną cyfrę(źle wpiszesz, zrobisz "czeski" błąd, będzie krótszy itp.) to suma kontrolna nie bedzie się zgadzać, gdyż jest obliczana algortymem z całości nr rachunku-po to właśnie została wprowadzony format IBAN.

Podsumowując taki przelewe nie przejdzie bo system bankowy Ci go nie przetworzy.

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: