Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Prognozy wzrostu cen mieszkań bardziej ostrożne

Prognozy wzrostu cen mieszkań bardziej ostrożne

Wyświetlaj:
Marek Biernacki / 188.33.144.* / 2010-03-09 09:27
Ceny juz powoli będą musiały wzrastać. Nie wiem, czy to bedzie aż 5 %, ale 2-3 sa realne. Według mnie teraz mam juz dołek, a jak wiadomo w kryzysie robi się najlepsze transakcje. Jeśli byłbyś zainteresowany kupnem mieszkania to warto się zainteresować poradnikiem Jak kupić mieszkanie, które uratuje Tobie życie. Mi się to naprawde opłaciło wyłożenie tych kilku złotych, gdyż oszczędności były zdecydowanie większe.
RobertoX27 / 93.159.21.* / 2010-03-12 15:03
Cieszę się że Ci "się opłaciło". i Życzę Ci cierpliwości w oczekiwaniu na wzrosty ;)
aab / 87.207.113.* / 2010-02-25 09:50
A co w USA?
Fatalny był raport o sprzedaży nowych domów. Okazało się, że spadła o 11,2 proc. m/m (oczekiwano wzrostu) do poziomu najniższego w historii tego raportu (od 1963 roku). Mediana cenowa spadła w stosunku do grudnia aż o 5,6 procent.
Usiłowano tłumaczyć te fatalne dane zimą, ale tego się tak do końca nie da wytłumaczyć. Po pierwsze analitycy stawiając optymistyczne prognozy wiedzieli, że zima jest ciężka. Po drugie sprzedaż spada od trzech miesięcy, co sygnalizuje, że sytuacja na tym rynku się ciągle pogarsza.. Pozostaje zadać retoryczne pytanie: co się stanie po kwietniu, kiedy wygaśnie program dopłat do kupna domu?
nostri / 89.230.198.* / 2010-02-24 17:30
Home Broker sprawdził, jaką ratę kredytu mieszkaniowego mogłaby spłacać osoba zarabiająca „średnią krajową”, która nie ma innych zobowiązań z tytułu pożyczek i kredytów. Jej dochód netto w przypadku umowy o pracę wynosi 2322 zł, zatem limit miesięcznego obciążenia z tytułu spłaty kredytu to 1161 zł. W przypadku przeciętnego kredytu w złotych, oprocentowanego na poziomie 6,65%, taki limit teoretycznie pozwoliłby na zaciągnięcie kredytu na 30 lat na kwotę 180 tys. zł (miesięczna rata w przypadku metody równych rat wyniosłaby 1156 zł
180tys. podzielić na 50m2 = 3600PLN/m2;
w tym momencie ceny mieszkań 50m2 Lublin - 4300-4800PLN %; ludzi zarabiających średnią krajową w lubelskim max 30%. Czy ceny nie musza się urealnić ?!?!
X1X2 / 85.222.1.* / 2010-02-23 20:50
Jakie wzrosty cen? Jeśli już coś urośnie, to urosną nosy o 5,21 procenta wszystkim kłamcom z branży nieruchomości. Bezrobocie wynosi ponad 12 procent i rośnie. Nie zanosi się na to, żeby spadło poniżej 10%. Ludzie ledwo rachunki płacą w terminie, albo nawet po terminie. Branża nieruchomości chyba żyje w innym świecie. Ceny lecą na łeb. Ludzie, żeby sprzedać mieszkanie rezygnują z usług agencji nieruchomości, które chcą zarobić na tych mieszkaniach kupę grosza. Mieszkanie w ofercie bezpośredniej jest około 120 tys. zł. tańsze, niż było ferowane przez agencję nieruchomości. Pomimo to, że oferta bezpośrednia zawiera niższą cenę, to i tak nie zmienia to popytu na mieszkania, bo są one nadal zbyt drogie dla wielu ludzi. Właściciele oferowanych do sprzedaży mieszkań są jednak gotowi jeszcze obniżyć ceny do poziomu, który odpowiada nabywcom, żeby tylko te mieszkania sprzedać. Chyba zaczyna do nich docierać, że za jakiś czas nawet za takie pieniądze nikt tych mieszkań nie będzie chciał kupić. Oferty bezpośrednie z rynku wtórnego wymuszą spadek cen u pośredników rynku pierwotnego i wtórnego. Trzeba jeszcze podziękować obecnemu Rządowi za współpracę z powodu mizernych efektów gospodarczych i wybrać Rząd, który wprowadzi podatek katastralny. Wtedy ceny wrócą do normy. Obecny Rząd chyba bierze od branży budowlanej gigantyczne łapówki, żeby nie wprowadzał podatku katastralnego.
malgosikol / 89.75.52.* / 2010-02-23 18:04
Spójrzcie na dane GUS-u, wynika że ceny spadły o kilkanaście procent i będą nadal spadać a oni mówią o wzrostach. Marzenia deweloperów. Wzrosną ale apartamentowce 200 m2 w Warszawie z 3 mln na 3,1 mln
water_man / 83.7.193.* / 2010-02-24 23:47
"Kolejnym czynnikiem, który powinien pozytywnie wpłynąć na ceny jest..."
- pozytywnie, czyli w rozumieniu autora wzrosnąć :)
to chyba mówi wszystko o powyższym przekazie
- polecam zapoznanie się z tym co ma do powiedzenia nt kryzysu i rynku nieruchomości Peter Schiff (dostępne na youtube)
mreku / 2010-02-23 17:47
Banki będą Was przekonywać, że to się opłaca.

Developerzy będą stawać na głowie, by udowodnić Wam, że dzisiejsze ceny nieruchomości mogą być tylko wyższe, a wszystko to tylko marketing nastawiony na wyciągnięcie od Was jak najwięcej pieniędzy !

Kredyty hipoteczne na 15 lat to maksimum jakie jest rozsądne !

Poproście bank o wyliczenie rat spłaty i rozbicie tych rat na spłatę kapitału i odsetki bankowe.

Przy 30 letnim kredycie na 300.000 zł na 8 % przez pierwszych 15 lat spłacicie zaledwie 69.653 zł kapitału i UWAGA 326.578 zł ODSETEK (Rata równa wynosi 2201 zł )!!! Jak łatwo policzyć odsetki stanowią 468 % wartości kapitału spłaconego ! Pamiętajcie, że przez 30 lat nie będzie to Wasze mieszkanie ! Jest to mieszkanie banku, który wyliczy Wam słoną kwotę wynajmu!

Jeśli uważacie, że ceny mieszkań nie spadną i jesteście zdecydowani na zakup, to przynajmniej nie bierzcie na siebie jarzma niewolnictwa w postaci 30 letniego kredytu!
Przy kredycie na 15 lat powyższe wyliczenia są znacznie korzystniejsze dla kredytobiorcy.
Marian 2891 / 83.14.142.* / 2010-08-04 11:05
zgadzam się, też sobie to policzyłem ostatnio i te 15 lat to maksymalny okres jaki ma sens na kredyt hipoteczny, a jeszcze ciekawiej wyglada "Polityka Państwa", które dba o interesy obywateli, których namawia na 30-letni kredyt "Rodzina na swoim":)
Ja to Ja / 151.88.22.* / 2010-02-23 12:07
aa czyli teraz kupno mieszkania są oferowane po tak fantastycznie opłacalnych cenach, że trzeba się na nie rzucić?? Narodzie biegnij więc do banków po tanie i równie opłacalne kredyty..
arch / 2010-02-23 15:20 / Tysiącznik na forum
Dane za styczeń 2010 r.: w tys., zmiana procentowa r/r, m/m

Mieszkania oddane do użytkowania: 160,1, -47,1, -30,3
Mieszkania, których budowę rozpoczęto: 142,9, -24,8, -47
Mieszkania, dla których wydano pozwolenia: 178,8, -14,7, -27,5

Źródło: GUS
zxcvvbnm / 188.47.157.* / 2010-03-05 20:32
Hmmmm,
Zastanawiające i to bardzo.Wszyscy piszecie o spadkach i, ze ludzie nie kupuja mieszkan.. NIe chce wyprowadzac kontry przeciw wam i nie zamierzam.Sam bym wolal zeby spadaly, ale sam poszukuje mieszkania bo wole to niz wynajmowanie i z moich obserwacji wynika ze owe nie sprzedajace sie mieszkania znikaja z tyg na tydzien i wlasnie przez to ze sie caly czas zastanawiam juz mi przelecialy kolo nosa dwa (miejscowosc pod wroclawiem, mieszkanie w okolicach 30mkw) Teraz to juz sam nie wiem
BlackCrow / 83.26.207.* / 2010-03-05 22:18
Nie wiem w jakiej okolicy teraz przebywasz ale kiepsko szukasz...
Albo inaczej, Jelenia Gora, mieszkania w cenrum stoja puste od pol roku (przynajmniej wtedy zauwazylem wielkie szyldy z ogloszeniem sprzedazy) i dalej sa do kupienia. Jak sie rozejrzalem po rynku to zniknely inwestycje z polowy 2009 i to nie w calosci. Te oddawane w grudniu 2009 i na wiosne 2010 sa w okolo 80% do wziecia. Mozna przebierac do woli. Pytanie co to znaczy "przelecialy kolo nosa"? Bo to brzmi jak nagonka. Przejrzyj portale z nieruchomosciami, a wtedy pisz, ze jest kicha. Bo albo naganiasz, albo napaliles sie jak lysy na grzebien na konkretne dwa mieszkania.
gostek 12345 / 79.162.59.* / 2010-03-26 12:00
zdjęcie zrobione we Wrocławiu w dzielnicy Krzyki -Gaj... najładniejsza dzielnica Wrocławia!!! a budynek na drugim planie ( ul. Kłodzka) ... najładniejszy na osiedlu!!!

Najnowsze wpisy