Forum Forum emerytalneOFE

Prof. Góra: Zmiany emerytalne będą niebezpieczne

Prof. Góra: Zmiany emerytalne będą niebezpieczne

Wyświetlaj:
Pajchiwo / 2010-01-14 13:03 / Tysiącznik na forum
IMHO są tu dwie sprawy:
1. Państwo przez wieloletnie przymuszanie nas do płacenia na ZUS zobowiązało się do wypłacania - szczególnie istotnego dla osób starszych, myślących jeszcze w schematach z poprzedniego systemu - emerytur. Nazywają je nawet "godnymi" choć w większości przypadków bynajmniej takie nie są.
2. Państwo - czyli Rząd - potrzebuje pieniędzy, a w OFE jest ich dużo.

Reszta to ściema...
rysiul20 / 81.219.49.* / 2010-01-13 08:51
Dlaczego obywatel ma przejesc swoje zarobione oszczednosci jak mogą to zrobic zarzadzający OFE i ich własciciele.Emerytura z OFE bedzie mniejsza niz jedna składka płacona latami .Rozgonic to badziewie raz na zawsze
grzechotnik / 134.134.137.* / 2010-01-12 14:57
Dlaczego przy takim artykule nikt nie zaznaczy pan profesor jest zatrudniony w jednym z OFE, z związku z tym jest równie wiarygodny co akwizytor.
lezdrub / 79.185.82.* / 2010-01-12 23:45
grzechotnik.W którym OFE jest niby zatrudniony????
Widzisz jaki ty jesteś wiarygodny>>
I nie obrażaj akwizytorów szujo.
gosc z USA / 98.116.35.* / 2010-01-13 23:02
A ty szujo kim jestes?Nie martwcie sie o emerytow i ich pieniadze.Najlepiej oddajcie kazdemu ten kapital zgromadzony w ZUS i idzcie do diabla z waszymi zlodziejskimi FUNDUSZAMI.Nie zrobicie tego bo wy musielibyscie tluc kamienie na drodze.NIEROBY.
cham i prostak / 79.184.159.* / 2010-01-18 23:34
ja nie jestem akwizytorem ale swoje na temat ofe wiem.byle ofe pomnożył kapitał swojego klienta przeciętnie o 50%, a ile w tym samym czasie pieniędzy dla przyszłych emerytów zarobił ZUS????? mądralo z warzywniaka na greenpoincie
merytura / 2010-01-25 19:19
Jest zupełnie odwrotnie z tym mnożeniem kapitału. To ZUS, wskutek kolejnych waloryzacji dodał do mojego odłożonego kapitału ok. 52% jego wartości netto odłożonych w ciągu 10 lat, a jeden z najlepszych funduszy w ciągu pierwszych 10 lat dodał mi zaledwie 18%. Tym którzy nie wierzą proponuję wziąć do ręki dowody RMUA z dziesięciu pierwszych lat, wpisać w prostą tabelę w Excel'u i przy zastosowaniu publikowanych wskaźników waloryzacji obliczyć przyrosty składek w ZUS-ie. Podobnie w innej tabeli zliczyć składki przejęte przez OFE w ciągu 10 lat i porównać z kwotą zawartą w informacji uzyskanej (przysłanej) z OFE po 10-tym roku oszczędzania. Życzę powodzenia w obiecywanym przez akwizytorów mnożeniu kapitału w OFE. Moje logo "merytura" jest tak obcięte i skarykaturzone jak emerytura z OFE.
eme / 83.22.2.* / 2010-01-25 21:39
merytura a jaki ty tam masz kapitał?? masz tylko zapis, pieniedzy absolutne z e r o. Na twoja emeryture ZUS bedzie musial wziąźć kredyt ktory beda splacaly twoje dzieci.
To ZUS, wskutek kolejnych waloryzacji
dodał do mojego odłożonego kapitału ok. 52% jego wartości netto odłożonych w ciągu 10
lat, a jeden z najlepszych funduszy w ciągu pierwszych 10 lat dodał mi zaledwie 18%.

No to w takim razie jak ty piszesz nie ma na naszym rynku nic lepszego niz inwestowanie w ZUS.I wlasnie to 52% ktore masz niby dopisane do "odłożonego kapitału" ja i inni z tego forum beda musieli spłacac. Czlowieku opamietaj sie, albo zasiegnij wiedzy skad to sie bierze i na co mozesz liczyc.
merytura / 2010-01-28 21:56
Młody jesteś eme. I dlatego rozumię twoje rozgoryczenie, że to Ty i ( nie rozumię dlaczego obchodzą Cię) moje dzieci będą płaciły na moją mizerną (zgodnie z zapisami nowej Ustawy emerytalnej) emeryturę. Jak chcesz wiedzieć to moja cała emerytura ta z OFE i z ZUS razem wzięte będzie stanowić zaledwie 50% emerytury liczonej wg starych zasad, zasad które były wcześniej ustalone, z których skorzystali być może Twoi rodzice, a na pewno Twoi dziadkowie na których ja płaciłem i do chwili obecnej płacę do ZUS bardzo wysokie składki.
I jeszcze jedno Ci powiem. Weź pod uwagę również fakt, że w niegdysiejszych czasach bywało tak, że część składek ZUS-owskich trafiała do budżetu państwa i to budżet państwa jest moralnie zobowiązany do wypłacania mojej emerytury.
Możesz tego nie wiedzieć dlatego to Ty zasięgnij odpowiedniej wiedzy (człowieku)?
lezdrub / 79.185.112.* / 2010-01-14 00:56
gosciu z USA. Mieszkasz jeszcze w domu czy już w baraku obamy.
Ofe pieniądze mają, to ZUS nie ma i pozycza tak jak USA u chińczyków.Jak wam Chiny kurek z dostawą kasy zakręcą , to wielu nawet nie znajdzie miejsca w baraku, lecz w namiotach indjańkich.
gafik / 94.78.138.* / 2010-01-12 21:07
jak wszyscy profesorowie- pozjadali wszystkie rozumy i tylko oni mają patenty na "RACJĘ"
Nerwowy / 213.17.209.* / 2010-01-12 10:10
To moja sprawa czy swoje pieniądze wydam odrazu, czy będę je sukcesywnie wydawać lub lokować w inny sposób.
reakcjonista / 109.243.136.* / 2010-01-12 11:30
O ile dostaniesz jakieś pieniądze. Na koncie będziesz mieć, a rząd ci powie, że ich nie ma, bo poprzednicy "ukradli" - jak się stało z tymi z czasów PRLu.
*diablica* / 95.41.156.* / 2010-01-12 10:37
Pewnie że to Twoja wola tylko że jak wydasz wszystko od razu i pójdziesz później pod most to to też będzie Twoja sprawa ....
gosc z nikad / 98.116.35.* / 2010-01-13 23:05
No jasne ze moja.A co moze szanowny rzad mi pomoze.Spadaj debilu.
jan pytalski / 157.25.157.* / 2010-01-12 09:54
czy pan Gora nie pracuje w ktoryms OFE?

Najnowsze wpisy