Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

problem z ubezpieczycielem

problem z ubezpieczycielem

norbisz4 / 2011-11-29 09:58
Pół roku temu kupiłem samochód używany, który miał już ubezpieczenie OC, miało ono trwać do końca tego miesiąca, gdy zgłosiłem że nie chcę go już przedłużać, ponieważ chciałem zawrzeć umowę z konkurencją, która jest dużo tańsza, usłyszałem że nie mogę zerwać z nimi umowy ponieważ były zaległości w składkach, ze strony poprzedniego właściciela, czy mogą przez to mnie zmuszać do dalszego korzystania z ich usług? usłyszałem nawet, że muszę pokryć tę zaległość! co mam robić?
Wyświetlaj:
di / 31.63.150.* / 2011-12-01 16:50
Jeżeli jest jak piszesz to znaczy że jeździłeś na OC poprzedniego właściciela kilka miesięcy.
Przy wypowiedzeniu umowy mogą być dwa rozwiązania
1. wypowiadasz umowę w ciągu 1 miesiąca od daty zakupy pojazdu.
2. na koniec trwania polisy. Jednak w tym przypadku polisa przechodzi na Ciebie i wszystkie zobowiązania finansowe co do polisy. Jeżeli polisa OC była opłacona w ratach a poprzedni właściciel zapłacił tylko część należności to reszta składki do uregulowania spoczywa na tobie
T. / 81.190.72.* / 2011-11-29 15:40
Logicznie patrząc ; przecież kupiłeś samochód ,a nie zobowiązania finansowe jakiegoś podmiotu.
Ty nie jeździłeś tym samochodem i nie byłeś jego właścicielem w okresie , gdy użytkownik auta zalegał z płatnościami . Więc co Ciebie to obchodzi. Niech się zwrócą do tego , co tym autem przedtem jeździł.
Niech Tobie pokażą na papierze ,gdzie jest tak napisane,a jeśli jest , to czy jest to zgodne z prawem , bo mówić dzisiaj każdy może co chce.
Chociaż w tym "dziwnym" kraju wszystko jest możliwe ,rzadko logika ma się dobrze w aktualnych przepisach .

Najnowsze wpisy