Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prof. Jan Winiecki dla Money.pl o kibolskich mediach

Prof. Jan Winiecki dla Money.pl o kibolskich mediach

Wyświetlaj:
dgen / 2012-05-06 15:31 / Tysiącznik na forum
Szkoda, że profesor nie "pociągnął" dalej tematu mediów w Polsce.................
Trochę pamiętam, choć byłem dzieckiem, okres mediów urbanowych za czasów PRLu, ale to co widzę teraz w wykonaniu tzw. wiodących mediów telewizyjnych pewnie budzi u towarzysza urbana zazdrość i podziw.
Weźmy na to dzień 3 maja - od wieków wiadomo, że oprócz święta konstytucji, jak co roku na Jasnej Górze zbierają się dziesiątki tysięcy Polaków aby uczcić święto Matki Bożej Królowej Polski.
I co na to "wiodące" media ? A no nic.
W głównych wydaniach wiadomości w polsacie i tvn cisza - choć kilka godzin wcześniej w częstochowie widziano ze 100.000 tysięcy ludzi. Ciekawe dlaczego kilkanaście tygodni wcześniej te same media dwa dni omawiały demonstrację feministek, czyli tzw. manifę w liczbie trzech (!!!) tysięcy w całym kraju (!!!!).
Redaktorzy 3 maja mieli zresztą niezły zgryz - musieli pokazać wystąpienie kaczyńskiego, ci bardziej inteligentni widzieli, że mówił z wałów jasnogórskich ale o tym cisza - może naród nie skojarzy.
Przykład kolejny, też z 3-go maja - "postepowe" media ochoczo ogłosiły, że w częstochowie zebrali sie biskupi aby dyskutować o finansach Kościoła i przyszłym odpisie podatkowym. Ci wtajemniczeni wiedzieli, że biskupi przybyli na święto Matko Bożej a temat finansów Kościoła znalazł sie na ostatnim miejscu konferencji episkopatu - i oczywiście żadne kluczowe decyzje tu zapaść nie mogły.
Przykłady złej woli i manipulacji można by mnożyć: tzw. wąskie kadry wykorzystywane przez telewizje PRLowską znowu odżyły - i redaktorzy chętnie pokazują antyrządowe demonstracje z poziomu ulicy jak ognia unikając szerokich kadrów aby czasami ludzie nie zobaczyli że zamiast 100 osób pod ambasadą rosji było w rzeczywistości 4 tysiące.
Oczywiście w "polskojęzycznych" mediach na próżno było szukać relacji z odsłonięcia na węgrzech pierwszego za granicą pomnika lecha i marii kaczyńskiech, na które mimo zaproszenia nie przybył nikt z polskiej ambasady w budapeszcie.
Temat węgier zreszta budzi dziwną alergię w mediach - ani słowa nie słyszeliśmy, że w ostatniej demonstracji poparcia dla wiktora orbana brało udział kilka tysięcy Polaków, że zostali oni zaproszenii na czoło wielotysięcznego pochodu a następnie pozdrowieni przez orbana owacyjnie powitani przez rzeszę 200 tysięcy węgrów.

Media polskie racz nam wrócić Panie..........
zeppp / 83.22.74.* / 2012-05-06 13:32
ale profesor zapomniał napisać o tvn, tv publicznej i innych lizusowskich medach pro rządowych.Przeżyłem komune i wiem co to znaczy propaganda dziennikarska.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-05-06 12:55

Mniej kibolstwa, więcej przyzwoitości i rozsądku proszę

Niech pan "profesor" zacznie od siebie, bo czytajac te jego wypociny widzimy to kibolstwo o ktore oskarza innych.
translatornia / 188.95.29.* / 2012-05-06 12:49
Dzięki takim bezużytecznym, nieproduktywnym, i wiecznie nic nie wnoszącym tumanom podnoszą nam złodzieje wiek emerytalny i podatki.
TerryL / 109.107.1.* / 2012-05-06 13:29
W jakim sposób sam Winiecki przyczynia się do wzrostu PKB Polski ? Zapewne w ujemny ...
fhjhg;l / 31.11.206.* / 2012-05-06 10:26
Obecnie kobiety pracują srednio do 50 lat i czekają na emeryturę 10 lat. Na bezrobociu lub na rencie. Przez 10 lat ich wkład do ZUSu jest zero. Samo wydłużenie wieku emerytalnego nie zasili ZUSu, przeciwnie, trzeba będzie więcej wydać na renty. W Szwecji pracują srednio do 62 roku życia.
em96 / 151.30.157.* / 2012-05-06 13:11
"...Przez 10 lat ich wkład do ZUSu jest zero...(..)...W Szwecji pracują srednio do 62 roku życia. "

- A ile lat nie wpłacają prokuratorzy, sędziowie i inni uprzywilejowani...? - 50 lat...(?)
W Szwecji jest tak samo ? A jaką mają ochronę socjalną...?
- Mnie przysługuje 3 lata bezrobocia po utracie pracy, ponieważ kiedy pracuję część moich składek idzie na taki fundusz... W Polsce na jaki fundusz idą składki...? Na utrzymanie Tuskina i Komoruska ze świtą...
zzieleniały / 82.115.83.* / 2012-05-06 10:18
jak go widzę w tv lub słyszę, to u mnie jedzenie na stole zaczyna szybko gnić, muszę szybko przełączyć program
lglkglh / 213.156.100.* / 2012-05-06 10:09
"A wówczas, według demograficznych projekcji, kobiety będą średnio dożywać 90 lat" Ja powiem więcej będą żyły 120 lat , a co tam bez kozery powiem pincet lat. Znieść przymus ubezpieczeń! trzeba zniszczyć socjalizm zanim on zniszczy nas!
TerryL / 109.107.1.* / 2012-05-06 10:06
Tak pisze wychowany na komunistycznych gazetkach "profesor".

Najnowsze wpisy