Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prof. Modzelewski dla Money.pl: Rząd będzie musiał podnieść VAT do 24 procent

Prof. Modzelewski dla Money.pl: Rząd będzie musiał podnieść VAT do 24 procent

Wyświetlaj:
rychu kolega zdzicha / 118.97.208.* / 2013-03-15 08:31
A mi osobiście podoba się jedna rzecz: zwróćcie proszę uwagę, że teoria ekonomii działa! przekroczyliśmy próg na Krzywej Laffera - podatki wzrosły tak, że realne wpływy z nich są coraz mniejsze! Ekonomia powinna być obowiązkowym przedmiotem od szkoły podstawowej! Wtedy naród wiedziałby dlaczego nie można wierzyć politykom, ani instytucjom finansowym nastawionym na klienta masowego.
pc729 / 195.248.255.* / 2013-03-15 09:05
skąd wiedza, że przekroczyliśmy próg na KL? Przecież tego progu nie da się wyznaczyć...
rychu kolega zdzicha / 118.97.208.* / 2013-03-15 09:15
no właśnie dowodem jest malejący realny wpływ z podatków pomimo ich ciągłego wzrostu
d`Annunzio / 2013-03-15 08:56
Myślę, że jesteś nadmiernym optymistą. O krzywej Laffera dowiedziałem się(podobnie jak reszta moich kolegów) na II roku studiów (socjologii, nie ekonomii). Więc wiedza na temat tego fenomenu jest chyba dość powszechna. Ale co z tego, że wielu ludzi o tym wie? Czy to powstrzyma rządzących przed zawyżaniem podatków? To marzenie ściętej głowy.
USA_man / 178.23.108.* / 2013-03-15 10:54
Socjologia to nie studia. Sorry, poziom technika hotelarstwa i ochrony mienia.
debos / 178.42.159.* / 2013-03-15 09:31

Czy to powstrzyma rządzących przed zawyżaniem podatków?

Podatki muszą być niższe. Każdy rząd to wiedział i ten obecny to też wie. Tylko teraz jesteśmy już pod ścianą. Jeśli podatki nie będą niższe szansy na szybki rozwój nie ma. Skończyły się proste rezerwy.
Oszolom / 193.110.130.* / 2013-03-15 11:59

Skończyły się proste rezerwy.

Dokładniej - zostały rozdysponowane przez POrząd na premie dla szwagrów Tuska i Palwaka, chłopców Drzewieckiego, premie Komórkowskiego, domy w Barcelonie, porszaki w kolorze białym i uspoazenia Józefów Bąków i innych Gradów. To tylko czubeczek góry gówna. Aby nam jasno swicieło słonce peru!
rychu kolega zdzicha / 203.143.39.* / 2013-03-15 09:45
Całkowicie się z Tobą nie zgadzam. Dlaczego to wyższe podatki gwarantują wyższy rozwój. Uważasz, że rząd dzięki nim wpływa na wzrost gospodarczy? Że zabierając tobie, ograniczając twoje prawo do ich rozdysponowania wg. uznania robi dla gospodarki lepiej? Nikt tak nie wpływa na rozwój gospodarki jak wolni finansowo ludzie. Zarabiasz pieniądze kupisz sobie mieszkanie, samochód, ubrania - ci od, których kupisz zarobią więc też pójdą i kupią od innych i tak dalej... A co takiego wspaniałego dla rozwoju zrobi rząd?
edik52 / 2013-03-15 11:56
Rząd też wyda . Ale to On - czyli kilka tysięcy dobrze ustawionych , a nie My - kilkanaście milionów obywateli ( żywe maszynki na tanie paliwo do pracowania )
debos / 178.42.159.* / 2013-03-15 10:06

Dlaczego to wyższe podatki gwarantują wyższy rozwój.

Ja napisałem ( widocznie to przeoczyłeś ), że lepiej gdy podatki są niższe. I one muszą być niższe. Problem w tym, że gospodarka nasza wciąż mała a potrzeby budżetu ( służba zdrowia, emerytury renty, infrastruktura, szkolnictwo, pomoc społeczna itd.) ogromne.
Nikt tak nie wpływa na rozwój gospodarki jak wolni finansowo ludzie.

Tak ale potrzeba czegoś jeszcze. Polska jest dobrym tego przykładem. Spada sprzedaż a ludzie mają coraz więcej oszczędności, przedsiębiorcy siedzą na górach pieniędzy a nie ma inwestycji. Może pomógłby chociaż trochę większy optymizm a mniej czarnej propagandy i wieszczenia katastrofy od rana do ciemnej nocy każdego dnia w mediach, na forach internetowych i w codziennych rozmowach Polaków?
i to by było na tyle / 83.30.213.* / 2013-03-15 10:33

ludzie mają coraz więcej oszczędności, przedsiębiorcy siedzą na górach pieniędzy

Problem w tym że:
1. nie wszyscy ludzie a raczej coraz mniejsza grupa ma coraz wieksze "oszczedności"
2. nie wszyscy przedsiębiorcy ale ( patrz: analogicznie jak w punkcie 1 )
Statystyka to fajna rzecz ale do poprawnego wnioskowania sama ona nie wystarcza.
edik52 / 2013-03-15 12:12
Właśnie .
Ludzie coraz miej wydają , bo ich przyszłość jest coraz mniej pewna .
Nawet jeżeli nie stracą pracy pod koniec życia , to raczej nie dożyją do pierwszej emerytury .
Za smutne ? Nie optymistyczne ?
Przypomnijcie to sobie jak Wam się uda przekroczyć sześćdziesiątkę .
Drzymała / 31.11.240.* / 2013-03-15 10:15
"Problem w tym, że gospodarka nasza wciąż mała a potrzeby budżetu ( służba zdrowia, emerytury renty, infrastruktura, szkolnictwo, pomoc społeczna itd.) ogromne."

Nie trzeba było niszczyć gospodarki z zażartością hitlerowców - patrz ruiny naszego przemysłu w okresie rządów "liberałów" i tych samych pod nową nazwą "PO". Szczecin zniszczono odgradzając rurą gazową a stocznie po to, żeby się rozwijała stocznia w Rostocku w niemczech.
debos / 178.42.159.* / 2013-03-15 10:33

Nie trzeba było niszczyć gospodarki z zażartością hitlerowców -

Jakiej gospodarki? A kto chciał polskie produkty kupować jak otworzyły się granice i ludzie zaczęli miec wybór? Dla kogo miała być produkcja jak tego nikt nie chciał kupować? Kto chciał maluchy, Polonezy, radia, magnetofony Kasprzaka, telewizory z WZT itd itp? A eksport do demoludów bo tamten był tylko przeciez kierunek dla naszej przestarzałej produkcji tez ustał bo oni też po otwarciu granic mieli wybór i nasze mieli w nosie? To dla kogo miała być produkcja? Na magazyn? Gdyby były zamówienia to przetrwałyby zakłady. A Ty co kupowałeś polskie czy obce? Przyznaj się. A kolega o ukrytym bezrobociu słyszał? W Polsce za komuny nie było pracy dla wszystkich ale wszyscy mieli zatrudnienie bo taka była doktryna socjalistyczna. Ze 30% chodziło tylko do pracy i nic nie robili. Kradli natomiast prawie wszyscy. Więc może tak trochę wiecej uczciwości w dyskusji. Bo nie wszyscy chcą żyć w świecie gdzie czarne ma być białe a białe czarne.
ralf85 / 195.210.14.* / 2013-03-15 12:12
Skoda kiedys tez byla tym w Czechach czym maluchy i polonezy u nas. Patrz gdzie technologicznei sa Czesi a gdzie my? To niestety zaluga liberalow ktorzy w imie spolegliwosci (nazywaja to wolnym rynkiem) rozwalili dokladnie wszytsko. Praywatyzacja nie byla dla poprawy funkcjonowania ekonomicznego przedsiebiosrtw ale dla idei. W mysl tej idei wszytsko co panstwowe albo semi parnstwowe bylo do d... nawet jesli wyniki ekonomiczne mowily co innego. Niewiele bylo takich poteg ale byly. Dzieki naszym z KLD i UW - obecnie PO zaorano wszystko i oddano innym za bezcen. Bo wolny rynek wg Balcerowicza polega na tym ze cos jest warte tyle ile ktos chce za to zaplacic. Problem w tym ze to nie byly negocjacje prywatyzacyjne tylko chcecie macie. Owoce wlasnei zbieramy.
i to by było na tyle / 83.30.213.* / 2013-03-15 10:37

A kto chciał polskie produkty kupować jak otworzyły się granice i ludzie zaczęli miec wybór?

Odbierz francuskim rolnikom dotacje z EU to zobaczysz co się stanie.
A co tam Francja, zapytaj Romana Kluskę dlaczego importował swoje komputery.
rychu kolega zdzicha / 203.143.39.* / 2013-03-15 09:20
Ludzie muszą sobie w końcu uświadomić, że rząd nie zarabia tylko redystrybuuje środki - nasze środki. Zabiera jednym, daje drugim. Wszystko jest ok do czasu kiedy nie robi tego w dużych ilościach (coraz więcej i więcej) i niegospodarnie. W mojej ocenie tak się teraz niestety dzieje w całej EU. Uprzywilejowani, brak reform, albo ich niekończenie (ubezp. społeczne) skutkuje coraz większym stopniem zadłużenia państw z jednoczesnym złym gospodarowaniem wydatkami. Takie rzeczy kończą się bardzo źle. Wyobraźcie sobie gosp. domowe, które z roku na rok się zadłuża i wciąż źle wydaje pozyskane śrdoki - cobyście zrobili? a teraz odnieście to do wielu gosp. czyli państwa.
rychu kolega zdzicha / 118.97.208.* / 2013-03-15 09:32
Zwróćcie proszę uwagę, że dożyliśmy ciężkich czasów. Ponad 100 lat temu nie było takiego fiskalizmu. Dzisiaj praktycznie nie ma sfery życia ludzkiego nie podlegającej opodatkowaniu. Zarabiasz - zabierają podatki jawne i ukryte (społeczne), idziesz na zakupu (płacisz vat), odkładasz do banku (podatek belki), kupujesz samochód (vat, akcyza i 1000 innych), nieruchomość (podatek) itp itd. Żyjemy by płacić! To jest niewolnictwo XXI wieku! Myślę, jak moje dzieci uwolnić od tego.
qqwwaaaa / 91.246.66.* / 2013-03-15 08:47
no przecież nikt nie ma interesu żeby ludzie znali się na ekonomi, a przynajmniej nie politycy rząd i banki, wtedy wiele trudniejsze byłoby tzw. strzyżenie owiec czyli okradanie niczego nieświadomych ludzi w majestacie prawa z ich pieniędzy
Coins / 109.173.152.* / 2013-03-15 08:19
Wreszcie ktoś otwarcie mówi o tej łamadze zarządzającej finansami. Ja bym dodał, ze ten partacz nawet nie wie co to jest popyt i podaz i jaką rolę odgrywa w PKB.
debos / 178.42.159.* / 2013-03-15 09:34

Wreszcie ktoś otwarcie mówi o tej łamadze zarządzającej finansami.

Bo on najbardziej lubi gadać. Lubi błyszczeć. Modzelewski gdyby miał takie osiągnięcia jak Rostowski byłby bardziej wiarygodny.
1234ja / 62.21.18.* / 2013-03-15 08:03
Panie Modzelewski trzeba było być tak mądrym jak Pan był w rządzie!!!
ajwaj / 193.202.117.* / 2013-03-15 08:49
no i ten gość był... porównaj ustawę o PTU za jego czasów i obecną.
Oszolom / 193.110.130.* / 2013-03-15 09:43
A mozna w dwóch zdaniach takie porównanie ...? Przyznam sie nie interesowałem sie rządami w kórych zasiadał Modzelewski - byłem takim typowym dzisiejszym POlakiem, chwalącym Wałęsę i Jaruzela bo tak mówili w TV, sikającym na kościół w każdym miejscu (och jakie to było łatwe - a ile uznania człowiek zaraz zdobywał ) oraz smiejącym sie z "mocherów" i ich opowiadań... Do czasu aż w domu zagościł Interent i te wyśmiewane opowiadania zaczęły mi sie po wczytaniu się w rzeczy "nieoficjalne" bardziej logiczne i odpowiadające rzeczywistości niż śpiewki POredkatorków.
debos / 178.42.159.* / 2013-03-15 10:19

"nieoficjalne" bardziej logiczne i odpowiadające rzeczywistości niż śpiewki POredkatorków.

Z tym internetem to chłopie ostrożnie. Nasycenie prostakami, kłamstwami, demagogią czy zwykłym robieniem w bambuko naszego plebejskiego ludu jest na forach i portalach internetowych bezprzykładne. Zrozumieć trudno skąd się wzięła tak liczna rzesza ludu która jest w te wszystkie brednie uwierzyć.
Oszolom / 193.110.130.* / 2013-03-15 12:39

Zrozumieć trudno skąd się wzięła tak liczna rzesza ludu która jest w te wszystkie brednie uwierzyć.

Jak to, trudno zrozumieć??! Toz to czysty POelektorat, któremu wmówiono, że jak szturchnie babcie albo powtórzy bzdurę za Panem z TVN-u to zaliczony bedzie w poczet "młodych lespzych lepiej usytuowanych i super inteligentnych" ... Spójrz w lustro zobaczysz jedngo takiego okaza.
menda2 / 83.26.74.* / 2013-03-15 07:53
Czy to nie jest ten koleś, który jak miał możliwości to zamiast upraszczać przepisy to tylko je gmatwał na potęgę, a później z publicznej posadki przeskoczył w rolę biznesmena, który doradzał w zakresie podatków?
taki tam / 213.227.93.* / 2013-03-15 09:23
Tak, ten sam a teraz rżnie autorytet i wielkiego obrońcę przedsiębiorców.
sisley / 213.77.28.* / 2013-03-15 08:52
Jak byś znał przepisy VAT w wersji Prof. Modzelewskiego i teraz to byś takich głupot nie gadał.
condor11 / 79.186.252.* / 2013-03-15 07:35
Pocieszny jestes.....demaskowac to nie maczego o czym wszem i wobec wiemy..... powiedz mi tylko czym to skutkuje....ano niczym normalnym, bo jak powiedzial Profesor Modzelewski w normalnym kraju bylyby dymisje a w nienormalnym wzrost poparcia.... czyz to nie zabawne....
bb33 / 46.151.23.* / 2013-03-15 07:31
dałbym głowe , że widziałem tą zarośniętą twarz na spotkaniach przydupasów kaczyńskiego , czy mam racje .Jeżeli tak to jak traktować wypowiedz tego gościa?? ręce opadają, i nie tylko
ralf85 / 195.210.14.* / 2013-03-15 12:20
PIS to nie moja bajka - ale jesli udalo im sie przyciagnac fachowcow do siebie to tylko im przyklasne za to ze podjeli decyzje rozumowa a nie oszolomowa. A sam fakt ze Modzelewskiego widziano w towarzystwie Glinskiego nie dyskwalifikuje czlowieka. Tylko prostackie myslenie generuje wyciaganie latwych i prostackich wnioskow
ralf85 / 195.210.14.* / 2013-03-15 12:22
Sorry dst - ten komentarz byl adresowany do gosci wyzej nie do ciebie. Pardon :)
ralf85 / 195.210.14.* / 2013-03-15 12:19
PIS to nie moja bajka - ale jesli udalo im sie przyciagnac fachowcow do siebie to tylko im przyklasne za to ze podjeli decyzje rozumowa a nie oszolomowa. A sam fakt ze Modzelewskiego widziano w towarzystwie Glinskiego nie dyskwalifikuje czlowieka. Tylko prostackie myslenie generuje wyciaganie latwych i prostackich wnioskow
sisley / 213.77.28.* / 2013-03-15 08:57
A co ci się nie podoba-PRAWDA. To jest problem dla PO, zaklinanie rzeczywistości, dyletanctwo, lenistwo, korupcja itd....w końcu dadzą plony.
condor11 / 79.186.252.* / 2013-03-15 07:37
Widac z uwaga sledzisz wystapenia prezesa? ciekawe czy w ramach obowiazkow sluzbowych?
bsf / 46.45.103.* / 2013-03-15 07:19
Nareszcie ktoś demaskuje nieudaczników !
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy