Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Program pomocy dla frankowiczów do zmiany? Senator Kleina: W ustawie trzeba przywrócić zapisy rządowe

Program pomocy dla frankowiczów do zmiany? Senator Kleina: W ustawie trzeba przywrócić zapisy rządowe

Wyświetlaj:
Wiola2268 / 109.199.6.* / 2015-08-22 18:16
Nie bardzo rozumiem skąd te wyliczenia, że banki stracą 21 czy też 22 mld zł, tak naprawdę jest bardzo mało kredytobiorców, którzy będą mogli skorzystać z rzekomej pomocy dla frankowiczów. Zaciągnęłam kredyt w chf w przeliczeniu na pln 200 000 zł na domek o wartości 400 000 zł , raty malejące, więc kredyt mój stanowi mniej niż 80% wartości zabezpieczenia czyli nie spełnię jednego z warunków. Następna sprawa limity powierzchni nie obowiązują rodzin z trójką lub więcej dzieci, czy takie rodziny miały zdolność kredytową na kredyt w chf. Banki nie mogą być stratne ( może ktoś poda ile już zarobiły na tych kredytach), człowiek tak. Widocznie na Węgrzech człowiek liczy się bardziej. Na koniec po co ta nienawiść, dzisiaj ja potrzebuję pomocy jutro TY.
spoko1 / 2015-08-21 21:12
Tylko rozsądek i słuszne rozwiązania !!!


Hasła typu: "Niestety NIESPRAWIEDLIWOŚĆ i NIERÓWNOŚĆ obywateli wg tego projektu bije po oczach." - to czysty populizm


Atak na system bankowy jest de facto atakiem na nasze Państwowe finanse. Na wartość złotówki, na wartość naszej pracy bo wynagrodzenie otrzymujemy w tej walucie. Wszystkie pomysły typu nacjonalizacja, umarzanie, przewalutowanie to pomysł jak zabrać wszystkim, aby dać niektórym, którzy popełnili błąd kiedyś w przeszłości.
Pietraszkiewicz, Belka, Kleina mają 100% racji, ponieważ banki na tym także stracą, przede wszystkim straci gospodarka i każdy z na,s gdy złotówka poleci na łeb.

Popatrzcie na kraje typu Wenezuela, czy PRLowska Polska, przykłady majstrowania ręcznego przy finansach.

W Wenezueli brakuje nawet papieru toaletowego państwu, które ma drugie co do wielkości złoża ropy naftowej na świecie, ponieważ ich pieniądz ma mniejszą wartość niż papier z którego go wyprodukowano.
KarolKar / 77.65.40.* / 2015-08-21 17:21
Niestety NIESPRAWIEDLIWOŚĆ i NIERÓWNOŚĆ obywateli wg tego projektu bije po oczach. CO TO ZA CEZURA powierzchnia mieszkania???? Granicą powinna być kwota kredytu. Co z tego, że ktoś ma dom 130 m kw, ale wybudował go za 500 tys. kredytu, bo ma luksusowo wykończony, a ja mam 170 m kw i wybudowałem go za 300 tys. bo budowałem systemem gospodarczym. Więc mi się POMOC nie należy??? BZDURA!!!
OBSERWATORR / 77.255.254.* / 2015-08-21 15:56
FAŁSZYWE TEZY O STRATACH , PONIEWAŻ PORÓWNYWANE SĄ DO PLANOWANYCH ,, GIGANTYCZNYCH " ZYSKÓW JAKIE STALY SIE UDZIAŁEM BANKÓW PO UWOLNIENIU KURSU FRANKA. ZAPOMNIELI PRZY TYM POWIEDZIEĆ , ŻE KREDYTY WYPŁACALI W ZŁOTYCH, A POLSKA WALUTA Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ NIE STRACIŁA W REALNEJ WARTOŚCI TYLE O ILE WZROSŁA SPEKULACYJNA WARTOŚĆ FRANKA SZWAJCARSKIEGO. PO PROSTU KPINA ZE SPOŁECZEŃSTWA KTÓRE DZISIAJ JUŻ NIE JEST ,, CIEMNYM POLSKIM LUDEM "
spoko1 / 2015-08-21 16:39

PO PROSTU KPINA ZE SPOŁECZEŃSTWA KTÓRE DZISIAJ JUŻ NIE JEST ,, CIEMNYM POLSKIM LUDEM "


Polskie społeczeństwo nigdy nie było "ciemnym ludem". Jak np. tereny obecnego Berlinie były lasami i bagnami, to Polska miała już wysoko rozwiniętą infrastrukturę, w tym także miasta. Jesteśmy narodem szanowanym na Świecie. Pojedź, a zobaczysz !!!
ja527 / 94.254.199.* / 2015-08-21 14:59
prosze podać w czym frankowicze będą mieć lepiej od złotówkowiczów ......jeden argument ....????!!!!!! będą na takiej samej pozycji ...jak coś frankowicz zarobił w co wątpię ...odda (będzie to jego datkowym kredytem) panie senatorze z bożej łaski proszę przeczytać projekt ustawy ....a nie powtarzać nieprawdy
weerq / 195.42.249.* / 2015-08-21 13:36
Kolejny lobbysta broniący banksterów?
Darek 04122 / 109.42.0.* / 2015-08-21 13:30
Senator . Dowiedzieć się więcej to znaczy dostać leśną ofertę za głupie gadanie . Jeszcze miesiąc i naprawi cały system bankowy .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
spoko1 / 2015-08-21 12:14

Przewodniczący senackiej komisji budżetu i finansów Kazimierz Kleina (PO) powiedział, że jego zdaniem Senat powinien przywrócić rządowe zapisy ustawy, a nawet je nieco zmienić, czyli na przykład skrócić czas na przewalutowanie kredytów.


myślę, że lepiej by było wprowadzić współczynniki:

1. dochód/osobę

2. m2/osob


jako kryterium kolejności. Wziąć ich parametr mnożnikowy "C"=1.x2.

Im mniejsze C tym możliwość przewalutowania kredytu szybsza.

Oczywiście przewalutować na zasadzie pomocy kredytobiorcą należącym do I i II kwartylu zbiorowości "C"
Obserwator594 / 46.169.115.* / 2015-08-21 12:01
Straty Banków? Jakie straty?

BANKI ODDADZĄ NIEUCZCIWIE ZAROBIONE NIE SWOJE PIENIĄDZE.

dobra bardziej politycznie:
Banki zwrócą swoim klientom, nadmiernie pobrane profity
PrzyszłyPrezydent / 178.19.176.* / 2015-08-21 13:23
Za które już wypłaciły sobie premie i nie mają z czego oddać. Czemu trzeba obciążać budżet państwa? Operacja ma kosztować 3,2 mln PLN - ja by mto zrobił za darmo ;P
antossss / 178.37.54.* / 2015-08-21 11:50
zanim ogłoszą jakąkolwiek pomoc to wszyscy już zdążą spłacić te kredyty - odciąganie w nieskończoność nikt w tym rządzie nie ma jaj jak URBAN
Anna 101 / 84.38.222.* / 2015-08-21 11:34
Kiedy banki poniosą odpowiedzialność za udzielanie czegoś, czego nie przewidywało polskie prawo bankowe nazywając to kredytem. Czy tzw."kredyt" indeksowany do waluty obcej istniał w polskim prawie? NIE!!! dopiero w 2009 r.pojawił się jakiś zapis na ten temat. Dlaczego rządzący zaciekle bronią oszustów i udają, że chcą pomóc frankowiczom jednocześnie strasząc społeczeństwo tym, że to ono zapłaci za tę pomoc. Ochrona oszustów przez rządzących powinna być ukarana!!! No ale w naszym "wolnym i demokratycznym" państwie oszustwa rekinów są normą a do tego promowane i nagradzane!!! Polska nie jest krajem dla normalnego Kowalskiego!!!
CyNick666 / 178.19.176.* / 2015-08-21 11:23
Posiadasz zdolność w PLN i w CHF. Rata w PN+LN = 2200, rata w CHF = 1600. Bank sugeruje CHF - co wybierzesz?
Czemu budżet państwa ma ponosić koszty tej oszukańczej operacji? Przecież baki nie tracą pieniędzy, tylko już rozdysponowały przyszłe zyski z lichwiarskich kredytów. Banki nawet nie widziały na oczy CHF'ów, które pożyczyły. Rozumiem, że każdy ma swój rozum itp. Ale są sytuacje losowe. Jak komuś wichura dach z głowy zmiecie, to też krzyczysz, żeby Tobie dali pomoc finansową tak jak jemu??
WIES / 83.7.105.* / 2015-08-21 10:39
,,,,, kto wam RZAD SENAT dal prawo dyskutowania nad czyms ,,,CO W SWIETLE PRAWA JEST PRZESTEPSTWEM,,, PIERWSZE ZWROCCIE SIE DO SADU NA PRZYKLAD SZWAJCARI I DOWIEDZCIE SIE CO TO BYLY PIRAMIDY WALUTOWE I CZY SZWAJCARIA WYDALA NA TO ZGODE , WIEC PANIE CO SIEDZISZ PAN W SENACIE NIE UDAWAJ PAN KLAUNA FACHOWCA TYLKO POWIEDZ PRAWDE BRALES KREDYT CZY POZYCZKE POD HIPOTEKE I SPLACASZ JA LAT 10 NADLA MASZ KWOTE PODWIEKSZONA O PRAWIE 100 PROCENT , PANIE TO TRZEBA BYC WARIATEM BY O TYM DYSKUTOWAC , TO NALEZY NATYCHMIAST PRZEWALUTOWAC OD DNIA ZAWARCIA UMOWY I NIE BAJDUZYC W GLOWACH LUDZIOM O STRATACH BANKOW JAK MOZNA STRACIC NA CZYMS CZEGO NIE BYLO , WIEC KAZDA RATA TO NORMALNE OSZUSTWO I ZLODZIEJSTWO
andriusza / 212.14.59.* / 2015-08-21 09:53
Polacy zachowują się jak pies ogrodnika, to nasza cecha narodowa. Idzie Polak po chodniku i szkaluje kierowców, wsiądzie za kółko, goni pieszych itd. Ktoś miałby mieć lepiej ode mnie, dlaczego? Pomóc bliźniemu, nigdy w życiu. Nikt tak naprawdę nie zastanawia się nad faktycznymi skutkami kredytów walutowych. Pożyczasz 300 tys. a po 10 latach spłaty masz dług 450 tys. czujecie to. I nie prawdą jest, że frankowicze to osoby zamożne. Wielu z nas nie miało zdolności w złotówkach. To bank doradzał aby brać CHF. Jakim cudem nagle mam miałem zdolność przy tych samych zarobkach? Polacy zacznijcie myśleć
Grażyna64 / 91.208.150.* / 2015-08-21 10:26
Właśnie widzę że u ciebie z myśleniem nie bardzo. Skoro cię nie stać było PLN to tu się powinna kończyć decyzja. Ryzyko kursowe jak ktoś pisał to jest właśnie to co przydarzyło się frankowiczą. Tu nie jest winny PiS PO SLD tylko Bank Szwajcarii który uwolnił kurs. A dlaczego było cie stać na CHF bo marża banku była niższa i LIBOR CHFu był mniejszy. kredyt trzeba brać z głową po analizie kursu na ile można lat wstecz. To ze przez 2 lata kurs taniał nie oznacza że będzie tak zawsze. Druga sprawa jak się bierze kredyt na 35 lat to czego się spodziewasz? I tak masz rację jestem w/g ciebie psem ogrodnika bo skoro dałeś sie wycyckać przez banki tam mocno to cóż cierp. Ja nie chce dopłacać do twojego domu na kredyt z moich podatków
za frak i do paki / 5.172.247.* / 2015-08-21 12:49
i tu nalezy zadac pytanie panu senatorowi i nbp oraz tym lulom z nadzoru bankowego

jak to sie stalo ze oprocentowanie kredytow w zlotych bylo wyzsze
kranc / 109.173.159.* / 2015-08-21 08:45
Prawada jest jedna bez wyróżnia,jak pomagać to wszytkim i równo.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
spoko1 / 2015-08-21 08:47

kranc 109.173.159.* 2015-08-21 08:45
Prawada jest jedna bez wyróżnia,jak pomagać to wszytkim i równo.


" Prawdy są dwie, tak jak strony medalu " - ŻART

Czy PiS powinien powołać „komisję śledczą”, na której zostaliby przesłuchani wszyscy członkowie GINB, KNF, ZBP, UOKiK, KSF, NBP?

„ + ” - Tak
„ – „ - Nie


P.S.
Proponuję by TV publiczna transmitowała na jednym kanale taką komisję śledczą, a na drugim konferencje Maciere…..
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy