Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prognoza walutowa na 2014 rok. Szykuje się duży spadek na złotym

Prognoza walutowa na 2014 rok. Szykuje się duży spadek na złotym

Wyświetlaj:
życzliwy Janek / 178.235.235.* / 2014-01-31 19:20
Gdy tylko prognozowali, że złoty umocmi się w tym roku czym prędzej kupiłem firanki po 3.37. Mogłem kupić i dolores po 3.02 ale jakoś nie mam zaufania do drukarni. Obserwuję od dłuższego czasu, że największe wachania są na funciakach, może się przerzucę. Generalnie kretynów z tego portalu nie słucham. Gadają jak naganiacze (doradcy bankowi) na fundusze inwestycyjne. Śmiać mi się chce gdy słucham jednego takiego z drugim. Uważam, jednak, że najlepiej można zarobić na giełdzie, ale nie polskiej tu może być różnie. Ameryka idzie gospodarczo w górę, więc w najbliższym czasie najwyższe wzrosyty po korekcie będą na akcjach banków.
Arekkk / 46.186.84.* / 2014-01-31 18:22
Dwa dni temu pisali że złoty w 2014 będzie się umacniał..
tediTVN / 89.76.20.* / 2014-01-31 11:25
Najważniejsze aby polską inflację trzymać w ryzach. Spadki złotego w stosunku do walut są korzystne dla naszych eksporterów, gorzej jest dla importerów. Ale na czym bardziej nam zależy? Co ma większy wpływ na PKB? Celem rządu i Rady Polityki pieniężnej w 2014 r powina być niska, co najwyżej 2 % inflacja,dodatnie saldo handlu zagranicznego oraz jak najwyższy wzrost PKB pobudzony zarówno inwestycjami jak i konsumpcją. Tylko wtedy mogą powstać nowe miejsca pracy, wzrosnąć wynagrodzenia i zmaleje bezrobocie.
tojawaszczytelnik / 5.173.239.* / 2014-01-30 20:00
na poczatku 2013 czytalem podobny artykul i spodobał mi sie jeden z potów w ktorym internuta powiedzial zeby sie szykowć na sytuacje odwrotna :).I sprawdziło się:).
JonesBones / 91.216.160.* / 2014-01-30 14:48
Takie prognozy to i ja mogę robić a nawet lepsze co na rynkach finansowych znam się tyle co nic. Nie dalej jak 3 dni temu czytałem prognozy tzw. "ekspertów" największych polskich banków odnośnie kursów walut. I były zupełnie odwrotne. Teraz 2 dniu czerwieni na giełdzie i nagle zwrot o 180 stopni. Srali muchy będzie wiosna mości panowie! I dokładnie tak samo kochani Polacy działają te wszystkie fundusze, którym powierzacie swoje oszczędności. Jak się uda i giełda pójdzie w górę to zarobisz więcej niż na lokacie. A jak będzie bessa to nikt nic Ci nie obiecywał a "inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty środków". Hahaha! W ten sposób to każdy Polak sam może kupować i sprzedawać akcje i wyjdzie na to samo, tylko bez prowizji. We wszystkich funduszach jedyne co jest naprawdę profesjonalne to - MARKETING I REKLAMA.
patrzałka / 37.30.66.* / 2014-01-30 13:31
te wszystkie prognozy sa g..no warte jeszcze nigdy się nie sprawdziły zawsze jest jakieś ale at argentyna a to turcja copokazyje że złoty jest słaby i niestabilny kazde wachnieęcie na rynku walutowym czy to w zinbabwe czy w kongo ma negatywny wpływ na wartość złotówki
ehhh / 62.69.227.* / 2014-01-30 07:47
Czy to nie na tym portalu trąbiono pod koniec 2013, że gospodarka w Polsce ruszy z kopyta a złoty będzie się umacniać w stosunku do wszystkiego innego?
Grudzień - prognozy na rok 2014 - złoty mocny
Styczeń 14 - prognozy na 2014 - złoty słaby
A zatem prognozuję prognozy na przyszłe miesiące:
Luty 14 - złoty mocny w 2014
Marzec 14 - złoty słaby w 2014
Kwiecień 14 - złoty mocny 2014
Maj 14 - złoty słaby 2014
Czerwiec 14 - złoty mocny w 2014

Dalej już nie prognozuję, gdyż analitycy wykazują się zbyt wysoką zmiennością.
tobruk_defender / 212.180.230.* / 2014-01-27 20:15
Jeśli każdy Polak zgromadzi większą część swoich oszczędności w gotówce, to kurs PLN poszybuje w górę. Bilans handlu zagranicznego się zmniejszy na korzyść eksportu. Ludzie spłacą kredyty walutowe (albo przewalutują) i powrócimy do porządku... Lehman Brothers będą mogli się cmoknąć... to co, pomożecie?
tobruk_defender / 212.180.230.* / 2014-01-27 20:19
Podniosą stopy procentowe. Napłynie waluta. To dalej wywinduje PLNa. Tak szybko pieniędzy nie dodrukują. Dzisiaj największy problem polega na tym, że jest duża podaż pieniądza. A zmienić to jest tak łatwo. I nic nas nie będzie kosztować. Bo nawet jeśli przez chwilę nie założę lokaty, tylko wypłacę i przetrzymam w skarpecie gotówkę, to później i tak mi się to zwróci. to co, pomożecie? Wypłacajcie gotówkę. Z bankomatów, kas, banków.
sir / 89.167.72.* / 2014-01-27 16:48
Większość prognoz zwłaszcza na rynku walutowym jest nietrafiona. Przeczytać można, ale żeby się nią kierować ?...
kikx / 83.15.220.* / 2014-01-24 13:48
Brednie spekulantów Forexopodobnych
Aus / 93.174.28.* / 2014-01-07 00:34
Jeden sposób na poprawienie gospodarki w Polsce, bardzo szybki i efektywny. Przenieść wszystkie rządowe rezerwy złota do Polski.
Efekt, znaczna poprawa ratingu Polski oraz mocny impuls dla inwestorów.
Kraj, który swoje główne rezerwy w złocie trzyma za granicą jest mało wiarygodny pod względem bezpieczeństwa inwestycji...

Piszcie, co Waszym zdaniem stałoby się, gdybyśmy przenieśli całe swoje złoto do Polski.
asasan / 31.7.41.* / 2014-01-06 10:01
Równie dobrze moge sobie wypic kawe i zajrzeć do środka filiżanki. Tzw. "analitycy" jjak nazwa wskazuje to nie wrózbici. Zdecydowanie nie Najsmieszniejsze jest jednak to, ze parę dni wczesniej czytam opinie głównych analityków banków odnoście kursów w 2014. No i ci poca się, myslą, parują, bo co moga powiedzieć? Rynkiem steruja główni gracze, równie dobrze dolar może się umocnic jak i stracić, wszystko zalezy od ustaleń FED za porozumieniem mocarzy grupy Bildeberg. Te kursy to sa tylko odpryski całości zdarzeń gospodarczych. Jedni zarabiaja na tym miliardy, a reszta ich obskakuje jak kundelki przejezdzający samochód. Tak więc czytam wypociny ekspertów jak to m.in złoty sie umocni w przyszły roku, aby po tygodniu przeczytac cos całkiem odwrotnego. Osobiscie skłaniam się, że nic się nie zmieni. A jeśli to pod koniec roku. Zrynku musi nadejśc wyraxny sygnał dany przez herolda: Oto kryzys się skończył, mamy teraz fazę wzrostu. Wtedy ci średni gracze wypełzna jak robactwo spod kamieni i będzie faza ożywienia na rynku. Szczególnie dotyczy to bezpiecznych przystani w Szwajcarii. Myslę, żewszyscy czekaja na te chwilę, aby w końcu ten kapitał trafił na rynek i dał się wydoić. Może coś się szykuje na rynku złota, jakas mała przecena? Może akurat ktoś rzuci na rynek informacje, że np. w RPA odkryto ogromne złoża złota, a to spowoduje w perspektywie 2-3 lat drastyczny spadek cen tego kruszcza. Zauważcie jak łatwo nas robic w balona.
daniel.s / 80.238.115.* / 2014-01-09 22:02
Po czym poznasz dobrego analityka - po tym, ze umie wytlumaczyc, dlaczego wczoraj sie mylil.
Nie warto sluchac naganiaczy... Gdyby tak projektowac mosty, jak analitycy prognozuja zachowania gospodarki, to by sie one zawalaly.
jjx / 89.229.68.* / 2014-01-05 12:03
wykresy mówią o pln/eur ( ilość PLN na 1 euro) , a nie odwrotnie Piszcie normalnie
ron2000 / 83.31.214.* / 2014-01-04 20:51
realnie wart jest może z 10 gr. Jeżeli wstrzymano by hazard na forexie, instrumentach pochodnych, futures i rynkach towarowych w USA wybuchła by hiperinflacja. Hazard jest buforem dla nadmiaru emisji pieniądza w USA. Ile to może jeszcze potrwać ? Podobnie jest z funtem i jenem.
Mądry / 81.190.69.* / 2014-01-04 00:30
a propo bitcoina,w całym 2013 r wydobyłem troche bitcoinów.Czy mam zapłacic podatek? ale w którym momencie? wydaje mi sie ze przychodem jest data sprzedania.
Kilkadzieisąt sztuk sprzedałem bo był dobry kurs,ale troche zostawiłem.Czy mozna odliczyc koszty uzyskania przychodu? czyli w głównej mierze zuzyty prąd i zakup koparki (700zł).

Najnowsze wpisy