Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prognoza walutowa. Analitycy mają dobre wiadomości nie tylko dla frankowców

Prognoza walutowa. Analitycy mają dobre wiadomości nie tylko dla frankowców

Wyświetlaj:
"Analytyk" / 194.114.62.* / 2015-01-27 10:33
Już mamy po 4,1 a co za pół roku?
może po 2,5 a może 5,5.
Podpowiem jak na św. Hieronima jest deszcz, albo go ni ma, to w środku listopada pada, albo nie pada.
Photer / 46.174.28.* / 2015-01-27 09:30
Mogę sprzedać franki temu analitykowi po 4,37 - jego 2 grosze.

On tam jeszcze pracuje ?
CZ_osnek / 194.114.62.* / 2015-01-27 09:16
Już potaniał i potanieje jeszcze.
kumac1092 / 77.222.238.* / 2015-01-26 19:01
analitycy są jak politycy i ich obietnice...
kubek19782009 / 2015-01-26 08:01
Od 2011 r. nie wierzę ani jednemu analitykowi i ani jednemu doradcy. Pamiętem jak właśnie w 2010 r. kazali frankowiczom nie panikować, a wtedy można był jeszcze przewalutować po kursie 2.7.
Już prawie to zrobiłem tylko posłuchałem kilku doradców także i w banku.
Szwajcarzy i spekulanci dobrze wiedzą, że jest ponad milion zadłużonych w europie w ich walucie i będą zawsze robili tak żeby na tym zarabiać więc nie łudźmy się że frank kiedykolwiek będzie poniżej 3.5 .

Dziwi mnie dlaczego rząd nie proponuje przejścia/przewalutowania kredytów na EURO skoro EURO ma być coraz tańsze, a poza tym po jakimś czasie Polska i tak ma przejść na tą walutę.
czeremcha2001 / 31.2.70.* / 2015-01-25 20:00
W grupie ekspertów brakuje Rogalskiego :) Wybitni ekonomiści, finansiści od 2008 roku wieszczą umacnianie złotego względem frania :) A franio konsekwentnie idzie w górę :) Czemu tak piszą - to jest zagwostka! :)
mag8012 / 46.45.78.* / 2015-01-25 19:16
i znów analitycy walut pieją z zachwytu że za około pół roku do dziewięciu miesięcy chf potanieje o 20gr ale i tak kurs będzie powyżej 4,-zł i to średni kurs NBP, a kto po takim kursie kupi walutę chyba tylko POSŁOWIE.
Poza tym ile banki ściągną kasy na wyższych kursach przez te pół roku do dziewięciu miesięcy??????????
Jarek174 / 62.61.41.* / 2015-01-25 17:03
hehe widze ze wszedzie w medniach robi sie propagande ku pokrzepieniu serc aby uspokoic dojonych frankowiczow ale na zasadzie pomocy werbalnej a nie rzeczywistej. Dlaczego nikt nie odpowiada na pytania ktore zadaja frankowicze. Dlaczego nie ma odpowiedzi w jakiej walucie tak naprawde udzielano kredytow przy uzyciu jakich zasobow i w jakich walutach itd. Dziwne ze instytucje "panstwowe" udaja ze do nich nie docieraja takie informacje. Wyglada na wspolprace banki rzad a nie spoleczenstwo rzad wiec kto tutaj i dla kogo jest? NIc dziwnego ze frankowicze zostali na lodzie bo przeciez problem nie istnieje od teraz tylko pojawil sie jakies kilka lat wczesniej.
Mariusz Ż / 79.185.224.* / 2015-01-25 12:41
To ja zadziałam pozytywnym myśleniem - moja rata kredytu w CHF w lutym wzrosła w stosunku do stycznia o 95 PLN ale dostałem 100 PLN na imieniny - więc jestem 5 PLN do przodu YES YES YES
JAK_OPTIMUS / 77.253.78.* / 2015-01-29 23:16
To się nie chwal, bo Urząd Skarbowy wyciągnie łapę po podatek od prezentu i będziesz do tyłu
Pan Krzysztof / 46.187.149.* / 2015-01-25 11:51
Szwajcaria ma kredytów hipotecznych na 140% PKB i jeszcze nie ma banki nieruchomościowej, ciekawe :) USA miało ich koło 100% PKB przed kryzysem. Jedyna różnica jest w tym, że w USA było dużo kredytów zagrożonych i banka pękła wcześniej.
U nas ostatnio też widać efekty zbyt łatwo dostępnych kredytów i zbyt niskich stóp procentowych. Tępy konsument leci do banku, bo mu zdolność kredytowa wzrosła z powodu niskich stóp %, albo dopłat albo niskiego kursu walut, w której bierze kredyt. Zadłuża się po uszy i nakręca popyt na nieruchomości, więc developer podbija ceny. Oczywiście Ci na końcu boomu mają najgorzej :) Nieruchomości są przeszacowane w trakcie boomu, dlatego po jakimś czasie niemożliwe jest uwolnienie się od kredytu sprzedając mieszkanie, bo następuje urealnienie cen. Gdy moi znajomi się cieszyli, że mają kredy a ich nowe M pnie się w górę to się zapytałem co zrobią, gdy ceny spadną. Oj nie spadną, nieruchomości zawsze idą w górę, zazdrościsz i tyle, mieszkaj dalej z mamusią. Weź takiemu coś powiedz to cię obrazą a potem lament, że państwo winne. Teraz boleśnie się przekonali w jaki g... wdepnęli.
Tak to jest jak gawiedź czyta sponsorowane artykuły doradców z Open Fajans i Hołm Brojler, że będzie już tylko drożej, że trzeba jak najszybciej brać kredyt, że nowe jest lepsze. Moi znajomi mają teraz coraz ciężej, a ja mam pieniążki na prawie całe mieszkanie i pusta historię kredytową. 4 lata dłużej mieszkałem z mamusią, nie ma co, przegrałem życie i tyle :D Chętnie kupię nieruchomość z licytacji za frajer :)
Mieszkania nie powinny drożeć, bo nie mają nic wspólnego z wytwarzaniem dóbr tylko z konsumpcją. Każdy drastyczny wzrost cen mieszkań czy ziemi to zwyczajna spekulacja, spowodowana zbyt wysokim popytem (zbyt tani kredyt). Czy ktoś z was zastanawiał się dlaczego wartość ziemi rolnej wzrasta skoro daje zawsze tyle samo plonów albo leży odłogiem przez kilka lat?
pierwek / 79.110.202.* / 2015-02-16 13:36
skoro żyjesz na garnuszku u mamusi to nie wypowiadaj się w tematach o których nie możesz mieć zielonego pojęcia... to tak jak księża który prowadzą nauki przedmałżeńskie...
Matmac / 79.186.105.* / 2015-01-26 13:59
Generalnie się zgodzę z przedmówcą :), zwłaszcza gdy idzie o łatwowierność i, co tu dużo mówić, naiwność większości frankowiczów. Niestety dzisiejsze czasy pokazują, że eksperci co raz częściej mijają się z rzeczywistością i zawsze należy po wysłuchaniu ich opinii podzielić je na czworo... A co do ziemi, to odpowiedź na pytanie - dlaczego drożeje - jest bardzo prosta (i zna ją każdy ekonomista). Ziemia jest dobrem skończonym i jest jej tyle ile jest. A mieszkań można wybudować wiele...
skierek / 37.248.255.* / 2015-01-25 11:25
Zacznijcie już dziś-kupujcie dolary a sprzedawajcie franka gdyż on już nie zdrożeje.
klon655 / 89.72.59.* / 2015-01-30 08:49
a może sprzedawajcie franki szwajcarskie a kupujcie ruble??
kolo09 / 193.239.39.* / 2015-01-25 09:24
Panowie Analitycy, chyba pracujecie po godzinach jako wróżki ;-) Póki co nie potraficie niczego przewidzieć i zwykle w życiu jest zupełnie na odwrót. Ale skoro ktoś wam płaci za social fantasy to czemu nie powróżyć
europejczyk pl / 217.99.139.* / 2015-01-25 08:50
Jak w tym kraju można się dorobić mieszkania. Państwo zapomniało całkowicie o obywatelach to niech chociaż pomoże walczyć z lichwą bankową. Powinien być tylko jeden bank państwowy hipoteczny reszta w Polsce to mafia bankowa która jak gangrena toczy naszą gospodarkę.Rząd nie funkcjonuje dał zgodę bankom na przejmowanie mieszkań w ramach programu odwrócona hipoteka zamiast sam prowadzić politykę pozyskiwania mieszkań z rynku wtórnego dla młodych ludzi Frankowicz za kredyt dostał mieszkanie lub wybudował dom,dał pracę ludziom zatrudnionym na budowie , producentom materiałów w okresie budowy. Po tym czasie banki wyłudzają coraz większe pieniądze od Kowalskiego przez okres bliżej nie określony. Jak można dalej tolerować taką działalność bankową .Po frankowiczach złotówkowiczę będą następną grupą do złupienia !!! To biologiczna zagłada narodu realizowana przez mafię białych kołnierzyków , przy aprobacie naszego rządu . Zmierzamy do drugiej Grecji
Unio pozwól żyć.
Marius. / 80.203.127.* / 2015-01-25 06:43
A co z Koroną Norweską - pujdzie w górę ?
Grzegorz519 / 77.79.252.* / 2015-01-25 01:10
Dzień dobry,
Analitycy prognozują cenę Euro na 4,20 zł za 6 miesięcy. Taką cenę Euro osiągnęło już wczoraj.
Dziękuję, dobranoc.

Najnowsze wpisy