Forum Polityka, aktualnościKraj

Program Morawieckiego preferuje innowacyjne firmy. Te apelują: "Chcemy ciszy i spokoju"

Program Morawieckiego preferuje innowacyjne firmy. Te apelują: "Chcemy ciszy i spokoju"

Wyświetlaj:
TADEUSZ19935 / 46.229.158.* / 2016-03-03 11:38
W rozwoju innowacyjności istotną rolę powinny spełniać instytucje naukowe w tym wyższe uczelnie. Nie ma jednak kompetentnego ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pan Gowin jest nieudacznikiem nie mającym pojęcia o misji jaką powinien pełnić. Zajmuje się dyrdymałami i wypowiada się tylko w sprawach politycznych. Nigdy nie ukazał się żaden wywiad z tym człowiekiem , w którym odniósł by się do spraw resortu którym powinien kierować.
duath / 185.43.163.* / 2016-03-03 11:37
"Stworzy się pole do nadużyć i marnotrawienia pieniędzy." O to dokładnie chodzi! Glapiński już siedzi w NBP, dla młodzików to ten od afer (liczba mnoga) paliwowych, m.in.
kubaw3944 / 81.171.75.* / 2016-03-03 11:36
lu uPol zycia przepracowalem na etacie i nigdy nie starczahlo mi nawet do pierwszego dalsze. Troche ponad rok temu wkurzylem sie i rzucillem prace jeleni. Teraz w pare godzin pracy w domu w internecie mam kilkanalscie tysiecy zlotych. Ja zaczynalem tu www.winstars.pl zreszta mozliwosci slu jest teraz duzo wiecej hostia kurachu koldun
sssssssssssssssssssssssssss12 / 91.149.214.* / 2016-03-03 11:34
Najgorsze jest to, że rząd nie potrafi oszczędzać, szukać kosztów. Widzi tylko rozwiązanie w rozwoju przemysłu i innowacjach. To jest źłe. Trzeba najpierw oszczędzać wszędzie, na administracji, na etatach, likwidacji zbędnych wydziałów na uczelniach (głównie humanistycznych i politycznych oraz socjologii), ograniczać wydatki na utrzymywanie parlamentu, na łożeniu na partie polityczne, ograniczeniu etatów kancelarii Prezydenta. itp. Ale tego nikt nie zrobi, sami wiemy, że ,,ręka rękę myje" i trzeba sobie pomagać.
bogdan1258 / 83.31.31.* / 2016-03-03 11:32
Bardzo dobry artykuł. Podsumowując: Plan Morawieckiego śmierdzi, daje wrażenie takie jak propozycje Nowoczesnej, a więc zamknięcie , zakleszczenie polskiej gospodarki, przedsiębiorczości, która aż kipi żeby wyrwać się z uwięzi i eksplodować rozwojem na wszystkich szczeblach i dziedzinach. Zauważmy, kto za tym stoi - Mateusz Morawiecki prezes Santandera w Polsce, a więc człowiek który na pewno nie reprezentuje interesów Polski
xxxaaa / 78.11.88.* / 2016-03-03 11:28
Dlaczego nie słuchamy takich ludzi.
Proste. precyzyjne przepisy i wychowanie w szacunku dla drugiego człowieka, dla jego odmiennych poglądów, ale także szukanie tego co nas łączy, co buduje.
Zwróćcie uwagę, ze w naszej historii, gdy było własnie takie podejście do życia społecznego i organizacji państwa działo się coś pozytywnego, a gdy się ostro dzieliliśmy skutki były tragiczne, nawet gdy podejmowaliśmy ze wszech miar słuszne reformy.

Tymczasem obecnie, prawie każdy grabi do siebie, bo jemu się należy i rozszarpujemy po raz kolejny R-tą. Urządzamy ją na swoja modłę, nie ważne, czy dla inaczej myślących rodaków będzie w niej miejsce.

Szkoda, ze jest mało takich ludzi jak Pan. Szacun
Roman1941 / 217.172.246.* / 2016-03-03 11:24
To jakiś absurd!Najpierw trzeba usunąć wszystkie przeszkody utrudniające prowadzenie firmy.Kolejnym priorytetem powinno być przyciąganie inwestycji i nowych technologi,jeżeli polskie uczelnie będą w stanie opracować nowe technologie to super,bo w ten sposób przybędzie w Polsce fachowców.Gospodarka sterowana przez państwo jest nieefektywna,a program gospodarczy,taki jak ten Morawieckiego,był realizowany w PRL-u.Komuniści z PIS-u niczego się nie nauczyli!
black687 / 77.252.97.* / 2016-03-03 11:18
Pole do nadużyć i korupcji. I jeszcze pewnie pojawi się priorytet "polskich firm" co doprowadzi do tego, że kolesie będą zakładać firmy żeby wydoić dotacje i wykorzystać ulgi. Oczywiście będą to ludzie powiązani z rządem, zwykłemu przedsiębiorcy nic nie skapnie. Nie będzie na dość innowacyjny w nowoczesnym łapownictwie.
co nieco wiem / 83.11.6.* / 2016-03-03 11:16
dlaczego redaktor zaprasza do udziału biznesmena, który na pewno po uszy siedzi w kolesiostwie bo mu wszystkie zmiany przeszkadzają, wszystkie z założenia są złe, chce tylko "ciszy i spokoju" w stworzonym i pogłębionym na przestrzeni 8 lat "korycie". Nie dziwię się takiej wypowiedzi bo mam takich w bliskim otoczeniu i doskonale wiem jakie mają biznesy oczywiście zgodne z prawem, ale muszę dodać też, że wyłacznie dzięki szerokim koneksjom ich interes tak kwitnie szczególnie w ciągu ostatnich conajmniej kilku lat. Ich odpowiedzi na zadane pytania byłyby ręczę takie jak tego biznesmena.
dd1010 / 149.156.31.* / 2016-03-03 11:07
Moje skromne zdanie - opinia jednego człowieka, który ma swój pomysł i chce go realizować.
Nie koniecznie musi się przekładać na całą resztę.
A innowacja to faktycznie powinna być doceniana i dopieszczana w momencie jak już jest szansa, że z niej będzie coś sensownego. I faktycznie innowacja to nie tylko komputery i ich pochodne.
No i oczywiście tworzenie firm na uczelniach - ciekaw jestem jak to jest rozwiązane od strony finansowania i wszelkich opłat, bo:
- na uczelnie idą pieniądze publiczne czyli też moje,
- czy takie firmy działające prywatnie na uczelniach dzielą się zyskiem z uczelnią, czy tylko korzystają z zasobów uczelni?
- gdzie są zatrudnione takie osoby - na uczelni czy u siebie,
- jak coś się nie uda koszty ponosi uczelnia czy prywatna firma, a jak coś się uda to zyski bierze prywatna firma czy uczelnia.
Zawsze mnie to ciekawiło jak to jest rozwiązane - bo z punktu widzenia szarego człowieczka, który raczej nie będzie miał dostępu do zasobów danej uczelni to jest raczej nie fair.
bogdan399 / 83.31.31.* / 2016-03-03 11:03
Bardzo dobry artykuł. Podsumowując: Plan Morawieckiego śmierdzi, daje wrażenie takie jak propozycje Nowoczesnej, a więc zamknięcie , zakleszczenie polskiej gospodarki, przedsiębiorczości, która aż kipi żeby wyrwać się z uwięzi i eksplodować rozwojem na wszystkich szczeblach i dziedzinach. Zauważmy, kto za tym stoi - Mateusz Morawiecki prezes Santandera w Polsce, a więc człowiek który na pewno nie reprezentuje interesów Polski
miła i ładna / 5.172.232.* / 2016-03-03 11:11
TAAaaa Ubeckie resortowe scierwenko .. Widac to z duuuuuuzej pdległosci . To zwierzęta z duuuuzym ryyyyjem do niszczenia wszystkiego co Polskie .
To cos ma nr resortowy 399 nazywa sie bogdan ,- i jego zadanie --to smrodzic w Polsce ..
Ile jeszcze tego scierwa trzeba bedzie oderwac?.
ZZenon / 91.208.93.* / 2016-03-03 10:58
Głos zawiedzionego:
Fotonvolt | 2016-02-26 09:42:05
Byłem na posiedzeniu tej komisji. Jestem przerażony i zbulwersowany wypowiedzią obecnego Pana Wice Ministra. Czuję się obrażony ta wypowiedzią. Porównanie nas do filatelistów mówi o stanie wiedzy Panów z `Ministerstwa i stosunku do Prosumentów. Wynika z tej debaty że ministerstwo nie ma wizji i wiedzy jak to zrobić. Proszę mi wierzyć głosowałem na PIS miedzy innymi z tego powodu że widziałem w ich przedstawicielach zwolenników energetyki obywatelskiej. Nic z tego nie zostało nawet nadziei. Drugi raz nie dam się nabrać na ich piękne słówka. Wiem byłem naiwny. Przepraszam.
milka 77 / 5.172.232.* / 2016-03-03 11:14
Bo jestes UBeckim debilem .. ty i myslenie??.mozesz jeszcze loda zrobic swoim resortom --moze ci wybacza
asss / 2.223.158.* / 2016-03-03 11:07
a co ty chciałeś sam sobie prąd wytwarzać, żadne państwo sobie na to nie pozwoli, nie przepraszaj i sam nie obrażaj się.
KAśia / 89.174.11.* / 2016-03-03 10:57
wygląda na to że część Polaków traktuje Pan , tak jak pozostali za DEBILI co nic nie rozumieją jedyny dobry kierunek to był prze 8 lat - NIEPRAWDA
pyta / 81.100.245.* / 2016-03-03 10:55
I to jest to co jest potrzebne do inowacji.Bo to co proponuje rząd to znowu będzie wymiana na naszych czyli pisowskich.To juz było w PRL.Prawie we wszystkich dziedzinach to co proponuje PiS to prowadzi do destabilizaci państwa.Po 25 latach okazujesię,że duża część polaków wagle nie rozumie jak się buduje dobrobyt ,stabilność i siłę państwa.Nie jestem przeciwnikiem programów wspomagających rodziny i rodziców lub ludzi,którzy znajdą się w sytuacji trudności finansowych z powodu różnych okoliczności życiowych ale program 500+ jest po prostu głupi i jest gniotem legislacyjnym,który traktuje obywateli niesprawiedliwie i niezgodnie z konstytucją.Z tego programu wiele dzieci więcej nie będzie a jest bardzo kosztowny.Niestety na efekty trzeba poczekać.Oczywiście ci co mają dostać pieniądze nie bedą protestować.Większość pieniędzy i tak pódzie na konsumpcję.Zapaść finansów państwa już rysuje się dosyć wyraźnie ale dorażnie korzyści polityków zaślepiły ich pragmatyczne działanie.Hasła "Bóg, Honor i Ojczyzna"nic tu nie pomogą co możemy sobie prześledzić jak to działało w ciągu 300 ostastnich lat.
WOSiR / 83.11.6.* / 2016-03-03 11:03
wolę wymianę na nowych jak to nazywasz niż wieloletnią mafię gospodarczo-polityczną bo nie można nazwać inaczej, która robiła i nadal chce robić idiotówz Polaków, a resztki majątki sprzedać i kasę zgarnąć do własnych kieszeni tak jak to było w Agencji Rolnictwa, zresztą tak samo wszędzie w każdej branży. Ja mówię temu dość bowiem ci dotychczasowi mają taką rutynę w przekrętach i butę, że nawet gdyby inni fobili to samo /co nie sądzę/ to wolę trych innych.
Wykształciuch / 89.74.203.* / 2016-03-03 10:55
Panie Morawiecki, te Pana wszystkie "jedynie słuszne pomysły" były już ćwiczone w słusznie minionej epoce. Z wiadomym skutkiem. Niech Pan zrezygnuje z zamiaru psucia gospodarki Polski.

Najnowsze wpisy