Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prognoza walutowa. Analitycy mają dobre wiadomości nie tylko dla frankowców

Prognoza walutowa. Analitycy mają dobre wiadomości nie tylko dla frankowców

Wyświetlaj:
fiphnk / 83.31.231.* / 2015-02-25 01:12
Nic nie warte bzdury

Money - wstydźcie się - niszczycie ludziom życie
antyanalityk / 178.42.126.* / 2015-02-24 15:33
analitycy, wstydził bym się za takie analizy, to co napisaliście znaczy, że to co wiecie jest nic nie warte, nic nigdy nie jest tak jak Wy "przeanalizujecie" i pomyśleć ,że są jeszcze idioci którzy Wan za to płacą. Ja prognozuję sam frank będzie po 3,6 za 3 miesiące może wcześniej, sprawdzimy?
jjaa / 83.22.210.* / 2015-02-21 22:42
Ja uważam że, zmienia się punkt ciężkości u inwestorów(widać).Surowce, a szczególnie te ważne (strategiczne ) idą systematycznie do góry. Frank dzisiaj jest (to zależy)gdzie i jak ale np.3,85-3,935 !!! , wojny tu i tam , a również Rosja i jej wojna też ma wpływ znaczący. Nieruchomości u nas nie stanieją jak ktoś pisze, a zdrożeją (niestabilność i aspekt psychologiczny +zbliżający się termin uwolnienia barier kupna dla cudzoziemców)KNF wyznaczył"na coś ok.10 marca bankom(termin końca lawirowania) i podania klientom konkretów przewalutowań. Za 5 mies. frank po 3,xx.
Alek13 / 78.88.221.* / 2015-02-21 19:10
Co to za analitycy? Tekst pisany przed niecałym miesiącem.I co? Frank po 3,90 , a nie po 4,28 jak Pani analityczka z Bożej łaski przewiduje.
eddy / 5.134.65.* / 2015-02-20 19:18
Skoro EBC dodrukuje 1100 mld euro i euro zacznie się osłabiać, to jakim cudem zacznie się wzmacniać złoty, który jest związany z euro?
OKRADZIONY PRZEZ GETIN BANK / 62.87.218.* / 2015-02-15 16:19
Jestem okradany przez Getin bank. Libor obecnie wynoisi -1,75, a w przysłanym harmonogramie spłat po odjęciu marży wychodzi-0,1. W umowie mam wpisane warunki Libor + marża. Czy marża wpisana w umowie może być swobodnie dostosowywana do widzimisię złodziei banksterów?
Frank and stein / 77.254.78.* / 2015-02-17 23:20
Libor 3M na dzień 16.02.2015 wynosi 0,9030 i na pewno nie wynosił mniej niż -1. Nie popadaj w paranoję. Też jestem oszukany przez banksterów. Im zależy żeby zrobić z nas wariatów!
grzeg777 / 94.254.198.* / 2015-02-16 13:01
marże się dodaje do liboru a nie odejmuje! nie napisałeś jaka marżę masz! Jeśli libor _1.75 a marża 1.65 to jest okej!
mati550 / 95.49.56.* / 2015-02-13 08:38
Jesteśmy 3 tygodnie później i boki można zrywać jak się czyta tą analizę. Już pewniejsza jest prognoza pogody na za 3 lata :)
ananalityk / 77.255.24.* / 2015-02-10 22:00
Ach jeszcze nie dopiłem herbatki ,jak dopiję to na dnie czeka już gotowa analiza .
analityk ;) / 31.1.194.* / 2015-02-09 16:40
Frank szwajcarski ponownie sięgnął poziomu 4 złotych
Frankowicz / 31.1.194.* / 2015-02-09 16:38
Dzięki WAM ;)

"Informujemy, że uległo zmianie oprocentowanie kredytu
Oprocentowanie nominalne przed zmianą: 0,91 %
Oprocentowanie nominalne po zmianie: 0,04 %"

i proszę dalej o dyskusję mają wpływ na banki i nie tylko na CHF

ale na PLN, EURO itd.

przecież też są obniżane inne stopy!!!!!
Palermax / 213.155.191.* / 2015-02-05 18:06
No nie wiem czy dobre wiadomości. Dla ludzi pracujących na morzu spadek dolara to nie powód do uśmiechu. Ale interesy pewnych grup społecznych są spychane na drugi tor. Nikt nie przejmował się nami gdy dolar szedł na łeb na szyje w dół. Wszyscy cieszyli się z wesołej zielonej wyspy. A teraz prawie cały kraj musi stać na baczność bo nieodpowiedzialna masa pobrała kredyciki na CHF i po wielu latach laby zaczęła tracić. Mam nadzieje że wróci gospodarka światowa z lat 90.
T. / 81.190.59.* / 2015-02-25 12:31

Dla ludzi pracujących na morzu

Nikt Ciebie nie zmuszał do pracy na statkach.A także do odosobnienia od świata i rodziny,co nie jest łatwe. Poszedłeś tam tylko i wyłącznie z chęci wyższych zarobków. Lecz obojętnie jaki by nie był kurs dollara ,zawsze Twoje będzie na wierzchu. Jedynie rosnąca "kupka" w szafie chwilowo przystopuje, ale nigdy nie poniesiesz takiego długoletniego obciążenia finansowego jak kredytobiorcy frankowi.
Wiec nie widzę tu żadnego uzasadnienia w porównaniu z Tobą.
Mieszkaniec POLSKI / 188.146.157.* / 2015-02-13 15:43
Masz rację, dla ludzi pracujących za granicą to złe nowiny, lecz "nieodpowiedzialna masa" o której piszesz to znaczna część społeczeństwa, bo jak uwzględnisz liczbę kredytobiorców CHF razy liczbę osób w rodzinie to może zauważysz, że ma to wpływ na wielu ludzi w tym kraju. W Twoim przypadku jak pracujesz za granicą niższy kurs waluty może oznaczać jedynie to, że będziesz zmuszony pojeździć np. rok dłużej samochodem który posiadasz, a w sytuacji tych zadłużonych ludzi niejednokrotnie to być albo nie być, bo kredyt nie był brany na jakieś tam zachcianki, tylko na podstawowy cel jakim jest mieszkanie. Więc przestań porównywać swoją sytuację do ludzi którzy zaciągnęli kredyty na zakup mieszkania. Ty i wielu Tobie podobnych ludzi nie zdajesz sobie nawet sprawy jak wielkie skutki ekonomiczno-społeczne może mieć niespłacanie np. kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy kredytów. Ceny nieruchomości zaczną spadać, a co za tym idzie sprzedaż nowych mieszkań również. Pociągnie to za sobą znacznie gorsze wyniki finansowe banków, bankructwa deweloperów i tysiące osób wyrzuconych na bruk i/lub zwolnionych z pracy. Odbije się to na całej gospodarce naszego kraju. No ale cóż Ty masz to zapewne daleko w poważaniu skoro zarabiasz w walucie, podatki pewnie odprowadza Twój zakład za granicę, a Ty w związku z tym oczekujesz równego traktowania Ciebie i setek tysięcy rodzin które pracują i żyją w tym kraju i niejednokrotnie potrzebują niewielkiej pomocy ze strony państwa. GRATULUJĘ podstawowej wiedzy ekonomicznej i poczucia humoru...
Heniu Kowalski / 212.160.202.* / 2015-02-16 10:05
Umowy nie były zawierane pod przymusem a jeśli czujecie się oszukanie przez Banki to trzeba zebrać się w kupę i założyć sprawę tym bankom.
nigga / 202.130.187.* / 2015-02-05 15:13
prognozy co do franka nie zgadzają się już po tygodniu
Jarek1010 / 83.5.104.* / 2015-02-04 19:30
Pani Doroto proszę jeszcze raz zadać pytanie "wróżbitom" o kurs franka.
P.S. Kumulacja w lotto 23 mln, może tam dopisze im szczęście.
Darek171 / 46.113.131.* / 2015-02-04 10:43
Mam nadzieje, że ci panowie właśnie złożyli wypowiedzenia ze swoich miejsc pracy skoro są nie kompetentni i wypowiadają się w tematach o których nie mają bladego pojęcia.
DD2 / 87.99.21.* / 2015-02-04 01:26
PROBLEM POLEGA TEŻ NA JESZCZE JEDNEJ RZECZY .KWOTA RATY KREDYTU SKŁADA SIĘ NA KWOTĘ KAPITAŁU I KWOTĘ ODSETEK .NA POCZĄTKU SPŁATY KREDYTU KWOTA ODSETEK JEST OGROMNA A KWOTA KAPITAŁU MALEŃKA .NA KOŃCU SPŁATY KREDYTU JEST ODWROTNIE .BANK REALIZUJE ZYSK NA POCZĄTKU A WYDAJE MI SIĘ , ŻE ŻEBY BYŁO UCZCIWIEJ TO POWINNO TO BYĆ ROZŁOŻONE PO RÓWNO .PO PEWNYM OKRESIE NAWET JAKBY SIĘ MIAŁO NADMIAR GOTÓWKI TO NIE OPŁACA SIĘ SPŁACAĆ KREDYTU WCZEŚNIEJ BO W ZASADZIE KREDYT (CZYLI ODSETKI) ZOSTAŁ JUŻ SPŁACONY . I TO JEST NABIJANIE LUDZI W BUTELKĘ.
Mieszkaniec POLSKI / 188.146.157.* / 2015-02-13 16:03
To nie do końca tak jak piszesz... To że w kwocie raty masz na początku więcej odsetek, a mniej kapitału wynika z faktu, że odsetki są naliczane od salda pozostałego do spłaty, a w związku z tym w miarę spłacania kredytu saldo maleje i stąd płacisz coraz to mniej odsetek. Teraz odwróć sobie sytuację, Ty zanosisz do banku określoną kwotę i zakładasz lokatę. Po pewnym czasie wyciągasz np. połowę zainwestowanej kwoty i czy wtedy jesteś zaskoczony, że otrzymasz mniej odsetek z lokaty ? Nie, bo mniej ulokowałeś. Tą samą sytuację masz w kredycie. Bank lokuje kapitał w twojej inwestycji a Ty w miarę spłaty płacisz coraz to mniej odsetek. A tak na marginesie, jeśli zakładałeś wcześniejszą spłatę kredytu, to korzystniej było by Ci wziąć kredyt na maksymalnie długi okres czasu (przy założeniu, że miałbyś te same warunki co obecnie, czyli % i prowizję) i wtedy dokonać spłaty po określonym czasie. Zauważ, że kredyt wzięty np. na 20 lat i spłacony po 15 latach, to nie to samo co kredyt wzięty na np.30 lat i spłacony również po 15. Jeśli z bankiem wynegocjował byś te same warunki, to finalnie po 15 latach w tym drugim przypadku kwota spłaconych odsetek była by niższa. To taka mała podpowiedź dla tych co o kredytach wiedzą tylko tyle jaki jest % i ile trzeba zapłacić raty. Bankowcy tego wam nie powiedzą, bo niejednokrotnie sami się znają na kredytach jak kura na pieprzu. Nie raz już doświadczyłem sytuacji, kiedy to ja douczałem doradcę bankowego w ING czy w banku millennium. Ale pewnie i w innych placówkach znajdą się "znawcy tematu" bez elementarnej wiedzy. Oczywiście nie twierdzę, że wszyscy są tacy sami, ale z pewnością warto na rozmowę o kredycie hipotecznym iść z osobą zorientowaną w temacie.
strarzak / 83.17.221.* / 2015-02-12 08:38
przecież masz wybór - wystarczy wybrać raty malejące. wtedy spłacasz od początku więcej kapitału.

Najnowsze wpisy