Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Program ekonomiczny rządu PiS. Szydło: jego kanwą jest patriotyzm gospodarczy

Program ekonomiczny rządu PiS. Szydło: jego kanwą jest patriotyzm gospodarczy

Wyświetlaj:
an989 / 89.73.68.* / 2016-05-11 21:26
zawsze uważałam
że podstawą rozwoju ekonomicznego jest racjonalne wykorzystanie zasobów,innowacyjność w produkcji, tworzenie tzw,, marek " , jakieś nowomowowe p******* - patriotyzm gospodarczy itp -a
JAN12345 / 46.238.241.* / 2016-05-11 18:52
SWOI NA STOŁKACH (BO PRZECIEŻ MUSZĄ NADROBIĆ ZALEGŁOŚCI) ,FORSA I PRZYWILEJE DLA KOŚCIOŁA I RYDZYKA ,KOMISJE DO WSZYSTKIEGO ,NOWE POMNIKI I NAZWY ULIC ZA KTÓRE WSZYSCY ZAPŁACĄ ,ROZDAWANIE PIENIĘDZY TYM CO NIE POTRZEBUJĄ -TO CAŁA DOBRA ZMIANA
Innka555 / 194.114.148.* / 2016-05-11 17:21
żyjesz kobieto w swoim świecie i nie wiem czy wiesz co mówisz? wybierasz grupy ludzi coś im dajesz i chcesz aby Polska była z Ciebie dumna jednym dzieciom dajesz inni rodzice z żalem czują się oszukani i tak jest ze wszystkim czego się podejmiesz dałaś aż 1.50 podwyżki emerycie koszt znaczka z listem informacyjnym by droższy KIEDY TWÓJ ĄUDYT!
johnny rico / 193.193.181.* / 2016-05-11 16:42
"Patriotyzm gospodarczy czyli solidaryzm społeczny" - czyli innymi slowy nie kupuj tego co lepsze tylko to co nasze? A jaki w tym sens? Taki "patriotyzm" to prosta droga do gospodarki nakazowo-rozdzielczej, dobrze że FSO juz nie ma bo musielibyśmy kupować polonezy. Polska gospodarka musi być przede wszystkim konkurencyjna i innowacyjna - jeżeli polskie produkty będą lepsze i tańsze niż zagraniczne to będę je kupował. Pracuję, 500+ nie dostaję i szanuję moją pracę - pieniądze wydaję rozsądnie. To co mówi premier to zwykła demagogia i puste hasła
szczecin131 / 89.65.232.* / 2016-05-11 16:25
Bo Ty jesteś nieudacznik ,to zabrać bogatym ,a dać biednym? To nagle przestań dopłacać do górnictwa ,kolei i wielu innych państwowych nierobów ,a gwarantuję ,że będziesz miał więcej w kieszeni.
Dino2928 / 176.103.162.* / 2016-05-11 16:11
Mam 23 lata i się cieszę ,że PiS dobierze się wszystkim do tyłka , zwłaszcza uderzy w najbogatszych . W Polsce nie są potrzebne zmiany tylko nagła rewolucja.
szumiB / 88.156.52.* / 2016-05-11 17:37
Młody człowieku, minie kilka lat i sam zobaczysz, jak byłeś naiwny. Ci przy korycie i tak Ci nic nie dadzą. Też tak myślałam jak Ty, ale mam 57 lat i dużo widziałam. wyleczyłam się z naiwności. Teraz pilnuję się ludzi mądrych i wolnych od zawiści, a takich brak w rządzącej ekipie. Będzie kiepsko.
wp894 / 94.254.241.* / 2016-05-11 16:06
czyli pani premier wprowadza socjalizm ,kazdemu w/g jego potrzeb !!!!!! a gdzie jest praca??? czyli jedni musza zapirdzielac ,aby inni moglo miec za friko 500zł pani premier jezeli ja przestane pracowac czyli ci bardziej zaradni ,bardziej aktywni .to z czego pani wypłaci ??? socjalizm to jest piekna rzecz ..tylko sie szybko konczy bo szybko sie koncza pieniadze to juz przerabialismy
galoniasty / 87.249.113.* / 2016-05-11 15:00
Następne bajery o pomocy przedsiębiorcom Mam firmę, która mieści się w gminie. Zatrudniłem ludzi ale o dotacji mogłem zapomnieć. W inkubatorze przedsiębiorczości jakim jest KPPT Kwidzyn cena m2 gruntu jest wielokrotnie wyższa od cen rynkowych a do tego jeszcze dochodzą opłaty stałe do KPPT za używanie drób itp. Pytam się gdzie jest ta pomoc? Pomoc kończy się na bajerach ... US zaczął mnie kontrolować czy nie pracuję z klientami za zbyt niskie stawki. Powiedziałem im, że mają napisać pismo i skierować do klienta, ze za mało płaci i ja chętnie pieniądze przyjmę .... skończyło się na bajerce.
Zyga PRL / 91.233.112.* / 2016-05-11 14:44
Dlaczego brakuje mi poczucia solidarności:

- urzędnik czy pracownik spółki skarbu państwa w pracy czas spędza a nie pracuje (o ile myśli że jest inaczej nie ma punktu odniesienia i nigdy nie widział jak działa przedsiębiorstwo w którym powstają samochody, ubrania, elektronika itd... którymi się sami posługuje) - TO CO INNI INWESTYJA MY JAK NP. GRECY P********... NA DŁUGIE LISTY PŁAC OKOŁO PAŃSTWOWE - EFEKT - TO KOSZTUJE A CI KTÓRZY MOGLIBY PRACOWAĆ GDZIE INNDZIEJ PŁACIĆ DODATKOWE PODATKI NIE TYLKO TEGO NIE ROBIĄ ALE SA DODATKOWYM BALASTEM.

- służby mundurowe, sędziowie, prokuratorzy idą na emerytury (po nie ciężkiej pracy) mając 50 lat (z sowitą emerytura podobna do wcześniejszych zarobków)

- górnik (i to nie koniecznie ten faktycznie, naprawdę fedrujący) nie pracujący częściej tak na prawdę niż inne osoby tyrające fizycznie idzie na emeryturę w wieku ok. 50 lat

- 6 rolników płaci na ubezpieczenie społeczne tyle co jeden np. szewc (mały przedsiębiorca); 25 rolników płaci tyle na ubezpieczenie społeczne co jeden pracownik odprowadzający największe stawki

ITD...

Polska to jest kraj gdzie ogromne grupy społeczne patrzą na swój mały ALE TYLKO SWÓJ INTERES A TO Z SOLIDARNOŚCIĄ MA TYLE WSPÓLNEGO CO KIEDYS HISTOYCZNE DYMA... NARODU PRZEZ SZLACHTĘ. EFEKTY BYŁY WIADOME I NIEUCHRONNE. TAKIE SAME BEDĄ TERAZ.

Najnowsze wpisy