Forum Forum dla firmOprogramowanie

Program do księgowości RAKS..

Program do księgowości RAKS..

kamila5 / 91.150.221.* / 2011-07-19 10:30
czy mieliście do czynienia z tym programem? jak się pracuje? czy są jakieś opcje
przyspieszające pracę? .
..
Wyświetlaj:
iza.za / 78.8.9.* / 2015-05-07 12:02
Pracowałam na wielu programach min. Enova, Symfnia .... Natomiast RAKS to tragedia.
Jeśli jest on intuicyjny... to ja dziękuję za taką intuicję... A jedno okno to masakra.....
gabinka / 46.170.122.* / 2020-02-05 11:16
zupełnie się zgadzam.to nie jest program intuicyjny. i ta praca na jednym oknie-prehistoria...
zet11 / 89.72.164.* / 2014-02-08 19:49
wymiana pamieci w kompie I PO RAKSIE
marysia6233 / 199.115.114.* / 2015-04-09 15:33
a nie zrobieles kopii zapasowej? katalog trzeba bylo skopiowac. chyba to normalne ze jak wymieniasz pamiec to trzeba jeszcze przeniesc raksa z baza danych albo cos sobie poplatałeś. zadzwon do serwisu
_Zocha / 212.180.149.* / 2013-09-03 15:07
Pracuje na raksie od roku, liczba dostępnych funkcji i usprawnien jest imponująca, trezba tylko trochę czasu zanim to się ogarnie. Polecam
Tom999 / 83.3.133.* / 2013-06-06 09:51
Ja z Raksem nie mam większych problemów, ale robił się za ciasny i czasem zbyt wolny. Teraz przymierzam się do Trawersa. Chyba mało znany, ale znajomi pracują (spora hurtownia, kilka oddziałów, przeszli z Optimy, bo była zbyt wolna i chwalą.) Programik jeszcze znakowy, ale śmiga, że aż miło. Świetnie zorganizowane filtrowanie danych, masa zestawień. Szybkość np. rejestrowania dokumentów, robi wrażenie.
Zyskuje przy bliższym poznaniu, bo masę rozwiązań nie widać na pierwszy rzut oka.
Mnie nie potrzebna, ale mają też dość zaawansowaną produkcję. No i chodzi z Linuxem, czyli sprzęt do tego bez jakichś specjalnych wymagań. Przy większych sieciach dość istotne:)
piszymon13 / 83.18.83.* / 2013-05-10 08:17
1) ale szybko zadziałali... wysłałem 33 deklaracje na starych drukach! mimo, że 19-04-2013 pojawiła się aktualizacja i już było wiadomo, że następne deklaracje należy składać na nowym druku! 8-05-2013 eureka, pobudka i nowy druk - pięknie byle tak dalej!
2) błędy programu domyślnie wysyłane są do RAKSA, a oni każą się nam wypchać, dając odpowiedź po 3 dniach roboczych, pojawiającym się problemem i kontaktować z opiekunem RAKS'a - podmiot niezależny od RAKS:-)
3) po zakupie programu RAKS przepina swoich klientów pod pseudo opiekunów - to niezależni przedsiębiorcy, których reakcja jest szybsza niż samego RAKSA - ale zawsze to niepotrzebny pośrednik w problemach z programem. W konsekwencji trzeba i tak wytłumaczyć problem pracownikowi RAKS:-)
NO I KLIENT NIE MOŻE WRÓCIĆ POD OPIEKĘ RAKSA! - nie zgadzajcie się na taki układ!
Jeśli już zdecydowaliście się na zakup to niech Was wdrożą przed zakupem!

Sam program OK! ale obsługa serwisowa za tak wielką kasę (coroczna licencja 10% wartości programu - na podstawie ich własnego szacunku, a nie rzeczywistego ZAKUPU!) w punktach "0"
Totalne olewactwo klienta... Przyjdzie głupi może kupi!!!

Opiekunowie czasem nie mają pojęcie o rzeczywistej obsłudze programu!

Życzę RAKSOWI więcej przetasowań z serwisantami/opiekunami będzie w tedy lepiej:-)!
Księgowa 1155 / 178.36.209.* / 2013-11-14 20:07
Mam takie same doświadczenia z nimi, niech ich szlag. Program sam w sobie bardzo dobry ale obsługa w Biurze Obsługi totalne olewactwo.
trinity36 / 81.6.129.* / 2012-07-31 15:37
Nędznie z interfejsem, praca w jednym oknie to porażka, w widoku dokumentów księgowych brak numeru dokumentu - są tylko numery z dzienników, lista płac (wydruk) - śmiechu warte. Niewygodny, nieprzyjazny, w porównaniu z innymi programami trzeba się w nim narobić po pachy żeby zamknąć miesiąc. Na dodatek jeden rodzaj rachunku zysków i strat, jak chcesz robić w dwóch wersjach - rób sobie sam w Excelu. Mało konsultantów i na dodatek większość niedouczona. Jest kilka fajnych funkcji, ale ich ilość można policzyć na palcach jednej ręki. Dla mnie straszna lipa, choć pewnie sie nad nim ktoś sporo napracował.
patryk161 / 94.40.194.* / 2015-04-10 08:13
Nie wiem jakiego programu uzywasz ale raks ma kilka wersji rachunku zyskow i strat. W ustawieniach trzeba sprawdzic. Do dystrybutora lepiej zadzwonic bo ci sa bardziej zorientowani. Znajdziesz na pewno kontakt w internecie
kamila5 / 91.150.221.* / 2012-09-03 13:02
wybrałam ten program, od roku pracuje na RAKSIE - SQL. Skąd te opinie o programie?- bo zarówno widoczne są numeru dokumentów, listy z numeracją dzienników a także możliwość wyeksportowania danych do excela niemal każdej tabeli. Rachunek zystków i strat w wersji porównawczej, kalkulacyjny etc. Obsługa b. dobra a nawet rewelacyjna.
Chandni / 178.36.71.* / 2012-07-19 12:11
Nie dawno zakupiłam program RAKS FK, a wcześniej pracowałam na Symfoni FK i nie moge powiedzieć żeby ten program był tak fantastyczny jak go opisują sprzedawcy i szkoleniowcy! Jedna wielka masakra! Za dużo szczegółowych danych w otwartym (tylko jednym) oknie, przez co dokumenty są mało czytelne. Nie chce za wszystko płacić, a obsługa tego programu jest tak skomplikowana że muszę płacić za każdą wskazówkę! MAKABRA!!!
P.S. Czy ktoś może mi powiedzieć jak w tym programie można zrobić księgowanie równoległe?!
Janina692 / 83.12.115.* / 2012-07-04 14:22
Super program, ale trzeba się go nauczyć, firma która mi go serwisuje jest rewelacyjna, poza tym serwisuje również moje komputery. Ja mam u nich pakiet i nie interesuje mnie czas w jakim poradzą sobie z problemami. Niezależnie od tego czy to oprogramowanie czy komputery, naprawiają wszystko.
Pozdrawiam
Księgowy / 83.11.170.* / 2012-05-02 14:18
Wersja SQL Dramat....bardzo nie przyjazny.Zagmatwany, instrukcja to jakiś żart.Wsparcie techniczne....???He jakie wsparcie?? Znowu żart..Ale kasa i owszem.Kontakt dramat...W zasadzie po trzech latach mam dość..Zrazili mnie do siebie..
Przechodzę do konkurencji.Dość.
Programu nie polecam..
zib_ek / 83.12.115.* / 2012-07-03 11:26
Program RaksSQL to nie stary program dosowy z 5 opcjami na krzyż i do tego aby poprawnie go skonfigurować potrzeba mieć wiedzę lub skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej firmy. Tego typu programów z instrukcją od dawna się już nie konfiguruje... Producenci w instrukcjach celowo nie zamieszczają wielu informacji po to aby korzystać z konsultantów. Robi tak Raks jak i inni producenci.
jurek321 / 79.188.158.* / 2011-10-27 10:22
Nie polecam. Brak jakiejkolwiek pomocy ze strony producenta pomimo opłacania abonamentau za aktualizację i pomoc techniczną. Na każdy zgłoszony problem odpowiedź serwisu jest jedna: "proszę przysłać bazę, naprawimy,ale jest to usługa płatna". Za wszystko trzeba dodatkowo płacić. Nawet nie twierdzą, że błąd powstał z winy użytkownika, nie wiedzą co jest przyczyną, ale płacić ma użykownik. Na zgłaszane błędy w programie brak reakcji. odpowiedź:" w następnej wersji programu błąd powinien być naprawiony". Myślę, że takiego wyjaśnienia nie przjmie ode mnie ZUS cz US. Używam tego "cuda" od trzech lat i zastanawiam się jak w miarę bezboleśnie przejść na oprogramowanie bardziej odpowiedzialne firmy.
zib_ek / 83.12.115.* / 2012-07-03 11:35
My posiadamy w firmie Raksa i jestesmy zadowoleni. Z tym ze program zainstalował oraz skonfigurował nam konsultant z firmy dealerskiej po malej analizie naszych potrzeb. Jak jest jakiś problem to dzwonimy do niego on zna konfigurację naszego programu, szybko i w miarę niedrogo jest nam wstanie pomóc. Jezeli ktos mysli, ze producent jakiekolwiek oprogramowania bedzie mu udzielal wsparcia technicznego gratis to jest w bardzo duzym bledzie. Roczny abonament u producenta to jest tylko dostęp do nowszych wersji programu i telefoniczna pomoc tech. w bardzo okrojonym zakresie. Przed Raksem mielismy oprogramowanie konkurencji i bylo o wiele gorzej.
piszymon13 / 83.18.83.* / 2013-05-10 08:22
Przecież RAKS bierze za wsparcie serwisowe 10 % wartości programu i to według własnego szacunku, a nie rzeczywistego zakupu! Więc za co musimy płacić ekstra - kolego ZIB-EK?!

Czy to jest fer wobec klienta?!
iryda1 / 89.74.120.* / 2013-02-26 08:24
Po Twoich tekście ewidentnie widać że jesteś pracownikiem Raksa. Wasz serwis jest fatalny i jest to powszechna opinia .
Zuza2 / 77.252.119.* / 2011-10-21 14:23
Polecam Raks-a. Pracuję na nim od ponad 15 lat i nie spotkałam równie zaawansowanego programu jeśli chodzi o pełną księgowość.
damianex / 89.77.218.* / 2011-10-21 11:12
Program księgowy Intuica jest już dostępy do pobrania,

testowaliście?
cosntantin / 89.74.184.* / 2011-10-15 00:09
dramatycznie powolny a interfejs wyjątkowo nieprzyjazny. za to dosyć uporządkowany, ale to co ładne dla programistów nie musi być ładne dla użytkowników i raks jest tego przykładem. lista płac w jego wykonaniu to jakiś żart :) NIE POLECAM!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy